niepewność związana z kolczykiem w języku :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-03, 00:14   #1
klaobe
Raczkowanie
 
Avatar klaobe
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Legnica / Wrocław
Wiadomości: 218
GG do klaobe

niepewność związana z kolczykiem w języku :(


Witajcie
Chciałabym sobie zrobić kolczyk w języku, ale nie wiem czy nie będę miała z tego względu żadnych powikłań. Mam 20 lat, 2 lata temu przebiłam sobie pępek, zawsze o tym marzyłam ale niestety nie przyjął mi się... Bardzo o niego dbałam, przemywałam, smarowałam Tribiotykiem, aż po pół roku z dziurki pod kolczykiem zaczęło mi wyłazić "mięso" wyglądało to okropnie i baaaaaaardzo bolało. Lekarz kazał mi wyciągnąć kolczyk powiedziano mi że prawdopodobnie nie toleruje ciał obcych. Czy z językiem może być tak samo? Proszę o pomoc
__________________
...::: ...bo w oczach tkwi siła duszy... :::...
klaobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 07:19   #2
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: niepewność związana z kolczykiem w języku :(

jezyk, to przede wszystkim miesien a nie skora plus tkanka. miesien po urazie (przebiciu, rozcieciu) goi sie bardzo szybko. Po 2och tygodniach jest praktycznie wygojony -jednak zaleca sie zmiane na krotsza sztange dopiero po 3 tyg (dla pewnosci).
Moze jak bedziesz zdecydowana na kolczyk to popros piercera (nie idz do kosmetyczki!) o to by dal ci kolczyk z PTFE, czyli taki 'teflonowy' przezroczysty kolczyk. Jest on bezpieczniejszy. albo lepiej z bioplastu (bardzo podobny do PTFE), przyspiesza gojenie i nie powoduje alergii. a co najwazniejsze, taki pret mozna pozniej spokojnie przyciac i ponownie nagwintowac, nie musisz po wygojeniu kupowac krotszego, nowego kolczyka.
jeszcze proces wygojenia zalezy od dlugosci macierzystego kolczyka, standardowo kluje sie na 16-18 mm, ale znam tez osoba ktora miala kolczyk dlugosci 24mm
tak smao piercer powinien cie poinformowac o hiegienie i dbaniu o 'rane'. plukanie rozcienczona szalwia (w aptece), nie picie gazowanych napojow, ograniczenie jogutrow z 'kulturami bakterii' etc.
pamietaj, ze to czy kolczyk Ci sie przyjmie zalezy w duzej mierze od przeklucia, od dlugosci kolczyka i od dbania o rane.
jesli masz kolczyki w uszach, to bzdura jest, ze Twoje cialo nie toleruje cial obcych. Byc moze zaniedbano, ktorys z 3 krokow, albo jestes uczulona na zwykle prety.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 09:29   #3
patrycja350
Zadomowienie
 
Avatar patrycja350
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 326
Dot.: niepewność związana z kolczykiem w języku :(

Co do nie tolerowania ciał obcych to PRAWDA.. mam kolczyk z języku i pępku..
Kiedy szłam na przekucie pępka w profesjonalnym studiu facet od razu mi powiedział,że u niektórych osób ciało nie przyjmuje przekuć.. Jeśli po jakimś czasie zacznie mi wychodzić skóra wew. lub organizm zacznie wypychać kolczyk to go nie toleruje i trzeba wyjąć..
Ja przy pępku miałam trochę problem bo wdała mi się ziarnina,ale to już inna bajka a język kułam juz 2 razy i zawsze było po 2 tygodniach dobrze.
__________________

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''


15.06.2009- FRYZJERKA





patrycja350 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 09:43   #4
klaobe
Raczkowanie
 
Avatar klaobe
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Legnica / Wrocław
Wiadomości: 218
GG do klaobe
Dot.: niepewność związana z kolczykiem w języku :(

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
jesli masz kolczyki w uszach, to bzdura jest, ze Twoje cialo nie toleruje cial obcych. Byc moze zaniedbano, ktorys z 3 krokow, albo jestes uczulona na zwykle prety.
Mam kolczyki w uszach, kiedyś miała ich dość dużo ale z czasem powyjmowałam i zostały mi: 4 w lewym uchu, 2 na gornej chrząstce i 2 na płatku ucha oraz 1 w prawym uchu na płatku. Jeśli chodzi o kolczyki w chrząstce to przebiła mi koleżanka i nic się z nimi nigdy nie działo a kolczyki w płatkach ucha trochę ropiały, jakiś czas mi się babrały, no ale teraz jest wszystko ok. Chyba że założe zwykłe kolczyki, to pojawia się ropa, zaczerwienienie i ból. W uszach mam srebrne kolczyki, a w pępku miałam kolczyk ze stali chirurgicznej...czy można być na nią uczulonym?

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

Cytat:
Napisane przez patrycja350 Pokaż wiadomość
język kułam juz 2 razy i zawsze było po 2 tygodniach dobrze.
A ta ziarnina w pępku była czym spowodowana? I dlaczego kłułaś język 2 razy?


Myślicie że nie będę miała problemów z kolczykiem w języku?
__________________
...::: ...bo w oczach tkwi siła duszy... :::...

Edytowane przez klaobe
Czas edycji: 2009-04-03 o 10:04
klaobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 12:27   #5
klaobe
Raczkowanie
 
Avatar klaobe
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Legnica / Wrocław
Wiadomości: 218
GG do klaobe
Dot.: niepewność związana z kolczykiem w języku :(

Hmmmm a jeśli już przekłuję języczek i jednak będę miała z nim kłopoty i wyjmę kolczyk, to dziurka się zrośnie? Czy na języku pozostaną ślady po kolczyku? I ciekawi mnie jak wygląda proces gojenia, przecież język cały czas jest wilgotny...i przez ile czasu po przebiciu nie można pić alkoholu, kawy, herbaty, gazowanego...i czy można palić papierosy?
__________________
...::: ...bo w oczach tkwi siła duszy... :::...
klaobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 15:25   #6
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: niepewność związana z kolczykiem w języku :(

Cytat:
Napisane przez klaobe Pokaż wiadomość
Hmmmm a jeśli już przekłuję języczek i jednak będę miała z nim kłopoty i wyjmę kolczyk, to dziurka się zrośnie? Czy na języku pozostaną ślady po kolczyku? I ciekawi mnie jak wygląda proces gojenia, przecież język cały czas jest wilgotny...i przez ile czasu po przebiciu nie można pić alkoholu, kawy, herbaty, gazowanego...i czy można palić papierosy?

mialam przekluty jezyk, wyciagnelam po 2 latach noszenia -bo mi sie tak zachcialo ;P
z gory nie bedzie widac zadnej blizny, natomiast pod spodem zostanie takie koleczko, no ale przeciez nikt Ci oprocz stomatologa w paszcze nie bedzie zagladal.
proces gojenia, zwyczajnie wyglada. jezyk Ci puchnie -dlatego kluje sie na dluzszych pretach. przez 2 tygodnie nie pijesz nic gazowanego i alkoholu. ja tydzien nie palilam, wolalam chuchac na zimne lepiej sie powstrzymac, zeby proces zachodzil dobrze. pluczesz po kazdym posilku szalwia w plynie do rozcienczenia z woda mineralna niegazowana - to naprawde nie jest nic strasznego; piercer Ci o wszystkim powie.
pamietaj, ze nie wolno sie bawic takim 'swiezym' kolczykiem, bo mozna sobie podraznic kanal przeklucia.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 19:37   #7
klaobe
Raczkowanie
 
Avatar klaobe
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Legnica / Wrocław
Wiadomości: 218
GG do klaobe
Dot.: niepewność związana z kolczykiem w języku :(

dziękuję Ankalime za odpowiedź a jak można podrażnić kanał przekucia? i co się wtedy dzieje? kurcze mam pewne obawy że mi się nie przyjmie, ale pójdę do salonu i się jeszcze o wszystko wypytam jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi
__________________
...::: ...bo w oczach tkwi siła duszy... :::...
klaobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-03, 20:09   #8
Wena90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 1 620
Dot.: niepewność związana z kolczykiem w języku :(

Ankalime napisała Ci chyba wystarczająco dużo Sama się bałam przebić, a mam już 4 lata i jestem zadowolona, nic się nie babrało. Jeśli pójdziesz do dobrej kosmetyczki to powie Ci co i jak
Wena90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 20:26   #9
patrycja350
Zadomowienie
 
Avatar patrycja350
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 326
Dot.: niepewność związana z kolczykiem w języku :(

Ziarnina robi się przy pępku.. to jest taki bąbelek a w nim lekko wyczuwalne jak gdyby grudki coś w stylu piasku.. Jezyk kułam 2 razy bo wyjęłam kolczyk..
Co do kanału jak się bawisz językiem to podrażniasz świeżą ranę i wtedy gorzej się goi i może rozszerzyć dziurka..Dziurka zrasta się bardzo szybko,to zależny od twojego ciała. Ja nie miałam już po 3h..
__________________

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''


15.06.2009- FRYZJERKA





patrycja350 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 22:06   #10
klaobe
Raczkowanie
 
Avatar klaobe
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Legnica / Wrocław
Wiadomości: 218
GG do klaobe
Dot.: niepewność związana z kolczykiem w języku :(

Ok dziękuję Wam za odpowiedzi teraz muszę wybrać odpowiedni moment żeby pójść do salonu bo jak narazie to szykują się jakieś imprezy na święta, więc raczej po świetach przekłuję jęzorek
__________________
...::: ...bo w oczach tkwi siła duszy... :::...
klaobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 22:14   #11
Wena90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 1 620
Dot.: niepewność związana z kolczykiem w języku :(

No lepiej po świętach :P Mi napuchł tak, że nic zjeść nie mogłam
Jeśli jesteś od razu po przebiciu, to dziurka może się bardzo szybko zagoić. Jeśli jest świeża to nawet do godziny. Trzeba uważać właśnie jak napisała koleżanka powyżej, żeby nie rozciągnąć dziurki. Nie baw się dopóki się całkiem nie zagoi. U każdego inaczej to wygląda i trwa dlużej lub krócej, ale język stosunkowo szybko się goi Nie to co pępek, mi po miesiącu jeszcze ropiał fest A niby skóra i tkanka...
Powodzenia
Wena90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-03, 22:21   #12
klaobe
Raczkowanie
 
Avatar klaobe
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Legnica / Wrocław
Wiadomości: 218
GG do klaobe
Dot.: niepewność związana z kolczykiem w języku :(

Dziękuję Wena90
__________________
...::: ...bo w oczach tkwi siła duszy... :::...
klaobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 12:33   #13
anka1709
Zakorzenienie
 
Avatar anka1709
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: My own, private Neverland.
Wiadomości: 10 534
Dot.: niepewność związana z kolczykiem w języku :(

Cytat:
Napisane przez klaobe Pokaż wiadomość
w pępku miałam kolczyk ze stali chirurgicznej...czy można być na nią uczulonym?
Na samą stal nie, ale takie kolczyki zawierają nikiel (chodzi o wzmocnienie antykorozyjności stali), który wiele osób uczula (ja np. mam paskudne uczulenie na nikiel i jak tylko założę coś z jego domieszką, to dostaję okropnej, swędzącej i obrzydliwie wyglądającej wysypki). Wprawdzie ilość niklu w takim kolczyku ze stali jest śladowa, ale zawsze ryzyko uczulenia istnieje- tak tłumaczył mi piercer.

Zresztą, spójrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Stal_chirurgiczna
Przed przekłuciem jęzorka poinformowałam go o moim uczuleniu i dostałam tytanowy kolczyk- dla bezpieczeństwa.
Wczoraj minął tydzień odkąd mam kolczyk a ja czuję się, jakbym go miała od zawsze.

Edytowane przez anka1709
Czas edycji: 2009-04-04 o 12:35
anka1709 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 21:27   #14
klaobe
Raczkowanie
 
Avatar klaobe
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Legnica / Wrocław
Wiadomości: 218
GG do klaobe
Dot.: niepewność związana z kolczykiem w języku :(

Cytat:
Napisane przez anka1709 Pokaż wiadomość
Na samą stal nie, ale takie kolczyki zawierają nikiel (chodzi o wzmocnienie antykorozyjności stali), który wiele osób uczula (ja np. mam paskudne uczulenie na nikiel i jak tylko założę coś z jego domieszką, to dostaję okropnej, swędzącej i obrzydliwie wyglądającej wysypki). Wprawdzie ilość niklu w takim kolczyku ze stali jest śladowa, ale zawsze ryzyko uczulenia istnieje- tak tłumaczył mi piercer.

Zresztą, spójrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Stal_chirurgiczna
Przed przekłuciem jęzorka poinformowałam go o moim uczuleniu i dostałam tytanowy kolczyk- dla bezpieczeństwa.
Wczoraj minął tydzień odkąd mam kolczyk a ja czuję się, jakbym go miała od zawsze.

Kurcze może faktycznie wystarczyło tylko zmienić kolczyk w pępku i wszystko byłoby ok, w uszach mam srebrne kolczyki i nic się nie dzieje. Jak założe zwykłe, to od razu mi ropieją, ale jak zakładam srebrne to wszystko wraca do normy...no cóż...ale to dermatolog mi powiedziała, że bezwzględnie muszę wyjąć kolczyka, teraż żałuję że nie poszłam z tym problemem do piercera

dziękuję za odpowiedzi i wskazówki teraz coraz bardziej mam ochotę na tego kolczyka
__________________
...::: ...bo w oczach tkwi siła duszy... :::...
klaobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 22:08   #15
klaobe
Raczkowanie
 
Avatar klaobe
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Legnica / Wrocław
Wiadomości: 218
GG do klaobe
Dot.: niepewność związana z kolczykiem w języku :(

Kochane byłam u piercera i mam jednak zbyt blisko więzadełko, wiecie gdzie i u kogo mogę je podciąć? Czy ktoraś z Was miała je podcinane? Jak to wygląda? Boli? I czy długo się goi?
__________________
...::: ...bo w oczach tkwi siła duszy... :::...
klaobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 08:55   #16
Wena90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 1 620
Dot.: niepewność związana z kolczykiem w języku :(

A słyszałam o tym wiązadle.. Ja na szczęście miałam ok jednak mam trochę pod kątem przebite, tak w bok, ale nie widać. To w ogóle można podciąć? Jak tak to pewnie u chirurga, tylko, gdzie jak i za ile to nie mam pojęcia. Musisz poszukać.
Wena90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 07:48   #17
patrycja350
Zadomowienie
 
Avatar patrycja350
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 326
Dot.: niepewność związana z kolczykiem w języku :(

Dziwne.. jak można mieć zbyt blisko?? przecież to sie robi obok Ja za pierwszym razem miałam dosłownie kilka milimetrów obok a teraz mam tak jak koleżanka wyżej przekute lekko po skosie.. Tego się chyba nie podcina,bo podobno gdyby to sie naruszyło to można stracić smak i tym sposbem zkodzic kubk smakowe czy jakos tak.
__________________

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''


15.06.2009- FRYZJERKA





patrycja350 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 08:34   #18
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: niepewność związana z kolczykiem w języku :(

Cytat:
Napisane przez patrycja350 Pokaż wiadomość
Dziwne.. jak można mieć zbyt blisko?? przecież to sie robi obok Ja za pierwszym razem miałam dosłownie kilka milimetrów obok a teraz mam tak jak koleżanka wyżej przekute lekko po skosie.. Tego się chyba nie podcina,bo podobno gdyby to sie naruszyło to można stracić smak i tym sposbem zkodzic kubk smakowe czy jakos tak.
ale bzdura... wlasnie podcina sie, po to by nie kluc po skosie (i nie tylko po to, gdy ktos ma wade wymowy, czasem tez sie je podcina -normalna sprawa). kto kluje po skosie? wtf? srodek jezyka jest najmniej ukrwiony, nie przebiegaja tam zadne zyly etc i tylko srodek plus klucie powierzchniowe na czubku jezyka jest bezpieczne! klucie po skosie to moim zdanie partactwo, nie tylko pod wzgledem technicznym ale i wizualnym.
a kubki smakowe to czlowiek ma NA jezyku, NA brodawkach. Przy okazji kubki smakowe, maja mozliwosc regeneracji, juz po 10 dniach...
i litosci, na fizyce kwantowej mozna sie nie znac, ale zeby nie wiedziec podstawowych rzeczy o organizmie ludzkim
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 13:11   #19
anka1709
Zakorzenienie
 
Avatar anka1709
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: My own, private Neverland.
Wiadomości: 10 534
Dot.: niepewność związana z kolczykiem w języku :(

Cytat:
Napisane przez klaobe Pokaż wiadomość
w uszach mam srebrne kolczyki i nic się nie dzieje. Jak założe zwykłe, to od razu mi ropieją, ale jak zakładam srebrne to wszystko wraca do normy..
Oczywiście- srebro i złoto również mogę nosić do woli- w końcu to metale szlachetne. Ale niech no tylko założę jakieś "zwykłe" kolczyki czy łańcuszek- po paru godzinach mam uczuleniową masakrę z tragedią. Ostatnio zrobiłam sobie takie kuku w Sylwestra.
To samo tyczy się zegarka- chodzi o sprzączkę w skórzanych paskach lub o bransoletkę w metalowych. Bezpieczne są dla mnie jedynie te z wyraźnym zaznaczeniem "nickel free".
A ostatnio okazało się, że i z paskami od spodni nie jest różowo- kupiłam sobie taki wykręciarski, nabijany ćwiekami, ze sporą klamrą i co? I nie wsadziłam bluzki do spodni, pasek podjechał wyżej, klamra dotykała brzucha i... dalej już wiesz.
No nic, trzeba być czujnym.
Jestem pewna, że jeśli w Twoim przypadku chodzi tylko o uczulenie na nikiel, to użycie kolczyka z tytanu lub bioplastu załatwi sprawę.
anka1709 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-23, 20:37   #20
patrycja350
Zadomowienie
 
Avatar patrycja350
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 326
Dot.: niepewność związana z kolczykiem w języku :(

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
ale bzdura... wlasnie podcina sie, po to by nie kluc po skosie (i nie tylko po to, gdy ktos ma wade wymowy, czasem tez sie je podcina -normalna sprawa). kto kluje po skosie? wtf? srodek jezyka jest najmniej ukrwiony, nie przebiegaja tam zadne zyly etc i tylko srodek plus klucie powierzchniowe na czubku jezyka jest bezpieczne! klucie po skosie to moim zdanie partactwo, nie tylko pod wzgledem technicznym ale i wizualnym.
a kubki smakowe to czlowiek ma NA jezyku, NA brodawkach. Przy okazji kubki smakowe, maja mozliwosc regeneracji, juz po 10 dniach...
i litosci, na fizyce kwantowej mozna sie nie znac, ale zeby nie wiedziec podstawowych rzeczy o organizmie ludzkim
Kochana przy wędzidełku sa 2 poważne żyły...
__________________

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''


15.06.2009- FRYZJERKA






Edytowane przez patrycja350
Czas edycji: 2009-04-25 o 21:52
patrycja350 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 12:53   #21
klaobe
Raczkowanie
 
Avatar klaobe
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Legnica / Wrocław
Wiadomości: 218
GG do klaobe
Dot.: niepewność związana z kolczykiem w języku :(

dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi
narazie jednak się powstrzymam, bo podcięcie wędzidełka jest droższe niż samo przekłucie języka :P jak będę miała jakąs lewą kasę to wtedy to zrobię
__________________
...::: ...bo w oczach tkwi siła duszy... :::...
klaobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 13:43   #22
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: niepewność związana z kolczykiem w języku :(

Cytat:
Napisane przez patrycja350 Pokaż wiadomość
Kochana przy wędzidełku sa 2 poważne żyły...


i dlatego sie kluje przez srodek jezyka a nie o skosach. a samo wedzidelko sie podcina, np gdy ktos ma wady wymowy typu nie wymawia 'r' i zastepuja ja 'l'. to jest jedynie blonka, powiedz mi w ktorej blonie ludzkiego ciala przechodza zyly? tym bardziej co to za podzielenie na żyły i "poważne" żyły wg wiekszosci logopedow ankyloglosie mozna spokojnie 'wyleczyc' przez jego podciecie. z reszta za krotkie wedzidelko powoduje tez wady zgryzu, problemy z przezuwaniem etc etc (to juz temat na inny watek).

i na marginesie, prosze nie zwracac sie do mnie per 'kochana', nie lubie uzywania tego typu okreslen w stosunku do obcych ludzi.

p.s mialam na mysli zewnetrzna blone w ludzkim ciele

Edytowane przez Ankalime
Czas edycji: 2009-04-27 o 13:44 Powód: dopisek.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 23:41   #23
_Ewusiaa_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: niepewność związana z kolczykiem w języku :(

A ja mam 16 lat mam w pępku i w języku. W Pępku od początku mi sie paskudzilo, bolało ponad tydzien po przekuciu leciala ropa z krwią i mięskiem. Przekuwala mi kolezanka, lecz miala odpowiedni sprzęt, ogolnie zajmowala sie piercingiem. Poszlam do niej kazala mi wyjąć. A ja sie jej nie posluchalam i mimo ze mogly byc tego bardzo fatalne skutki mozliwe ze bardzo groźne, nie wyjelam kolczyka. I niewiem jakim cudem ale po pewnym czasie zaczol mi się stopniowo goić. Już po 2 miesiącach moglam zmieniac kolczyki. Zaryzykowalam i zrobilam sobie w języku. Spuchł mi bardzo, bolał niesamowicie, niemoglam polykac sliny, ale to chyba normalny objaw przekucia i na dodatek za wczesnie zaczelam chwytac go zębami i zamiast dziurki mam jeszcze jak bym miala rozcięte czyms ostrym ;p. Jeszcze troche boli mnie język, ale cóż. Tak, że u mnie z pępkiem tez był szok, a z językiem normalnie. Tak więc, powodzenia!
_Ewusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 10:59   #24
megi 96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22
Exclamation Dot.: niepewność związana z kolczykiem w języku :(

hej dziewczyny ; D
ja właśnie zamierzam sobie zrobić kolczyk w języku 1.4
proszę o rady i zastrzeżenia i opis bólu doświadczonych osób x D
a i mam pytanie ... czy jakbym ok 14 dni po przebiciu zdjęła kolczyk na ok 1godzine to coś by się stało ?
zarosłaby dziurka ? ; / czy nie ma obawy ?: )

bo właśnie mam wtedy wizyte u ortodąty i nie chce zbytnio lekarce pokazywać bo nie wiem czy kolczyk w języku i stały aparat na zęby idą w parze

dzięki za odp : ***
megi 96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:13.