Leki od ginekologa dla mężczyzny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-17, 13:26   #1
007loveme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 35

Leki od ginekologa dla mężczyzny


Witam, mam taki nurtujący problem, mam nadzieję, że mi pomożecie. Od roku mam partnera i od tego czasu zaczęły się problemy, ciągle mam zapalenie, miałam cytologię robioną 2 razy i za każdym wszyło, grupa 2 - obraz cytologiczny nieprawidłowy - zapalenie. Lekarz wspomniał coś o tym, że partnera będzie trzeba przeleczyć i tu jest moje pytanie, czy mogę poprosić mojego lekarza o wypisanie dla partnera leku, czy lekarz może mi odmówić i kazać by chłopak sam wybrał się do internisty lub urologa? Dodam, że pracuję on za granicą i jest w kraju c0 3 miesiące i wizyty u lekarza były by trudne zwłaszcza, że jest to facet i pewnie będzie omijał lekarza szerokim łukiem a więc czy któraś z was dostała od swojego gina leki dla faceta? proszę o pomoc i odpowiedzi ;*
007loveme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 21:34   #2
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Leki od ginekologa dla mężczyzny

nie martw sie moj facet tez nie pojdzie do lekarza. ginekolog jes juzt bezradny, bo pacjentka bedzie notorycznie zainfekowana

warto zapytac,
moj woli prezerwatywe zalozyc niz pojsc sprawdzic dlaczego czasami odczuwa pieczenie po stosunku

czytalam ze dziewczyny przy grzybicy dostawalay tabletki czy mascie i dla mezczyzn
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 09:34   #3
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Leki od ginekologa dla mężczyzny

hej, jak często miewasz stany zapalne, to zrób posiew z antybiogramem - może źle leczona jesteś i stąd ciągłe nawroty? co do partnera to wystarczy poprosić o leki dla niego, zazwyczaj w przypadku stanów grzybiczych dostaje flukonazol lub orungal (itrakonazol), w przypadku bakteryjnych już antybiotyku (ale tutaj częściej też wymaz spod napletka zalecają). dodatkowo pamiętajcie o higienie przed i po stosunku, możesz też profilaktycznie łykać lacibios femina i używajcie żeli nawilżających (otarcia i mikropodrażnienia, do których dochodzi w czasie seksu, sprzyjają infekcjom).
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 17:38   #4
advena85
Zadomowienie
 
Avatar advena85
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 269
Dot.: Leki od ginekologa dla mężczyzny

To, że facet nie dba o swoje zdrowie, to pal licho, ale że nie dba o Wasze? Nie do pomyślenia "nie pójdzie do lekarza, woli prezerwatywę"
Ginekolog sam powinien wypisać leki dla partnera lub o nie zapytaj, a jeśli infekcje notorycznie się powtarzają, to zaprowadź Tż do lekarza, niech się przebada. Korona mu z głowy nie spadnie, a chodzi o zdrowie Was obojga, bo leczenie tylko i wyłącznie Ciebie nie pomoże, jeśli partner jest nosicielem wirusów, czy bakterii
advena85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 17:55   #5
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Leki od ginekologa dla mężczyzny

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
nie martw sie moj facet tez nie pojdzie do lekarza. ginekolog jes juzt bezradny, bo pacjentka bedzie notorycznie zainfekowana

warto zapytac,
moj woli prezerwatywe zalozyc niz pojsc sprawdzic dlaczego czasami odczuwa pieczenie po stosunku

czytalam ze dziewczyny przy grzybicy dostawalay tabletki czy mascie i dla mezczyzn
No rzeczywiście nie ma się czym martwić, jeśli ma się takiego egoistę w łóżku. Na głowę przy oralu też zakłada prezerwatywę? Bo ten grzyb, którego masz w wedżajnie może być teraz też w Twoim gardle. Powodzenia.

Ginekolog wypisuje wszystko razy dwa, dla partnera również, bo leczenie jednej osoby nie ma sensu. Co nie zmienia faktu, że przy nawracających infekcjach warto partnera przebadać, a nie tylko szprycować tabletkami po łatwiści.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 18:31   #6
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Leki od ginekologa dla mężczyzny

TŻ przy każdym leczeniu dostaje Orungal i Clotrimazol. Leczy się sumiennie, ale ja i tak zawsze konsekwentnie coś podłapię nowego, podejrzewam że od którejś współlokatorki z wc
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 18:39   #7
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Leki od ginekologa dla mężczyzny

Cytat:
Napisane przez paollino Pokaż wiadomość
TŻ przy każdym leczeniu dostaje Orungal i Clotrimazol. Leczy się sumiennie, ale ja i tak zawsze konsekwentnie coś podłapię nowego, podejrzewam że od którejś współlokatorki z wc
Clotrimazol na faceta najprawdopodobniej wcale nie działa, a Orungal może być nieskuteczny - poza tym podawany za każdym razem na pewno przestał pomagać. Może to nie grzyb, a bakteria. Zrób posiew, jemu z ptaka (spod napletka) też. Można chyba tak samo, jak z pochwy, takim patyczkiem w probówce, który dają w punkcie badaniowym.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-18, 18:48   #8
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Leki od ginekologa dla mężczyzny

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Clotrimazol na faceta najprawdopodobniej wcale nie działa, a Orungal może być nieskuteczny - poza tym podawany za każdym razem na pewno przestał pomagać. Może to nie grzyb, a bakteria. Zrób posiew, jemu z ptaka (spod napletka) też. Można chyba tak samo, jak z pochwy, takim patyczkiem w probówce, który dają w punkcie badaniowym.
Jesteś po medycynie? Pytam serio, bo każdy gin tak zalecał a trochę się nachodziłam, za każdym razem spowiadając się z branych leków... Więc może to kwestia ich rutyny...
Może bakteria. Ostatnio dostałam antybiotyki, ale nie chcę już ich przyjmować. 5ty antybiotyk w tym roku?!
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 20:03   #9
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Leki od ginekologa dla mężczyzny

Cytat:
Napisane przez paollino Pokaż wiadomość
Jesteś po medycynie? Pytam serio, bo każdy gin tak zalecał a trochę się nachodziłam, za każdym razem spowiadając się z branych leków... Więc może to kwestia ich rutyny...
Może bakteria. Ostatnio dostałam antybiotyki, ale nie chcę już ich przyjmować. 5ty antybiotyk w tym roku?!
Nie jestem po medycynie, ale z doświadczenia wiem, że jeśli cały czas łyka się to samo, to bakterie się uodparniają. Na faceta clotrimazolum w kremie nie działa, bo ono ma w sobie steryd, łagodzi swędzenie i właściwie niewiele robi poza tym, jest za słabe. Bierzesz antybiotyki, więc florę bakteryjną masz osłabioną, a wtedy wystarczy moment, żeby coś się przyplątało. U facetów większość takich rozrywek przebiega bezobjawowo, więc trudniej jest kontrolować, czy terapia działa. Najlepiej zrobić posiew bo to na bank jakieś bakterie. Dowiedz się w przychodni, z czego najlepiej wziąć materiał do badania, posmyrajcie się patyczkami i z wynikiem do lekarza.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 20:11   #10
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Leki od ginekologa dla mężczyzny

Możesz też zasugerować ginkowi żeby przypisał wam metronidazol- przy infekcjach bakteryjnych działa na większosć bakterii, ale dla ciebie musi być od razu cos na drożdzyce bo ona czesto wystepuje u kobiet po leczeniu metronidazolem.
Moj tz tez mial leczenie rownoczesnie ze mna i o nic nie musialam prosic. Wystarczy ze sciemnisz ze masz juz jednego partnera dlugo- np. kilka lat i wtedy sami zazwyczaj wypisuja.
na infekcje grzybicze najczeciej wypisuja doustnie dla obojga flukonazol albo orungal, plus dla mezczyzny krem clotrimazol a dla kobiety jakies globulki dopochw.
i tylko takie pelne leczenie daje spokoj na kilka lat...
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 22:27   #11
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Leki od ginekologa dla mężczyzny

Jak ja miałam jakąś infekcję, to ginekolog wypisał leki dla mnie, a dla partnera też i to wcale bez żadnej prośby z mojej strony - sam przepisał maść i kazał smarować i siebie dodatkowo i partnera, żeby nie było tak, że znów mnie zakazi tym co dopiero wyleczę
Także myślę, że możesz o tym lekarzowi wspomnieć i przepisze może jakąś maść właśnie.
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-23, 02:09   #12
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Leki od ginekologa dla mężczyzny

Czy Flumycon może przepisać internista dla mężczyzny? Ostatnio jak leczyłam grzybice to lekarka przy poproszeniu o wstawienie recepty dla partnera powiedziała, że nie trzeba, bo u mężczyzn jest długa cewka i się nie zarażają. Normalnie mnie wryło w ziemie. Oczywiście miesiąc po leczeniu mam nawrót, a partnera jakiś tydzień temu piekła cewa przy sikaniu, jednorazowo. Niestety nie mam możliwości pójść do kogoś innego, bo terminy są za 2 miesiące do mojej ginekolog, a prywatnie mnie nie stać, a ona jako jedyna ma terminy na teraz...
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 04:03   #13
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Leki od ginekologa dla mężczyzny

Rodxinny może takie leki też przepisać

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 06:47   #14
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Leki od ginekologa dla mężczyzny

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Rodxinny może takie leki też przepisać

wysłane telepatycznie
Dzięki
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-23 07:47:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:19.