zapach skutecznie odstraszający koty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-18, 20:10   #1
sekretnik
Raczkowanie
 
Avatar sekretnik
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: .
Wiadomości: 322
Exclamation

zapach skutecznie odstraszający koty


Hej wszystkim! sytuacja ma się następująco... wynajmuje mieszkanie z balkonem, a posiadam dwa koty kastraty. O ile pierwszy jest ociężały i leniwy i ani mu w głowie odwiedziny na balkonie sąsiadów, tak niestety drugi ostatnio zrobił się zbyt ciekawski. Mieszkamy na 4 piętrze i sama wycieczka na balkon obok jest dla kota niebezpieczna. Cały balkon jest zabezpieczony bambusową matą do 1,20m. Niestety nie mogę umocować siatki odgradzającej powyżej balustrady.... Przejście do sąsiadów jest częściowo odgrodzone ścianą ale zostaje mały przesmyk przez który łobuz dostaje się między szczelinami bambusa.... Dodam, że sąsiedzi do przyjemnych nie należą.... Dlatego po kolejnej eskapadzie kotka zasłoniłam owe przejście dodatkowo deską (panel) na wysokość 1,40.... chcę jeszcze wypsikać ją odpowiednim preparatem odstraszającym ale nie zagrażającym kotu, a gdyby jeszcze miał tolerancyjną woń dla ludzi? Możecie pomóc???
__________________
"Udało się"

Edytowane przez sekretnik
Czas edycji: 2013-08-18 o 20:12
sekretnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 21:43   #2
Azime
Raczkowanie
 
Avatar Azime
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 434
Dot.: zapach skutecznie odstraszający koty

Koty nienawidzą lawendy :P Olejek lawendowy testowałam na mojej Tosi- ucieka gdzie pieprz rośnie z prędkością światła, byle daleko od lawendy :P Ten olejek kupisz w Rossmanie za jakieś 6 zł
Azime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 11:47   #3
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: zapach skutecznie odstraszający koty

Cytat:
Napisane przez sekretnik Pokaż wiadomość
Hej wszystkim! sytuacja ma się następująco... wynajmuje mieszkanie z balkonem, a posiadam dwa koty kastraty. O ile pierwszy jest ociężały i leniwy i ani mu w głowie odwiedziny na balkonie sąsiadów, tak niestety drugi ostatnio zrobił się zbyt ciekawski. Mieszkamy na 4 piętrze i sama wycieczka na balkon obok jest dla kota niebezpieczna. Cały balkon jest zabezpieczony bambusową matą do 1,20m. Niestety nie mogę umocować siatki odgradzającej powyżej balustrady.... Przejście do sąsiadów jest częściowo odgrodzone ścianą ale zostaje mały przesmyk przez który łobuz dostaje się między szczelinami bambusa.... Dodam, że sąsiedzi do przyjemnych nie należą.... Dlatego po kolejnej eskapadzie kotka zasłoniłam owe przejście dodatkowo deską (panel) na wysokość 1,40.... chcę jeszcze wypsikać ją odpowiednim preparatem odstraszającym ale nie zagrażającym kotu, a gdyby jeszcze miał tolerancyjną woń dla ludzi? Możecie pomóc???
To znaczy, że wypuszczasz koty na niezabezpieczony balkon na czwartym piętrze?
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 12:58   #4
sekretnik
Raczkowanie
 
Avatar sekretnik
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: .
Wiadomości: 322
Dot.: zapach skutecznie odstraszający koty

Póki co panel skutecznie odgradza przejście do sąsiadów. Niebezpieczne? Z pewnością jeśli kot jest nieułożony lub nie ma poczucia wysokości.... tutaj raczej chodzi o niezbyt miłych sąsiadów i uniknięcia lekkich konfliktów.... z lawendą spróbuje mam olejek w domu będę działać
__________________
"Udało się"
sekretnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 14:05   #5
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: zapach skutecznie odstraszający koty

Cytat:
Napisane przez sekretnik Pokaż wiadomość
Póki co panel skutecznie odgradza przejście do sąsiadów. Niebezpieczne? Z pewnością jeśli kot jest nieułożony lub nie ma poczucia wysokości.... tutaj raczej chodzi o niezbyt miłych sąsiadów i uniknięcia lekkich konfliktów.... z lawendą spróbuje mam olejek w domu będę działać
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 18:50   #6
sekretnik
Raczkowanie
 
Avatar sekretnik
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: .
Wiadomości: 322
Dot.: zapach skutecznie odstraszający koty

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość

ktoś tu jak zwykle szuka zaczepki... nie mam humoru na "dydaktyczne dyskusje" kończę wątek
__________________
"Udało się"
sekretnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 21:56   #7
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: zapach skutecznie odstraszający koty

Myślałam, że to żart. Nie da się ułożyć kota, żeby nie spadł z czwartego piętra kiedy będzie polował na muchę. Kot może i spada na cztery łapy, ale może sobie je połamać, o ile się nie zabije. Nie masz wyobraźni czy o co chodzi?
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-22, 21:16   #8
sekretnik
Raczkowanie
 
Avatar sekretnik
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: .
Wiadomości: 322
Dot.: zapach skutecznie odstraszający koty

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Myślałam, że to żart. Nie da się ułożyć kota, żeby nie spadł z czwartego piętra kiedy będzie polował na muchę. Kot może i spada na cztery łapy, ale może sobie je połamać, o ile się nie zabije. Nie masz wyobraźni czy o co chodzi?

Mieszkam pięć lat i nic się nie dzieje, balkon jest zabezpieczony lecz nie od strony sąsiadów, tam ściana jest łączona. Nie da się ułożyć kota? Koty są bardzo pojęte a zwłaszcza Maine Coon'y. Każdego zwierzaka da się ułożyć. Widocznie nie potrafisz nauczyć prostych komend swojego dachowca... po raz kolejny powtarzam, chodzi o nie odwiedzanie sąsiadów, nie mam problemu z wchodzeniem na balustradę. Z zabawą z muchą może mieć problem młody kotek, a nie stateczny kastrat....

PS. Znam osobiście przemiłą właścicielkę Angory z 7 piętra z totalnie nie zabezpieczonymi oknami i co???
__________________
"Udało się"
sekretnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 08:29   #9
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: zapach skutecznie odstraszający koty

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
To znaczy, że wypuszczasz koty na niezabezpieczony balkon na czwartym piętrze?
Kot nie jest taki głupi, by od razu z niego skakać w dół, jeżeli to cię pocieszy.

Nie mieszkam w bloku, ale mam wysoko balkon, miałam kiedyś ciążarną kocicę która właśnie na balkonie uwielbiała wygrzewać się w słońcu, na barierki się nigdy nie wspinała, po wykoceniu też wróciła na balkon, sama beż żadnej zachęty, to jej ulubione miejsce było.

Edytowane przez Sylwia1900r
Czas edycji: 2013-08-23 o 08:34
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 14:45   #10
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: zapach skutecznie odstraszający koty

Cytat:
Napisane przez sekretnik Pokaż wiadomość
Mieszkam pięć lat i nic się nie dzieje, balkon jest zabezpieczony lecz nie od strony sąsiadów, tam ściana jest łączona. Nie da się ułożyć kota? Koty są bardzo pojęte a zwłaszcza Maine Coon'y. Każdego zwierzaka da się ułożyć. Widocznie nie potrafisz nauczyć prostych komend swojego dachowca... po raz kolejny powtarzam, chodzi o nie odwiedzanie sąsiadów, nie mam problemu z wchodzeniem na balustradę. Z zabawą z muchą może mieć problem młody kotek, a nie stateczny kastrat....

PS. Znam osobiście przemiłą właścicielkę Angory z 7 piętra z totalnie nie zabezpieczonymi oknami i co???
Akurat Monika też ma rasowego kota. Myślisz, że przycwaniaczysz mówiąc, że masz Maine Coona?

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
Kot nie jest taki głupi, by od razu z niego skakać w dół, jeżeli to cię pocieszy.

Nie mieszkam w bloku, ale mam wysoko balkon, miałam kiedyś ciążarną kocicę która właśnie na balkonie uwielbiała wygrzewać się w słońcu, na barierki się nigdy nie wspinała, po wykoceniu też wróciła na balkon, sama beż żadnej zachęty, to jej ulubione miejsce było.
Ale może mu się zdarzyć, że się poślizgnie lub w ferworze zabawy spadnie.
Przykro mi to czytać, ale wasza postawa jest zwyczajnie nieodpowiedzialna i głupia
Spytajcie swoich weterynarzy ile połamanych kotów leczył... A ile uspił...

Polecam poczytać np. to: http://www.koty.pl/porady/art87,zabe...-balkonow.html

Edytowane przez tiramisu_
Czas edycji: 2013-08-30 o 14:49
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 15:16   #11
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: zapach skutecznie odstraszający koty

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Akurat Monika też ma rasowego kota. Myślisz, że przycwaniaczysz mówiąc, że masz Maine Coona?


Ale może mu się zdarzyć, że się poślizgnie lub w ferworze zabawy spadnie.
Przykro mi to czytać, ale wasza postawa jest zwyczajnie nieodpowiedzialna i głupia
Spytajcie swoich weterynarzy ile połamanych kotów leczył... A ile uspił...

Polecam poczytać np. to: http://www.koty.pl/porady/art87,zabe...-balkonow.html
Jesteś śmieszna.
Idź do szpitala i zapytaj się lekarza ilu osobom założył gips, a ile leczył po wypadkach samochodowych...
Nie mam swojego...hmm... weterynarza....
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-30, 15:22   #12
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: zapach skutecznie odstraszający koty

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
Jesteś śmieszna.
Idź do szpitala i zapytaj się lekarza ilu osobom założył gips, a ile leczył po wypadkach samochodowych...
Nie mam swojego...hmm... weterynarza....
Naprawdę nie rozumiesz, czy udajesz?
Rozumiem, że nie interesuje Cię to, ze Twojemu kotu może się cos stać a do weterynarza też z nim nie chodzisz w ogóle?

Edytowane przez tiramisu_
Czas edycji: 2013-08-30 o 15:24
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 16:55   #13
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: zapach skutecznie odstraszający koty

Cytat:
Napisane przez sekretnik Pokaż wiadomość
Hej wszystkim! sytuacja ma się następująco... wynajmuje mieszkanie z balkonem, a posiadam dwa koty kastraty. O ile pierwszy jest ociężały i leniwy i ani mu w głowie odwiedziny na balkonie sąsiadów, tak niestety drugi ostatnio zrobił się zbyt ciekawski. Mieszkamy na 4 piętrze i sama wycieczka na balkon obok jest dla kota niebezpieczna. Cały balkon jest zabezpieczony bambusową matą do 1,20m. Niestety nie mogę umocować siatki odgradzającej powyżej balustrady.... Przejście do sąsiadów jest częściowo odgrodzone ścianą ale zostaje mały przesmyk przez który łobuz dostaje się między szczelinami bambusa.... Dodam, że sąsiedzi do przyjemnych nie należą.... Dlatego po kolejnej eskapadzie kotka zasłoniłam owe przejście dodatkowo deską (panel) na wysokość 1,40.... chcę jeszcze wypsikać ją odpowiednim preparatem odstraszającym ale nie zagrażającym kotu, a gdyby jeszcze miał tolerancyjną woń dla ludzi? Możecie pomóc???
Nie chcę się wdawać w kolejną dyskusję o bezpieczeństwie kota na wysokości, to kwestia wyobraźni i wiedzy o kocim zachowaniu. Pokrótce napiszę, że znam masę przypadków kotów, które po paru latach wylegiwania na zewnętrznym parapecie zdecydowały się na ostatni skok za motylkiem, jak i takich, które mieszkając na parterze nigdy nie wyskoczyły pozwiedzać okolicy, ale to te pierwsze przypadki wpłynęły na moją decyzję osiatkowania okien. Tyle tytułem wstępu.

Skupmy się na Twojej sytuacji. U Ciebie problem jest inny, czyli sąsiedzi, którzy jak podejrzewam mogą zrobić krzywdę kotu i narobić Tobie problemów. Współczuję, to przykra i irytująca sprawa. Niestety preparat odstraszający nie pomoże, bo szybko wywietrzeje, podda się warunkom atmosferycznym. Możesz postawić wiadro z domestosem, a kot przemknie obok. Możesz pomalować balustradę tanią, śmierdzącą farbą i zdziwić się, że kot zmienił umaszczenie na zielone.

Moim zdaniem jedynym skutecznym środkiem będzie zablokowanie czymś tego przejścia metodą zrób-to-sam. Jak będziesz wypuszczać kota na balkon tylko pod swoim nadzorem, możesz nie zdążyć go złapać, a przecież nie będziesz się za nim przeciskać do tych ludzi. Nie widzę innego wyjścia.
Cytat:
Napisane przez sekretnik Pokaż wiadomość
Każdego zwierzaka da się ułożyć. Widocznie nie potrafisz nauczyć prostych komend swojego dachowca...
A jednak jest inne wyjście - naucz swojego pojętnego MCO prostej komendy niewchodzenia do sąsiadów i po problemie.
Cytat:
Napisane przez Azime Pokaż wiadomość
Koty nienawidzą lawendy :P Olejek lawendowy testowałam na mojej Tosi- ucieka gdzie pieprz rośnie z prędkością światła, byle daleko od lawendy :P Ten olejek kupisz w Rossmanie za jakieś 6 zł
Skoro nienawidzą, to jakim cudem dobrze sprzedają się żwirki i odświeżacze do kuwet o zapachu lawendowym? Skąd zdjęcia w internecie kotów wylegujących się w doniczkach z tymi kwiatami?
http://rudomi.pl/index.php/2013/07/spacerowiczka/
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 11:45   #14
clubowicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
Dot.: zapach skutecznie odstraszający koty

[QUOTE=tiramisu_;42542624]Akurat Monika też ma rasowego kota. Myślisz, że przycwaniaczysz mówiąc, że masz Maine Coona?


Ale może mu się zdarzyć, że się poślizgnie lub w ferworze zabawy spadnie.
Przykro mi to czytać, ale wasza postawa jest zwyczajnie nieodpowiedzialna i głupia
Spytajcie swoich weterynarzy ile połamanych kotów leczył... A ile uspił...
To znaczy, że idąc po ulicy potknąłem się złamiąc, winę ponoszę, nikt mi nie kazał a poszedłem. Podjąłem podjąłem głupią i nie odpowiedzialną decyzje chodzenia po ulicy.
,
w drenianym kościele spadnie mi cegła na głowę to wina moja że do kościoła wszedłem

----- Czy ktoś myśli pisząc takie odpowiedzi lub rady----
clubowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 12:41   #15
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: zapach skutecznie odstraszający koty

Tak, obowiązek zabezpieczenia balkonów i okien podejmują ludzie myślący i odpowiedzialni.

Kojarzysz ojca, który w lecie wszedł z dwojgiem małych dzieci do wzburzonego Bałtyku?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 13:01   #16
Gernelek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 5
Lightbulb Dot.: zapach skutecznie odstraszający koty

Polecam Benek Akyszek. Koty się w końcu przyzwyczają do zapachu, wtedy psikanie trzeba powtórzyć, ale ogólnie nie jest źle.
Testowane na 3 sztukach futra : )
Gernelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 17:54   #17
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: zapach skutecznie odstraszający koty

olejek eteryczny mandarynka, pomarańcz. Koty nie znoszą tego zapachu. Moje jeszcze nie znoszą zapachu bananów. A jak w rui sikały mi na łóżku wypsikałam na nie pół butelki zalegających mi perfum Cerrutti 1881 (wersja damska, klasyczna). Cuchnie cytrusami i podziałało jak magia.
A zapach lawendy akurat sporo kotów lubi. Moje lubią.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-02, 15:59   #18
mmka789
Raczkowanie
 
Avatar mmka789
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 188
Dot.: zapach skutecznie odstraszający koty

potwierdzam sztuczkę z olejkiem lawendowym - kotki uciekają od tego zapachu
mmka789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-02 16:59:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:16.