Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-26, 17:29   #1231
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

No ale właśnie nakładałam podwójne warstwy w tych miejscach już podczas 2 ostatnich peelingów. nałożyłam pierwszą warstwęm, zaczekałam aż przestanie piec i nałożyłam drugą.
Swego czasu na jakimś innym forum o kwasie salicylowym czytałam że ktoś wcześniej pobudzał krążenie taką szorstką gąbką. Może jak by zrobił peeling taki zwykły drobinkowy i póżniej kwas. No nie wiem sama...
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 06:39   #1232
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
No ale właśnie nakładałam podwójne warstwy w tych miejscach już podczas 2 ostatnich peelingów. nałożyłam pierwszą warstwęm, zaczekałam aż przestanie piec i nałożyłam drugą.
Swego czasu na jakimś innym forum o kwasie salicylowym czytałam że ktoś wcześniej pobudzał krążenie taką szorstką gąbką. Może jak by zrobił peeling taki zwykły drobinkowy i póżniej kwas. No nie wiem sama...
albo nakładaj tylko na policzki, a na całą twarz tylko co któryś raz skoro sa bardziej wrazliwe i nie potrzebują tyle złuszczania
często jest tak, ze mamy różną skórę - niektórzy mają wrażliwsza na policzkach i mniej resztę twarzy, a Ty masz pewnie odwrotnie
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 08:48   #1233
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Dziękuja za rady... spróbuje nałożyć może 3 warstwy albo po prostu zrobie większe stężenie przeznaczone na policzki własnie
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 20:32   #1234
Interbeta
Raczkowanie
 
Avatar Interbeta
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 324
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Od dzisiaj zaczyna się moja przygoda z kwasami xD Wykonałam tonik 5%, pH wynosi około 4, rano stosuję hydrolat oczarowy lub migdałowy i filtr z Sorai 30, a wieczorem olejek z maliny+kw. hialuronowy. I czekam na efekty... Może po tygodniu już zauważę jakąś zmianę. Po 2 tygodniach pewnie zrobię peeling 10%, ale to jeszcze trochę czasu.
Interbeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 00:35   #1235
Figlak
Zadomowienie
 
Avatar Figlak
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Kiedyś trochę bawiłam się kwasami w domu i wydawało mi się, że salicylowy przynosił całkiem fajne efekty. Jednak z lenistwa zaprzestałam.
Teraz chciałam wrócić do peelingów, mam w domu jeszcze kwas, ale przypuszczam, ze po 1,5 roku będzie on już raczej przeterminowany.
Chciałam więc zamówić sobie w naturalisie, a tutaj patrze i jest napisane, ze kwas wycofany ze sprzedarzy.
Wiecie może dlaczego?
Figlak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 10:36   #1236
stellla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 724
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

W zeszlym roku w maju kupilam kwas glikolowy. Jest w przyciemnianej szklanej buteleczce. Niestety etykietka dawno sie odkleila i nie man pojecia, jaka produkt moze miec date waznosci. Kupiony w tym samym czasie kwas mlekowy jest do 2015. Moge zakladac, ze glikolowy jest rownie trwaly? Kupilam tutaj: http://www.sklep2.goremi.pl/product.php?id_product=45
stellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 15:43   #1237
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

hej kobitki,
mam pytanie odnoście YELLOW PEEL lub peelingu kwasem retinowym...troche juz sie kwasiłam różnymi kwasami (migdał w różnych stężeniach do 50%, mlekowy, glikolowy, pirogronowy), ale z czystym kwasem retinowym się nie spotkałam- nie widziałam, nie czytałam nie używałam samego kwasu retinowego. Czy któraś z Was może ma jakieś doświadczenia w tym temacie?
Pani kosmetyczka u której robię regularnie mikrodermabrazję twierdzi, że "ma coś super na moje przebarwienia"
probowałam podpytać co dokładnie, ona tylko mówi coś w rodzaju "bardzo dobry jest kwas retinowy na takie sprawy, ale pani przyjdzie do mnie to wywabimy te plamy za jednym, góra dwoma zabiegami"- przebarwienia mam koszmarne...więc jakoś mi sie wierzyć nie chce w 1,2 zabiegi...
zaczęłam trochę czytac i podejrzewam, że ona może chcieć mi zrobić yellow peel, no bo nie mam pomysłu o co innego może chodzić...
macie pomysły?
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-05, 11:11   #1238
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Przymierzam się do ukręcenia toniku kwasowego i serii peelingów kwasowych, zamówienie będę robiła na ZSK.

Zależy mi na likwidacji przebarwień po trądzikowych i blizn pozapalnych. Całe policzki mam w czerwonych kropkach, wygląda strasznie. Dodatkowo bardzo rozszerzone pory na całej twarzy. Skóra dosyć cienka, normalna w stronę mieszanej.

Początkowo planowałam kwas migdałowy, ale po lekturze wątku obawiam się czy nie będzie za słaby. Nie mam co liczyć na silne złuszczenie i pozbycie się przebarwień, prawda? Uważacie, że powinnam od razu podbić do salicyla?

Doświadczenie z kwasami mam niewielkie: tonik cytrynowy i 3 razy maseczka aspirynowa, ale żadne z nich nie zrobiło na mojej cerze czegokolwiek. Maseczkę aspirynową trzymałam nawet godzinę i nic.
__________________
Zdrowo się odżywiam, piję zioła, suplementuję.
Dbam o włosy.
Uczę się dbać o cerę.
Uwielbiam oleje.
Czytam, słucham, jestem szczęśliwa.

Będę:
Ćwiczyć i pływać- kondycja i sylwetka.
Precz z celulitem i naczynkami.
Badania kontrolne.
Zorganizować się i popchnąć życie do przodu.
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 15:06   #1239
Kmiocio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 31
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Jak koleżanka wyżej, także przymierzam się do spróbowania toniku migdałowego, a później serię peelingów. Posiadam sporo plam potrądzikowych. Są praktycznie wszędzie, ale najwięcej jest ich na brodzie, szyi oraz na czole. Cały czas mam aktywny trądzik. Codziennie rano, głównie na brodzie widuje przynajmniej 2-3 nowe niespodzianki. Skórę mam mieszaną. Strefa T tłusta, policzki normalne, z lekką tendencją do przetłuszczenia i suchą szyją. Przeczytałem kilkanaście stron wątku, oraz większości wątków umieszczonych na pierwszej stronie i pomimo to mam kilka dręczących mnie pytań. Oto pytania:
1. Obecnie używam kremu z nadtlenkiem benzoilu, który bardzo mi pomógł kilkanaście tygodni temu, kiedy miałem ogromny wysyp, pełno stanów zapalnych i ropniaków. Czy podczas kuracji będę mógł go używać? Domyślam się, że podczas peelingu i kiedy przebiega regeneracji skóry nie powinno się używać żadnych innych kremów o aktywnym działaniu przeciwtrądzikowym. Czy zachodzą jakieś nieporządane reakcje pomiędzy kwasami a nadtlenkiem benzoilu? Jeśli tak to ile dni przed użyciem kwasów powinienem przestać go używać oraz po ilu dniach po peelingu będę mógł go bezpiecznie użyć?
2. Czytałem, że kwas migdałowy jest bezpieczny, dość łagodny oraz nie zachodzą większe reakcje ze słońcem. Ostatnio kupiłem krem nawilżający z filtrem 30 SPF. Jako, że słońca coraz mniej, to taki filtr wystarczy?
3. Podobno kwasów nie powinno się używać na aktywny trądzik, z ropnymi wypryskami, czy to prawda? Jako, że nadal taki posiadam, a poza tym sporo plam i blizn.
Czekam na odpowiedzi. Dziękuje za poświęcony czas i pozdrawiam ;]
EDIT
Nigdy nie miałem doświadczenia z kwasami.

Edytowane przez Kmiocio
Czas edycji: 2012-10-05 o 15:07
Kmiocio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 17:23   #1240
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
Przymierzam się do ukręcenia toniku kwasowego i serii peelingów kwasowych, zamówienie będę robiła na ZSK.

Zależy mi na likwidacji przebarwień po trądzikowych i blizn pozapalnych. Całe policzki mam w czerwonych kropkach, wygląda strasznie. Dodatkowo bardzo rozszerzone pory na całej twarzy. Skóra dosyć cienka, normalna w stronę mieszanej.

Początkowo planowałam kwas migdałowy, ale po lekturze wątku obawiam się czy nie będzie za słaby. Nie mam co liczyć na silne złuszczenie i pozbycie się przebarwień, prawda? Uważacie, że powinnam od razu podbić do salicyla?

Doświadczenie z kwasami mam niewielkie: tonik cytrynowy i 3 razy maseczka aspirynowa, ale żadne z nich nie zrobiło na mojej cerze czegokolwiek. Maseczkę aspirynową trzymałam nawet godzinę i nic.
Ciężko doradzić cokolwiek, bo każda skóra inaczej reaguje. Dla mnie kwas migdałowy jest w sam raz, dla jednego za delikatny, dal innego za mocny. Kwas salicylowy u mnie działa mocniej i bardziej oczyszczająco i podrażniająco niż migdał. Niespecjalnie go lubię, ale będę jeszcze parę podchodzić. Obecnie stosuje jeszcze tonik z kwasem l-mlekowym i też jest całkiem w porządku jeśli o blizny chodzi.

Cytat:
Napisane przez Kmiocio Pokaż wiadomość
Jak koleżanka wyżej, także przymierzam się do spróbowania toniku migdałowego, a później serię peelingów. Posiadam sporo plam potrądzikowych. Są praktycznie wszędzie, ale najwięcej jest ich na brodzie, szyi oraz na czole. Cały czas mam aktywny trądzik. Codziennie rano, głównie na brodzie widuje przynajmniej 2-3 nowe niespodzianki. Skórę mam mieszaną. Strefa T tłusta, policzki normalne, z lekką tendencją do przetłuszczenia i suchą szyją. Przeczytałem kilkanaście stron wątku, oraz większości wątków umieszczonych na pierwszej stronie i pomimo to mam kilka dręczących mnie pytań. Oto pytania:
1. Obecnie używam kremu z nadtlenkiem benzoilu, który bardzo mi pomógł kilkanaście tygodni temu, kiedy miałem ogromny wysyp, pełno stanów zapalnych i ropniaków. Czy podczas kuracji będę mógł go używać? Domyślam się, że podczas peelingu i kiedy przebiega regeneracji skóry nie powinno się używać żadnych innych kremów o aktywnym działaniu przeciwtrądzikowym. Czy zachodzą jakieś nieporządane reakcje pomiędzy kwasami a nadtlenkiem benzoilu? Jeśli tak to ile dni przed użyciem kwasów powinienem przestać go używać oraz po ilu dniach po peelingu będę mógł go bezpiecznie użyć?
2. Czytałem, że kwas migdałowy jest bezpieczny, dość łagodny oraz nie zachodzą większe reakcje ze słońcem. Ostatnio kupiłem krem nawilżający z filtrem 30 SPF. Jako, że słońca coraz mniej, to taki filtr wystarczy?
3. Podobno kwasów nie powinno się używać na aktywny trądzik, z ropnymi wypryskami, czy to prawda? Jako, że nadal taki posiadam, a poza tym sporo plam i blizn.
Czekam na odpowiedzi. Dziękuje za poświęcony czas i pozdrawiam ;]
EDIT
Nigdy nie miałem doświadczenia z kwasami.
Nie używałabym kwasów z jednoczesnym stosowaniem nadtlenku benzoilu. Nie mam doświadczenia w jednoczesnym używaniu, ale jakoś tak chyba bym się nie odważyła Kiedy miałam aktywny trądzik to leczyłam się u dermatologa więc nie wiem, jak peelingi kwasowe mogą zadziałać, ale sądzę, że warto spróbować. Peelingi mechaniczne mogą spowodować spustoszenie na skórze trądzikowej, a kwasowe nie są mechaniczne, więc sądzę, że nie zrobią nic złego. Filtr 30 przy migdałowym wystarczy (według mnie, ale znajdą się osoby, które powiedzą, że ez względu na wszystko powinno się nakładać 50 )
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 19:33   #1241
Kmiocio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 31
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Nie mam zamiaru używać podczas kuracji kwasem migdałowym nadtlenku benzoilu, tylko jak już się zregeneruje po peelingu i odczekać dla bezpieczeństwa z tydzień. Tydzień kuracji, tydzień bez stosowania niczego, a dopiero później używać nadtlenek. Dla własnego bezpieczeństwa się pytam, czy może wystąpić jakaś reakcja. Wiadomo gdybym użył w czasie kiedy się łuszczy mogłaby zajść jakaś reakcja, prawdopodobnie negatywna. Także leczę się u dermatologa, ale trochę działam na swoją rękę. Nie wierzę we wszystko, co powiedzą i staram się samemu działać, oczywiście uprzednio analizując dogłębnie wszystko, by nie zrobić jakieś głupoty. Acne-derm jest używany przeciw trądziku, a posiada kwas azelainowy. Chciałbym po prostu w miarę oczyścić twarz z plam i blizn, a później stosować, co teraz stosuje, gdyż daję nie najgorsze rezultaty. Peeling używam enzymatyczny, który nieźle oczyszcza, ale jest trochę za słaby by pokonać przebarwienia. Filtr 30 też sądzę, że wystarczy, na pewno w tej porze roku. W lecie używałbym silniejszych. Dzięki za odpowiedź, mimo wszystko, jeśli ktoś zna konkretną odpowiedź z uzasadnieniem, prosiłbym o odpowiedź. Dzięki i pozdrawiam.
Kmiocio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-06, 13:35   #1242
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

A ja mam może i trochę głupie pytanie ale co robić z użytym pudełeczkiem po kwasie migdałowym i innych? Normalnie wyrzucić do kosza? Nie chciał bym się przyczynić do jakiejś "katastrofy" ekologicznej
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 14:39   #1243
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

KMIOCIO : W sumie jak nie spróbujesz to nie będziesz wiedział. Skóra po peelingu niekoniecznie zregeneruje się w kilka dni. Zresztą, skoro tyle czytasz, to pewnie wiesz, że warto zacząć od toniku z kwasem migdałowym a nie od razu od peelingu? Każdy, kto ma trądzik, próbuje działać na własną rękę i niestety każdy musi ryzykować. To, że jednemu coś odpowiada i krzywdy mu nie zrobiło, nie znaczy, że Tobie nie zrobi. Nawet jeśli znajdzie się ktoś, kto działał identycznie jak Ty i stwierdzi, że u Niego zdziałało cuda, nie znaczy, że u Ciebie też nie będzie żadnych niepożądanych skutków.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 10:05   #1244
Kmiocio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 31
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Doskonale to wiem. Skóra skórze nie równa. Mam zamiar kupić potrzebne produkty do stworzenia toniku, a następnie peelingu. Wstępne myślałem by stosować peeling raz na cztery tygodnie. Jako, że to spory okres czasu, to tak po dwóch tygodniach miałem zamiar powrócić do mojego kremu z nadtlenkiem. Zakładając, że z tydzień po peelingu skóra będzie pod wpływem kwasu, a tydzień czasu dać przerwy, by nie zaszły żadne przykre reakcje oraz dać czas na nawilżenie i regeneracje. Staram się dowiedzieć jak najwięcej informacji. Dzięki za odpowiedź.
Kmiocio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 18:48   #1245
Joan1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Joan1987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 2 948
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Witam!
Mam zamiar zrobić sobie peeling kwasem migdałowym, przewertowałam kilkaset stron tego wątku, pozapisywałam co najważniejsze ;-)
Ale mam 1 pytanie: czy muszę stosować tonik 10% jeżeli od jakiegoś czasu używam krem peelingujący z kwasem migdałowym 10% Pharmaceris?
__________________
- 2022 28
Joan1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 13:05   #1246
charlie charlie
Zadomowienie
 
Avatar charlie charlie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

dziewczyny, szukałam ale nigdzie nie mogę znaleźć dokładnej miarki ile kropel hialuronowego dodać jeśli robię wg przepisu z mazideł bodajże (17 ml wody, 1,80 humektantu i 1,25 g kwasu - no właśnie ile dodać tego kwasu mając małą lyżeczkę?
__________________
happiness is easy
charlie charlie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 10:46   #1247
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Mam pytanie do dziewczyn zaznajomionych z tematem(Lorri? ). W tamtym roku robiłam sobie serię peelingów migdałowych i bardzo dobrze podziałały na moje zmiany trądzikowe i blizny. W tym miesiącu wyszły mi na policzkach, czole, brodzie oraz żuchwie(z jednej strony, bliżej szyi niż twarzy) podskórne, małe grudki, tzw. "kaszka". Czy seria peelingów migdałowych da radę coś z tym zrobić?
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 15:07   #1248
ReExtender
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 128
Kwasy a nawilżanie

Dziewczyny robiłem w domu kilka zabiegów kwasu glikolowego 70% i salicylowego 40% (jeden rano drugi wieczorem raz w tygodniu). Po 3 dniach skóra schodziła mi płatami. Nie nawilżałem, lecz wysuszałem i dało taki efekt. Teraz pracuję a chciałbym do końca przebarwień się pozbyć i potrzebuję jeszcze sobie z 2 zabiegi takie zrobić i tutaj moje pytanie. Czy jeżeli zacznę nawilżać, uzyskam efekt łuszczenia się skóry, gdy krem zmyję wraz z wodą? Pracuję 1 dzień potem dwa dni wolnego. Takim systemem cały czas więc w pracy (24h) miałbym na sobie krem a dwa dni wolne od pracy bez kremu ?? Czy w te dni bez kremu zacznę się łuszczyć? Dla mnie to ważne, bo w kwasach chyba o to chodzi by się łuszczyć, więc nawilżanie.. po co ? A wiadomo, w pracy nie chcę wyglądać jak bym miał łuszczycę, czy bym zrzucał skórę jak wąż
ReExtender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 01:00   #1249
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kwasy a nawilżanie

W sumie to nie do końca rozumiem, jaki jest Twój zamiar. Chcesz się łuszczyć bardziej czy mniej? To, że po końskiej dawce kwasu skóra się łuszczy, to norma, ale to nie znaczy, że można to pozostawić samemu sobie. Potrzebne jest wtedy nie tyle nawilżenie co ukojenie czyli raczej cieższe, odżywcze kremy (albo nawet maść na noc), bo jakby nie było takie zabiegi to spore podrażnienie. Nie wyobrażam sobie nic nie robić z przesuszoną, podrażnioną skórą. Kwasy mają nie tylko złuszczać, ale też oczyszczać i rozjaśniać (niekoniecznie przez ściąganie kolejnych warstw skóry).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-20, 12:54   #1250
ReExtender
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 128
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

czy można kwas nakładać na jedną partię twarzy?

np. na same czoło z 4 zabiegi mocno złuszczające a policzków nie ruszać?
ReExtender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 18:34   #1251
GreenSlinky
Raczkowanie
 
Avatar GreenSlinky
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 106
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Podbijam pytanie poprzedniczki!
Chce spróbować toniku migdałowego na część policzka tylko. Przed wakacjami mi wyskoczyly trzy gule na policzku obok siebie, dopiero po około miesiącu zaczęły z nich wystawać białe łebki, dwa same pękły, jeden chyba wycisłam. Już od kilku miesięcy mam po nich przebarwienia, ale zostały też takie małe dziurki, większe niż rozszerzone pory (tak jakby pory się tych miejscach jeszcze bardziej rozszerzyły )
Pomóżcie, mam dosyć Nigdy nie miałam z tym problemu...
__________________
It's okay to be any kind of woman you wanna be. I wish the world would see that.
~ LynZ Way
GreenSlinky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 09:25   #1252
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ReExtender Pokaż wiadomość
czy można kwas nakładać na jedną partię twarzy?

np. na same czoło z 4 zabiegi mocno złuszczające a policzków nie ruszać?
Jasne, że można. Przecież są nawet sztyfty z kwasami do punktowego stosowania.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 11:03   #1253
ReExtender
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 128
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

a nie będzie jakichś problemów np. inna barwa skóry niż na policzkach?

pracuję na dworze, teraz zimne dni idą więc w czapce będę i mogę bezpiecznie pod tą czapką czoło złuszczać, policzki niezbyt.

na policzkach nie mam przebarwień tylko na czole, ale czy zastosowanie kilku zabiegów kwasów tylko na czoło nie przyniesie nie porządanych efektów typu inna barwa skóry czoła niż policzka? zresztą na policzki idę na laser za kilka dni na usuwanie rumienia, więc policzki należy oszczędzić
ReExtender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 11:41   #1254
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ReExtender Pokaż wiadomość
a nie będzie jakichś problemów np. inna barwa skóry niż na policzkach?

pracuję na dworze, teraz zimne dni idą więc w czapce będę i mogę bezpiecznie pod tą czapką czoło złuszczać, policzki niezbyt.

na policzkach nie mam przebarwień tylko na czole, ale czy zastosowanie kilku zabiegów kwasów tylko na czoło nie przyniesie nie porządanych efektów typu inna barwa skóry czoła niż policzka? zresztą na policzki idę na laser za kilka dni na usuwanie rumienia, więc policzki należy oszczędzić
Skoro masz przebarwienia na czole, to chyba właśnie o to chodzi, żeby kolor się zmienił? Poza tym kwasy nie wypalają na skórze białej plamy w miejscu, gdzie zostały nałożone, więc moim zdaniem nie masz się czego obawiać.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 14:15   #1255
GreenSlinky
Raczkowanie
 
Avatar GreenSlinky
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 106
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

A stosował ktoś może kas kojowy? I czy trzeba stosować przy nim filtry, bo obiło mi się o uszy, że on nie powoduje łuszczenia.
__________________
It's okay to be any kind of woman you wanna be. I wish the world would see that.
~ LynZ Way
GreenSlinky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 15:30   #1256
Kinaa1
Wtajemniczenie
 
Avatar Kinaa1
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 595
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny,
czy któraś z Was robiła sobie taki peeling
http://myfunnyvalentineblog.com/2011...foot-peel.html ?
__________________

Autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny
Kinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 22:55   #1257
simone2010
Zakorzenienie
 
Avatar simone2010
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 410
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
A stosował ktoś może kas kojowy? I czy trzeba stosować przy nim filtry, bo obiło mi się o uszy, że on nie powoduje łuszczenia.
Ale to są dwie zupełnie inne kwestie Filtrów używasz, żeby nie nabawić się przebarwień i ogólnie, chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych
__________________
Tygrysku...!
Co Prosiaczku?
NIC - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę - chciałem się tylko upewnić czy jesteś...


Ćwiczę od czasu do czasu

Spełniam swoje małe marzenia
simone2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 23:15   #1258
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez simone2010 Pokaż wiadomość
Ale to są dwie zupełnie inne kwestie Filtrów używasz, żeby nie nabawić się przebarwień i ogólnie, chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych
Niekoniecznie, bo kwasy uwrażliwiaja na słońce i łatwiej o przebarwienia. Nie każdy jest w stanie stosować filtry cały czas, a czasem trzeba np podczas kwaszenia. Ale już kwas migdałowy jest bezpieczny pod tym względem z tego, co pamiętam. Na temat kojowego znalazłam informacje, że niestety wymaga filtrowania.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 08:43   #1259
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Mam pytanko. Czy po kwasie mlekowym bedzie wieksze złuszczanie niż po salicylowym? Salicyl pięknie mi działa na strefie T ale policzków nie rusza a tam mam spoko dziadostwa. Może jak bym na zmianę używała salicyla i mlekowego. Albo tylko mlekowy na policzki?
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 23:00   #1260
simone2010
Zakorzenienie
 
Avatar simone2010
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 410
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
A stosował ktoś może kas kojowy? I czy trzeba stosować przy nim filtry, bo obiło mi się o uszy, że on nie powoduje łuszczenia.
Cytat:
Ale to są dwie zupełnie inne kwestie Filtrów używasz, żeby nie nabawić się przebarwień i ogólnie, chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych :ehem
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Niekoniecznie, bo kwasy uwrażliwiaja na słońce i łatwiej o przebarwienia. Nie każdy jest w stanie stosować filtry cały czas, a czasem trzeba np podczas kwaszenia. Ale już kwas migdałowy jest bezpieczny pod tym względem z tego, co pamiętam. Na temat kojowego znalazłam informacje, że niestety wymaga filtrowania.
Chimay, ależ ja się zgadzam Zobacz co pogrubiłam Zrozumiałam wypowiedź wizażanki tak, że jeśli kwas nie powoduje łuszczenia to nie trzeba się filtrować. A tak jak piszesz, kwasy uwrażliwiają, więc trzeba
__________________
Tygrysku...!
Co Prosiaczku?
NIC - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę - chciałem się tylko upewnić czy jesteś...


Ćwiczę od czasu do czasu

Spełniam swoje małe marzenia
simone2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:27.