Napletek u niemowlaka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-18, 19:46   #1
ankazranka88
Raczkowanie
 
Avatar ankazranka88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 162
Unhappy

Napletek u niemowlaka


Witam,

Mam pytanie do mam chłopców. A mianowicie: czy odprowadzacie napletek waszym niemowlakom? Pytanie kieruje dlatego, iż byłam na szczepieniu z moim 4,5 miesiecznym synkiem i zapytałam naszą Pania pediatrę o odprowadzanie napletka. Pani powiedziała, że powinno sie to robic. I sprawdziła sisiolka mojego maluszka. Zanim zdazyłam cos powiedziec to pediatra zsunął napletek i pały pisknął to przestała i teraz wydaje mi sie ze zrobiła to za mocno bo podczas gdy zmieniałąm w domku pieluszkę widziałam malenka plamkę krwi. Siusiak był lekko zaczerwieniony na koncu(ale spuchniety nie) i zauwazyłam ze ma chyba małe pękniecia u samej góry skórki (stad wniosek ze zrobiła to za mocno) boję się ze zrobią sie blizny i napletka nie bedzie wcale nie bedzie mozna sciagnac bo sie zwezy.

Co polecacie? co mam teraz zrobic? Jestem strasznie tym poddenerwowana i ciagle o tym mysle. Dodam jeszcze ze mały siusia bez problemu i chyba go nie bola te pękniecia bo jak mu przemywam to nie reaguje.

Czy któras z mam miała podobne doświadczenia?
ankazranka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 20:45   #2
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Napletek u niemowlaka

Wszystkie mamy które pytałam o interesik mówiły to samo "nie gmerać". Raz próbowałam leciutko przemyć i naciągnęłam skórkę i niestety skończyło się zaczerwienieniem Także teraz już nie gmeram
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 20:46   #3
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Napletek u niemowlaka

Nigdy nic nie robiłam synkowi z napletkiem teraz jak jest większy, podczas mycia troszkę (nie wiem, z dwa milimetry) odsunę, do momentu gdzie sam się odsuwa (jesli wiesz co mam na myśli) na wypadek gdyby coś się tam uzbierało.

Jak mu nie dokucza to dobrze, obserwuj. I nie pozwól więcej obcej babie mu tam gmerać

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2014-06-18 o 20:48
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 21:10   #4
RudaEwcia25
Zakorzenienie
 
Avatar RudaEwcia25
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Okolice Włocławka
Wiadomości: 10 449
Dot.: Napletek u niemowlaka

Cytat:
Napisane przez ankazranka88 Pokaż wiadomość
Witam,

Mam pytanie do mam chłopców. A mianowicie: czy odprowadzacie napletek waszym niemowlakom? Pytanie kieruje dlatego, iż byłam na szczepieniu z moim 4,5 miesiecznym synkiem i zapytałam naszą Pania pediatrę o odprowadzanie napletka. Pani powiedziała, że powinno sie to robic. I sprawdziła sisiolka mojego maluszka. Zanim zdazyłam cos powiedziec to pediatra zsunął napletek i pały pisknął to przestała i teraz wydaje mi sie ze zrobiła to za mocno bo podczas gdy zmieniałąm w domku pieluszkę widziałam malenka plamkę krwi. Siusiak był lekko zaczerwieniony na koncu(ale spuchniety nie) i zauwazyłam ze ma chyba małe pękniecia u samej góry skórki (stad wniosek ze zrobiła to za mocno) boję się ze zrobią sie blizny i napletka nie bedzie wcale nie bedzie mozna sciagnac bo sie zwezy.

Co polecacie? co mam teraz zrobic? Jestem strasznie tym poddenerwowana i ciagle o tym mysle. Dodam jeszcze ze mały siusia bez problemu i chyba go nie bola te pękniecia bo jak mu przemywam to nie reaguje.

Czy któras z mam miała podobne doświadczenia?

Co za nieczuła s*ka z tej lekarki U nas pediatra jak zajrzała małemu raz do gardła to później w aucie mi zwymiotował krwiązero podejścia do dzieci Mój Synek ma rok i 3mce,na początku nic z sisiorkiem nie robiłam ale teraz od kilku miesięcy robię tak jak taszkin i robię to codziennie w kąpieli jak jest spokojny i zrelaksowany,nie boli go to bo się śmieje jak zawsze w czasie kąpieli no i się do tego już przyzwyczaił. Rano jak zmieniam papmersa po nocy to chusteczką też tak mu przecieram.
__________________
13.03.2013R GODZ.16:05Zostałam Mamusią
> http://www.suwaczki.com/tickers/iv09i09kwoztnmir.png
http://www.suwaczki.com/tickers/fdqgxqpkse5uzrmp.png
Run bitch!Ruuun!
RudaEwcia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 21:17   #5
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Napletek u niemowlaka

Gdy mój synek był niemowlakiem miał bardzo ciasny napletek i lekarka poradziła, żeby próbować delikatnie go podczas kąpieli codziennie odsuwać. Nigdy nie zrobiłam tego tak jak ta Twoja lekarka, tylko bardzo delikatnie dosłownie może o milimetr albo nawet nie. Z tygodnia na tydzień zauważałam poprawę i być może dzięki temu zaoszczędziłam mu nieprzyjemnego zapewne zabiegu
Ja na Twoim miejscu na razie, póki się to minipęknięcie całkiem nie wygoi nic bym nie robiła. Potem możesz spróbować delikatnie odsuwać- najlepiej w kąpieli.
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 22:36   #6
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Napletek u niemowlaka

A ja już któryś raz czytam o lekarzu, który odciągnął dziecku napletek na siłę :/ I zawsze to się tak samo kończy, ja nie wiem...

U mnie 90% ludzi mówiło, żeby nie odciągać, 10 - odciągać.
Ja nie ruszam, a jak już to troszeczkę w czasie kąpieli lub tuż po, gdy jest nawilżony i "zmiękczony", tak na sucho nigdy bym nie zrobiła.
Niestety znam jeden przypadek, gdy odciąganie napletka źle się skończyło i boję się tego robić.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 22:56   #7
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Napletek u niemowlaka

u nas znowu lekarze kazali odsuwać, ale kazdy mówił aby to robić delikatnie i nie na siłe, do tej pory nie schodzi mu napletek i juz odciaganie nei takie proste bo mały mega protestuje, choć czasm da sobie cos tam zrobić, na razi eczekamy co z tym dalej, ponoc do 4 roku zycia samo sie unormuje
tak czy siak zamierzam to konsultowac
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-19, 09:04   #8
asia665
Wtajemniczenie
 
Avatar asia665
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: **Marzenia**
Wiadomości: 2 996
Dot.: Napletek u niemowlaka

Ja ze swojej strony mogę polecić obejrzenie tego wykładu :
http://www.mp.pl/wideo01/?id=453
__________________
Mów mi : Asia


"...i jesteś już mym świadomym tak wolnym w niewoli."


Jestem mamą


asia665 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 14:48   #9
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Napletek u niemowlaka

Cytat:
Napisane przez ankazranka88 Pokaż wiadomość
Witam,

Mam pytanie do mam chłopców. A mianowicie: czy odprowadzacie napletek waszym niemowlakom? Pytanie kieruje dlatego, iż byłam na szczepieniu z moim 4,5 miesiecznym synkiem i zapytałam naszą Pania pediatrę o odprowadzanie napletka. Pani powiedziała, że powinno sie to robic. I sprawdziła sisiolka mojego maluszka. Zanim zdazyłam cos powiedziec to pediatra zsunął napletek i pały pisknął to przestała i teraz wydaje mi sie ze zrobiła to za mocno bo podczas gdy zmieniałąm w domku pieluszkę widziałam malenka plamkę krwi. Siusiak był lekko zaczerwieniony na koncu(ale spuchniety nie) i zauwazyłam ze ma chyba małe pękniecia u samej góry skórki (stad wniosek ze zrobiła to za mocno) boję się ze zrobią sie blizny i napletka nie bedzie wcale nie bedzie mozna sciagnac bo sie zwezy.

Co polecacie? co mam teraz zrobic? Jestem strasznie tym poddenerwowana i ciagle o tym mysle. Dodam jeszcze ze mały siusia bez problemu i chyba go nie bola te pękniecia bo jak mu przemywam to nie reaguje.

Czy któras z mam miała podobne doświadczenia?
Mi pediatra powiedziała w szpitalu żeby "nie gmerać" i tak robię, nie gmeram przy synowskim interesie
Mały ma 16 tygodni.
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.

Edytowane przez Roane
Czas edycji: 2014-06-20 o 14:49
Roane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 16:54   #10
ankazranka88
Raczkowanie
 
Avatar ankazranka88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 162
Dot.: Napletek u niemowlaka

Póki co zaczerwienienie zeszło. ale ranki jeszcze widac. Boję sie ze napletek sie zwezy przez to pekniecie. Smaruje małemu przy zmianie pieluszki alantanem i nieodciagam nic.

Chce isc na konsultacje do innego pediatry(w sumie to neonatolog) oczywiscie juz bez dotykania mu tam tylko zeby z wierzchu zobaczył pekniecia. Zobaczymy co powie.
ankazranka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 19:32   #11
papuga_69
Zakorzenienie
 
Avatar papuga_69
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 3 326
Dot.: Napletek u niemowlaka

Ja posiadam informację że nie obsuwa się napletka do bodajże 2 roku życia dziecka i nie robie tego u mojego synka. Jedynie zsuwam delikatnie przy kąpieli na może 2mm
__________________
08.09.2013 Antoś, mój Skarb

"Beztroski uśmiech dziecka to jak promyk słońca w szarym życiu"
papuga_69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-21, 21:16   #12
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Napletek u niemowlaka

Ja czytałam, żeby nie odciągać i nie odciągałam. Napletek zarósł, zrobiła się stulejka. Teraz żałuję, że od urodzenia nie naciągałam delikatnie jak mi radziła moja mama (ja mam 2 braci) bo synka najprawdopodobniej będzie w starszym wieku czekać operacja. Od kilku miesięcy oczywiście w kąpieli i po kąpieli delikatnie odciągamy i jest nieco lepiej, ale nie tak, jak być powinno.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 18:35   #13
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Napletek u niemowlaka

W szkole rodzenia mówili, że wg najnowszych wytycznych najlepiej nic nie robić.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 21:35   #14
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: Napletek u niemowlaka

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
W szkole rodzenia mówili, że wg najnowszych wytycznych najlepiej nic nie robić.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
I mieli rację.

Nieprawdą jest, że stulejka robi się, bo się nie odciągało. Robi się, bo się miała zrobić i tyle. A mikrourazy powstałe przy odciąganiu skóry mogą własnie zaszkodzić, bo powodują skłonność do bliznowacenia i zrastania. Dziurka minimalna może być długi czas i nie jest to patologia, tylko fozjologia w tym wieku.
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-22 22:35:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:37.