Jak oduczyć 1,5 roczne dziecko wchodzenia na stół? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-19, 10:24   #1
Szlachcianka
Rozeznanie
 
Avatar Szlachcianka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 953

Jak oduczyć 1,5 roczne dziecko wchodzenia na stół?


Tracę już cierpliwość do mojego młodego, bo skurczybyk wchodzi na meble, a najgorsze jest to jak wchodzi na stół. Jak go tego uduczyć? NONONO i kiwanie palcem nie pomaga, bo się tylko śmieje, opieprz też nie pomaga. Idą święta i pasuje w końcu jakiś obrus połozyć i na stół jakieś smakołyki, a on demoluje pokój
__________________
Małe szczęścia.... i

Szlachcianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 10:37   #2
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Jak oduczyć 1,5 roczne dziecko wchodzenia na stół?

Cytat:
Napisane przez Szlachcianka Pokaż wiadomość
Tracę już cierpliwość do mojego młodego, bo skurczybyk wchodzi na meble, a najgorsze jest to jak wchodzi na stół. Jak go tego uduczyć? NONONO i kiwanie palcem nie pomaga, bo się tylko śmieje, opieprz też nie pomaga. Idą święta i pasuje w końcu jakiś obrus połozyć i na stół jakieś smakołyki, a on demoluje pokój
Cytuje, zeby zachowac.


Co zrobic?
Sciagac ze stolu do skutku i przestac nazywac dziecko skurczybykiem (wez pod uwage, ze slowo to jest lagodniejsza wersja s☠☠☠☠.ysyna: czyli syna kur.wy)

Przestan tez dziecko opieprzac i zacznij wychowywac .
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 10:45   #3
Szlachcianka
Rozeznanie
 
Avatar Szlachcianka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 953
Dot.: Jak oduczyć 1,5 roczne dziecko wchodzenia na stół?

Używając słowa skurczybyk nie miałam nic złego na myśli, a już na pewno nie przytoczone wyjaśnienie.
To co mam robić, żeby nie wchodził na stół? Jak go ściągam to sie cieszy i wchodzi dalej bo myśli, że to taka zabawa.
__________________
Małe szczęścia.... i

Szlachcianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 10:59   #4
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Jak oduczyć 1,5 roczne dziecko wchodzenia na stół?

Na początek proponuję odsunąć krzesła w inne miejsce - bez tego pewnie nie wejdzie.
I warto przewartościować pewne rzeczy - albo masz w domu małe dziecko, ale dekoracje Ja jakoś nie mam potrzeby trzymania obrusów na stole, ale rozumiem, że są ludzie którzy to lubią. Jednak zrezygnowałabym na jakiś czas z obrusu i trzymania zakazanych i kuszących rzeczy na stole.
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 11:01   #5
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Jak oduczyć 1,5 roczne dziecko wchodzenia na stół?

Olać obrusy i dekoracje, odsunąć krzesła. Na moją działa ściągnięcie bez jakiejkolwiek reakcji, ot, mimochodem zabieram gwiazdę i zajmuję czym innym. Kilka razy weszła i przestała, bo nie było chętnych do oglądania.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 11:59   #6
luhashem
Raczkowanie
 
Avatar luhashem
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 82
Dot.: Jak oduczyć 1,5 roczne dziecko wchodzenia na stół?

Konsekwencja w działaniu może zdziałać cuda Konsekwentnie, ze spokojem zdejmować malca z mebli i starać się odwrócić jego uwagę pokazując ciekawsze/bezpieczniejsze rzeczy, którymi mógłby się zająć. Czasem wystarczą dwie, trzy takie akcje, czasem dziesięć, ale w końcu osiągasz oczekiwany rezultat, na spokojnie.. a dekoracje, meble, hmm, to tylko rzeczy nabyte, nie warto się taki nimi przejmować, denerwować..
luhashem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 13:11   #7
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Jak oduczyć 1,5 roczne dziecko wchodzenia na stół?

Ja nie mam obrusów w domu od 4 lat, czyli od kiedy pojawiło się na świecie moje pierwsze dziecko, a dokładnie kiedy zaczęło ściągać wszystko ze stołu. Musialam też zgarnąć z ławy TV wszelkie pierdółki i kurzołapy, nawet głośniki do kina domowego, bo mała wtedy córka wszystko domolowała. Teraz mam 1,5 rocznego synka i sytuacja jest podobna, a nawet nasilona.

Jak ktoś powiedział wyżej - masz w domu dziecko. Od kiedy ono się pojawiło - nic już nie będzie wyglądać tak samo. Zamiast walczyć z dzieckiem, przystosuj mieszkanie do niego. Może zamiast nonono, mów nie wolno odpowiednim tonem, sugerującym, że to nie zabawa. Olać dekoracje i obrusy, kiedy chodzi o bezpieczeństwo dziecka. Przecież ściągając na siebie razem z obrusem jakąś dekorację, może sobie zrobić krzywdę.

Dziecko się interesuje otaczającym światem, i nie ma co się na nieko złościć, bo zagrożone są jakieś dekoracje Przystrój zamiast tego okna czy inne rejony, do których jeszcze nie dotarł...


No i konsekwencja...
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-19, 16:55   #8
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Jak oduczyć 1,5 roczne dziecko wchodzenia na stół?

Dla obrusiarzy kota polecam - od razu się oduczą
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 17:08   #9
kotikaa
Raczkowanie
 
Avatar kotikaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK / Kraków
Wiadomości: 244
Dot.: Jak oduczyć 1,5 roczne dziecko wchodzenia na stół?

Ja też miałam podobnie z moim super-żywym syneczkiem. Wdrapywał się na wysokie meble odkąd tylko zaczął raczkować (nawet na biurko męża lol). Niestety nie umiałam go tego oduczyć, był bardzo uparty w swoim działaniu. Z czasem zauważyłam, że im mniej emocji okazuję przy ściąganiu go ze stołu, tym mniejszą to jemu frajdę sprawia . No więc za każdym razem jak wszedł na stół, bezceremonialnie go sciągałam i mówiłam 'Nie wolno wchodzić na stół'. Po jakimś czasie mu się znudziło. Teraz ma 2.5 roku i tylko od czasu do czasu wejdzie żeby się podrażnić ze mną, bo wie że go zaraz zdejmę. Życzę ci powodzenia i wytrwałości.
kotikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 17:57   #10
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Jak oduczyć 1,5 roczne dziecko wchodzenia na stół?

a ja od kiedy mała zaczęła się interesować włażeniem na stół i ściąganiem z niego różnych rzeczy i ogólnie zabawianiem się przedmiotami, które niekoniecznie do zabawy służą zawsze mówię NIE albo NIE WOLNO, tłumaczę, że to nie jest zabawka/zabawa i to jest niebezpieczne i... póki co działa
Michaśka ma rok i 4 miesiące i nie tyka się TV, głośników, nie ściąga nic ze stołu, nie wychodzi na stół... a nie należy do dzieci spokojnych (michałków jak ktoś tu wcześniej nazwał)
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.
potty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 11:14   #11
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Jak oduczyć 1,5 roczne dziecko wchodzenia na stół?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;31137698]Dla obrusiarzy kota polecam - od razu się oduczą [/QUOTE]
Właśnie miałam to napisać.

Mam koty od 6 lat, więc żadnych niebezpieczeństw dla dziecka (bo obrus jest niebezpieczny, wlezie, poślizgnie się i poleci na głowę) poza kantami stołu nie posiadam.

_____________

A dziecko ściągać, ściągać, ściągać, bez uśmiechu, bez nonono itp. bzdetów. W końcu mu się znudzi.

Mojemu to trochę zajęło, ale włazi sporadycznie już.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-20, 18:56   #12
Szlachcianka
Rozeznanie
 
Avatar Szlachcianka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 953
Dot.: Jak oduczyć 1,5 roczne dziecko wchodzenia na stół?

Dzięki dziewczyny za podpowiedzi
Jednym słowem cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

A co do Michałków to właśnie mój mały urwisek to Michaś

W niedziele ubraliśmy dużą choinkę na przekór mężowi i o dziwo młody dba tylko o to, żeby się non stop świeciła, a bombki go niewiele obchodzą- ku naszej uciesze.
__________________
Małe szczęścia.... i

Szlachcianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 21:40   #13
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Jak oduczyć 1,5 roczne dziecko wchodzenia na stół?

a myslalam ze tylko moja cora taka artystka. za pierwszym raze jak ja zobaczylam na stole w kuchni to prawie dostalam zawalu, ale niestety u nas to nie kwestia dupereli, bo wszystkie pochowane tylko wlasnie kota. uwielbiana przez nia Luna, siedzi na jedynym parapecie w kuchni gdzie ma swoje centrum dowodzenia i moje dziecko w koncu wpadlo na pomysl ze przeciez mozna wdrapac sie na stol zeby poglaskac kotka. no ale tak jak dziewczyny pisza, konsekwencja bez emocji. mam nadzieje ze u nas tez sie w koncu sprawdzi
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:44.