Ekononomia czy Zarządzanie - gdzie łatwiej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-12, 14:27   #1
GreenNight
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 75

Ekononomia czy Zarządzanie - gdzie łatwiej?


Cześć. Dostałam się na ekonomię na UWr i zarządzanie na PWr.
I mam pewien problem, otóż obawiam się matmy na tych kierunkach (mam już rok w tył właśnie przez ten przedmiot, nie jestem jakoś bardzo kiepska, ale u mnie było ciężko), jestem po podstawowej maturze, słyszałam, że na ekonomii jest jej dużo i bywa trudna, tak jak i statystyka, ekonometria i inne przedmioty. Z kolei na zarządzaniu też jest trochę matmy, ale podobno nie taka trudna, ale za to jest jakaś fizyka środowiska pracy :/ a z fizyką może nie miałam w szkole strasznych problemów, ale matury z niej nie zdawałam i nie chciałabym, żeby ten przedmiot mnie wykosił. Mam nadzieję, że rozumiecie moje obawy, nie chciałabym drugi raz wylecieć, tylko już się gdzieś utrzymać, nie patrzę teraz tak na to co jest przyszłościowe, bo wiadomo że nieraz ktoś jak jest nawet po informatyce a jest kiepski, to pracy nie dostanie, a np. po zarządzaniu jak ktoś chce to znajdzie pracę nawet w banku, bo znam takie przypadki, więc na to tak już nie patrzę.
Liczy się dla mnie, żeby nie wylecieć znowu. W szkole byłam bardzo dobrą uczennicą, dopiero jak poszłam na studia skończyła się dobra passa, zobaczyłam że nawet taka matma wygląda zupełnie inaczej i że łatwo jest wylecieć.
Dlatego pytam czy wiecie może coś na temat tych kierunków od tej strony właśnie, czytałam inne posty, ale wiadomo że wolałabym mieć jak najwięcej informacji, bo mam trochę dylemat co wybrać, same plany studiów niewiele mi pomogą, bardziej informacje od kogoś kto to studiował/studiuje, jak to wygląda w praktyce i jak trudno jest, gdzie jest więcej przedmiotów na myślenie a gdzie na zakuwanie.
GreenNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 14:32   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Ekononomia czy Zarządzanie - gdzie łatwiej?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 14:39   #3
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Ekononomia czy Zarządzanie - gdzie łatwiej?

Wiele osób po pierwszym stopniu zarządzania na PWr przenosi się na UE, ponieważ jak to na politechnice wkradają im się tam przedmioty techniczne, te podstawowe biznesowe też są, ale nie w takim zakresie jak na UE czy nawet UWr. Trochę bardziej ich męczą matmą, statystyką tym bardziej, że to wydział Informatyki i Zarządzania.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 14:45   #4
GreenNight
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 75
Dot.: Ekononomia czy Zarządzanie - gdzie łatwiej?

serio? ojej nie wiedziałam, że na polibudzie wchodzą te przedmioty techniczne i dużo matmy, słyszałam że ponoć to kierunek bardziej humanistyczny, jest tam mega łatwo i jest dla leniwych...więc nie wiem już sama, czy ta matma na zarządzaniu jest trudniejsza niż ta na ekonomii?
GreenNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 14:57   #5
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Ekononomia czy Zarządzanie - gdzie łatwiej?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 15:02   #6
GreenNight
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 75
Dot.: Ekononomia czy Zarządzanie - gdzie łatwiej?

przejrzałam i widzę głównie matematykę, tą fizykę, jakieś ekonomiczne przedmioty a takich inżynierskich nie...

dzięki za dobre słowa, ale ty nawet nie wiesz gdzie studiowałam i dlaczego mi tam nie wyszło, bo na tamtym kierunku mało komu wychodzi, nawet jak nie wiadomo jak się dużo uczy
GreenNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 15:06   #7
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Ekononomia czy Zarządzanie - gdzie łatwiej?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-12, 15:11   #8
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Ekononomia czy Zarządzanie - gdzie łatwiej?

Cytat:
Napisane przez GreenNight Pokaż wiadomość
serio? ojej nie wiedziałam, że na polibudzie wchodzą te przedmioty techniczne i dużo matmy, słyszałam że ponoć to kierunek bardziej humanistyczny, jest tam mega łatwo i jest dla leniwych...więc nie wiem już sama, czy ta matma na zarządzaniu jest trudniejsza niż ta na ekonomii?
Pewnie w porównaniu do pozostałych kierunków na PWr to jest jeden z najłatwiejszych No ale w porównaniu z zarządzaniem na innych uczelniach to jest to troszkę bardziej techniczne zarządzanie. Nie znaczy od razu, że uczą się tam budowy silników, typowo inżynierskich przedmiotów nie ma, ale takie zagadnienia wkradają się na innych przedmiotach.

Moja była współlokatorka była tam na zarządzaniu, często siedziała i kuła, ale to przez to, że w naturze miała, aby być perfekcyjną (trudny charakter). Jednak na pewno nie nazwałabym jej leniwą, była bardzo pracowita.

Wiem, że jest tam dużo wystąpień, referatów z zajęcia na zajęcia.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2013-07-12 o 15:13
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 15:34   #9
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Ekononomia czy Zarządzanie - gdzie łatwiej?

Ja ide na ekonomie i nie przejmuje sie matmą. Trzeba będzie na początku do niej przysiąść, poprosić kogoś aby wytłumaczył. Inne przedmioty ekonomiczne też sa powiązane z matmą np. rachunkowość ale to jest pikuś bo wystarczy umieć dodawac,odejmować,mnożyć itp.
Musisz sama wybrać co sie bardziej kręci.
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 19:04   #10
idontknow13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 321
Dot.: Ekononomia czy Zarządzanie - gdzie łatwiej?

.

Edytowane przez idontknow13
Czas edycji: 2014-09-04 o 08:54
idontknow13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 19:53   #11
luminaire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 58
Dot.: Ekononomia czy Zarządzanie - gdzie łatwiej?

Cytat:
Napisane przez idontknow13 Pokaż wiadomość
A jeśli wybrać Ekonomię lub Informatykę i Ekonometrię, to co wybrać? Nie chodzi mi nawet o trudność tylko co ma (niby) lepsze perspektywy na przyszłość?
to zależy, co bardziej Cię interesuję. Ja wybrałabym Ekonomię, bo nie lubię Informatyki. Ale jeśli ty lubisz, to myślę, że Informatyka daje większe pole do popisu.
luminaire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-12, 22:22   #12
pandayox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 55
Dot.: Ekononomia czy Zarządzanie - gdzie łatwiej?

tez dostałam się na ekonomię na UG. ale boję się, ze nie poradzę sobie z matmą, wiec w tym roku zacznę romanistykę na UAM lub Uwr. mam nadzieję, że wielkiej głupoty nie robię studia ekonomiczne wydają się być lepszymi od jakiejś filologii .
pandayox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:32.