czerwone guzki ble :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-12, 21:01   #1
problemproblem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2
Cool

czerwone guzki ble :)


Czesc dziewczyny

Jestem chlopakiem, ale ze mam problemy z skora twarzy to czesto tu bywam chociaz zawsze jako czytelnik ale teraz mam szybkie pytanko

Moze od poczatku.

Mam tluste skore na czole, nosie i brodzie, policzki sa ok

Gdy jest lato pozatym ze sie swiece nie mam wiekszych problemow ze skora, cos tam sie pojawi czasem wiecej ale bez tragedii, poprostu sie myje i krem matujacy zalatwia sprawe i jestem w miare zadowolony.

Problem zawsze pojawia sie na zime tj. pazdziernik listopad zawsze na czole i na brodzie cos mi sie robi, glownie "zaskorniaki zamkniete" - takie biale - beznadziejne, czasami tez wieksze, grudy ale w tym sezoanie jakos nie.

W tym sezonie chcialem bys sprytny i jak sie zaczelo cos dziac to uruchomilem lysanel bo kiedys mi to nawet pomagalo szybko sie skonczyl i pani w aptece zaproponowala lysalpha i pomyslalem ze sproboje - ehh glupi ja

efekt jest taki ze zrobilo mi sie duzo dziadostwa na czole( smarowalem czolo nos i brode) ale uznalem ze to ten wysyp i smarowalem smarowalem az minol chyba miesiac i uznalem ze chyab cos z tym jest nie tak bo mam cale czolo w czerownych kropkach.

Wiec odstawilem ten wynalazlek :\ calkiem niedawno, okolo tydzien temu i z panika rzucilem sie za czytanie co by tu zrobic zeby mi sie ta skora znow nie robila taka tlusa i cos poradzic na to co sie stalo.

Znalazlem watek o oliwce hippa i pomyslalem ze bardziej sobie chyba nie zaszkodze a moze tamten krem nie bardzo sie spodobal mojej skorze.

Oliwki uzywam 3 dzien po 1 nalozeniu zrobilem takie WOW, zmiany na skorze jak byly tak byly ale byla jakas taka ladniejsza i 1 raz w zyciu nie mialem tlustego czola 1h po porannym myciu, uznalem to za dobry znak i sie teraz oliwkuje odrzucajac wszytskie kremy i wychodzac z zalozenia ze dam odspnac mojej skorze moze sie sama pozbiera.

Do tego zawsze tak ogolnie lykam witaminy vigor plus, mangez+b6 bo mam nerwowa prace i zakupilem sobie omega 3-6-9 i wiesiolka i zajadam sie tym wedlug instrukcji z opakowan.

Na ta chwile skora nie jest tak tlusta chyba dzieki tej oliwce i to jest dla mnei wielki sukces ale zostaly mi te czerwone grudki, po calym dniu niektore robia sie biale, uparcie ich nie ruszam tylko grzecznie w domu sie myje zeby tego nie rozdrapywac.

A teraz prosba, czym moge pomoc w zalagodzeniu takich czerownych zaskorniakow/ pryszczy ?

Prosze was o pomoc bo chcialbym to jakosz szybko zalagodzic mam wazne spotkania w pracy a tu taka porazka

przepraszam ze sie tak rozpisalem ale musialem sie wygadac bo tez z nikim o tym nie rozmawiam

ps. albo mi sie wydaje albo po tej oliwce nic nowego mi nie wyskakuje, to co jest jest jakby jasniejsze ale moze z tym to moze tylko autosugestia
ps2. zalacze fote jak sie tylko naladuje aparat
problemproblem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 08:35   #2
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: czerwone guzki ble :)

idź do dermatologa!
ja na Twoim miejscu nie uzywalabym zadnych oliwek, bo skoro sie tak swiecisz i Ci sie gule czy tam zaskorniaki robia, tzn ze masz cere tlusta, i wara od zapychajacych kosmetykow!
mozesz tez uzywac brevoxyl (ok 20zl w aptece, bez recepty juz), jest to masc wysuszajaca takie pryszcze i dobry na zaskorniki roznego rodzaju, oczywiscie nie zapominajac o plynie lub zelu do mycia twarzy (nie mydlo, bo wysusza, i skora jeszcze wiecej wydziela sebum), podstawa nawilzanie w przypadku stosowania z brevoxylem, polecam cos lepszego, np Physiogel (ok40zl, apteka, jestem za patecznymi kosmetykami, wrog drogeryjnych) zapraszam tez na watek
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...evoxyl&page=18

Edytowane przez Fisiasia
Czas edycji: 2009-11-13 o 08:42
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 08:42   #3
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: czerwone guzki ble :)

Troche to dziwne, zeby na tlusta skora (moim zdaniem masz raczej mieszana) nakladac oliwke, ktora rowniez jest tlusta.
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 23:37   #4
problemproblem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2
Dot.: czerwone guzki ble :)

Cytat:
Napisane przez tynnkaaa Pokaż wiadomość
Troche to dziwne, zeby na tlusta skora (moim zdaniem masz raczej mieszana) nakladac oliwke, ktora rowniez jest tlusta.
no tez tak pomysalem ale zrobilem experyment i po oliwce w ciagu dnia skora sie nie robi tlusta, pod wieczor sie troche swieci ale troche a kiedys moglem spokojnie zbierac spora wartwe...

efekt byl takie natychmiastowy tzn na noc 1 raz oliwka, nastepny dzien mniej sie swiece - bardzo mnie to zdziwilo

Wiec moze cos w tym jest do dermatolog lece w poniedzialek ale szybkosc z jaka mnie te pryszcze dopadly mnie troche przerazil... wiec stad pomysle z odstawieniem wszytskiego i sie teraz pucuje i masuje hippem )

Jeszcze jedno dawno u dermatolog nie bylem, maja jakies magiczne srodki zeby chociaz lekko doprowadzic skore do normlanego koloru ? bo teraz mam pol czola czerwonego ... a mam taki powiedzmy wymagajacy okres w pracy i bardzo mi to nie na reke ze wygladam teraz tak jak wygladam

Edytowane przez problemproblem
Czas edycji: 2009-11-13 o 23:42
problemproblem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 23:34   #5
H567
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 157
Dot.: czerwone guzki ble :)

im bardziej wysuszasz skore tym wiecej sebum produkuje. tak wiec nie ma nic dziwnego z oliwka - kazda skora jest inna.
H567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:53.