Ciągłe nudności, ból brzucha i gorączka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-19, 20:12   #1
marma53
Raczkowanie
 
Avatar marma53
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 402

Ciągłe nudności, ból brzucha i gorączka


Witam Was,
od jakiegoś tygodnia, nawet trochę ponad, męczą mnie ciągłe całodzienne nudności, nocne poty i bóle brzucha, ciągłe uczucie gorąca, takie "rozedrganie" wewnętrzne, ogólne osłabienie.
Ponad to co napisałam wyżej, nie mam żadnych innych objawów.. Z przygotowań z biologii pamiętałam, że przedawkowanie niektórych witamin może dawać takie objawy, np. witaminy K - uczucie gorąca, witamin z grupy B - nudności, wymioty, biegunkę, ogólne osłabienie itp.
Poczytałam również o źródłach z produktów spożywczych tych witamin i witamina K jest na przykład w jogurtach, witaminy z grupy B w produktach zbożowych, a ostatni miesiąc potrafiłam jeść codziennie po 4 duże jogurty naturalne i jeden owocowy na śniadanie (a od czasu mojego złego samopoczucia nie mogę patrzeć na przetwory mleczne, bo mi niedobrze się robi) do "otrębianki" którą zawsze robię z dwóch garści otrębów pszennych, jednej żytnich i jednej owsianych i garści orzechów.. i w ciągu dnia kanapki też z grahama albo pełnoziarnistego chleba... a dla sprostowania mam apetyt i chętnie jem posiłki, tylko tak okropnie cierpię przez te objawy. Czy to moje złe samopoczucie może wynikać właśnie z przedawkowania witamin, czy raczej to mało prawdopodobne?
__________________
"Nie ma rzeczy niemożliwych. Potrzebne są tylko chęci, pomysł i wiara w siebie."

marma53 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 09:04   #2
Agusiek89
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 456
Dot.: Ciągłe nudności, ból brzucha i gorączka

Ja bym raczej stawiała na coś innego. Przejdź się do lekarza po prostu
__________________
Alicja już na świecie
Agusiek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 17:48   #3
marma53
Raczkowanie
 
Avatar marma53
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 402
Dot.: Ciągłe nudności, ból brzucha i gorączka

Tak też zrobiłam i aż się przeraziłam.. dostałam skierowanie na badania poziomu hormonów tarczycy w kierunku nadczynności .
__________________
"Nie ma rzeczy niemożliwych. Potrzebne są tylko chęci, pomysł i wiara w siebie."

marma53 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 22:18   #4
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Ciągłe nudności, ból brzucha i gorączka

ciężko witaminy przedawkować, zrób lepiej te badania, które zalecił lekarz
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 22:27   #5
marma53
Raczkowanie
 
Avatar marma53
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 402
Dot.: Ciągłe nudności, ból brzucha i gorączka

Cytat:
Napisane przez _Asiaczek_ Pokaż wiadomość
ciężko witaminy przedawkować, zrób lepiej te badania, które zalecił lekarz
Tak, po Świętach mówiła, że mam przyjechać je zrobić.
A teraz "dla odmiany" jestem okropnie non stop głodna, naprawdę mogę jeść i jeść i jeść i ciągle głodna..
__________________
"Nie ma rzeczy niemożliwych. Potrzebne są tylko chęci, pomysł i wiara w siebie."

marma53 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 13:16   #6
liveyourpassion
Przyczajenie
 
Avatar liveyourpassion
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 18
Dot.: Ciągłe nudności, ból brzucha i gorączka

Hej Marma
Twoje objawy są dość niepokojące, jednak nie stawiałabym na "przedawkowanie" witamin - pamiętajmy, że witaminy z grupy B są rozpuszczalne w wodzie a ich nadmiar jest wydalany z moczem również nieczęsto zdarza się przekroczyć zapotrzebowanie na witaminę K z naturalnych produktów, chyba ze zażywasz suplementy? wtedy sprawa wygląda trochę inaczej jeśli chodzi o nadmierne spożycie witamin

Odnośnie nadczynności tarczycy - objawia się zazwyczaj przyspieszonym metabolizmem, zwiększonym uczuciem głodu, ponieważ przyspieszone jest spalanie kalorii w organizmie, również występują częstsze wypróżnienia ale o tym nic nie wspominałaś "Rozedrganie" o którym mówiłaś jest dość charakterystyczne, zazwyczaj występuje lekka, hmm, nadpobudliwość. Jednak są to tylko objawy, które można przypisać różnym chorobom, także wybierz się po Świętach na badania krwi a na razie nie martw na zapas
liveyourpassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-23, 09:41   #7
marma53
Raczkowanie
 
Avatar marma53
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 402
Dot.: Ciągłe nudności, ból brzucha i gorączka

Cytat:
Napisane przez liveyourpassion Pokaż wiadomość
Hej Marma
Twoje objawy są dość niepokojące, jednak nie stawiałabym na "przedawkowanie" witamin - pamiętajmy, że witaminy z grupy B są rozpuszczalne w wodzie a ich nadmiar jest wydalany z moczem również nieczęsto zdarza się przekroczyć zapotrzebowanie na witaminę K z naturalnych produktów, chyba ze zażywasz suplementy? wtedy sprawa wygląda trochę inaczej jeśli chodzi o nadmierne spożycie witamin

Odnośnie nadczynności tarczycy - objawia się zazwyczaj przyspieszonym metabolizmem, zwiększonym uczuciem głodu, ponieważ przyspieszone jest spalanie kalorii w organizmie, również występują częstsze wypróżnienia ale o tym nic nie wspominałaś "Rozedrganie" o którym mówiłaś jest dość charakterystyczne, zazwyczaj występuje lekka, hmm, nadpobudliwość. Jednak są to tylko objawy, które można przypisać różnym chorobom, także wybierz się po Świętach na badania krwi a na razie nie martw na zapas
Witam Cię Liveyourpassion

Nie, nie zażywam żadnych suplementów, lekarka kazała pić wapno dwa razy dziennie plus dostałam to skierowanie na badania krwi i hormonów. Jestem głodna przez cały czas, myślałam, że po prostu to taki okres.. a dzisiaj zjadłam na śniadanie naprawdę bardzo dużo bo bułkę z jajkiem gotowanym i 5 dużych kromek chleba z masłem orzechowym i jeszcze duża miska otrębów i płatków owsianych z jogurtem owocowym, a po godzinie znowu jestem głodna jakbym kompletnie nic nie zjadła. Przyjechałam do domu to mama się dziwi, że tyle jem i ciągle taka chuda jestem. Do toalety potrafię chodzić 3-4 razy dziennie żeby się wypróżnić, ale też myślałam, że może po prostu to ze stresu, bo teraz sesja niedługo... Jest mi ciągle gorąco, nieważne czy w pokoju mam 15 stopni czy 20 kilka, ciągle chodzę rozebrana, ubrania mnie "palą" niekiedy, nie mogę spać, jestem strasznie rozdrażniona i płaczliwa, ciągle odczuwam jakieś niesprecyzowane lęki, budzę się w nocy kilka razy tak spocona, że aż to dziwne.. Miesiączki to tak nieregularne mam, jak to tylko wyobrazić sobie można ( w styczniu, później w sierpniu dwie, we wrześniu dwie i teraz w grudniu i wszystkie po 2 dni i to tak jakby kot napłakał..), głowa też mnie boli i wszystko mnie swędzi, co jest bardzo denerwujące..
__________________
"Nie ma rzeczy niemożliwych. Potrzebne są tylko chęci, pomysł i wiara w siebie."


Edytowane przez marma53
Czas edycji: 2012-12-23 o 09:43
marma53 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-23, 11:15   #8
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Ciągłe nudności, ból brzucha i gorączka

Cytat:
Napisane przez marma53 Pokaż wiadomość
Witam Cię Liveyourpassion

Nie, nie zażywam żadnych suplementów, lekarka kazała pić wapno dwa razy dziennie plus dostałam to skierowanie na badania krwi i hormonów. Jestem głodna przez cały czas, myślałam, że po prostu to taki okres.. a dzisiaj zjadłam na śniadanie naprawdę bardzo dużo bo bułkę z jajkiem gotowanym i 5 dużych kromek chleba z masłem orzechowym i jeszcze duża miska otrębów i płatków owsianych z jogurtem owocowym, a po godzinie znowu jestem głodna jakbym kompletnie nic nie zjadła. Przyjechałam do domu to mama się dziwi, że tyle jem i ciągle taka chuda jestem. Do toalety potrafię chodzić 3-4 razy dziennie żeby się wypróżnić, ale też myślałam, że może po prostu to ze stresu, bo teraz sesja niedługo... Jest mi ciągle gorąco, nieważne czy w pokoju mam 15 stopni czy 20 kilka, ciągle chodzę rozebrana, ubrania mnie "palą" niekiedy, nie mogę spać, jestem strasznie rozdrażniona i płaczliwa, ciągle odczuwam jakieś niesprecyzowane lęki, budzę się w nocy kilka razy tak spocona, że aż to dziwne.. Miesiączki to tak nieregularne mam, jak to tylko wyobrazić sobie można ( w styczniu, później w sierpniu dwie, we wrześniu dwie i teraz w grudniu i wszystkie po 2 dni i to tak jakby kot napłakał..), głowa też mnie boli i wszystko mnie swędzi, co jest bardzo denerwujące..
a robiono Ci badanie w kierunku pasozytow?
generalnie badanie kalu powiunno tu byc podstawa
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-23, 12:40   #9
marma53
Raczkowanie
 
Avatar marma53
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 402
Dot.: Ciągłe nudności, ból brzucha i gorączka

Cytat:
Napisane przez klora Pokaż wiadomość
a robiono Ci badanie w kierunku pasozytow?
generalnie badanie kalu powiunno tu byc podstawa
tak, miałam robione badania w wakacje jak potrzebowałam książeczkę sanepidowską.
__________________
"Nie ma rzeczy niemożliwych. Potrzebne są tylko chęci, pomysł i wiara w siebie."

marma53 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 17:20   #10
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Ciągłe nudności, ból brzucha i gorączka

witaminy k nie da sie przedawkowac, bo jest produkowana w jelitach baaaaaaaaaardzo trudno jest tez przedawkowac witaminy z grupy b. idz na badania krwi, bo to moze byc wiele roznych rzeczy.

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Cytat:
Napisane przez klora Pokaż wiadomość
a robiono Ci badanie w kierunku pasozytow?
generalnie badanie kalu powiunno tu byc podstawa
tez pomyslalam o pasozytach...

po ilosci bazofilow we krwi + badaniu kalu mozna stwierdzic czy to przypadkiem nie jakis niechciany lokator.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 18:36   #11
marma53
Raczkowanie
 
Avatar marma53
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 402
Dot.: Ciągłe nudności, ból brzucha i gorączka

[QUOTE=skazana_na_bluesa;3 8293399]witaminy k nie da sie przedawkowac, bo jest produkowana w jelitach baaaaaaaaaardzo trudno jest tez przedawkowac witaminy z grupy b. idz na badania krwi, bo to moze byc wiele roznych rzeczy.

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------


tez pomyslalam o pasozytach...

po ilosci bazofilow we krwi + badaniu kalu mozna stwierdzic czy to przypadkiem nie jakis niechciany lokator.[/QUOTE

Morfologię odpłatnie powtarzam co miesiąc, ostatnio odebrałam wyniki przed świętami. Wszystkie są u dolnej granicy normy, ale są.
__________________
"Nie ma rzeczy niemożliwych. Potrzebne są tylko chęci, pomysł i wiara w siebie."

marma53 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:26.