Przeróbka płaszczyka - pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-26, 11:58   #1
xanthina
Zakorzenienie
 
Avatar xanthina
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 5 748
Exclamation

Przeróbka płaszczyka - pomocy!


Witajcie, mam fajny płaszczyk, podobny jak na zdjęciu poniżej.
Niestety ma za krótkie rękawki i jest troszkę za długi.
Macie pomysł jak to zmienić?

Myślałam o skróceniu. Na dole doszyłabym czarną, ciekawą koronkę. Na rękawach też. Co myślicie o tym?

Macie jakieś inne pomysły?

A i jeszcze jedno. Płaszczyk ma szare plastikowe guziczki. Nie bardzo mi się podobają. Myślałam o ich zmianie. Wg Was lepsze będą szare czy czarne?

Proszę o pomoc!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 16276.jpg (53,9 KB, 25 załadowań)

Edytowane przez xanthina
Czas edycji: 2011-08-26 o 12:00
xanthina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 14:52   #2
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: Przeróbka płaszczyka - pomocy!

Z guzikami to najmniejszy problem. Idziesz do dobrze zaopatrzonej pasmanterii i wybierasz takie, które najbardziej przypadną Ci do gustu, a uwierz, teraz jest takie zatrzęsienie dodatków że naprawdę jest w czym wybierać. Postaraj się jednak wybierac te, które mają podobną lub najlepiej tę samą średnicę co stare, będą wówczas pasować idealnie do dziurek.

Jeśli chodzi o rękawy wykończone koronką - ja takiego płaszcza nigdy nie widziałam, i jak dla mnie, nie bardzo obie tkaniny do siebie pasują. Ale - to ja, Tobie oczywiście może podobać się coś zupełnie innego.

Ja na Twoim miejscu, jeśli masz zamiar ten płaszczyk skracać, z resztki tkaniny która zostanie po obcięciu doszyłabym ładne wykończenie rękawów. Może coś w stylu mankietu? Tkaniny starczy, obwód płaszcza dołem na pewno jest większy niż obwód obydwu rękawów.
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 06:53   #3
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Przeróbka płaszczyka - pomocy!

Ja też kiedyś coś takiego robiłam... doszywałam mankiety z obciętego fragmentu... takie fikuśne zrobiłam z zakładką (zachodziło na siebie w trójkąt) bo płaszcz był cięty z koła i nie mogłam uciąć równego paska na mankiecik... do mnie osobiście koronka też jakoś nie przemawia... chyba że jakaś taka grubsza, czy coś...
Teraz w sumie są modne rękawy 3/4 więc zawsze możesz też obciąć rękawy do tej długości
Moja siostra ma kurteczkę z rękawami krótszymi a potem idzie ściągacz na drutach (20-30cm), żeby nie było zimno w ręce (kupiła taką gotową) - tylko że jej kurtka jest raczej zimowa...
E: no i co do guzików, to jeśli zrobisz wykończenie w innym kolorze niż kurtka, to ja bym w tym kolorze dobrała guziki...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 05:36   #4
Salalina
Rozeznanie
 
Avatar Salalina
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 783
Dot.: Przeróbka płaszczyka - pomocy!

Do za krótkich rękawów polecam długie czarne rękawiczki - wygląda to elegancko. Nie doszywaj koronki do płaszcza.
__________________
Keep movin!
Salalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 10:10   #5
malaMi93a
Raczkowanie
 
Avatar malaMi93a
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 34
Dot.: Przeróbka płaszczyka - pomocy!

Kochane, mam dość stary płaszcz, cieplutki ale... zużyty nieco. Wstyd mi chodzić któryś już rok w tym samym, nieco podniszczonym płaszczyku. Zbliża się zima i pojawia się problem. Zakup nowego nie wchodzi w grę - dziura w studenckim budżecie Pomyślałam zatem aby odnowić to co już mam i dać nowe życie Podoba mi się styl militarny ale wyobraźni - szczególnie krawieckiej to ja nie mam. Co byście radziły? Zmiana guzików, jakieś dodatkowe ozdoby? A! Nie mam do dyspozycji maszyny do szycia więc w grę wchodzi tylko igła z nitką? Będę wdzięczna za wszelkie propozycja (byłoby super z linkami bo tak jak mówiłam wyobraźni nie mam, i jak szukałam po necie np guzików to jak dla mnie nic nie pasowało ) Są szlufki na pasek ale paska nie mam - odszedł do wieczności pod koniec poprzedniego sezonu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2013-09-30 10.55.49.jpg (92,0 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2013-09-30 10.56.30.jpg (83,2 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2013-09-30 10.56.46.jpg (96,2 KB, 1 załadowań)
malaMi93a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:44.