Miłość: lepiej na całe życie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-07-25, 09:30   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Miłość: lepiej na całe życie


W dzisiejszym świecie trwały, długoletni związek należy do rzadkości. Coraz więcej wokół nas singli, rozwodników i samotnych rodziców. Czy miłość na całe życie jest możliwa? czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 12:16   #2
nogulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 454
Dot.: Miłość: lepiej na całe życie

Wierze w związek na całe życie, wierze w to, że ludzie potrafią mieć do siebie szacunek i być lojalni wobec siebie całe życie...Po okresie fascynacji powinien przyjść etap wspólnego zaangażowania, intymności, zaufania, planowania przyszłości...My znamy się już 10 lat, a od pięciu lat jesteśmy wspaniałą parą, od trzech lat mieszkamy razem, mamy wspólne plany, podróżujemy i oczywiście chcemy założyć rodzinę Najważniejsze to szukać połówki, która ma podobny światopogląd i podobne oczekiwania wobec życia Pozdrawiam wszystkich w szczęśliwych związkach, a tym jeszcze samotnym życzę dużo optymizmu...czasem najbardziej wartościowy człowiek jest bliżej, niż nam się wydaje...
nogulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 12:43   #3
Estera May
Raczkowanie
 
Avatar Estera May
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 56
Dot.: Miłość: lepiej na całe życie

różnie to w życiu bywa i szkoda, ze ludzie naduzywają słów nigdy - zawsze. Eh...
Estera May jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 13:38   #4
pantera10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 442
Dot.: Miłość: lepiej na całe życie

Miłość na całe życie istnieje! Trzeba o nią tylko dbać i ją pielęgnować.
__________________
74kg - 66kg - 64




Pozdrawiam
pantera10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 16:25   #5
Uera
Rozeznanie
 
Avatar Uera
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 605
Dot.: Miłość: lepiej na całe życie

Również wierzę w miłość na całe życie! Tylko trzeba to uczucie pielęgnować, dbać o sobie wzajemnie, umieć przebaczać i dochodzić do porozumienia! Wierze, że dwie osoby mogą być ze sobą całe życie, mieć wspólne plany, marzenia, oczekiwania...
Musimy wierzyć...
__________________
<3

http://www.lifebyewelina.blogspo t.com





„Okazuj dobro wszystkim ludziom, bo nigdy nie wiesz,
jaki krzyż przyszło im dźwigać ani jak bardzo potrzebują twojego wsparcia”
Uera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 18:03   #6
thegreatkate
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 91
Dot.: Miłość: lepiej na całe życie

Ja też wierzę w taką miłość i mam nadzieję, że nigdy nie przestanę! Ludzie w dzisiejszych czasach przyzwyczaili się, że rzeczy zepsute się wyrzuca, a nie naprawia! Jednak nowe nie znaczy lepsze,należy czasem przestać unosić się honorem, posłuchać serca i nie katować siebie i rodziny na siłę, modnymi rozwodami, które podsuwa nam społeczeństwo! Ot tyle moich mądrości życiowych!

Edytowane przez thegreatkate
Czas edycji: 2012-07-25 o 18:06
thegreatkate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 18:11   #7
MarzenQa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 106
Dot.: Miłość: lepiej na całe życie

istnieje. Ja taka posiadam i chociaz jestesmy razem dopiero rok to wiem to.
Bardzo sie kochamy. Pragniemy siebie i rozumiemy.
Mieszkamy razem. Juz zdazylismy sie milion razy poklocic, zloscic, obrazac, przekomarzac. I chociaz czasem bywa ciezko oboje wiemy ze to jest normalne. I mimo to chcemy spedzic z soba reszte zycia. Wspolnego zycia.
MarzenQa92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-25, 18:18   #8
laaafe
Raczkowanie
 
Avatar laaafe
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 325
Thumbs up Dot.: Miłość: lepiej na całe życie

Oczywiście, że istnieje!
Wiem, że mam partnera, z którym chcę spędzić resztę życia i będziemy walczyć o siebie i starać przez cały czas. Nie wolno się nigdy poddawać, bo w życiu przecież nie zawsze jest łatwo, a miłość i to wielka jest warta każdego wysiłku. O ile jest szczera i odwzajemniona.
__________________
Zapraszam do wątku wymiankowego!
laaafe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 18:23   #9
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Miłość: lepiej na całe życie

Cytat:
Napisane przez thegreatkate Pokaż wiadomość
Ja też wierzę w taką miłość i mam nadzieję, że nigdy nie przestanę! Ludzie w dzisiejszych czasach przyzwyczaili się, że rzeczy zepsute się wyrzuca, a nie naprawia! Jednak nowe nie znaczy lepsze,należy czasem przestać unosić się honorem, posłuchać serca i nie katować siebie i rodziny na siłę, modnymi rozwodami, które podsuwa nam społeczeństwo! Ot tyle moich mądrości życiowych!
Podpisuję się pod tym
Rónież wierzę, że mój związek który rozpoczął się w maju 2008 przetrwa wszystko...
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-25, 19:23   #10
izus1990
Zadomowienie
 
Avatar izus1990
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 297
Dot.: Miłość: lepiej na całe życie

Fakt, że dzisiejsze czasy nie sprzyjają w budowaniu trwałych związków: stres, "wyścig szczurów" itp. Ale wierzę, że taka miłość istnieje. Sama jestem w związku od 3 lat. I moja subiektywna opinia: nie ma z czym się śpieszyć i warto budować swój związek na przyjaźni jako fundamencie. I trzeba ze sobą dużo rozmawiać, naprawdę dużo. Nie chować urazy tylko od razu wygadywać z siebie wszystkie żale. To pomaga, przynajmniej u mnie. Pozdrawiam
izus1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 07:10   #11
Dariella
Rozeznanie
 
Avatar Dariella
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 881
Dot.: Miłość: lepiej na całe życie

nie wierzę, bo ta miłość musi wynikać z obu stron równie mocno...
__________________
"Wierzysz, że można kochać kobietę i ustawicznie ją zdradzać?Mniejsza o zdradę fizyczną, chodzi o
intencje, o poezję duszy.Cóż nie jest to proste ale i tak męzczyźni nieustannie to robią."
Dariella jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-26, 09:05   #12
blondchimera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: Miłość: lepiej na całe życie

jesteście jeszcze bardzo młode a prawda jest taka ze po dłuzszym czasie miłość i pożądanie zmienia się w przywiązanie i przyjaźń...co nie każdej z nas odpowiada. nie ukrywam ze mam drugiego męża - z pierwszym zwiazek szybko się wypalił- żyłam z obojętnym mi człowiekiem i uznałam ze nie ma sensu uprawiać fikcji. dostałam rozwód i uniewaznienie ślubu kościelnego. mój obecny mąż jest miłością mojego życia- łączy nas nie tylko miłosć ale przyjaźń, pasje, potrzeby,cele. Po 8 latach kochamy się bardziej niż przed ślubem a ślub braliśmy po 5 m-cach znajomości wiedząc ze jesteśmy dla siebie stworzeni. Wniosek - nie warto być z kimś tylko dlatego zeby być, nie warto godzić się na zycie bez uczuć i być z kimś kto jest nam już obojętny. Życie jest tylko jedno
blondchimera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 09:28   #13
Shanga
Raczkowanie
 
Avatar Shanga
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 115
Dot.: Miłość: lepiej na całe życie

Cytat:
Napisane przez nogulka Pokaż wiadomość
czasem najbardziej wartościowy człowiek jest bliżej, niż nam się wydaje...
o tak

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------

Cytat:
Napisane przez nogulka Pokaż wiadomość
czasem najbardziej wartościowy człowiek jest bliżej, niż nam się wydaje...
o tak
__________________

11.06.12 Karolek
zdane prawko za pierwszym ! 29.05.12
MATURA 2013 zdana!
zapuszczam włoski i chcę schudnąć!

Shanga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 12:09   #14
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Miłość: lepiej na całe życie

Oczywiście, że wierzę, ale jest to niestety rzadkość. Tak jak napisała poprzedniczka - ta miłość musi być z obu stron tak samo mocna a o to niełatwo. Ja miałam szczęście poznać miłość swojego życia wcześnie, kiedy nasze charaktery dopiero się wykształcały i mogliśmy je "naginać pod siebie nawzajem"

My z mężem też się kochamy bardziej niż kiedyś i widzę to z każdym następnym dniem. Co nie znaczy, że nie mieliśmy trudnych dni. Bywały ciężkie sytuacje, zdarzają się kłótnie (wcale nie takie rzadkie), ale to najnormalniejsza rzecz pod słońcem. Nie znam szczęśliwego związku, w którym nie dochodzi do awantur I śmiem twierdzić, że takie nie istnieją, bo ludzie silnie ze sobą zżyci i mocno zaangażowani muszą reagować emocjonalnie i żywo na niektóre sytuacje a szczególnie takie dotyczące osoby, którą się kocha.

To, że w związku pojawia się z czasem silna więź, przyjaźń i przywiązanie nie oznacza, że znika miłość. Zniknąć może zauroczenie, "zakochanie", ale i te uczucia pojawiają się znowu. Już sama nie pamiętam ile razy pomyśleliśmy z mężem, że mamy wrażenie, jakbyśmy się znowu zakochali w sobie - tak samo jak na początku a mimo to lepiej, bo w już trwałym związku Razem jesteśmy ponad 10 lat, po ślubie prawie 3
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 13:50   #15
thegreatkate
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 91
Dot.: Miłość: lepiej na całe życie

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Oczywiście, że wierzę, ale jest to niestety rzadkość. Tak jak napisała poprzedniczka - ta miłość musi być z obu stron tak samo mocna a o to niełatwo. Ja miałam szczęście poznać miłość swojego życia wcześnie, kiedy nasze charaktery dopiero się wykształcały i mogliśmy je "naginać pod siebie nawzajem"

My z mężem też się kochamy bardziej niż kiedyś i widzę to z każdym następnym dniem. Co nie znaczy, że nie mieliśmy trudnych dni. Bywały ciężkie sytuacje, zdarzają się kłótnie (wcale nie takie rzadkie), ale to najnormalniejsza rzecz pod słońcem. Nie znam szczęśliwego związku, w którym nie dochodzi do awantur I śmiem twierdzić, że takie nie istnieją, bo ludzie silnie ze sobą zżyci i mocno zaangażowani muszą reagować emocjonalnie i żywo na niektóre sytuacje a szczególnie takie dotyczące osoby, którą się kocha.

To, że w związku pojawia się z czasem silna więź, przyjaźń i przywiązanie nie oznacza, że znika miłość. Zniknąć może zauroczenie, "zakochanie", ale i te uczucia pojawiają się znowu. Już sama nie pamiętam ile razy pomyśleliśmy z mężem, że mamy wrażenie, jakbyśmy się znowu zakochali w sobie - tak samo jak na początku a mimo to lepiej, bo w już trwałym związku Razem jesteśmy ponad 10 lat, po ślubie prawie 3
Też miałam takie szczęście, że dopiero przy sobie zaczynaliśmy z chłopakiem kształtować swoje charaktery. Jesteśmy razem ponad 4 lata. Nie zawsze jest kolorowo, ale nie wyobrażamy sobie życia bez siebie i rozmawiamy dotąd aż wszystko zostanie wyjaśnione. Też nie zawsze szalejemy z miłości do siebie, są i zwyczajne dni, ale dni "szaleńczego zakochania" rzeczywiście pojawiają się niespodziewanie i sprawiają tym dużo radości. Również uważam, że przyjaźń jest fundamentem związku. Dużo zaczynamy rozmawiać o ślubie i mam nadzieję, że za kilka lat będę miała tyle szczęścia i poczucia miłości co Ty !

Edytowane przez thegreatkate
Czas edycji: 2012-07-26 o 13:52
thegreatkate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 14:09   #16
blondchimera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: Miłość: lepiej na całe życie

[ Razem jesteśmy ponad 10 lat, po ślubie prawie 3[/QUOTE]

Wzięliście slub po 7 latach związku? Sorry, ale dla mnie to straszne...po 7 latach znasz człowieka do szpiku kości, niczym cię nie zaskoczy, wiesz co zrobi, wiesz jak zareaguje... Jestem po ślubie 8 lat, ślub wzięlismy po 5 m-cach zanjomości i to jest cudowne! Nie ma nudy, rutyny, przewidywalności...tego co zabija emocje. ale kazdy ma , co lubi.
blondchimera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 14:19   #17
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Miłość: lepiej na całe życie

Cytat:

Wzięliście slub po 7 latach związku? Sorry, ale dla mnie to straszne...po 7 latach znasz człowieka do szpiku kości, niczym cię nie zaskoczy, wiesz co zrobi, wiesz jak zareaguje... Jestem po ślubie 8 lat, ślub wzięlismy po 5 m-cach zanjomości i to jest cudowne! Nie ma nudy, rutyny, przewidywalności...tego co zabija emocje. ale kazdy ma , co lubi.
Ale co ma piernik do wiatraka Jesteś 8 lat po ślubie i nie ma rutyny, skąd możesz wiedzieć że u niej po 7 latach kiedy jeszcze nie byli po ślubie była rutyna??
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 14:35   #18
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: Miłość: lepiej na całe życie

Miłosc na cale zycie istnieje, ale wydaje mi sie ,ze to ciezka sztuka. Bo od samego poczatku trzeba druga osobe, swoj zwiazek traktowac powaznie. Nie wydaje mi sie, ze po paru miesiacach bycia ze soba mozna wiedziec czy sie bedzie ze soba juz na zawsze , do grobowej deski. Ale z drugiej strony nie mozna zakladac, ze zwiazek i tak sie predzej czy pozniej rozleci, wiec po co sie angazowac.
Ja ze swoim Tz-em jestesmy ze soba 1,5roku. Wiem, ze to krotko Jeszcze nie klocilismy sie, to na pewno z tego powodu, ze nie mieszkamy razem. Czesto sie widzimy, kazdy weekend spedzamy razem, ale to nie to samo;-). Male fochy sa oczywiscie :-D ale ja z natury jestem sklonna do ustepstw , podaje pierwsza reka na zgode , a Tz nie potrafi sie gniewac :-D Rodzice moi i Tz nasz zwizek trakktuja powaznie. To tez ma duze znaczenie dla trwalosci zwiazku, bo co to za przyjemnosc wiedziec, ze nie jest sie akceptowanym przez przyszlych tesciow.
A kobieta w zwiazku musi sie starac, taka prawda ze faceci to wzrokowcy i trzeba im dawac bodzce do dzialania :-D ( wlasnie Tz domaga sie jakiejs seksi bielizny, trzeba mu prezent zrobic:-D)
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 14:38   #19
thegreatkate
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 91
Dot.: Miłość: lepiej na całe życie

Cytat:
Napisane przez blondchimera Pokaż wiadomość
[ Razem jesteśmy ponad 10 lat, po ślubie prawie 3
Wzięliście slub po 7 latach związku? Sorry, ale dla mnie to straszne...po 7 latach znasz człowieka do szpiku kości, niczym cię nie zaskoczy, wiesz co zrobi, wiesz jak zareaguje... Jestem po ślubie 8 lat, ślub wzięlismy po 5 m-cach zanjomości i to jest cudowne! Nie ma nudy, rutyny, przewidywalności...tego co zabija emocje. ale kazdy ma , co lubi.[/QUOTE]

Ja tam wolę dobrze poznać osobę, z którą mam spędzić resztę życia, nie ma to nic wspólnego z rutyną. Poza tym zależy ile mieli lat kiedy zaczęli się spotykać, w wieku 15 czy 16 lat chyba nie wzięli by ślubu, a wnioskując po tym, że napisała, że przy sobie zaczęli kształtować swoje charaktery mogli się poznać młodo.
thegreatkate jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-26, 14:49   #20
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Miłość: lepiej na całe życie

Cytat:
Napisane przez thegreatkate Pokaż wiadomość
Też miałam takie szczęście, że dopiero przy sobie zaczynaliśmy z chłopakiem kształtować swoje charaktery. Jesteśmy razem ponad 4 lata. Nie zawsze jest kolorowo, ale nie wyobrażamy sobie życia bez siebie i rozmawiamy dotąd aż wszystko zostanie wyjaśnione. Też nie zawsze szalejemy z miłości do siebie, są i zwyczajne dni, ale dni "szaleńczego zakochania" rzeczywiście pojawiają się niespodziewanie i sprawiają tym dużo radości. Również uważam, że przyjaźń jest fundamentem związku. Dużo zaczynamy rozmawiać o ślubie i mam nadzieję, że za kilka lat będę miała tyle szczęścia i poczucia miłości co Ty !
Życzę szczęścia i poczucia miłości Po czterech latach już wiedziałam, że to mężczyzna mojego życia, ale jeszcze kilka razy się możesz zdziwić, jak bardzo miłość się jeszcze powiększy i przetransformuje

Cytat:
Napisane przez blondchimera Pokaż wiadomość
[

Wzięliście slub po 7 latach związku? Sorry, ale dla mnie to straszne...po 7 latach znasz człowieka do szpiku kości, niczym cię nie zaskoczy, wiesz co zrobi, wiesz jak zareaguje... Jestem po ślubie 8 lat, ślub wzięlismy po 5 m-cach zanjomości i to jest cudowne! Nie ma nudy, rutyny, przewidywalności...tego co zabija emocje. ale kazdy ma , co lubi.
Nie rozumiem tego o czym piszesz - szczerze. Czy gdybyście nie wzięli ślubu wtedy, to teraz już byś go nie chciała, bo znasz swojego mężczyznę na wylot?

Ślub wzięliśmy wtedy, kiedy mieliśmy na niego pieniądze i kiedy wiedzieliśmy, że bez problemu już sami się utrzymamy. Planowaliśmy po studiach, a wyszło, że finansowo ułożyło nam się już wcześniej to wzięliśmy wcześniej.

Dodam jeszcze, że to jak bardzo znam swojego męża i jak rozumiem go praktycznie bez słów (poza momentami, kiedy nie możemy się zrozumieć mimo mnóstwa słów, czyli kłótni ) jest jedną z najcudowniejszych cech miłości. Zaufanie, jakie się z tym wiąże jest zdecydowanie mocniejsze niż kiedyś
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 21:49   #21
Katarzyna 25826
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: Miłość: lepiej na całe życie

Ja ze swoim chłopakiem jestem już prawie 5 lat. To bardzo długo,tym bardziej,że jesteśmy jeszcze młodzi. Czasami jest ciężko i pojawiają się wątpliwości, ale faktycznie przychodzą też te dni właśnie takiej szaleńczej miłości i są to piękne dni.
Swojego chłopaka znam bardzo dobrze, ale myślę,że przyjaźń to podstawa trwałego związku. Chyba nie chciałabym brać ślubu z kimś kogo znam zaledwie kilka miesięcy, ale to sprawa indywidualna
Ważne jest,żeby te chwile zwątpienia i złości nie wzięły góry, bo po jakimś czasie może okazać się, że straciliśmy najważniejszą osobę w naszym życiu.
Zastanawiam mnie fakt, że spotykam teraz wiele osób, które słysząc ile jestem już w związku mówią, że marnuję sobie życie, bo nie mogę z niego w pełni korzystać. Może po części mają rację, ale te chwile, które spędzam ze swoim chłopakiem również są wyjątkowe. Nie należy szukać dziury w całym bez potrzeby.
Katarzyna 25826 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 22:03   #22
marusia9994
Raczkowanie
 
Avatar marusia9994
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 389
Dot.: Miłość: lepiej na całe życie

Piękna akcja
__________________
Szczęście jest jak motyl. Ścigaj je, a umknie Ci. Usiądź spokojnie, a spłynie na twoje barki. Anthony de Mello

marusia9994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-27, 10:45   #23
blondchimera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: Miłość: lepiej na całe życie

Ja tam wolę dobrze poznać osobę, z którą mam spędzić resztę życia, nie ma to nic wspólnego z rutyną. Poza tym zależy ile mieli lat kiedy zaczęli się spotykać, w wieku 15 czy 16 lat chyba nie wzięli by ślubu, a wnioskując po tym, że napisała, że przy sobie zaczęli kształtować swoje charaktery mogli się poznać młodo.[/QUOTE]

w wieku 15 czy 16 lat to raczej nie jest miłość moim zdaniem wzwiązki trwające wiecej niz 4lata przed slubem są przechodzone i z reguły są zwlekane- facetowi się nie spieszy do slubu a dziewczyna boi się zostać sama. mój mąz kiedy mnie pozał był zaręczony od 4 lat i nie śpieszył się do ślubu. kiedy poznał zerwał zaręczyny a po 5 m-cah mielismy piękny ślub wiekszość zanjomych ktorzy przed ślubem byli w (za)długich zwiazkach albo nie wzieli finalnie slubu albo ich małzenstwa nie trwały długo...

Edytowane przez blondchimera
Czas edycji: 2012-07-27 o 10:46 Powód: zmiana
blondchimera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-27, 11:39   #24
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Miłość: lepiej na całe życie

-

Edytowane przez Antymionka
Czas edycji: 2012-07-29 o 18:37
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-28, 15:41   #25
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Miłość: lepiej na całe życie

popieram tą akcje, teraz ciągle promuje się, wsród młodych zwłaszcza, seks bez zobowiazan, bez uczuc, z kolega, kolezanka, albo jeszcze gorzej - obcym z imprezy itp. Nie chodzi o to by być na zawsze z pierwszym partnerem, bo wiadomo, ze nie zawsze moze wyjsc, ale o to by nastawiac sie na szukanie powaznych relacji a nie takich płytkich, jakie dzis są wrzechobecne. Dzis byle kolezanke 90% dziewczyn nazywa przyjaciółką itp...
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-29, 09:48   #26
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Miłość: lepiej na całe życie

A ja nigdy w miłość nie wierzyłam. Nie wierzę w nic, co się nie da ując w konkretne ramy, a miłości się nie da i to akurat fakt.
Nie wyobrażam sobie całe życie tkwić przy jednej osobie. Zresztą... bardzo, bardzo, bardzo lubię ten cytat: „Miłość to forma uprzedzenia. Kochasz to, czego potrzebujesz, kochasz to, co poprawia ci samopoczucie, kochasz to, co jest wygodne. Jak możesz twierdzić, że kochasz jednego człowieka, skoro na świecie jest dziesięć tysięcy ludzi, których kochałabyś bardziej, gdybyś ich kiedyś poznała? Ale nigdy ich nie poznasz.
I tyle w tym temacie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-29, 10:28   #27
jania84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 14
Dot.: Miłość: lepiej na całe życie

Jestem ze swoim mężem od 10lat. Poznałam go kiedy kończyłam 18lat.
Po trzech miesiącach naszej znajomości on wyjechał do Francji. Nikt nie wierzył,że taki związek ma szanse przetrwać. Sami też się na to nie napinaliśmy. Udało się-tak po prostu. Rok temu wzięliśmy ślub i lada moment oczekujemy córeczki.
Myślę,że udało nam się to zbudować przez to,że żadne z nas nie chciało być na siłę inne i oryginalne.
Bo teraz taka moda,prawda-dziewictwo w wieku 13lat to obciach,tak samo jak mała ilość partnerów w późniejszym wieku,seks na przerwie między lekcjami leży na porządku dziennym (tymczasem kiedy ja chodziłam do szkoły,przytulanie i całowanie było kontrowersją w miejscu takim jak korytarz szkolny).
Związki międzyludzkie stają się coraz bardziej bezwartościowe-bez względu na to,czy to miłość czy przyjaźń. Ale dlaczego tak się dzieje nie mogę pojąć. Czyżby konsumpcjonizm zdominował nawet relacje między ludźmi???
Mam tylko nadzieję,że będę umiała przekazać córce wartości,którymi ja się w życiu kieruję.
jania84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-30, 13:03   #28
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Miłość: lepiej na całe życie

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A ja nigdy w miłość nie wierzyłam. Nie wierzę w nic, co się nie da ując w konkretne ramy, a miłości się nie da i to akurat fakt.
Nie wyobrażam sobie całe życie tkwić przy jednej osobie. Zresztą... bardzo, bardzo, bardzo lubię ten cytat: „Miłość to forma uprzedzenia. Kochasz to, czego potrzebujesz, kochasz to, co poprawia ci samopoczucie, kochasz to, co jest wygodne. Jak możesz twierdzić, że kochasz jednego człowieka, skoro na świecie jest dziesięć tysięcy ludzi, których kochałabyś bardziej, gdybyś ich kiedyś poznała? Ale nigdy ich nie poznasz.
I tyle w tym temacie.
Jak mozesz nie wierzyc w cos udowodnionego naukowo? Podczas milosci produkowane sa w naszym ciele substancje za nią odpowiedzialne, nastepuje 'przebudowa' ukladu nerwowego i kilka innych.
Mysle ze ten cytat jest nie do konca trafiony, poniewaz jesli kogos kochasz, nie masz ochoty poznawac innych. Ponad to jakbys sie czula, gdyby Twoj facet bedac z Toba szukal sobie innej tlumaczac sie tym cytatem?
Mysle, ze Twoje podejscie jest powierzchowne.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-30, 17:20   #29
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Miłość: lepiej na całe życie

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Jak mozesz nie wierzyc w cos udowodnionego naukowo? Podczas milosci produkowane sa w naszym ciele substancje za nią odpowiedzialne, nastepuje 'przebudowa' ukladu nerwowego i kilka innych.
Mysle ze ten cytat jest nie do konca trafiony, poniewaz jesli kogos kochasz, nie masz ochoty poznawac innych. Ponad to jakbys sie czula, gdyby Twoj facet bedac z Toba szukal sobie innej tlumaczac sie tym cytatem?
Mysle, ze Twoje podejscie jest powierzchowne.
Nie mam pojęcia, co jest produkowane w trakcie zakochania? miłości? bo się nie zakochuję, więc nic mi się nie wytwarza w mózgu.
Może i powierzchowne, ale bezpieczne i wygodne.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-31, 09:40   #30
Anna Maria Blogs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3
Dot.: Miłość: lepiej na całe życie

Szkoda, że więcej takich akcji nie jest promowanych przez media i organizacje. Ja dodałabym jeszcze jakieś Eventy dla par, małżeństw... letnie kino pod gołym niebem, potańcówki w stylu lat 60-tych, quizy z wiedzy o partnerze itp.
Często żartuje sobie w gronie znajomych, że nie mam w życiu szczęścia, to chociaż mam je w miłości. Jednak ta przychylność losu jest dla mnie najważniejsza, ponieważ to moje serce i romantyczne usposobienie potrzebuje miłości, bliskości drugiego człowieka, tego błogiego stanu, który sprawia, że czujesz się szczęśliwa i bezpieczna w ramionach ukochanego.
Oczywiście w dużej mierze najważniejsza jest praca nad sobą i związkiem, sztuka kompromisu (to naprawdę nie boli, a jeśli już to mniej aniżeli jej brak), właściwa komunikacja (rozmawiajmy ze sobą, dzielmy się radościami i smutkami, nie bójmy się mówić o tym co nas boli lub dręczy, w końcu po drugiej stronie jest osoba która kochamy), zaangażowanie, troska i wiele innych. Każdy z nas jest inny, dlatego podejść odpowiednio do tematu pielęgnacji związku - pamiętać o przydatnych radach, ale wcielać je w rozsądnych dawkach w zależności od człowieka, związku i sytuacji. Pozdrawiam. Anna Maria
Anna Maria Blogs jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:45.