Skąd te rozstępy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-02, 23:08   #1
rdzaf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 90

Skąd te rozstępy?


Witam wszystkich i bardzo proszę o rady.

Mam 20 lat i od jakiś 3 lat od bioder aż do ud zaczęły pojawiać mi się rozstępy. Dodam, że nie byłam w ciąży, nie traciłam lub nie przybierałam gwałtownie na wadzę i gdy zaczęły się pojawiać miałam już chyba dawno okres dojrzewania za sobą. Nie wiem kompletnie co je może powodować i jak z nimi walczyć. Może któraś z was miała podobny problem i doradzi, co można na nie stosować, co je może powodować, do kogo udać się po radę. Jestem jeszcze młoda, a one są tak widoczne, że nie ma mowy na pokazanie się w bikini. Stosowałam już różne preparaty: oliwki, kremy, ale skutków brak. Z roku na rok robią się coraz większe.

Bardzo proszę o pomoc i za każdą odpowiedź bardzo dziękuję.
rdzaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 10:48   #2
marilena89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8
Dot.: Skąd te rozstępy?

Ja mam ten sam problem. Byłam u dermatologa ,który powiedział mi tylko tyle,że mam taki typ skóry,podatny na rozstępy i że mam bardzo delikatne włókna elastynowe i kolagenowe. Zaleceń żądnych specjalnych nie dostałam. Polecił mi tylko żele i kremy na rozstępy ale jak zapewne wiesz takie specyfiki są drogie, wymagają systematycznego wcierania conajmniej 2 razy dziennie a i tak nie zlikwidują tego dziadostwa
Ja natomiast mam pytanie czy ktoś używał olejków na rozstępy? Jeżeli tak to który najlepszy makadamia,awokado czy jakiś inny?
marilena89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 20:59   #3
rdzaf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 90
Dot.: Skąd te rozstępy?

Cytat:
Napisane przez marilena89 Pokaż wiadomość
Ja natomiast mam pytanie czy ktoś używał olejków na rozstępy? Jeżeli tak to który najlepszy makadamia,awokado czy jakiś inny?

Znajoma mi poleciła olejek z orzechów makadamia i przyznam, że spróbuje. Na pewno nie polecam preparatu Bio-oil, ponieważ nie zauważyłam po nim poprawy w ogóle.
rdzaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 22:33   #4
marilena89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8
Dot.: Skąd te rozstępy?

makadamia mówisz? Spróbuję napewno. Myślałam jeszcze o tym żeby połączyć derma roll i jakiś olejek. Jak myślicie czy efekty byłyby lepsze?
marilena89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 11:32   #5
rdzaf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 90
Dot.: Skąd te rozstępy?

W sumie też dobry pomysł z tym połączeniem i efekty powinny być lepsze.
rdzaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:11.