Złamanie tajemnicy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-08, 18:58   #1
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944

Złamanie tajemnicy


Witam Was
Sprawa dotyczy znajomej .Postaram się opisać w skrócie
Kobieta ma 40 lat. Ma wiele ciężkich chwil za sobą;choroba córki,rozwód ,niepowodzenia w pracy -czego konsekwencją była depresja pobyt w szpitalu psychiatrycznym - i tu zaczyna się problem .

Lekarzy i osoby współpracujące obowiązuje tajemnica która została złamana -osoba pracująca w tym szpitalu (nie był to lekarz) opowiedziała osobom trzecim o sytuacji mojej znajomej :po pierwsze o tym że była w tym szpitalu i o szczegółach choroby

I tu moje pytania

Czy ktoś z osób czytających miał podobną sytuację
Czy składaliście skargę do prokuratury
Czy warto zgłosić zaistniałą sytuacje do tegoż szpitala -czy jest to bezcelowe (wiadomo ręka rękę myje)
Czy świadkowie mogą zeznawać bez upublicznienia ich danych

Bardzo mi zależy na rzeczowych wypowiedziach i wiadomościach w tym kierunku

dodam że na tą chwilę koleżanka jest przygotowana na złożenie powiadomienia do prokuratury
__________________

mg78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 19:45   #2
zochawks
Zakorzenienie
 
Avatar zochawks
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 6 029
Dot.: Złamanie tajemnicy

Tajemnicę muszą dotrzymywać pracownicy służby zdrowia nie tylko lekarze ale również pielęgniarki czy inny personel medyczny
__________________
3.07.2017 Bydgoszcz A.Ś. Polytech replicon txt 110/57/69 330cc

WYMIANA KOSMETYKÓW

zochawks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 19:57   #3
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 262
Dot.: Złamanie tajemnicy

Cytat:
Napisane przez zochawks Pokaż wiadomość
Tajemnicę muszą dotrzymywać pracownicy służby zdrowia nie tylko lekarze ale również pielęgniarki czy inny personel medyczny
Dokładnie. Myślę tu, że można złożyć sprawę do prokuratury i Twoja koleżanka powinna to zrobić.
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 19:58   #4
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Złamanie tajemnicy

A kim jest osoba (jakie to stanowisko pracy) która rozpowiedziała o sytuacji?
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 19:59   #5
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Złamanie tajemnicy

ale historia była opiweidziana z PODANIEM DANYCH PERSONALNYCH?
Moja mama pracuje w szpitalu i czasem mi mówiła ", a ktoś ciężko ranny w wypadku do nas trafił"
bez nazwisk, bez szczegółów
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 20:09   #6
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: Złamanie tajemnicy

Cytat:
Napisane przez Edeldredzia Pokaż wiadomość
ale historia była opiweidziana z PODANIEM DANYCH PERSONALNYCH?
Moja mama pracuje w szpitalu i czasem mi mówiła ", a ktoś ciężko ranny w wypadku do nas trafił"
bez nazwisk, bez szczegółów
Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
A kim jest osoba (jakie to stanowisko pracy) która rozpowiedziała o sytuacji?
Pokrótce wyjaśnię

Ja i moja znajoma pracowałyśmy razem + jeszcze pewien pan którego żona właśnie pracuje w tym szpitalu
Około 3 miesięcy temu koleżanka została zwolniona z pracy - ja i ten pan pracujemy dalej (firma liczy około 50 osób) - i to właśnie on przyniósł do firmy tą wiadomość , jemu powiedziała oczywiście żona o zaistniałej sytuacji (ja wiedziałam wcześniej bo mam z nią stały kontakt ) wiem tylko jedno że na pewno nie jest lekarzem musi być pielęgniarką salową ......


Tak były podane dane personalne co jej jest ,mało tego jej szczegóły z życia osobistego
__________________


Edytowane przez mg78
Czas edycji: 2012-11-08 o 20:12
mg78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 20:16   #7
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Złamanie tajemnicy

możesz opisać dokładnie, bo ja to nic nie czaje z tej historii
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-08, 20:25   #8
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Złamanie tajemnicy

jesli jest pielegniarką (lepiej sie upewnic bo może jesli nie jest lekarzem to może niekoniecznie jest pielegniarką, a np.psychologiem, terapeutą czy pracownikiem utrzymania czystości) to mozna złożyc skargę do Okregowej Izby Pielegniarek i Połoznych (własciwej dla miejsca wykonywania zawodu tej pielegniarki czyli dla lokalizacji szpitala). Jak tam zgłosi to przeprowadza postępowanie wyjaśniające i ew. postępowanie przed sadem piel. i poł.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 20:42   #9
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: Złamanie tajemnicy

Jest firma która nazwa się X pracuje w - niej ja ,moja znajoma i np pan o imieniu Maciek - żona Maćka pracuje w szpitalu psych .

Moją znajomą zwalniają z pracy -po jakimś czasie trafia do tego szpitala psych gdzie o ironio losu pracuje żona Maćka

I oczywiście żona przekazuje Maćkowi że jego dawna koleżanka z pracy trafiła do szpitala -a Maciek przekazuje całą wiadomość w firmie

Już jaśniej nie potrafię

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
jesli jest pielegniarką (lepiej sie upewnic bo może jesli nie jest lekarzem to może niekoniecznie jest pielegniarką, a np.psychologiem, terapeutą czy pracownikiem utrzymania czystości) to mozna złożyc skargę do Okregowej Izby Pielegniarek i Połoznych (własciwej dla miejsca wykonywania zawodu tej pielegniarki czyli dla lokalizacji szpitala). Jak tam zgłosi to przeprowadza postępowanie wyjaśniające i ew. postępowanie przed sadem piel. i poł.

Zna tylko nazwisko tej kobiety
__________________

mg78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 20:49   #10
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Złamanie tajemnicy

A czy to że firma sie dowiedziała miało/ma dla Twojej znajomej jakies konsekwencje?
oczywiście ujawnienie tajemnicy jest zabronione niezaleznie od tego czy jest to jakoś wymiernie szkodliwe. Tylko może to byc trudne do udowodnienia jesli nie odbyło się np.jakoś oficjalnie.

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

No ale Ty znasz męża to w zasadzie możesz sie zapytać...? A jesli nie to mozna zapytać w Izbie albo najpierw złożyć skargę do dyrekcji szpitala (i przy okazji sie dowiedzieć)
Wydaje mi sie,że jednak znajoma może miec rozeznanie kim była owa pani ujawniająca tajemnicę...? Czy nie? jak nie to tak jak napisałam - może np. zgłosic to do dyrekcji i przy okazji dowiedzieć sie jakie stanowisko zajmuje na oddziale.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 20:51   #11
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Złamanie tajemnicy

Cytat:
Napisane przez mg78 Pokaż wiadomość
Pokrótce wyjaśnię

Ja i moja znajoma pracowałyśmy razem + jeszcze pewien pan którego żona właśnie pracuje w tym szpitalu
Około 3 miesięcy temu koleżanka została zwolniona z pracy - ja i ten pan pracujemy dalej (firma liczy około 50 osób) - i to właśnie on przyniósł do firmy tą wiadomość , jemu powiedziała oczywiście żona o zaistniałej sytuacji (ja wiedziałam wcześniej bo mam z nią stały kontakt ) wiem tylko jedno że na pewno nie jest lekarzem musi być pielęgniarką salową ......


Tak były podane dane personalne co jej jest ,mało tego jej szczegóły z życia osobistego
trzeba się zastanowić jak to udowodnić,bo ktoś komus coś powiedział nie wystarczy.w sądzie licza się dowody i świadkowie,nie plotki
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-08, 20:52   #12
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: Złamanie tajemnicy

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
A czy to że firma sie dowiedziała miało/ma dla Twojej znajomej jakies konsekwencje?
oczywiście ujawnienie tajemnicy jest zabronione niezaleznie od tego czy jest to jakoś wymiernie szkodliwe. Tylko może to byc trudne do udowodnienia jesli nie odbyło się np.jakoś oficjalnie.
Nie ,nie ma żadnych konsekwencji - oprócz tego że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca .

Myślę że nie będzie trudne do udowodnienia bo wiemy od kogo to wyszło i kto dalej puścił taką informację w obieg
__________________

mg78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 20:53   #13
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Złamanie tajemnicy

Cytat:
Napisane przez mg78 Pokaż wiadomość
Nie ,nie ma żadnych konsekwencji - oprócz tego że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca .

Myślę że nie będzie trudne do udowodnienia bo wiemy od kogo to wyszło i kto dalej puścił taką informację w obieg
a jak się wyprze,przecież to jego żona przekazała plotkę.wątpię,czy się przyzna
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 20:58   #14
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: Złamanie tajemnicy

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
trzeba się zastanowić jak to udowodnić,bo ktoś komus coś powiedział nie wystarczy.w sądzie licza się dowody i świadkowie,nie plotki
Świadkiem mogę być ja - ponieważ byłam przy tym jak pan Maciek ujawnił tą informację w firmie - zapytany skąd o tym wie powiedział że jego żona mu powiedziała .

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
A czy to że firma sie dowiedziała miało/ma dla Twojej znajomej jakies konsekwencje?
oczywiście ujawnienie tajemnicy jest zabronione niezaleznie od tego czy jest to jakoś wymiernie szkodliwe. Tylko może to byc trudne do udowodnienia jesli nie odbyło się np.jakoś oficjalnie.

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

No ale Ty znasz męża to w zasadzie możesz sie zapytać...? A jesli nie to mozna zapytać w Izbie albo najpierw złożyć skargę do dyrekcji szpitala (i przy okazji sie dowiedzieć)
Wydaje mi sie,że jednak znajoma może miec rozeznanie kim była owa pani ujawniająca tajemnicę...? Czy nie? jak nie to tak jak napisałam - może np. zgłosic to do dyrekcji i przy okazji dowiedzieć sie jakie stanowisko zajmuje na oddziale.
Pracuje tam dużo osób
Oprócz lekarza i pani psycholog to więcej nikogo z nazwiska nie kojarzy -
No cóż panie salowe pielęgniarki nie mają obowiązku przedstawiani się
__________________


Edytowane przez mg78
Czas edycji: 2012-11-08 o 21:01
mg78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 20:59   #15
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Złamanie tajemnicy

aha, no to wszystko jasne.

da się to jakoś udowodnić bo na słowo to w sądzie to za mało
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 21:01   #16
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Złamanie tajemnicy

Cytat:
Napisane przez mg78 Pokaż wiadomość
Świadkiem mogę być ja - ponieważ byłam przy tym jak pan Maciek ujawnił tą informację w firmie - zapytany skąd o tym wie powiedział że jego żona mu powiedziała .

-
w takim przypadku mozecie próbować,ciekawe jednak jak to wpłynie na prace w firmie i wzajemne stosunki
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 21:05   #17
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: Złamanie tajemnicy

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
w takim przypadku mozecie próbować,ciekawe jednak jak to wpłynie na prace w firmie i wzajemne stosunki
Dlatego też pytałam się czy można utajnić dane świadków
Jeżeli nie to i tak mam zamiar się zdecydować i poświadczyć o takim zachowaniu -pan Maciek nie pełni istotnej roli w naszej firmie -a po drugie to on powinien się wstydzić za swoje i żony zachowanie -nie byłoby sprawy gdyby temat nie został poruszony na forum firmy i nie trafił na moją osobę
Każdy z nas ma prawo do intymności i to my decydujemy co przekażemy innym -
__________________


Edytowane przez mg78
Czas edycji: 2012-11-08 o 21:08
mg78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 21:06   #18
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Złamanie tajemnicy

No to proponuję udac sie z pisemna skarga do dyrekcji na panią X i jednoczesnie pisemnie poprosic o ujawnienie w jakim charakterze owa pani pracuje w szpitalu celem zgłoszenia jej zachowania do odpowiedniego organu samorządowego.
Skarge do dyrekcji złożyć powinna pacjentka (ew.rodzina). A w postępowaniu wyjasniającym świadek raczej nie powinien być ujawniony.

Edytowane przez fankapsychiatrii
Czas edycji: 2012-11-08 o 21:09
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 21:13   #19
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: Złamanie tajemnicy

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
No to proponuję udac sie z pisemna skarga do dyrekcji na panią X i jednoczesnie pisemnie poprosic o ujawnienie w jakim charakterze owa pani pracuje w szpitalu celem zgłoszenia jej zachowania do odpowiedniego organu samorządowego.
Znajoma też o tym myślała tylko obawia się że takie informacje nie zostaną jej udzielone ( na jakim stanowisku tam pracuje ) i po drugie czy dyrekcja nie będzie tej osoby kryła,czy będą wyciągnięte konsekwencje - dlatego w zamyśle jest prokurator.
__________________


Edytowane przez mg78
Czas edycji: 2012-11-08 o 21:14
mg78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-08, 21:27   #20
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Złamanie tajemnicy

Jak złozy się pisemną skarge to dyrekcja musi sie do niej odnieśc w trybie administracyjnym. I zajmowane stanowisko pracy też musi ujawnic bo Twoja znajoma była w tym szpitalu, na tym oddziale a pracownicy nie są tajnymi agentami
Izba tez posiada informacje o miejscu zatrudnienia pielegniarek (a wszystkie aby wykonywac zawód muszą byc w niej zarejestrowane), jesli jest taka pielegniarka, tam pracująca to potwierdzą że jest - jak nie będzie jej w ich rejestrze to wyjdzie na to że nie jest pielegniarka.
Prokurator zajmuje sie raczej przestępstwami ściganymi z urzędu, zas zachowanie tej osoby jest nieprzestrzeganiem kodeksu etyki zawodowej i zajmuje sie tym rzecznik odpowiedzialności zawodowej przy Okregowej Izbie.
No ale mozna zapytać w prokuraturze czy sie tym zajmie bo nie wiem czym na pewno prokurator nie będzie sie zajmował
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 21:43   #21
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: Złamanie tajemnicy

Dziękuję za pomoc - w imieniu koleżanki

Jedno jest przykre ,taka informacja jak się wyda w miejscu pracy to nie jednej osobie może w jakiś sposób "zniszczyć" reputacje -jeszcze dużo ludzi jest na etapie że jak ktoś leczy się u psychiatry to tylko człowiek niezrównoważony - kompletna bzdura
__________________

mg78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 21:49   #22
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Złamanie tajemnicy

Ja myślę, że jednak u psychiatry leczą sie w znacznej części osoby niezrównowazone ale niezrównoważenie nie jest niczym złym, podobnie jak cukrzyca, łupiez czy nadcisnienie.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:44.