Seminaria, zaliczenia.. studia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-26, 20:25   #1
Pati1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10

Seminaria, zaliczenia.. studia


Mam pytanie. Na czym polegają seminaria na studiach? Jak to jest prowadzone? Co to są zaliczenia, na czym polegają? Przy niektórych przedmiotach mam napisane zaliczenie, a przy innych egzamin.
Pati1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 21:05   #2
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Seminaria, zaliczenia.. studia

Seminaria, przynajmniej u mnie, to były spotkania z wykładowca u którego pisaliśmy prace lic. Prowadzone jak każde inne zajęcia. U nas wyglądało to tak: przychodził dr. pytał co zrobiliśmy, jak ktoś miał pytania to odpowiadał na nie, odpowiadał i komentował fragmenty naszych prac itd.
Zaliczenia to tyko wpisanie zal w indeks, bez oceny. By zaliczyć musisz chodzić na zajęcia, wykłady, stosować się do zasad wyznaczonych przez wykładowcę. Może być tak że będziesz musiała być na wszystkich zajęciach by otrzymać zaliczenie, będziesz mogła opuścić daną ilość, bądź napisać jakąś pracę na zal.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 21:08   #3
emza
Rozeznanie
 
Avatar emza
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 502
Dot.: Seminaria, zaliczenia.. studia

na studiach sa wyklady, gdzie obecny jest twoj caly rok,a wykladowca przedstawia jakis temat, seminaria prowadzone sa w grupach semiaryjnych i jest tak, ze troche gada wykladowca troche studenci (zalezy od wykladowcy), a cwiczenia tzn ze cos sie tam robi-zajecia bardziej praktyczne. jezeli przedmiot konczy sie zaliczeniem to oznacza, ze albo bedziecie mieli wejsciowki na kzadych zajeciach i z nich srednia, albo jedno kolokwium na koniec albo po prostu kaza wam jakas prace napisac i wystawia z niej ocene koncowa. jezeli przedmiot konczy sie egzaminem to oznacza ze bedzie on w czasie sesji obejmujac caly material. mam nadzieje, ze troche zrozumialas
__________________
Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego


Licencjonowana Kosmetolog


Studia magisterskie:

1. Kosmetologia PUM
2. technologia chemiczna ZUT
emza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 21:12   #4
izunia1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 323
Dot.: Seminaria, zaliczenia.. studia

1. Seminaria - to takie zajecia na których najczesciej słucha sie referatów przygotowanych przez reszte grupy - tzn na pierwszych zajeciach bedzie pewnie lista z tematami z danego przedmiotu z ktorego sa te seminaria , kazdy student wybierze sobie temat i co zajęcia po kolei kazdy bedzie przedstawial taki swoj referat..najczesciej na zaliczenie seminarium składa sie ocena z tej pracy oraz obecnosci
2. Zaliczenia to nic innego jak ocena z danego przedmiotu - w ciagu semestru bedziesz miala z danych przedmiotow kolokwia i z ocen jakie otrrzymasz zostanei wyciagnieta jakas srednia i to bedzie twoja ocena koncowa tzw zaliczeniowa, tutaj tez sa wazne obecnosci, ale zazwyczaj mozna miec jedna lub dwie nieusprawiedliwione i nie ma to wtedy wpływu na koncowa ocene zaliczeniowa
3. Z niektorych przedmiotow obowiazuje jeszcze egzamin..tak wiec z czesci przedmiotow masz zaliczenia plus egzamin a z czesci tylko same zaliczenia.. jezeli nie otrzymasz zal z danego przedmiotu z ktorego tez jest egzamin , raczej cie do egzaminu nie dopuszcza - przynajmniej tak bylo u mnie
izunia1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 22:43   #5
alice_007
Raczkowanie
 
Avatar alice_007
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 303
Dot.: Seminaria, zaliczenia.. studia

myślę, że jak doprecyzujesz uczelnię, to znajdzie się ktoś, kto napisze Ci dokładnie, bo na uczelniach różnie to bywa
u mnie np (ŚUM)
seminarium- polegało na tym, że odbywał się taki mini wykład z danego tematu, na który przychodziło się przygotowanym, a zajęcia kończyły się kolokwium
jeśli na karcie przedmiotów masz zaliczenie- to znaczy że przedmiot ten zostanie zaliczony na podstawie obecności (tak było u nas) a w indeksie zostanie wpisane zal ( to dotyczy głównie przedmiotów trwających rok lub takich mało istotnych). Do zaliczenia podchodzi się do skutku, dopóki go nie zaliczysz (ale to np wtedy gdy prowadzący zajęcia chce sprawdzić wiedze krótkim testem)
jeśli egzamin- to trzeba mieć zaliczone wszystkie ćwiczenia i seminaria, a na koniec semestru przychodzi się na egzamin. najpierw jest I termin, jak nie zdasz to poprawka, a jak nie zdasz poprawki to egz komisyjny

na każdej uczelni wygląda to trochę inaczej, ale każdy prowadzący zajęcia mówi wszystko na początku
alice_007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 23:43   #6
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Seminaria, zaliczenia.. studia

u mnie "seminariów" jako takich nie było - ot odbywały sie w ramach normalnych ćwiczen z różnych przedmiotów, oczywiście za przedstawiane tematy były wystawiane oceny no i na ogół była osobna ocena za prezentacje i osobna za gotowy projektw formie papierowej
oceny z seminarium wcale nie przeszkadzały w tym żeby zrobić jeszcze kolokwia ;D

co do "zaliczenie" na karcie egzaminacyjnej - u mnie tak zaliczało się tylko wf, było 15 zajęć do zaliczenia w semestrze i trzeba było być na 14 żeby otrzymać wpis bądź na 10 plus jednej nieobecnej plus 4 usprawiedliwonych lekarsko
innych przedmiotów u mnie tak zaliczyć nie można było

reszta oznaczała
egzamin - no to się pisało egzamin
zaliczenie - no to się pisało kolokwium zaliczeniowe
na ogól egzamin od zaliczenia u mnie różnił się nazwą i ilością punktów ects bo często trudnością czy obszernością materiału to nie
oczywiście i tu i tu u mnie trzeba było mieć wszystko inne zaliczone żeby otrzymać wpis
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2010-09-26 o 23:45
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 09:43   #7
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: Seminaria, zaliczenia.. studia

http://pl.wikipedia.org/wiki/Seminar...aj%C4%99cia%29

Zaliczenie: sposob wystawiania oceny z przedmiotu, ktory formalnie nie konczy sie egzaminem. Czasami jest to forma egzaminu, czasami nie ma zadnej oceny. Zaliczenia dawniej nie liczyly sie do sredniej, nie wiem jak jest teraz. Czasami jest to roznica w czasie: zaliczenie jest na ostatnich zajeciach (wiec w semestrze), a egzaminy w sesji. Wszystko zalezy od prowadzacego...
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:56.