Czy mozna laczyc nadtlenek z kwasami, kwasy z retinolem, nadtlenek z retinolem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-05, 12:22   #1
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah

Czy mozna laczyc nadtlenek z kwasami, kwasy z retinolem, nadtlenek z retinolem?


Mam pytania do znawczyn tematu. Mianowicie chodzi mi o laczenie kremow z nadtlenek benzoilu, kwasam, retinolem. Tzn chodzi mi o wszystkie istniejace mozliwosci, tzn, czy mozna laczyc nadtlenek z kwasami, kwasy z retinolem, nadtlenek z retinolem?

No i kolejne pytanie w zwiazku z tym, czy np jezeli na dzien nakladam Brevoxyl to na noc moge krem z retinolem..? I tez chodzi mi o wszystkie mozliwe modyfikacje tego pytania

I trzecie pytanie, poniewaz ostatnio mi wszedl do oka krem i prawie mi wypalilo oko Dlatego naszlo mnie pytanie hmm..czy nakladacie krem pod oczy az do linii dolnych rzecz, czy moze nizej...? Takie dziwne pytanie, ale ostatnio mnie przez ten krem, ktory mnie wkurzyl...

Pozdrowienia,
Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 13:33   #2
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Pare pytan

Z tego co się orientuję, to nie wolno jedynie łączyć nadtlenku benzoilu z retinoidami (w tym samym czasie). Z kremami z kwasem już w zasadzie tak, a jak jest z retinolem to nie wiem - ale chyba tak... Jednak uważam że na "raz" lepiej tego nie łączyć. A to dlatego że wszystko trzy substancje są dość drażniące i skóra moze tego nie wytrzymać. Polecam system - na noc retinol (używanie go w dzień raczej mija się z celem), na dzień nadtlenek benzoilu.

Co do kremów pod oczy... no ja nakładam pod oczy i na górną powiekę też... na dole do linii rzęs właśnie... staram się bardzo żeby nic do środka nie wpadło ale to się nie zawsze udaje...

Pozdrawiam
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 16:51   #3
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: Pare pytan

Dziekuje ci dobra kobieto wlasnie jestem w trakcie tworzenia listu do ciebie z cyklu "kolejne wybryki mojej tesciowej"..

Pozdrowieniam,
P.
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-06, 12:11   #4
Yolla
Rozeznanie
 
Avatar Yolla
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
Re: Pare pytan

Hej!
Na początek serdeczne pozdrówka, bo dawno mnie tu nie było
Cheetach,stosuję brevoxyl od końca marca 2 razy dziennie z rezultatami wspaniałymi Od czerwca stosuję również krem z retinolem St. Ives (dzięki Smoczyco ) oczywiście na noc. Przyznam się, że troszkę bałam się tego połączenia, że będzie tych dobrodziejstw za dużo, ale co tam, epithaliale w pogotowiu czeka Okazało się, że na początku tylko lekko wysuszyło mi skórę, ale z tym szybko sie uporałam. W tej chwili zużywam już drugą tubkę tego kremu z retinolem i będę musiała niedługo pomyśleć o jakimś innym kremie, tylko teraz dylemat o jakim?
Pozdrawiam serdecznie


do Smoczycy:
Pamiętam, tylko problemy przygniatają i z czasem krucho, mam nadzieję, że u Ciebie ok?
Yolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:23.