DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-20, 13:13   #31
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Świetny wynik, gratulacje! Też bym w sumie mogła się zabrać za naukę i podejście do certyfikatu...
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 15:26   #32
mln
Rozeznanie
 
Avatar mln
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 954
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Może ktoś podchodzi do egzaminu 25.05?
mln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 06:07   #33
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Jeszcze nie Poczekam aż opanuję do c1
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 17:51   #34
mln
Rozeznanie
 
Avatar mln
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 954
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Jeszcze nie Poczekam aż opanuję do c1
Ambitnie , a ile już się uczysz?
mln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 18:44   #35
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Z przerwą prawie dwuletnią, także się chyba nie liczy, zwłaszcza, że uczyłam się sama. Zatem od października odkąd zaczęłam studiować hiszpański- były to moje drugie studia, ale pierwsze z powołania Niestety, jadę jakby od początku, więc jestem tak na a2 :P Więc jeszcze dłuuuga droga przede mną Ale wierzę w siebie (:
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 12:41   #36
mln
Rozeznanie
 
Avatar mln
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 954
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

A myślisz, że jak studiujesz hiszpański, to jeszcze przyda Ci się certyfikat? Bo moim zdaniem dyplom też wygląda dobrze. I życzę wytrwałości .
mln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 16:32   #37
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Takie tam małe "założonko" odnośnie kilku certyfikatów z różnych języków Poza tym chcę widzieć "z czym to się je" Dzięki i Tobie również!
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-14, 21:24   #38
mln
Rozeznanie
 
Avatar mln
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 954
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Takie tam małe "założonko" odnośnie kilku certyfikatów z różnych języków Poza tym chcę widzieć "z czym to się je" Dzięki i Tobie również!
Oj, przyda się, zwłaszcza na 1.5 tygodnia przed egzaminem .
mln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 09:38   #39
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Odświeżam wątek Ktoś się przygotowuje?
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 11:19   #40
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

obecna
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 11:52   #41
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

No ja DELE też nie zdaję, ale chciałam się podpiąć tutaj, bo po co zakładać inny wątek? Planuję w lipcu robić sobie B2, ale ostatnio załamałam się swoją znajomością języka i zaczęłam się zastanawiać nad sensem podchodzenia teraz, czy nie lepiej podejść za pół roku. Tylko coś nie wierzę w to, że za pół roku będzie lepiej Bo albo teraz się mega zmotywuję, bo mam niedługo egzamin, albo oleję to i na luzie podejdę do tego, bo przecież mam całe pól roku jeszcze i za pół roku będzie to samo
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-04, 08:29   #42
Curitiba
Raczkowanie
 
Avatar Curitiba
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 61
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

cześć dziewczyny, ja zamierzam zdawać C1 w listopadzie. nie wiem, czy jestem już gotowa, ale postanowiłam spróbować mimo wszystko. najwyżej 600 zł stracę za 3 tyg. kończę kurs C1 w szkole językowej, jesienią będę chciała zapisać się do Inst. Cervantesa na przygotowawczy do egzaminu, a latem mam zamiar konkretnie się pouczyć / uporządkować to, co mam w głowie. Jeśli macie podobne plany, chętnie powymieniam się doświadczeniami.
Jakiś czas temu zdawałam DELFa z francuskiego i zauważyłam, że decyzja o podchodzeniu do egzaminu i wyznaczenie daty podziałały na mnie bardzo mobilizująco. Wcześniej wciąż mówiłam, że nie jestem gotowa i że "za pól roku". Mam nadzieję, że z hiszpańskim będzie podobnie i zaliczę wielki sukces
Curitiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-07, 07:18   #43
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Curitiba, po Twoim aktualnym kursie i tym przygotowującym do DELE mam nadzieję, że będziesz wystarczająco przygotowana
Ja mam sporo do nauki na zajęcia, ale chyba mimo wszystko zdecyduję się na ten mój B2. Czasu może i dużo nie ma, ale trzeba się zmobilizować i przysiąść U mnie najgorsze jest chyba to, że zapisy mam jakoś do 15 lipca, a egzamin 18 lipca, więc pewnie będę z zapisem czekać do ostatniej chwili i nie będę miała aż takiej motywacji. No ale zobaczymy, póki co się staram
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-07, 14:38   #44
Curitiba
Raczkowanie
 
Avatar Curitiba
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 61
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Dzieki za mile slowa. Coz, kursy to nie wszystko wypadaloby sie pouczyc jeszcze sporo poza samymi zajeciami. a ja to glownie ogladam seriale i programy po hiszpansku, no i czytam, a takie pisanie na przyklad lezy..

Lovebird, po terminie egzaminu rozumiem, ze mieszkasz gdzies poza PL, bo u nas tylko 2 sesje egzaminacyjne rocznie sa (maj, listopad)?
Curitiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-07, 20:26   #45
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Tak, poza Polską zdaję ten certyfikat, ale - jak pisałam wcześniej - nie jest to DELE, jednak stwierdziłam, że mogę się tutaj podpiąć i pomotywować z tymi, którzy zdają DELE Jeśli chodzi o kursy, to w sumie zależy - jak masz taki, co Cię dobrze przygotuje, to wiadomo, ogólnie jest dobrze samemu poza zajęciami coś robić, ale nieraz wystarczy to, co jest na kursie. U mnie też pisanie trochę leży, ale poza zajęciami mam naprawdę mało kontaktu z hiszpańskim, czasem staram się przejrzeć jakąś stronkę na necie, ale nieraz nawet komputera nie włączam z braku czasu, więc co dopiero buszowanie po hiszpańskich stronach, nie mówiąc o serialach...
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 18:18   #46
91584e3a0ddee98d7bf35013566e27d0b839b1c7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 511
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Hola! Teneis una escuela de Espanol en Wroclaw para recomendar? Mi nivel es bajo y tambier qiero conocer a gente :P
Wiec mniej wiecej na tym poziomie jest moj hiszpanski. Jak w pytaniu: macie jakas fajna szkole hiszpanskiego do polecenia? Moze byc jakis kurs bardziej intensywny, wakacyjny. Chciclabym nei tylko uczyc sie hiszpanskiego ale tez poznac jakich spoko ludzi.

Pozdrawiam
91584e3a0ddee98d7bf35013566e27d0b839b1c7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 11:22   #47
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 072
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Dziewczyny, ja sądzę, że jeśli macie mniej więcej przerobiony i przyswojony materiał z zakresu w jakim chcecie zdawać egzamin to nie ma na co czekać. Tak naprawdę na powtórzenie wystarcza około tygodnia lub dwóch jeśli mocno przysiądziecie. Osłuchajcie się też ewentualnie z różnymi akcentami, np. na yutubie, bo na wyższych poziomach egzaminu słuchanie bywa trudne ze względu na lektora z kraju innego niż Hiszpania. No i powtórka tego co u Was z gramatyki kuleje.
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 19:30   #48
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja sądzę, że jeśli macie mniej więcej przerobiony i przyswojony materiał z zakresu w jakim chcecie zdawać egzamin to nie ma na co czekać. Tak naprawdę na powtórzenie wystarcza około tygodnia lub dwóch jeśli mocno przysiądziecie. Osłuchajcie się też ewentualnie z różnymi akcentami, np. na yutubie, bo na wyższych poziomach egzaminu słuchanie bywa trudne ze względu na lektora z kraju innego niż Hiszpania. No i powtórka tego co u Was z gramatyki kuleje.
U mnie tydzień cały przeznaczony na powtórki jest nierealny ze względu na masę innych egzaminów w tym czasie... Ale dlatego rozkładam sobie to na trochę dłużej Nie wiem, na ile mam przerobiony materiał z zakresu, który ma być na tym egzaminie, dlatego też douczam się codziennie ze słówek i gramatyki. Wahałam się ostatnio trochę jeszcze, ale jestem już praktycznie zdecydowana podchodzić teraz. Próbna część z czytania poszła mi bardzo dobrze, co przekonało mnie o tym, że dam radę. Jeszcze tylko sobie zrobię test poziomujący podesłany przez mojego lektora i jak wyjdzie mi B2, to na pewno idę (a jak nie wyjdzie, to przysiądę jeszcze bardziej i też pójdę, a co! )
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 20:16   #49
Curitiba
Raczkowanie
 
Avatar Curitiba
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 61
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Lovebird, dobra decyzja. Probuj koniecznie, a potem oczywiscie zdaj relacje, jak bylo.
U mnie tez tydzien na przygotowania nierealny, pracuje niestety w nienormowanym czasie, co oznacza zwykle ponad 8 h dziennie + dojazdy w korkach, do tego wyjazdy sluzbowe i dla przyjemosci, jakies niespodzianki, ktore wywracaja lany do gory nogami i czas kurczy sie nieublaganie.
Jako takie osluchanie z akcentami mam, bo swoja przygode z hiszpanskim zaczelam od podrozy po Ameryce Łacinskiej. Poza tym - jak juz pisalam - duzo ogladam programow, seriali.. za to pisanie lezy odłogiem no i mowienia wiecej by sie przydalo..
Curitiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-12, 22:20   #50
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Zrobiłam sobie dzisiaj kalendarzyk i codziennie będę wykreślać jeden dzień, kończy się w dniu egzaminu. Wisi nad biurkiem i będzie mi przypominał, że mam coraz mniej czasu Poza tym postanowiłam czytać codziennie czytać choć mały fragment książki po hiszpańsku (mam taką z krótkimi opowiadaniami). No i ta nauka, którą wcześniej praktykowałam. Póki co motywacja jest Szkoda tylko, że nie ma więcej osób, żeby się wspólnie motywować w gorszych chwilach...
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 07:37   #51
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Niestety, nie pomogę Ci za bardzo, bo jednak poprawki nie mam, wręcz przeciwnie, poszło dobrze, więc noża na gardle nie mam, mogę sobie powoli powtarzać + robić zadania na c1, więc ze mnie żadna motywacja
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 07:53   #52
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

tamtaglista, cieszę się bardziej, że zdałaś i nie masz poprawki, niż jak byś się ze mną miała uczyć Mam za to nadzieję, że czasem tu wpadniesz i postraszysz mnie paskiem, czy dasz porządnego kopniaka dzisiejszy materiał już przerobiłam, jeszcze tylko książka na wieczór
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 08:28   #53
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

A co dziś robisz? Dzięki, miałam nadzieję na dostateczny a tu jednak dobrze Cieszę się jak durna, jeszcze tylko dwa egzaminy, referat, obrona i z głowy
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 08:58   #54
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Oj, zazdroszczę trochę Ale z drugiej strony nie spieszy mi się do kończenia studiów
Ja ogólnie codziennie przerabiam jedną lekcję z repetytorium + czytam jedno opowiadanie z książki lub jakiś artykuł prasowy, jak daję radę, to jeszcze fiszki, ale nie zawsze mam siły i czas na naukę, wtedy staram się mimo wszystko przerobić repetytorium i choć trochę przeczytać (repetytorium jest u mnie dziennym minimum).
Dzisiaj niby mam wolny dzień, ale mam strasznie dużo roboty na inne zajęcia. Szkoda, bo poświęciłabym więcej czasu hiszpańskiemu, no ale wstałam od rana i mam jeszcze cichą nadzieję, że wyrobię się ze wszystkim i coś więcej dzisiaj zrobię
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 11:39   #55
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Jakie repetytorium? No, jeden kierunek będzie w końcu z głowy za dwa tygodnie
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 16:42   #56
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

"Hiszpański na poziomie". Szczerze mówiąc nie zachwyciło mnie, ale ciężko znaleźć coś fajnego na jakimś wyższym poziomie, przynajmniej ja nie mogłam nic specjalnego znaleźć...
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 17:13   #57
Samantha18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Oʻahu
Wiadomości: 34
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

To ja też się melduję. DELE mam zamiar zdawać dopiero na jesieni. Już zaczynam się uczyć słówek. Niby mam te kilka miesięcy, ale to tak szybko zleci... Teraz idą wakacje i będę miała dużo czasu na poszerzanie swojego słownictwa, którego brak jest zawsze przeszkodą w swobodnym porozumiewaniu się.
__________________
Do More Of What Makes You Happy!
Samantha18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 07:14   #58
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Samantha, witaj! Powiesz coś więcej o sobie? Jaki to ma być poziom? Uczysz się sama języka, czy chodzisz na jakiś kurs? Będziesz miała jakiś kurs przygotowawczy do DELE?
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 13:01   #59
Samantha18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Oʻahu
Wiadomości: 34
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Samantha, witaj! Powiesz coś więcej o sobie? Jaki to ma być poziom? Uczysz się sama języka, czy chodzisz na jakiś kurs? Będziesz miała jakiś kurs przygotowawczy do DELE?
Będę zdawała B2. Języka uczę się dosyć długo (to już 7 rok). Mam prywatne lekcje z nauczycielką, która jest także egzaminatorką, więc przygotowuje mnie dokładnie pod ten egzamin. Jednak wiadomo, że słówek się nikt za mnie nie nauczy, dlatego muszę się za nie zabrać. Czasami brakuje mi chęci, ale może zmotywuje się, zaglądając tutaj.
__________________
Do More Of What Makes You Happy!
Samantha18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 13:18   #60
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: DELE zdamy, certyfikat otrzymamy :)

Dziewczyny, jak Wasze przygotowania? Robicie coś? Ja skończyłam kilka dni temu moje repetytorium, teraz uczę się słownictwa z fiszek i powtarzam gramatykę. Przypomniałam sobie Imperativo, teraz zajęłam się czasami przeszłymi, bo zauważyłam ostatnio, że czasem sprawia mi problem zastosowanie odpowiedniego czasu... A wydawało się to takie proste i logiczne Część pisemna za 20 dni Najgorsze jest to, że w międzyczasie mam jeszcze sporo innych egzaminów...
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-20 22:39:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:32.