Ustawienie mebli w mieszkaniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-24, 21:52   #1
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538

Ustawienie mebli w mieszkaniu


Zakładam wątek aby poprosić o pomoc w kwestii urządzenia mieszkania budowa bloku idzie pełną parą wiec pora pomyslec o tym gdzie co bedzie stało. Problem polega na tym że wraz z planami dostalismy rozrysowane przykładowe ustawienie mebli. Tak sie na to napatrzyliśmy że nie jesteśmy w stanie wymyślić nic innego Potrzebujemy świezego spojrzenia na kuchnie, sypialnie i salon. Z drugim pokoikiem i lazienka damy rade

Będę wdzieczna za wszystkie pomysly!
Rysunki wykonane w skali np. 300cm-300pikseli

Chcemy pomieścić:

Sypialnia:

- lóżko (na planie najmniejszy rozmiar łózka dwuosobowego jai znalazlam)
- szafe na ubrania najlepiej "zabudowę"
- jakaś mała komoda/bieliżniarka

Salon
- kanapa dwu lub trzyosobowa
- niewielki stół
- stolik do kawy
- nowoczesna mebloscianka/szafki wokol tv

Kuchnia
ustawienie mebli w kuchni jest dośc oczywiste i wymuszone przez uklad pomieszczenia ale zastanawiamy sie jak roziwazac kwestie stolu w kuchni - bez stolu, a jesli ze stolem to gdzie, tradycyjny maly stol czy po prostu blat/bar a moze wysuwany stół
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kuchnia.jpg (29,1 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sypialnia.jpg (52,8 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg salon.jpg (45,5 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg z8367947X.jpg (231,1 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg z15610856Q,W-roli-malego-stolu---przedluzony-blat-jednej-z-sz.jpg (86,8 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg z8367949X.jpg (235,3 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Stół-do-kuchni2.jpg (108,9 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 28484_11817687-f393-408f-a528-e83f31041baa_max_550_800_-kuchnia-styl-nowoczesny.jpg (38,5 KB, 27 załadowań)
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"


Edytowane przez Heledore
Czas edycji: 2015-06-24 o 21:54
Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 08:42   #2
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ustawienie mebli w mieszkaniu

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Zakładam wątek aby poprosić o pomoc w kwestii urządzenia mieszkania budowa bloku idzie pełną parą wiec pora pomyslec o tym gdzie co bedzie stało. Problem polega na tym że wraz z planami dostalismy rozrysowane przykładowe ustawienie mebli. Tak sie na to napatrzyliśmy że nie jesteśmy w stanie wymyślić nic innego Potrzebujemy świezego spojrzenia na kuchnie, sypialnie i salon. Z drugim pokoikiem i lazienka damy rade

Będę wdzieczna za wszystkie pomysly!
Rysunki wykonane w skali np. 300cm-300pikseli

Chcemy pomieścić:

Sypialnia:

- lóżko (na planie najmniejszy rozmiar łózka dwuosobowego jai znalazlam)
- szafe na ubrania najlepiej "zabudowę"
- jakaś mała komoda/bieliżniarka

Salon
- kanapa dwu lub trzyosobowa
- niewielki stół
- stolik do kawy
- nowoczesna mebloscianka/szafki wokol tv

Kuchnia
ustawienie mebli w kuchni jest dośc oczywiste i wymuszone przez uklad pomieszczenia ale zastanawiamy sie jak roziwazac kwestie stolu w kuchni - bez stolu, a jesli ze stolem to gdzie, tradycyjny maly stol czy po prostu blat/bar a moze wysuwany stół
Generalnie fajnej wielkości pomieszczenia. Ustawienie zawsze możesz zmienić. Lepiej po prostu zacznij kupować sprzęty takie, jak Ci się podobają i jakich potrzebujesz. Pewne rzeczy zawsze wychodzą w praniu. Ja ostatnio przemeblowałam sypialnię (szafa poszła w miejsce, w którym myślałam, że optycznie zmniejszy pomieszczenie, a tu zaskoczenie: sypialnia wydaje się być większa!).

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2015-06-25 o 08:45
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 10:59   #3
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Ustawienie mebli w mieszkaniu

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Lepiej po prostu zacznij kupować sprzęty takie, jak Ci się podobają i jakich potrzebujesz.
Żywioł w kwestii meblowania - zdecydowanie jestem na NIE. Więcej szkody niż pożytku a koszty też niemałe.
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 12:17   #4
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ustawienie mebli w mieszkaniu

Cytat:
Napisane przez Xantia Pokaż wiadomość
Żywioł w kwestii meblowania - zdecydowanie jestem na NIE. Więcej szkody niż pożytku a koszty też niemałe.
Wiadomo, że nie całkowity żywioł (jak wiem, że wejdzie mi kanapa 2 m, to nie kupuję 2,5 m), ale nie przewidzi się pewnych rzeczy i nigdy do końca nie wiadomo, czy dana rzecz serio będzie pasowała, więc lepiej brać po prostu takie, które nam się podobają, meblować się stopniowo, a nie od razu układać 100% plan obejmujący całe umeblowanie.

Natomiast z kuchnią, to najlepiej zwrócić się do osoby / firmy, która będzie Wam to zabudowywała. Dobry fachman podpowie fajne rozwiązania.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2015-06-25 o 12:25
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 12:45   #5
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Ustawienie mebli w mieszkaniu

Nie wiem jakie masz doświadczenie w meblowaniu, ale moje mówi, że tak, jak najbardziej należy mieć plan obejmujący 100% powierzchni. I tak, należy dokonać wszelkich starań, by przewidzieć wszystko.
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 20:11   #6
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Ustawienie mebli w mieszkaniu

Cytat:
Napisane przez Xantia Pokaż wiadomość
Nie wiem jakie masz doświadczenie w meblowaniu, ale moje mówi, że tak, jak najbardziej należy mieć plan obejmujący 100% powierzchni. I tak, należy dokonać wszelkich starań, by przewidzieć wszystko.
dokładnie. raz ze względu na koszty, dwa - potem się okaże, że nic do niczego nie pasuje po takim kupowaniu na żywioł.
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 13:11   #7
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Ustawienie mebli w mieszkaniu

dziewczyny a jakies pomysly może
też mysle ze trzeba zaplanowac żeby ostatecznie mieskzanie jakoś wygladalo. W 100% sie nie da, ale na pocztek (zanim zaczne wybierac kolory mebli i dodatki ) chetnie ustalilabym jakies rozmieszczenie mebli, a niestety to co zobaczylam na prospekcie zablokowalo mi wszelkie pomysly. Zerowe doświadczenie w meblowaniu też nie pomaga
Tak "pi razy drzwi" jakbyście widziały ustawienie mebli w tych pokojach?
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-27, 14:58   #8
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ustawienie mebli w mieszkaniu

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
dziewczyny a jakies pomysly może
też mysle ze trzeba zaplanowac żeby ostatecznie mieskzanie jakoś wygladalo. W 100% sie nie da, ale na pocztek (zanim zaczne wybierac kolory mebli i dodatki ) chetnie ustalilabym jakies rozmieszczenie mebli, a niestety to co zobaczylam na prospekcie zablokowalo mi wszelkie pomysly. Zerowe doświadczenie w meblowaniu też nie pomaga
Tak "pi razy drzwi" jakbyście widziały ustawienie mebli w tych pokojach?
Jeżeli masz czas, to pojeździj nieco po salonach meblowych. Ekspozycje-inspiracje i pomysły same przyjdą. Pamiętaj też o tym, że w Polsce mamy świetnych producentów mebli (i nie mam na myśli masówki z BRW), który często robią meble na wymiar. Masz pomysł, a brakuje Ci kilku cm w jakiejś wnęce? Możesz zamówić np. kanapę na wymiar. Meble zaprojektować i mieć wykonane jakie chce. I nie, wcale nie wychodzi to drożej, tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać. Ja musiałam w moim mieszkaniu szukać właśnie takich rozwiązań.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 22:33   #9
justynapep
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2
Dot.: Ustawienie mebli w mieszkaniu

Jak rozmieścić meble w mieszkaniu? Chyba najlepiej będzie jak się zastosujesz to tego poradnika - kliknij. Pomógł mi jak miałam podobny problem do Twojego.
justynapep jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-08 23:33:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:48.