Lekarstwo na jeżozwierza, czyli sterczące włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-01, 01:29   #1
teges
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10
Question

Lekarstwo na jeżozwierza, czyli sterczące włosy


Witam!
Moje włosy są: raczej cienkie, (jednocześnie) sztywne, gęste (jest ich dużo [może raczej o dużej objętości]), puszyste, sterczące (nie przylegają do głowy) i o dlugości od 4,5 do 6,5 cm.
W czym tkwi problem?
Ano w tym, że zachciało mi się zapuszczać włosy (zawsze miałem 0,5-2 cm). Na tym etapie, na którym jestem, czesanie włosów na żel jest bardzo trudne (zawsze robiłem sobie nieład artsytyczny z grzywką do góry). Stawianie grzywki siegąjącej do brwi zaczyna stawać się komiczne, dlatego chciałbym wyzwolić włosy i chodzić ze swobodnymi. Sęk w tym, że po umyciu są koszmarnie puszyste i na głowie robi mi się szczelny hełm z włosów (głowa sprawia wrażenie 2 razy większej), włosy po bokach sterczą na bok, a na górze leżą płasko, ale wyglądają, jakby miały pod spodem tapir (?), a grzywka wygląda jak daszek od czapki (Matko Boska!). Nie da rady, żeby pokazywać się z czymś takim. Winę zwalam na ich gęstość i sztywność (no i tę puszystość).

Możliwe, że to przydatna informacja: suszę włosy suszarką.

Czy istnieje jakiś środek, ktory sprawiłby, że włosy stayłyby się sypkie, lekkie i miękkie, a jednocześnie, żeby wyglądały na naturalne (mam na myśli coś, co nie tworzyłoby efektu sklejonych lub mokrych włosów)?

Prosiłbym o dokladną nazwę producenta i ew. obrazek z opakowaniem (żebym wiedzial, jak rozpoznać specyfik).

Bardzo proszę o pomoc. Sprawa niezmiernie pilna.

Z góry bardzo dziękuję.

Edytowane przez teges
Czas edycji: 2008-06-01 o 10:26 Powód: flashback
teges jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 17:49   #2
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Lekarstwo na jeżozwierza, czyli sterczące włosy

A stosujesz jakąś odżywkę [jeśli tak to jaką]?. Jeśli nie to na początek proponuję zacząć właśnie od niej. Wybór masz duży- może coś z serii wygładzającej? [raczej unikaj serii push-up - z tego co napisałeś objętości włosom nie brakuje]
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 19:53   #3
teges
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10
Dot.: Lekarstwo na jeżozwierza, czyli sterczące włosy

Żadnych nie używam. Bojętość chciałbym zmniejszyć, nie obcinając włosy. Porponujesz jakaś konkretną odżywkę? Mogłabyś podać nazwę producenta?
teges jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 20:33   #4
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Lekarstwo na jeżozwierza, czyli sterczące włosy

Cytat:
Napisane przez teges Pokaż wiadomość
Żadnych nie używam. Bojętość chciałbym zmniejszyć, nie obcinając włosy. Porponujesz jakaś konkretną odżywkę? Mogłabyś podać nazwę producenta?
cóż- forum pielęgnacyjne ma swoje 3hity:
- kallos latte
- Pollena-Malwa Studio gloria
- wax firmy l'Biotica (włosy suche i zniszczone)

Nie mniej na początek może wystarczy cos bardziej dostępnego (bywa, że za tymi trzema trzeba się nachodzić) Z typowych drogeryjnych kosmetyków niezły jest Gliss Kur (np. seria 19 składników) albo Ziaja. Jeśli chcesz poznać więcej opinii to zachęcam do poczytania KWC
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 22:05   #5
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Lekarstwo na jeżozwierza, czyli sterczące włosy

dość istotne by było do jakiej długości włosy planujesz zapuścić. Bo jeśli tylko trochę dłuższe niż masz teraz, to pomogłoby np przerzedzanie.
Jak nie - kosmatyki
Ja od siebie polecam szampon wygładzający ziaji - taki w różowej (sic!) butelce ( http://www.fryzjerzy.pl/images/kosm/ziaja/wyg_zapr1.jpg )- przede wszystkim włosy się nie puszą (choć susząc suszarką i tak je do tego prowokujesz... myślę, że dobrym pomysłem byłoby odstawienie jej.. jeśli to oczywiście możliwe)

z tej serii możesz też spróbować odzywki, ale do niej mam akurat mieszane uczucia.
bardziej polecałabym wspomniana już kallos latte ( http://img.nokaut.pl/p/17/55/1755e1d...194130x130.jpg )
eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 22:03   #6
teges
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10
Dot.: Lekarstwo na jeżozwierza, czyli sterczące włosy

Cytat:
Napisane przez eLWhy Pokaż wiadomość
dość istotne by było do jakiej długości włosy planujesz zapuścić.
Do ok. (na razie) 15 cm. Degażować na razie nie chcę, bo myśle, że włosy są za krótkie, zeby je ciąć. Chcę dać im szansę, żeby sobie jeszcze porosły (może za miesiąc pójdę).Może uda mi się zrobić foto, zeby pokazać, jak powazny jest problem ;P

A coś na miękkość wsłosów (koniecznie)? Bo nawet jeżeli nie będą takie puszyste, to i tak w niektórych miejsach będą sztywne (grzywka :/ - chciałbym mieć fajnie opadającą na czoło; w przedszkolu normalnie mi opadała, teraz (mam 17 lat) paskudnie sterczy).
teges jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 23:02   #7
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Lekarstwo na jeżozwierza, czyli sterczące włosy

Cytat:
Napisane przez teges Pokaż wiadomość
A coś na miękkość wsłosów (koniecznie)? Bo nawet jeżeli nie będą takie puszyste, to i tak w niektórych miejsach będą sztywne (grzywka :/ - chciałbym mieć fajnie opadającą na czoło; w przedszkolu normalnie mi opadała, teraz (mam 17 lat) paskudnie sterczy).
Moim zdaniem to wina wysuszenia włosów- kilka podstawowych rad jak postępować z włosami znajdziesz tutaj: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...14&postcount=4

Tak jak radzi eLWhy- jeśli to możliwe zrezygnuj z suszaki i jak już pisałam -koniecznie kup odżywkę do włosów i stosuj po kazdym myciu
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-04, 00:08   #8
test
Przyczajenie
 
Avatar test
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3
Dot.: Lekarstwo na jeżozwierza, czyli sterczące włosy

Przez wiele lat borykałem się z podobną przypadłością (gęste, sztywne, sianowate włosy; "daszek" zamiast grzywki ), chociaż przez cały ten czas nie widziałem tego jako "problem" - ot, przyzwyczaiłem się już, że muszę stawiać włosy do góry na tzw. jeżyka i tyle.

Pożądany przez Ciebie efekt udało mi się uzyskać dość przypadkowo. Otóż rada jest prosta - zafarbuj włosy Ja zapragnąłem odmiany na wiosnę i przefarbowałem się z ciemnego blondu na czarny. Sam się zdziwiłem po kilku dniach, gdy stwierdziłem, że oto znów mam utracony w dzieciństwie atrybut - opadającą swobodnie na czoło grzywkę Włosy zrobiły się mięciutkie, do tego z powodu farbowania zaczęły częściej wypadać, więc i gęstwina nieco się przerzedzi. W chwili obecnej marzy mi się zapuszczenie włosów - sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie Wcześniej zawsze po dłuższej nieobecności u fryzjera na głowie robiło mi się kopulaste afro

Przy okazji zapytanie do ekspertów - po każdym myciu włosów stosuję ostatnio balsam Schwarzkopf Gliss Kur "Płynny Jedwab - Włosy matowe i trudne do ułożenia". Czy to dobre rozwiązanie w moim przypadku, a może ktoś poleci coś lepszego?
test jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 01:12   #9
Gural
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Sterczące włosy na boki ! POMOCY

Moje włosy są: cienkie, jednocześnie)sztywne, gęste jest ich dużo może raczej o dużej objętości, puszyste, sterczące wg. nie przylegają do głowy ani na bokach ani na górze
W czym tkwi problem?
Ja jako młody chłopak chciałbym sie podobać dziewczyna i stawiać sobie włosy na żel lecz to wykluczone przy moich włosach , gdy stawie góre to boki odstawaj i nie przylegają do głowy (((

Czy istnieje jakiś środek, ktory sprawiłby, że włosy stayłyby się sypkie, lekkie i miękkie, a jednocześnie, żeby wyglądały na naturalne mam na myśli coś, co nie tworzyłoby efektu sterczacych włosów bo wygladam jak jezozwierz ((

Bardzo proszę o pomoc. Sprawa niezmiernie pilna.

Z góry bardzo dziękuję.
Gural jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 14:52   #10
distant-girl
Raczkowanie
 
Avatar distant-girl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 306
GG do distant-girl
Dot.: Sterczące włosy na boki ! POMOCY

daj moze swoje zdjecie guralu [swojej sterczacej fryzury] to cos doradzimy, bo jakos nie bardzo sobie wyobrazam to o czym piszesz
__________________
never give up.

66 kg ------->59 kg
distant-girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:56.