WYPOWIEDZENIE umowy zlecenie/dzieło/ o pracę - ZBIORCZY WĄTEK - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-13, 18:43   #421
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Wypowiedzenie umowy zlecenia w szkole językowej

Nie jest potrzebny wazny powód, spokojnie możesz złożyć wypowiedzenie.
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 09:42   #422
Normotonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 378
Dot.: wypowiedzenie umowy help!!!

Wypowiedziałam się w piątek 13.01. Normalnie dwa tygodnie wypowiedzenia dostałam.
Normotonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 00:03   #423
elafonisi1
Przyczajenie
 
Avatar elafonisi1
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 6
Chcę dać wypowiedzenie. Czy na ten czas mogę iść na l4?

Wiem, na pewno nie jest to zbyt eleganckie zachowanie, ale nie bez powodu. W pracy doświadczam bardzo złego traktowania przez współpracowniczkę, której asystuję. Baba wiecznie wytyka mi najdrobniejszy błąd, a nawet z każdej pierdoły sama stworzy problem. Jest arogancka, wredna, niemiła. Przy ludziach ośmiesza mnie i podważa moje kompetencje, stara się wykazać braki w mojej wiedzy. Niestety w pracy tej jestem względnie od niedawna, więc zawsze ma przewagę doświadczenia i jest wyżej ode mnie, dlatego wiadomo - przegada mnie, do tego ma taki charakter.. A ja jestem spokojną osobą, taką pokrzywdzoną w tym swoim życiu i nie umiem sobie radzić z takimi ludźmi. Obecnie nawróciła mi się nerwica przez nią. Jak mam iść do pracy, to codziennie staczam walkę ze sobą. Męczę się i psychicznie i fizycznie. Nie jem, nie mogę spać po nocach, boli mnie żołądek itd., serce wali jak szalone, cała się trzęsę i nie mogę powstrzymać łez. Nie umiem z tym pogadać w pracy z szefem, bo się boję, że będzie jeszcze gorzej. Niestety jest jeszcze jeszcze jedna osoba bardzo wredna w tej firmie i też często mnie źle traktuje. Ma takie samo stanowisko, a wywyższa się, nie poczuwa do obowiązków zwalając je na mnie. Da się odczuć sporą faworyzację jej osoby w zespole przez to, że ma prywatne relacje z osobami wyżej. Panoszy się strasznie, rządzi, do tego wszystkich obgaduje, krytykuje i szefowi donosi najdrobniejsze szczegóły. Nie chcę tam pracować, nie mam już siły. I to nie jest tak, że jestem taka leniwa, po prostu czuję się fatalnie tam, moja samoocena znacznie spadła, bo słysząc cały czas krytykę i będąc pomiatanym, to co można czuć? Ile można olewać i nie przejmować się, to brak szacunku do siebie. Nie umiem się zbytnio im przeciwstawiać, ja nie chcę się zniżać do tego poziomu.
Mniejsza już z tym wszystkim, tym nierównym traktowaniem, ciężką pracą za marne pieniądze itd., ja po prostu chciałabym mieć spokój psychiczny. Niestety w tej firmie go nie zaznam, jest coraz gorzej i na coraz więcej pozwalają sobie te kobiety wobec mnie.
Teraz sytuacja o tyle się pogorszyła, że zwolniono jedną z osób, która była lubiana przez tę właśnie moją dręczycielkę, no i ja przez to mam do wysłuchiwania. A to wykazywanie, że czegoś nie wiem, a to pospieszanie, krytykowanie itd. Jasny sygnał dostałam "to ty powinnaś wylecieć". Bardzo chętnie, tylko jakoś mój szef jeszcze nie uważa mnie za złego pracownika..
Ale świnie mam podkładane często i nie wiadomo jak będzie z czasem.
Ja mam dość, bardzo chcę się zwolnić, a obecnie mam taki stan depresyjny i lękowy, że boję się zebrać na tę rozmowę z szefem, ostatnio próbowałam, to łzy zaczęły mi się cisnąć do oczu i się powstrzymałam.
Bardzo proszę o radę co robić, bo czuję ze już dłużej nie wytrzymam, cały czas płaczę, boję się tam iść.. Nie chcę Ta praca to dla mnie koszmar. Powiedzcie mi, czy można tak zrobić, że dam wypowiedzenie, a następnie L4, żeby już tam nie chodzić? Obowiązuje mnie miesięczny okres wypowiedzenia. Wiem, że to nieładnie, ale każdy dzień mnie mega stresuje i nie mam już po prostu sił. Za długo dusiłam w sobie te wszystkie negatywne rzeczy.
Czy wizyta u psychiatry pomoże, może jakieś leki powinnam zażywać, bo emocjonalnie jestem tak rozbita, że nie potrafię bez łez mówić o pracy, czasem w pracy nie mogę ich powstrzymać i już to widziały niektóre osoby.. Jestem załamana, poradźcie co robić.
__________________
Na głowie kwietny mam wianek, w ręku zielony badylek...
elafonisi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 12:06   #424
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Chcę dać wypowiedzenie. Czy na ten czas mogę iść na l4?

Można.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 12:10   #425
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Chcę dać wypowiedzenie. Czy na ten czas mogę iść na l4?

Złóż to wypowiedzenie i faktycznie idź do psychiatry.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 13:07   #426
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Chcę dać wypowiedzenie. Czy na ten czas mogę iść na l4?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 19:32   #427
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Chcę dać wypowiedzenie. Czy na ten czas mogę iść na l4?

Cytat:
Napisane przez elafonisi1 Pokaż wiadomość
Wiem, na pewno nie jest to zbyt eleganckie zachowanie, ale nie bez powodu. W pracy doświadczam bardzo złego traktowania przez współpracowniczkę, której asystuję. Baba wiecznie wytyka mi najdrobniejszy błąd, a nawet z każdej pierdoły sama stworzy problem. Jest arogancka, wredna, niemiła. Przy ludziach ośmiesza mnie i podważa moje kompetencje, stara się wykazać braki w mojej wiedzy. Niestety w pracy tej jestem względnie od niedawna, więc zawsze ma przewagę doświadczenia i jest wyżej ode mnie, dlatego wiadomo - przegada mnie, do tego ma taki charakter.. A ja jestem spokojną osobą, taką pokrzywdzoną w tym swoim życiu i nie umiem sobie radzić z takimi ludźmi. Obecnie nawróciła mi się nerwica przez nią. Jak mam iść do pracy, to codziennie staczam walkę ze sobą. Męczę się i psychicznie i fizycznie. Nie jem, nie mogę spać po nocach, boli mnie żołądek itd., serce wali jak szalone, cała się trzęsę i nie mogę powstrzymać łez. Nie umiem z tym pogadać w pracy z szefem, bo się boję, że będzie jeszcze gorzej. Niestety jest jeszcze jeszcze jedna osoba bardzo wredna w tej firmie i też często mnie źle traktuje. Ma takie samo stanowisko, a wywyższa się, nie poczuwa do obowiązków zwalając je na mnie. Da się odczuć sporą faworyzację jej osoby w zespole przez to, że ma prywatne relacje z osobami wyżej. Panoszy się strasznie, rządzi, do tego wszystkich obgaduje, krytykuje i szefowi donosi najdrobniejsze szczegóły. Nie chcę tam pracować, nie mam już siły. I to nie jest tak, że jestem taka leniwa, po prostu czuję się fatalnie tam, moja samoocena znacznie spadła, bo słysząc cały czas krytykę i będąc pomiatanym, to co można czuć? Ile można olewać i nie przejmować się, to brak szacunku do siebie. Nie umiem się zbytnio im przeciwstawiać, ja nie chcę się zniżać do tego poziomu.
Mniejsza już z tym wszystkim, tym nierównym traktowaniem, ciężką pracą za marne pieniądze itd., ja po prostu chciałabym mieć spokój psychiczny. Niestety w tej firmie go nie zaznam, jest coraz gorzej i na coraz więcej pozwalają sobie te kobiety wobec mnie.
Teraz sytuacja o tyle się pogorszyła, że zwolniono jedną z osób, która była lubiana przez tę właśnie moją dręczycielkę, no i ja przez to mam do wysłuchiwania. A to wykazywanie, że czegoś nie wiem, a to pospieszanie, krytykowanie itd. Jasny sygnał dostałam "to ty powinnaś wylecieć". Bardzo chętnie, tylko jakoś mój szef jeszcze nie uważa mnie za złego pracownika..
Ale świnie mam podkładane często i nie wiadomo jak będzie z czasem.
Ja mam dość, bardzo chcę się zwolnić, a obecnie mam taki stan depresyjny i lękowy, że boję się zebrać na tę rozmowę z szefem, ostatnio próbowałam, to łzy zaczęły mi się cisnąć do oczu i się powstrzymałam.
Bardzo proszę o radę co robić, bo czuję ze już dłużej nie wytrzymam, cały czas płaczę, boję się tam iść.. Nie chcę Ta praca to dla mnie koszmar. Powiedzcie mi, czy można tak zrobić, że dam wypowiedzenie, a następnie L4, żeby już tam nie chodzić? Obowiązuje mnie miesięczny okres wypowiedzenia. Wiem, że to nieładnie, ale każdy dzień mnie mega stresuje i nie mam już po prostu sił. Za długo dusiłam w sobie te wszystkie negatywne rzeczy.
Czy wizyta u psychiatry pomoże, może jakieś leki powinnam zażywać, bo emocjonalnie jestem tak rozbita, że nie potrafię bez łez mówić o pracy, czasem w pracy nie mogę ich powstrzymać i już to widziały niektóre osoby.. Jestem załamana, poradźcie co robić.
Jaka masz umowe?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-06, 21:09   #428
elafonisi1
Przyczajenie
 
Avatar elafonisi1
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 6
Dot.: Chcę dać wypowiedzenie. Czy na ten czas mogę iść na l4?

Jestem zatrudniona na podstawie umowy o pracę na czas określony jeszcze kilka miesięcy zostało mi do końca. Myślałam, że jakoś wytrzymam, ale jest coraz gorzej.
Jeszcze wyczytałam, że nie mając w umowie wzmianki o możliwości wypowiedzenia, to nie można tak sobie wypowiedzieć umowy i jestem już kompletnie załamana będę jeszcze parę miesięcy tam tkwić jeśli szef się nie zgodzi na porozumienie stron.
__________________
Na głowie kwietny mam wianek, w ręku zielony badylek...
elafonisi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 06:36   #429
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Chcę dać wypowiedzenie. Czy na ten czas mogę iść na l4?

Cytat:
Napisane przez elafonisi1 Pokaż wiadomość
Jestem zatrudniona na podstawie umowy o pracę na czas określony jeszcze kilka miesięcy zostało mi do końca. Myślałam, że jakoś wytrzymam, ale jest coraz gorzej.
Jeszcze wyczytałam, że nie mając w umowie wzmianki o możliwości wypowiedzenia, to nie można tak sobie wypowiedzieć umowy i jestem już kompletnie załamana będę jeszcze parę miesięcy tam tkwić jeśli szef się nie zgodzi na porozumienie stron.
Bzdura. Oczywiście, że można. Jeśli masz normalną umowę na czas określony i pracujesz mniej niż 3 lata, to masz miesiąc wypowiedzenia. Koniec, kropka. Z resztą, w umowie o pracę nawet chyba nie musi być wzmianki o okresie wypowiedzenia, bo przecież to reguluje kodeks pracy, ale może niech się wypowie ktoś bardziej zaznajomiony w temacie.
W każdym bądź razie nie daj sobie wmówić, że nie możesz złożyć wypowiedzenia czy inne tego typu mobbingowe bzdury. Jeśli już podejmiesz ostateczną decyzję o odejściu to po prostu idź ze 2-3 tygodnie wcześniej do przełożonego i powiedz, że chcesz rozwiązać umowę za porozumieniem stron, a jak się nie zgodzi to rzuć mu na stół wypowiedzenie i cześć. Tylko pamiętaj, że wypowiedzenie biegnie nie od dnia złożenia, a od pierwszego dnia kolejnego miesiąca. Czyli jeśli np. złożysz wypowiedzenie dzisiaj, to odejdziesz i tak z końcem kwietnia (chyba, że coś się pozmieniało w tej kwestii).

Edytowane przez _Bumblebee_
Czas edycji: 2017-03-07 o 07:36
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 07:18   #430
ignes
Raczkowanie
 
Avatar ignes
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 32
Dot.: Chcę dać wypowiedzenie. Czy na ten czas mogę iść na l4?

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Bzdura. Oczywiście, że można. Jeśli masz normalną umowę na czas określony i pracujesz mniej niż 3 lata, to masz miesiąc wypowiedzenia. Koniec, kropka. Z resztą, w umowie o pracę nawet chyba nie musi być wzmianki o okresie wypowiedzenia, bo przecież to reguluje kodeks pracy, ale może niech się wypowie ktoś bardziej zaznajomiony w temacie.
W każdym bądź razie nie daj sobie wmówić, że nie możesz złożyć wypowiedzenia czy inne tego typu mobbingowe bzdury. Jeśli już podejmiesz ostateczną decyzję o odejściu to po prostu idź ze 2-3 tygodnie wcześniej do przełożonego i powiedz, że rozwiązać umowę za porozumieniem stron, a jak się nie zgodzi to rzuć mu na stół wypowiedzenie i cześć. Tylko pamiętaj, że wypowiedzenie biegnie nie od dnia złożenia, a od pierwszego dnia kolejnego miesiąca. Czyli jeśli np. złożysz wypowiedzenie dzisiaj, to odejdziesz i tak z końcem kwietnia (chyba, że coś się pozmieniało w tej kwestii).

Zgadza się, wypowiedzenie jeśli jest miesięczne biegnie od pełnego miesiąca, czyli nawet jeśli złożysz go dzisiaj, to będziesz musiała przepracować marzec do końca i cały kwiecień.
elafonisi1A dlaczego Ci zależy, żeby było za porozumieniem stron? Przecież możesz normalnie złożyć wypowiedzenie z Twojej inicjatywy.
ignes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 08:35   #431
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Chcę dać wypowiedzenie. Czy na ten czas mogę iść na l4?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-15, 10:25   #432
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Chcę dać wypowiedzenie. Czy na ten czas mogę iść na l4?

Można zrezygnować z pracy nawet bez wypowiedzenia jeśli są ku temu podstawy. Wystarczy, że jako powód podasz mobbing i opiszesz jak jesteś traktowana. Będziesz wolna od razu, a koleżanka będzie miała niezłe problemy. Ja bym tak zrobiła.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 17:42   #433
elafonisi1
Przyczajenie
 
Avatar elafonisi1
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 6
Dot.: Chcę dać wypowiedzenie. Czy na ten czas mogę iść na l4?

Cześć. Dziękuję Wam za rady. Już tam nie pracuję od 2 tygodni. Poszłam do szefa i powiedziałam wszystko szczerze. Niby mnie zrozumiał, ale później tamte osoby wyparły się, jakoby cos takiego się działo, wiadomo.. Obgadują mnie nieźle teraz, ale mam to w nosie, gdyż już tam nie pracuję, jestem na zwolnieniu i dałam wypowiedzenie. duża ulga i słuchajcie, nawet mi się udało na tym wypowiedzeniu być jednak do konca marca, bo tak się dogadałam, że jakbym je dała pod koniec lutego.
__________________
Na głowie kwietny mam wianek, w ręku zielony badylek...
elafonisi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 20:34   #434
kajsa90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Angry Umowa zlecenie - pomocy

miesiąc temu podpisałam umowę zlecenie na czas określony do końca czerwca ze szkołą językową
niestety szkoła odwołuje ciągle moje zajęcia (szkoła nie ma stałego miejsca i ma problemy z wynajmem sal)
mam miesięczny okres wypowiedzenia umowy ale chciałabym się ewakuować jak naj szybciej bo blokuja mi czas,
czy szkoła musi mi zapłacić za zajęcia które ie nie odbyły?
kajsa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 23:48   #435
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Umowa zlecenie - pomocy

Cytat:
Napisane przez kajsa90 Pokaż wiadomość
czy szkoła musi mi zapłacić za zajęcia które ie nie odbyły?
Co na ten temat mówi umowa?
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-21, 19:48   #436
malosympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar malosympatyczna
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 385
wypowiedzenie za porozumieniem stron

Witajcie,
Potrzebuję Waszej porady. 1 czerwca zaczęłam pracę. Niestety będąc na rozmowie zrozumiałam, że będę pracować w biurze. 1 dnia pracy okazało się, że będę pracować na obsłudze klienta. Praca mi nie leży. Słabo ogarniam system komputerowy (a jest sporo rzeczy do ogarnięcia) i nie mam już siły na użeranie się z klientem po prawie 10 latach pracy w branży usługowej (głownie też dlatego przyjęłam tą pracę). Podjęłam decyzję, że w piątek składam wypowiedzenie (tym bardziej, że coś już prawie pewnego mam, a jeśli nie wyjdzie mogę szukać dalej- są oszczędności). Jego koniec przypadać będzie na 8 lipca. Chciałabym jednak szczerze porozmawiać, by zakończyć pracę z końcem czerwca. Mam również nadzieję, że zgodzą się na wykorzystanie przeze mnie należnych mi 3 dni urlopu. Teoretycznie lepiej dla nich byłoby przystać na moją prośbę. I tak żadnego pożytku ze mnie nie będzie, nikogo nowego nie przeszkolę a ewentualny ekwiwalent i praca do 8 lipca generuje im tylko dodatkowe koszty. Chociaż zdaję sobie sprawę, że wcale na rękę pójść mi nie muszą.
Mam pytanie - czy ktoś z Was, kto rezygnował z pracy za porozumieniem stron spotkał się z problemem ze strony pracodawcy? Mi osobiście poprzedni pracodawca robił problemy, bo złożyłam wypowiedzenie za porozumieniem stron z miesięcznym okresem wypowiedzenia a miałam 3. Ale skończyło się na tym, że mogłam odejść wcześniej, tj, po miesiącu i nawet udało mi się wykorzystać 1,5 tyg urlopu (za pozostały tydz wypłacono mi ekwiwalent).
Z góry dzięki za odpowiedzi.
malosympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-22, 17:01   #437
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: wypowiedzenie za porozumieniem stron

Cytat:
Napisane przez malosympatyczna Pokaż wiadomość
Witajcie,
Potrzebuję Waszej porady. 1 czerwca zaczęłam pracę. Niestety będąc na rozmowie zrozumiałam, że będę pracować w biurze. 1 dnia pracy okazało się, że będę pracować na obsłudze klienta. Praca mi nie leży. Słabo ogarniam system komputerowy (a jest sporo rzeczy do ogarnięcia) i nie mam już siły na użeranie się z klientem po prawie 10 latach pracy w branży usługowej (głownie też dlatego przyjęłam tą pracę). Podjęłam decyzję, że w piątek składam wypowiedzenie (tym bardziej, że coś już prawie pewnego mam, a jeśli nie wyjdzie mogę szukać dalej- są oszczędności). Jego koniec przypadać będzie na 8 lipca. Chciałabym jednak szczerze porozmawiać, by zakończyć pracę z końcem czerwca. Mam również nadzieję, że zgodzą się na wykorzystanie przeze mnie należnych mi 3 dni urlopu. Teoretycznie lepiej dla nich byłoby przystać na moją prośbę. I tak żadnego pożytku ze mnie nie będzie, nikogo nowego nie przeszkolę a ewentualny ekwiwalent i praca do 8 lipca generuje im tylko dodatkowe koszty. Chociaż zdaję sobie sprawę, że wcale na rękę pójść mi nie muszą.
Mam pytanie - czy ktoś z Was, kto rezygnował z pracy za porozumieniem stron spotkał się z problemem ze strony pracodawcy? Mi osobiście poprzedni pracodawca robił problemy, bo złożyłam wypowiedzenie za porozumieniem stron z miesięcznym okresem wypowiedzenia a miałam 3. Ale skończyło się na tym, że mogłam odejść wcześniej, tj, po miesiącu i nawet udało mi się wykorzystać 1,5 tyg urlopu (za pozostały tydz wypłacono mi ekwiwalent).
Z góry dzięki za odpowiedzi.

O takim czymś, to ja jeszcze nie słyszałam, albo jest rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem, albo na mocy porozumienia stron. Ewentualnie można wypowiedzieć umowę, a w między czasie wcześniej rozstać się na mocy porozumienia. I nie można sobie tak po prostu składać wypowiedzenia z innym okresem wypowiedzenia niż przewidują przepisy, chyba, że pracodawca narusza swoje obowiązki.

Edytowane przez MsLizard
Czas edycji: 2017-06-22 o 17:04
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-23, 21:22   #438
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: wypowiedzenie za porozumieniem stron

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość

O takim czymś, to ja jeszcze nie słyszałam, albo jest rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem, albo na mocy porozumienia stron. Ewentualnie można wypowiedzieć umowę, a w między czasie wcześniej rozstać się na mocy porozumienia. I nie można sobie tak po prostu składać wypowiedzenia z innym okresem wypowiedzenia niż przewidują przepisy, chyba, że pracodawca narusza swoje obowiązki.
Przecież rozwiązując umowę za porozumieniem stron można się umówić po prostu na datę, kiedy umowa się kończy. Jak mniemam, Autorce chodziło po prostu o to, żeby podpisać porozumienie stron, które mówi "zawieramy porozumienie, że umowa się za miesiąc kończy". Użyła tylko nieprawidłowej terminologii o wypowiedzeniu. Co w tym dziwnego Twoim zdaniem?

Edytowane przez samotny_t
Czas edycji: 2017-06-23 o 21:25
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-24, 12:50   #439
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: wypowiedzenie za porozumieniem stron

Cytat:
Napisane przez malosympatyczna Pokaż wiadomość
Mam pytanie - czy ktoś z Was, kto rezygnował z pracy za porozumieniem stron spotkał się z problemem ze strony pracodawcy?
Tak. Mój pracodawca nie zgodził się na porozumienie stron i musiałam 3 miesiące okresu wypowiedzenia przepracować.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-25, 14:04   #440
malosympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar malosympatyczna
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 385
Dot.: wypowiedzenie za porozumieniem stron

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Przecież rozwiązując umowę za porozumieniem stron można się umówić po prostu na datę, kiedy umowa się kończy. Jak mniemam, Autorce chodziło po prostu o to, żeby podpisać porozumienie stron, które mówi "zawieramy porozumienie, że umowa się za miesiąc kończy". Użyła tylko nieprawidłowej terminologii o wypowiedzeniu. Co w tym dziwnego Twoim zdaniem?
Dokładnie. Miałam trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Złożyłam pismo o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron z propozycją rozstania się za miesiąc...

Wracając do tematu... Obecny pracodawca nie zgodził się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron Ok, rozumiem, miał do tego prawo. Szkoda, bo i tak nie jestem pracownikiem samodzielnym. Jestem w trakcie szkolenia, więc pracuję i tak pod okiem innej osoby, ktoś zawsze ze mną musi być. Na moje pytanie czy zostanie mi udzielony przysługujący urlop czy będzie wypłacony ekwiwalent usłyszałam, że z odpowiedzią muszę czekać do poniedziałku...
Skoro będę pracować 8 dni w lipcu, czy za nie też przysługuje mi urlop? Bo w necie znalazłam sprzeczne informacje...

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;74918531]Tak. Mój pracodawca nie zgodził się na porozumienie stron i musiałam 3 miesiące okresu wypowiedzenia przepracować.[/QUOTE]
Jeśli mogę się zapytać - jaka była przez to atmosfera w pracy przez te 3 miesiące? Czy nowy pracodawca czekał na Ciebie?
malosympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 15:10   #441
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: wypowiedzenie za porozumieniem stron

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 15:19   #442
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: wypowiedzenie za porozumieniem stron

Cytat:
Napisane przez malosympatyczna Pokaż wiadomość
Dokładnie. Miałam trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Złożyłam pismo o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron z propozycją rozstania się za miesiąc...

Wracając do tematu... Obecny pracodawca nie zgodził się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron Ok, rozumiem, miał do tego prawo. Szkoda, bo i tak nie jestem pracownikiem samodzielnym. Jestem w trakcie szkolenia, więc pracuję i tak pod okiem innej osoby, ktoś zawsze ze mną musi być. Na moje pytanie czy zostanie mi udzielony przysługujący urlop czy będzie wypłacony ekwiwalent usłyszałam, że z odpowiedzią muszę czekać do poniedziałku...
Skoro będę pracować 8 dni w lipcu, czy za nie też przysługuje mi urlop? Bo w necie znalazłam sprzeczne informacje...

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------


Jeśli mogę się zapytać - jaka była przez to atmosfera w pracy przez te 3 miesiące? Czy nowy pracodawca czekał na Ciebie?
Tak, przysługuje ci urlop.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 15:22   #443
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: wypowiedzenie za porozumieniem stron

Cytat:
Napisane przez malosympatyczna Pokaż wiadomość
Dokładnie. Miałam trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Złożyłam pismo o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron z propozycją rozstania się za miesiąc...

Wracając do tematu... Obecny pracodawca nie zgodził się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron Ok, rozumiem, miał do tego prawo. Szkoda, bo i tak nie jestem pracownikiem samodzielnym. Jestem w trakcie szkolenia, więc pracuję i tak pod okiem innej osoby, ktoś zawsze ze mną musi być. Na moje pytanie czy zostanie mi udzielony przysługujący urlop czy będzie wypłacony ekwiwalent usłyszałam, że z odpowiedzią muszę czekać do poniedziałku...
Skoro będę pracować 8 dni w lipcu, czy za nie też przysługuje mi urlop? Bo w necie znalazłam sprzeczne informacje...

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------


Jeśli mogę się zapytać - jaka była przez to atmosfera w pracy przez te 3 miesiące? Czy nowy pracodawca czekał na Ciebie?
Tak, przysługuje ci urlop.

Edytowane przez MsLizard
Czas edycji: 2017-06-25 o 15:24
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 15:54   #444
malosympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar malosympatyczna
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 385
Dot.: wypowiedzenie za porozumieniem stron

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Tak też myślałam. Przysługuje mi 4,33 dnia urlopu, czyli 5 dni (zaokrąglając w górę). W tym przypadku pozostawałoby mi na tym dwutygodniowym okresie wypowiedzenia 5 dni pracy. Pytanie tylko czy się zgodzą
malosympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 20:09   #445
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: wypowiedzenie za porozumieniem stron

Cytat:
Napisane przez malosympatyczna Pokaż wiadomość
Witajcie,
Potrzebuję Waszej porady. 1 czerwca zaczęłam pracę. Niestety będąc na rozmowie zrozumiałam, że będę pracować w biurze. 1 dnia pracy okazało się, że będę pracować na obsłudze klienta. Praca mi nie leży. Słabo ogarniam system komputerowy (a jest sporo rzeczy do ogarnięcia) i nie mam już siły na użeranie się z klientem po prawie 10 latach pracy w branży usługowej (głownie też dlatego przyjęłam tą pracę). Podjęłam decyzję, że w piątek składam wypowiedzenie (tym bardziej, że coś już prawie pewnego mam, a jeśli nie wyjdzie mogę szukać dalej- są oszczędności). Jego koniec przypadać będzie na 8 lipca. Chciałabym jednak szczerze porozmawiać, by zakończyć pracę z końcem czerwca. Mam również nadzieję, że zgodzą się na wykorzystanie przeze mnie należnych mi 3 dni urlopu. Teoretycznie lepiej dla nich byłoby przystać na moją prośbę. I tak żadnego pożytku ze mnie nie będzie, nikogo nowego nie przeszkolę a ewentualny ekwiwalent i praca do 8 lipca generuje im tylko dodatkowe koszty. Chociaż zdaję sobie sprawę, że wcale na rękę pójść mi nie muszą.
Mam pytanie - czy ktoś z Was, kto rezygnował z pracy za porozumieniem stron spotkał się z problemem ze strony pracodawcy? Mi osobiście poprzedni pracodawca robił problemy, bo złożyłam wypowiedzenie za porozumieniem stron z miesięcznym okresem wypowiedzenia a miałam 3. Ale skończyło się na tym, że mogłam odejść wcześniej, tj, po miesiącu i nawet udało mi się wykorzystać 1,5 tyg urlopu (za pozostały tydz wypłacono mi ekwiwalent).
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Również byłam pracownikiem niesamodzielnym, sami proponowali rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Musiałam tylko przyjść na kolejny ostatni dzień do pracy żeby dobić do końca miesiąca. Pracowałam krótko ale przysługujące dni urlopowe wykorzystywałam na bieżąco, już tam nie wytrzymywałam.
Zależy jak nastawione jest szefostwo.
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-28, 06:07   #446
malosympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar malosympatyczna
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 385
Dot.: wypowiedzenie za porozumieniem stron

Mnie powychwalali pod niebiosa... Mimo to uwazam, ze niepotrzebnie, bo wiem, ze nie umiem jeszcze wszystkiego.

Pracuje w zakaldzie, ktory czynny jest 7 dni w tyg. W jednym tyg godzin wychodzi wiecej, w deugim mniej, ale sredni tygodniowy czas gpdIn to 40. Dostalam grafik na lipiec. Nie dosc, ze nie chca mi urlopu udzielic, to jeszczw w grafiku dowalili mi 42 godz w ost tyg pracy. Czy to jeat legalne?😞
malosympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-28, 21:36   #447
malosympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar malosympatyczna
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 385
Dot.: Chcę dać wypowiedzenie. Czy na ten czas mogę iść na l4?

Czy ktoś poza autorką korzystał ze zwolnienia w trakcie wypowiedzenia?
Nie ukrywam, że jestem bliska tej decyzji. Jutro spróbuję jeszcze porozmawiać z szefową o możliwości udzielenia mi przysługującego urlopu...
Wiem, że to nieeleganckie z mojej strony, no ale... Chyba pierwszy raz w życiu będę musiała posunąć się do tego kroku
malosympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-30, 00:49   #448
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Chcę dać wypowiedzenie. Czy na ten czas mogę iść na l4?

Cytat:
Napisane przez malosympatyczna Pokaż wiadomość
Czy ktoś poza autorką korzystał ze zwolnienia w trakcie wypowiedzenia?
Nie ukrywam, że jestem bliska tej decyzji. Jutro spróbuję jeszcze porozmawiać z szefową o możliwości udzielenia mi przysługującego urlopu...
Wiem, że to nieeleganckie z mojej strony, no ale... Chyba pierwszy raz w życiu będę musiała posunąć się do tego kroku
Również obawiam się miesięcznego okresu wypowiedzenia... a nawet reakcji szefa i współpracowników na moje odejście, poruszenie i nieustające pytania (ludzie tam pracują po 40 lat, jest to bardzo stabilna praca). Najgorsze jest to, że musiałabym przeszkolić nową osobę akurat ten miesiąc przed... i jak tu iść na zwolnienie...
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-30, 10:02   #449
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Chcę dać wypowiedzenie. Czy na ten czas mogę iść na l4?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-03, 22:12   #450
malosympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar malosympatyczna
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 385
Dot.: wypowiedzenie a l4

Decyzja zapadła. Jutro ide do lekarza. I choc historię choroby posiadam i czasem z tych dolegliwosci cos sie jeszcze odzywa ale... Czuje sie jak oszust.

Ok, nie marudze juz. Dam znac jutro jaki bedzie efekt mojej wizyty lekarskiej.
malosympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-02 15:34:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:51.