Patenty na bycie NAJ - cz. II - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-25, 22:17   #4651
thelilah
Zadomowienie
 
Avatar thelilah
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 745
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez dominikahh Pokaż wiadomość
ja nie wiem co zrobić z moimi końcówkami włosów.
rozdwajają się tak że szok. zetnę, kilka dni i znowu rozdwojone. nakładam co drugi dzień olej rycyowy na nie ale nie pomaga i utrzymać w spokoju,a nawet wydaje mi się że pogarsza....?używam też jedwab na nie. stosuję delikatne kosmetyki -Ziaja.
poradzicie coś?
też się podpiszę pod tym pytaniem, bo mam ten sam problem...
jakieś rady?
thelilah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 22:34   #4652
bita smietana
Zakorzenienie
 
Avatar bita smietana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 371
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez dominikahh Pokaż wiadomość
ja nie wiem co zrobić z moimi końcówkami włosów.
rozdwajają się tak że szok. zetnę, kilka dni i znowu rozdwojone. nakładam co drugi dzień olej rycyowy na nie ale nie pomaga i utrzymać w spokoju,a nawet wydaje mi się że pogarsza....?używam też jedwab na nie. stosuję delikatne kosmetyki -Ziaja.
poradzicie coś?
Olej rycynowy na dłuższa metę może wysuszać, zwłaszcza końcówki. Może spróbuj innego oleju, chociażby Babydream albo kokosowego?

Jesli stosujesz jedwab z biosilka- on zawiera alkohol, który tez końcówki przesusza. Spróbuj tego z Chi albo Joanny

Ja przez długi czas mialam problemy z końcówkami, ale przestałam je suszyć i prostować (suszą się naturalnie), nie używam już jedwabiu, po każdym myciu nakładam na włosy balsam z apteczki babuni, który chroni je przy rozczesywaniu. I nie byłam chyba pół roku u fryzjera, a końcówki są w idealnym stanie

Może jakieś serum do końcówek? Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale L'biotica ma chyba coś takiego w ofercie
__________________
bita smietana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 22:43   #4653
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

A co jeśli używam oleju m.in. kokosowego i jojoba, jedwabiu CHI, różnych masek i odżywek, nie suszę, nie prostuję ani nie farbuję i nadal końcówki niszczą się po 2 tygodniach od cięcia?
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 22:46   #4654
bita smietana
Zakorzenienie
 
Avatar bita smietana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 371
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
A co jeśli używam oleju m.in. kokosowego i jojoba, jedwabiu CHI, różnych masek i odżywek, nie suszę, nie prostuję ani nie farbuję i nadal końcówki niszczą się po 2 tygodniach od cięcia?

to nie mam pojęcia, piszę tylko co mi pomogło

jaką masz długość włosów? Kiedy ja miałam takie równo do ramion (w zeszłym roku w zimie), bardzo niszczyły mi się końcówki, bo ciągle ocierały się o ubrania, były związywane szalikami, itd.

(próbowałam kliknąć na Twoj album włosowy z podpisu, ale pokazuje brak strony, nie wiem czy to celowo czy nie )
__________________
bita smietana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 22:50   #4655
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Niedawno miałam włosy do łopatek, teraz mam troszkę krótsze niż do ramion. Chyba nigdy ich nie zapuszczę z tego powodu Co mi urośnie to muszę ścinać...

A album nie wiem czemu się nie wyświetla, ustawiałam tak, żeby wszyscy mogli oglądać ale coś nie działa
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 22:54   #4656
bita smietana
Zakorzenienie
 
Avatar bita smietana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 371
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Niedawno miałam włosy do łopatek, teraz mam troszkę krótsze niż do ramion. Chyba nigdy ich nie zapuszczę z tego powodu Co mi urośnie to muszę ścinać...

A album nie wiem czemu się nie wyświetla, ustawiałam tak, żeby wszyscy mogli oglądać ale coś nie działa
może brak suplementacji?

nie wiem, włosy to moja odwieczna zagadka, zawsze strasznie się z nimi męczyłam, a nagle same z siebie stały się ładne

czytałam gdzieś o (nie pamiętam dokładnej nazwy) przesyceniu włosów proteinami- czyli niektóre dziewczyny stosowały zbyt wielu produktów, za często, co działało w drugą stronę- obciążało i osłabiało włosy.
__________________
bita smietana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 10:18   #4657
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez bita smietana Pokaż wiadomość
Olej rycynowy na dłuższa metę może wysuszać, zwłaszcza końcówki. Może spróbuj innego oleju, chociażby Babydream albo kokosowego?

Jesli stosujesz jedwab z biosilka- on zawiera alkohol, który tez końcówki przesusza. Spróbuj tego z Chi albo Joanny

Ja przez długi czas mialam problemy z końcówkami, ale przestałam je suszyć i prostować (suszą się naturalnie), nie używam już jedwabiu, po każdym myciu nakładam na włosy balsam z apteczki babuni, który chroni je przy rozczesywaniu. I nie byłam chyba pół roku u fryzjera, a końcówki są w idealnym stanie

Może jakieś serum do końcówek? Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale L'biotica ma chyba coś takiego w ofercie
chodzi o to? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ja.html&next=1 a nawet myślałam żeby kupić

używam to : https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...a-kuracja.html

cóż, będą musiała podciąć.
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-26, 12:01   #4658
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Może to faktycznie brak witamin, bo nie mam innego pomysłu. Na proteiny uważam... I mam wrażenie, że oleje tylko pogarszają sprawę Może z wyjątkiem arganowego, bo go akurat bardzo lubię, ale jest drogi
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 13:16   #4659
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez dominikahh Pokaż wiadomość
ja nie wiem co zrobić z moimi końcówkami włosów.
rozdwajają się tak że szok. zetnę, kilka dni i znowu rozdwojone. nakładam co drugi dzień olej rycyowy na nie ale nie pomaga i utrzymać w spokoju,a nawet wydaje mi się że pogarsza....?używam też jedwab na nie. stosuję delikatne kosmetyki -Ziaja.
poradzicie coś?
na końcówki coś ochronnego,
może olejek Babydream i odrobina jedwabiu?
używasz prostownicy/ suszarki?
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 14:40   #4660
bita smietana
Zakorzenienie
 
Avatar bita smietana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 371
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Może to faktycznie brak witamin, bo nie mam innego pomysłu. Na proteiny uważam... I mam wrażenie, że oleje tylko pogarszają sprawę Może z wyjątkiem arganowego, bo go akurat bardzo lubię, ale jest drogi
właśnie, kiedyś nieesia25 pisała, że olejek marokański z zawartością arganowego pogorszył jej stan końcówek- może masz podobny? Ja ciągle czaję się na 100% olejek arganowy, ale boje się obciążenia

tu jest jej wpis na blogu http://agisboutique.blogspot.com/201...all-about.html

dominika
, myślę o tym: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,31360,babydream-fur-mama-pflegeol-olejek-do-pielegnacji-ciala.html&next=1 stosuje go i na ciało (cellulit) i na włosy- jest super
__________________
bita smietana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-26, 14:57   #4661
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Soph, czasami suszarki, ale staram się jak najrzadziej.

bita śmietana, ok, dzięki, na pewno kupię a jak używasz na włosy? na noc?
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-26, 15:05   #4662
bita smietana
Zakorzenienie
 
Avatar bita smietana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 371
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez dominikahh Pokaż wiadomość
Soph, czasami suszarki, ale staram się jak najrzadziej.

bita śmietana, ok, dzięki, na pewno kupię a jak używasz na włosy? na noc?
nakładam na noc, ale nieregularnie- czasem co 2 dni, czasem raz na dwa tygodnie W sumie nie wiem ile tak naprawdę powinno się trzymac oleje na włosach, kilka godzin da pewnie ten sam efekt, a nie obciąży
__________________
bita smietana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-28, 23:19   #4663
curveax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 64
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Hmm a coś na ładną cerę? na te okropne zaskórniki? Tyle rzeczy już stosowałam i nic...są jak były. Macie jakies metody?
curveax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-29, 13:40   #4664
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez curveax Pokaż wiadomość
Hmm a coś na ładną cerę? na te okropne zaskórniki? Tyle rzeczy już stosowałam i nic...są jak były. Macie jakies metody?
- olejek pichtowy
- kremy niezapychające
- dobry peeling (np. z kawy - ale delikatnie!)
- maseczka z glinki (białej, zielonej)
- maseczka spirulinowa
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-29, 14:08   #4665
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

albo maseczka z żelatyny u mnie pomogła ciut, ale stosowałam b. nieregularnie, na pewno do niej wrócę
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 08:53   #4666
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Dorzucam od siebie mycie buzi płatkami owsianym - bawię się w to jakieś półtora tygodnia, nei jest dla mnie w ogóle kłopotliwe i nie mogę twarzy w lusterku poznać.
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 09:09   #4667
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Dorzucam od siebie mycie buzi płatkami owsianym - bawię się w to jakieś półtora tygodnia, nei jest dla mnie w ogóle kłopotliwe i nie mogę twarzy w lusterku poznać.
Mogłabyś dokładnie opisać zabieg, ewentualnie nakierować mnie w poszukiwaniu informacji
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 10:13   #4668
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Mogłabyś dokładnie opisać zabieg, ewentualnie nakierować mnie w poszukiwaniu informacji
Od zawsze w różniastych gazetach czytałam o maseczce z płatków, kiedyś nawet robiłam, ale tylko w wannie, bo kłopotliwa jest i spada. Ale teraz jakoś się do tego mycia przekonałam, chociaż Tż kręci na to trochę nosem. Oto filmik instruktażowy
http://www.youtube.com/user/bubzbeau.../2/7e5_RVBwNjE

Sam wpływ na skórę bym chciała dokładniej opisać. Mam buzię z zaskórnikami, kaszką, okazjonalnymi większymi pryszczami, naczynkową (nie ten typ z rumieniem bardzo czerwonym np. pod wpływem emocji, tylko wiecznie różowe policzki i skrzydełka nosa), rozszerzone pory. To wszystko nie są "potworne" problemy. Ale nie da się ich zatuszować korektorem np, bo po prostu cała twarz wymaga jakby poprawki. W danym momencie zaskórniki są jaśniejsze, nie utleniają się tak szybko (czyli nie robią się szybko czarne w ciągu dnia pod wpływem tlenu), naczynka się uspokoiły, kaszka zeszła całkowicie, buzia jest bardzo miękka i lekko napięta w taki przyjemny sposób. Krem po myciu czy to filtr czy krem na noc dobrze się wchłania. Na razie po myciu i dokładnym spłukiwaniu zrezygnowałam z używania toniku, ale za jakiś czas zamierzam do niego wrócić i porównać czy z tonikiem owsianka działa równie dobrze.

I jeszcze jedno - zwykle prysznic zaczynam od owsianki, wtedy mogę ja na kilka minut zostawić na twarzy.
__________________
I will marry melody...


neitka

Edytowane przez neitka
Czas edycji: 2011-06-30 o 10:20
neitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 10:24   #4669
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

śniadanko i mycie?

a takie owsiankowe mycie zmyje makijaż? oczywiście nie chodzi mi o tusz do rzęs
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-30, 10:33   #4670
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
śniadanko i mycie?

a takie owsiankowe mycie zmyje makijaż? oczywiście nie chodzi mi o tusz do rzęs
Nie wiem, bo zawsze dla pewności przed myciem przejeżdżam sobie po twarzy micelem ziai. W ogóle myślę, że jak ktoś nie jest do końca pewny, to może normalnie umyć buzię tak jak myje i owsiankę dorzucić jako osobny końcowy element mycia. Ja robię różnie, jak jestem po ćwiczeniach i mam dużo potu na twarzy, to najpierw szybciutko przemywam babydreamem, a potem owsianką. Po normalnym dniu micel+sama owsianka mi wystarczają.
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 12:42   #4671
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Dziewczyny, a co polecicie na brzuch w trakcie odchudzania? W sensie żeby nie została brzydka, zwiotczała, obwisła skóra?
Meell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 17:15   #4672
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Meell Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co polecicie na brzuch w trakcie odchudzania? W sensie żeby nie została brzydka, zwiotczała, obwisła skóra?
Basen
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-30, 20:07   #4673
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Basen
Trening brzucha.
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 06:01   #4674
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycjazuzanna
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 560
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Od zawsze w różniastych gazetach czytałam o maseczce z płatków, kiedyś nawet robiłam, ale tylko w wannie, bo kłopotliwa jest i spada. Ale teraz jakoś się do tego mycia przekonałam, chociaż Tż kręci na to trochę nosem. Oto filmik instruktażowy
http://www.youtube.com/user/bubzbeau.../2/7e5_RVBwNjE

Sam wpływ na skórę bym chciała dokładniej opisać. Mam buzię z zaskórnikami, kaszką, okazjonalnymi większymi pryszczami, naczynkową (nie ten typ z rumieniem bardzo czerwonym np. pod wpływem emocji, tylko wiecznie różowe policzki i skrzydełka nosa), rozszerzone pory. To wszystko nie są "potworne" problemy. Ale nie da się ich zatuszować korektorem np, bo po prostu cała twarz wymaga jakby poprawki. W danym momencie zaskórniki są jaśniejsze, nie utleniają się tak szybko (czyli nie robią się szybko czarne w ciągu dnia pod wpływem tlenu), naczynka się uspokoiły, kaszka zeszła całkowicie, buzia jest bardzo miękka i lekko napięta w taki przyjemny sposób. Krem po myciu czy to filtr czy krem na noc dobrze się wchłania. Na razie po myciu i dokładnym spłukiwaniu zrezygnowałam z używania toniku, ale za jakiś czas zamierzam do niego wrócić i porównać czy z tonikiem owsianka działa równie dobrze.

I jeszcze jedno - zwykle prysznic zaczynam od owsianki, wtedy mogę ja na kilka minut zostawić na twarzy.
Swojego czasu moja siostra myła twarz płatkami owsianymi, z tą różnicą, że wcześniej podgrzewała je z małą ilością mleka.
patrycjazuzanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 07:37   #4675
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez patrycjazuzanna Pokaż wiadomość
Swojego czasu moja siostra myła twarz płatkami owsianymi, z tą różnicą, że wcześniej podgrzewała je z małą ilością mleka.
Na mnie mleko kiedyś działało bardzo dobrze, ale po kilku tygodniach zaczynało to sprawiać wrażenie, jakby się przyklejało do twarzy i do tego przyklejał się brud - to nie było tak, bo mleko spłukiwałam wodą, tonikiem i kładłam krem, ale efekty tak wyglądy, skóra była brudna wieczorem i poszarzała. Próbowałam robić przerwy od mleka i do niego wracać, ale nie działały - potem nawet po jednym myciu wracał ten efekt. Ale możliwe, że z płatkami to będzie jeszcze skuteczniejsze.
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 07:51   #4676
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Meell Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co polecicie na brzuch w trakcie odchudzania? W sensie żeby nie została brzydka, zwiotczała, obwisła skóra?
POłykac sobie kapsułki z wiesiołka, pieknie napinaja obwisla skóre.

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Od zawsze w różniastych gazetach czytałam o maseczce z płatków, kiedyś nawet robiłam, ale tylko w wannie, bo kłopotliwa jest i spada. Ale teraz jakoś się do tego mycia przekonałam, chociaż Tż kręci na to trochę nosem. Oto filmik instruktażowy
http://www.youtube.com/user/bubzbeau.../2/7e5_RVBwNjE

Sam wpływ na skórę bym chciała dokładniej opisać. Mam buzię z zaskórnikami, kaszką, okazjonalnymi większymi pryszczami, naczynkową (nie ten typ z rumieniem bardzo czerwonym np. pod wpływem emocji, tylko wiecznie różowe policzki i skrzydełka nosa), rozszerzone pory. To wszystko nie są "potworne" problemy. Ale nie da się ich zatuszować korektorem np, bo po prostu cała twarz wymaga jakby poprawki. W danym momencie zaskórniki są jaśniejsze, nie utleniają się tak szybko (czyli nie robią się szybko czarne w ciągu dnia pod wpływem tlenu), naczynka się uspokoiły, kaszka zeszła całkowicie, buzia jest bardzo miękka i lekko napięta w taki przyjemny sposób. Krem po myciu czy to filtr czy krem na noc dobrze się wchłania. Na razie po myciu i dokładnym spłukiwaniu zrezygnowałam z używania toniku, ale za jakiś czas zamierzam do niego wrócić i porównać czy z tonikiem owsianka działa równie dobrze.

I jeszcze jedno - zwykle prysznic zaczynam od owsianki, wtedy mogę ja na kilka minut zostawić na twarzy.

Wiesz co ja chyba sie poddam tej maseczce

W ogole swietnie ze o niej napisalas bo rozjasnilo mi to troche umysl, kiedys jak bylam na szkoleniu pewnej firmy kosmetycznej, prezentowali tez maseczke otrebkowa i wlasnie sobie o tym przypomnialam, wiec musi cos w tym byc
A ta maseczka wygladala tak http://allegro.pl/maseczka-otrabkowa...690813255.html

Takze ja napewno zaczne ja robic jak tylko po pracy znjade dla siebie chwile
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 11:08   #4677
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Basen
Cytat:
Napisane przez klatka Pokaż wiadomość
Trening brzucha.
Cytat:
Napisane przez bialaczekoladka Pokaż wiadomość
POłykac sobie kapsułki z wiesiołka, pieknie napinaja obwisla skóre.
Dzięki za sugestie, oczywiście trening jest jak najbardziej. A jakieś kosmetyki do wcierania?
Meell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 11:34   #4678
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Od zawsze w różniastych gazetach czytałam o maseczce z płatków, kiedyś nawet robiłam, ale tylko w wannie, bo kłopotliwa jest i spada. Ale teraz jakoś się do tego mycia przekonałam, chociaż Tż kręci na to trochę nosem. Oto filmik instruktażowy
http://www.youtube.com/user/bubzbeau.../2/7e5_RVBwNjE

Sam wpływ na skórę bym chciała dokładniej opisać. Mam buzię z zaskórnikami, kaszką, okazjonalnymi większymi pryszczami, naczynkową (nie ten typ z rumieniem bardzo czerwonym np. pod wpływem emocji, tylko wiecznie różowe policzki i skrzydełka nosa), rozszerzone pory. To wszystko nie są "potworne" problemy. Ale nie da się ich zatuszować korektorem np, bo po prostu cała twarz wymaga jakby poprawki. W danym momencie zaskórniki są jaśniejsze, nie utleniają się tak szybko (czyli nie robią się szybko czarne w ciągu dnia pod wpływem tlenu), naczynka się uspokoiły, kaszka zeszła całkowicie, buzia jest bardzo miękka i lekko napięta w taki przyjemny sposób. Krem po myciu czy to filtr czy krem na noc dobrze się wchłania. Na razie po myciu i dokładnym spłukiwaniu zrezygnowałam z używania toniku, ale za jakiś czas zamierzam do niego wrócić i porównać czy z tonikiem owsianka działa równie dobrze.

I jeszcze jedno - zwykle prysznic zaczynam od owsianki, wtedy mogę ja na kilka minut zostawić na twarzy.
Hahha też ostatnio widziałam ten filmik i zabrałam się za owsiankowe mycie . Tylko że myłam tak twarz 3 razy, potem zapomniałam i wczoraj znowu tak umyłam . Zobaczymy jakie będą efekty przy regularnym stosowaniu . Bo narazie mogę powiedzieć tylko tyle, że skóra jest czysta i mięciutka po takiej owsiankowej kąpieli .
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-01, 23:23   #4679
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycjazuzanna
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 560
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Na mnie mleko kiedyś działało bardzo dobrze, ale po kilku tygodniach zaczynało to sprawiać wrażenie, jakby się przyklejało do twarzy i do tego przyklejał się brud - to nie było tak, bo mleko spłukiwałam wodą, tonikiem i kładłam krem, ale efekty tak wyglądy, skóra była brudna wieczorem i poszarzała. Próbowałam robić przerwy od mleka i do niego wracać, ale nie działały - potem nawet po jednym myciu wracał ten efekt. Ale możliwe, że z płatkami to będzie jeszcze skuteczniejsze.
Tzn przemywałaś lico samym mlekiem?
Dziś umyłam twarz płatkami owsianymi, wcześniej musiałam je jednak lekko namoczyć wodą(mam w domu tylko górskie, te nierozdrobnione). Buzia była oczyszczona, ale ściągnięta - bez oleju się nie obyło. Jutro spróbuję z mlekiem zamiast wody, szkoda że nie mam dostępu do tego prosto od krowy jeno z kartonu. Moja mama do dziś snuje opowieści o babce, która nieskazitelną cerę zawdzięczała, li i jedynie, pakowanej dwa razy dziennie na facjatę, świeżo zdjętej z mleka śmietance. Na słońcu się nie smażyła, ówcześnie opalenizna była passe, kiedy przyszło jej w czasie wojny pracować w polu - obowiązkowo w kapeluszu z szerokim rondem.
Poważnie rozważam zakup kapelusza.
patrycjazuzanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-02, 06:13   #4680
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Ja tez mysle ze tutaj najlepsze bedzie albo woda mineralna albo mleko.

Ja generalnie odradzam uzywanie wody z kranu do mycia twarzy..
Warto sie przestawic
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:06.