Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-23, 20:22   #4621
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Lee_Loo_ Pokaż wiadomość
Witam, zastanawiam się nad zakupem kremu o takim składzie:

Skład: Aqua, Caprylic Triglyceride, Butyrospermum Parkii, Macadamia Oil, Jojoba oil, Pentylene Glycol, Isopropyl Palmitate, Ruscus Aculeatus, Eleutherococcus, Senticosus, Ginko Biloba, Tocopheryl Acetate, Magnesium l-Ascorbyl PCA, Fructose, D-Panthenol, Beta-Glucan, Cramide III B, Umbiquinone, Hydroxyethyl Urea, Hialuronic Acid, Hesperidin Methyl Chalcone, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyl-Dimethyl Taurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60.

boję się jednak, że z powodu obecności olejów i to wysoko w składzie będzie zapychał i powodował wypryski. Co sądzicie? Mam mieszaną, wrażliwą cerę. Pozdrawiam
PROSZE O PODAWANIE NAZW KOSMETYKOW
krem nawilzy, odzywi, ma skladniki db dla naczynek .zawiera q10, ha, ruszczyk i inne wartosciowe subst. fajny krem- polecam- to chyba kosmetyk synesis patrzac po skladnikach ale PROSZE O INF NT TEGO KREMU
niby ma skladniki zapychajace ale to nie znaczy ze pojawia sie wypryski

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------

Cytat:
Napisane przez szczuru Pokaż wiadomość
Mam taką nietypową prośbę. Proszę o tylko zerknięcie na męskie kremy nawilżające. Poniżej zamieszczam składy, nie mam pojęcia który z nich będzie najlepszy na dzień/noc. Niestety kremów męskich tutaj nikt nie analizował więc ja proszę o pomoc.

Pozdrawiam
znowu brakuje nazw kosmetykow.
analizuje je poniewaz masz 7 wiad dopiero i mozesz nie wiedziec ze trzeba to robic ale bardzo Cie prosze zebys w przyszlosci zamieszczal takie inf - wtedy tez inni panowie na naszym forum beda mogli skorzystac z analiz albo panie ktore chca kupic swoim tz kosmetyczny prezent
bardzo Cie prosze o uzupelnienie nazw kosmetykow i producenta czesc skladow rozpoznalam i wpisalam nazwy
(ps ''damskie'' kosmetyki tez moga dobrze sluzyc meskiej cerze- jesli zapach kobiecego prouktu ci nie przeszkadza a znajdziesz taki ktory ci sluzy to smialo stosuj )

wracajac do kremow:
1 Ziaja Yego, krem, przeciwzmarszczkowy (?-poznaje po konserwantach ze to ten kosmetyk)

zawiera filtry, dalej ASO- to subst pochlaniajaca sebum wiec krem ma tez matowic cere (ale uwazaj zeby nie przesuszyc cery) nawilzy. ot taki krem nawilzajacy

nie powinien zapchac

2
na poczatku kremu betaine- nawilza i poprawia elastycznosc skory . ma tez aloes - poczytaj w net bdb dla skory, rowniez zawiera subst pochlaniajace sebum, to za kosmetyk? nie powinien zapchac
3
ten krem jest chyba dla cer tradzikowych zawiera ekstrakt z oczaru wirginijskiego , wit e i a ale prawde mowiac to byle jaki ten krem nie widze powodu zeby go polecic . co to za kosmetyk?
4
czy to jest tołpa ? zawiera m in wyciag z kielkow pszenicy i zen szen - do testow
5
przecietny krem - chyba dla tlustej cery ma matowic cere i nawilzac ale bez szalu
6
b fajny krem nawilzy i ukoi cere ma bisabolol- działanie antyseptyczne, pobudzajace regeneracje komórek. tluste cery tez beda zadowolone . co to za krem ?
7
krem ma nawilzyc i ma dzialanie matujace . zawiera ekstrakt z filka trojbarwnego/ ale nie wiem jakie jest jego dzialanie/ i cynk .kosmetyk przeznaczony dla tlustej cery
8
jestem na nie- unikaj kremow z alkoholem - ten krem chyba nie nawilzy skory - sporo silikonow

jesli twoja skora jest tlusta- sadze ze jest patrzac po tym jakie dobrales kosmetyki- postaraj sie dobrac dla siebie lekki krem nawilzajacy - kremy ktore maja skladniki silnie matujace lub alkohol w dluzszej perspektywie spowoduja ze twoja skora bedzie produkowac jeszcze wiecej sebum- jesli skora sie przesuszy to bedzie go produkowac jeszcze wiecej.


stawiam na krem nr 6 i 2 (mam nadzieje ze nigdzie nie pomylilam kolejnosci) - napisz jakie to kremy koniecznie
przepraszam za chaotyczny wpis ale ja cale zycie spedzam w pracy i tak tylko jednym okiem zagladam na wizaz
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-23, 20:43   #4622
Lee_Loo_
Przyczajenie
 
Avatar Lee_Loo_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 17
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziękuję ślicznie O nazwie zapomniałam, ale tak, to synesis krem rewitalizujący.
Lee_Loo_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-24, 10:42   #4623
helga 8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam serdecznie,
bardzo proszę o analizę IWOSTIN OFTALIN - łagodzącego dwufazowego płynu do demakijażu oczu.

INCI: Aqua,Isohexadecane,Cyclop entasiloxane, Cyclohexasiloxane, Iwonicz Aqua, Methylopropanediol, Betaine, Euphrasia Officinalis Extract, Cucumis Sativus Extract, Sodium PCA, Glucose, Urea, Glutamic Acid, Lysine, Allantoin, Poloxamer 182, Cooper Gluconate, Lactic Acid, Propylene Glicol, Panthenol, Pullulan, Sodium Chloride, Polyaminopropyl Biguanide, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide.


Mam problem z łzawiącymi i piekącymi oczami już od kilku miesięcy. Jestem po testach alergicznych, które nic nie wykazały, a uczulał mnie wyłącznie ten kosmetyk (wszytskie których używam były nanoszone na naskórek w ramach testów). Niestety przyjmuję leki, tego kosmetyku nie używam, a oczy nadal od czasu do czasu łzawią itp. Jeżeli to możliwie to bardzo proszę o wskazanie co ewentualnie mogłoby mnie w nim uczulać???
Bardzo dziękuję...
helga 8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-24, 11:07   #4624
aqa99
Raczkowanie
 
Avatar aqa99
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 156
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Pokrzywko kochana, dziękuję!!! : roza::r oza::ro za:
aqa99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 00:04   #4625
szczuru
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 10
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

@pokrzywa
Przepraszam, mój błąd, tak na szybko chciałem.
1. Ziaja yego krem nawilżający okolo 7zł
2. Oceanic AA dynamic 20+ nawilżająco-matujący żel około 23zł
3. Soraya men adventure krem matujący około 28zł
4. Tołpa 27zł
5. Rossmann, Synergen (jeden jedyny męski nie pamiętam nazwy) około 8zł
6. Isana Men emulsja nawilżająca około 8zł
7. Bielenda ONLY FOR MEN SUPER MAT Żel około 12zł
8. L'oreal nie pamiętam dokładnie jaki około 25zł

Czyli numer 6 najlepszy? Nie powinien być zbyt zapychający? Stosowałem teraz sporadycznie krem Fitomed tradycyjny, no ale niestety musiałem go odstawić bo mnie zapychał. Dziękuję za pomoc
szczuru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 13:01   #4626
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez szczuru Pokaż wiadomość
@pokrzywa
Przepraszam, mój błąd, tak na szybko chciałem.
1. Ziaja yego krem nawilżający okolo 7zł
2. Oceanic AA dynamic 20+ nawilżająco-matujący żel około 23zł
3. Soraya men adventure krem matujący około 28zł
4. Tołpa 27zł
5. Rossmann, Synergen (jeden jedyny męski nie pamiętam nazwy) około 8zł
6. Isana Men emulsja nawilżająca około 8zł
7. Bielenda ONLY FOR MEN SUPER MAT Żel około 12zł
8. L'oreal nie pamiętam dokładnie jaki około 25zł

Czyli numer 6 najlepszy? Nie powinien być zbyt zapychający? Stosowałem teraz sporadycznie krem Fitomed tradycyjny, no ale niestety musiałem go odstawić bo mnie zapychał. Dziękuję za pomoc
ja bym wybrala 2 albo 6
porownam je jeszcze dokladniej dla Ciebie:
Oceanic AA dynamic 20+ nawilżająco-matujący żel
aqua, betaine, propelene glycol, cyclopentasiloxane, aloe barbadensis leaf juice, aluminum S O, ammonium acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, pentapeptide-18, acetyl hexapeptide-8, panthenol, glycerin, caprylyl glycol, allantoin, ethylhexylglycerin, phenoxyethanol,parfum

w tym kremie w zasadzie nie ma co zapchac. zawiera:
poprawi elastyczność skory , przyspieszy regeneracje naskorka, lagodzi i koi (zob jak wydoko jest ten skladnik to zn ze jest go sporo) nawilza i pomaga innym subst dotrzec w glab skory dalej mamy silikon (ale lotny - poprawi jakosc stosowania kosmetyku)ma posrednie dzialanie nawilzajace- tzn ze zapobiegnie utracie wody z naskorka. sok z aloesu ma wlasciwosci przede wszystkim kojace ale tez antybakteryjne i nawilzajace. potem subst matujaca skore- pochlaniajaca sebum . krem zawiera takze skladniki przeciwzmarszczkowe, lagodzace i nawilzajace. ponad to w kremie uzyto koserwant pochodzenia naturalnego, ktory na dodatek nawilza
Isana Men emulsja nawilżająca
aqua, aloe barbadensis leaf juice, glycerin, dicaprylyl carbonate, glyceryl stearate citrate, cetearyl alcohol, prunus armeniaca kerneloil, glyceryl stearate, tocopheryl acetate, panthenol, phenoxyethanol, butyrospermum parkii butter, dimethicone, xanthan gum, carbomer, sodium lactate, sodium pca, parfum, potassium sorbate, ethylhexylglycerin, bisabolol, disodium edta, magnesium aspartate, zinc gluconate, sodium hydroxide, lecithin, ascorbyl palmitate, pantolactone, copper gluconate, sodium benzonate, fructose, glycine, inositol, lactic acid, niacinamide, urea, glyceryl oleate, citric acid, zingiber, officinale rot extract
ten krem ma wieksze szanse niz ten pierwszy zapchac pory ale to nie zn ze tak sie stanie.
wlasciwosci kojace ale tez antybakteryjne i nawilzajace
, nawilzy . olej z pestek moreli doskonale nawilzy skore . krem zawiera tez wit e oraz glukonian cynku-działanie bakteriostatyczne, sciągajace, regulujace wydzielanie sebum, wit c , dzialanie antyseptyczne, pobudzajace regeneracje komorek, lagodzi podraznienie, bdb przy cerze tradzikowej

teraz podejmij decyzje ktory krem wolisz- 1 ma lzejsza konsystencje. 2 bedzie bardziej tresciwy, od ciebie zalezy czy potrzebujesz lekkiego kremu- czy nawet zelu w tym wypadku. czy bardziej nawilzajacego tresciwego kremu jesli boisz sie zapychania to 1 nie powinien tego robic

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

Cytat:
Napisane przez aqa99 Pokaż wiadomość
Pokrzywko kochana, dziękuję!!! : roza::r oza::ro za:
ciesze sie ze moglam pomoc

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Cytat:
Napisane przez helga 8 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,
bardzo proszę o analizę IWOSTIN OFTALIN - łagodzącego dwufazowego płynu do demakijażu oczu.

INCI: Aqua,Isohexadecane,Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Iwonicz Aqua, Methylopropanediol, Betaine, Euphrasia Officinalis Extract, Cucumis Sativus Extract, Sodium PCA, Glucose, Urea, Glutamic Acid, Lysine, Allantoin, Poloxamer 182, Cooper Gluconate, Lactic Acid, Propylene Glicol, Panthenol, Pullulan, Sodium Chloride, Polyaminopropyl Biguanide, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide.


Mam problem z łzawiącymi i piekącymi oczami już od kilku miesięcy. Jestem po testach alergicznych, które nic nie wykazały, a uczulał mnie wyłącznie ten kosmetyk (wszytskie których używam były nanoszone na naskórek w ramach testów). Niestety przyjmuję leki, tego kosmetyku nie używam, a oczy nadal od czasu do czasu łzawią itp. Jeżeli to możliwie to bardzo proszę o wskazanie co ewentualnie mogłoby mnie w nim uczulać???
Bardzo dziękuję...
sklad nie jest jakis masakryczny:
to emolient nie powinien podrazniac co najwyzej moze zapychac pory
dalej silikony, rozpuszczalnik, swietlik, wyciag z ogorka,
nie wiem co spowodowalo az taka realcje- na pewno podraznic cie mogl wodorotlenek sodu lub chlorek sodu.... nie potrafie powieziec co takiego czai sie w tym plynie ze spowodowalo az taka reakcje... ktos madrzejszy musi spojrzec
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2012-03-25 o 12:45
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 13:06   #4627
radioheadka
Zadomowienie
 
Avatar radioheadka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 042
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Revlon podkład PhotoReady czy może tu coś szkodzić cerze?

(Active Ingredients : Titanium Dioxide 1.1%, Zinc Oxide 2.0%) Water, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Cyclohexasiloxane, Butylene Glycol, Boron Nitride, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Phenyl Trimethicone, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Sodium Chloride, Nylon-12, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Calcium Aluminium Borosilicate, Alumina, Trimethylsiloxysilicate, Glycerin, Bis-PEG/PPG-14/14 Dimethicone, Isodecyl Neopentanoate, Dimethicone/Bis-Isobutyl PPG-20 Crosspolymer, Trisiloxane, Methicone, Triethoxycaprylylsilane, Tribehenin, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Cycloheptasiloxane, Silica, Sorbitan Sesquioleate, Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol /- (CI 77019/Mica, CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77491/CI 77492/CI 77499/Iron Oxides, CI 77947/Zinc Oxide)
radioheadka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-25, 14:02   #4628
karolina1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 110
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,
Nie mogę znaleźć odpowiedniego podkładu dla siebie. Moż epoleci mi ktoś jakiś który faktycznie "raczek" nie zapcha, troszkę kryje i ma w miarę neutralne, ciepłe kolory?

Nie wiem, czy tak można, ale dodaję linka z czyjejś strony, gdzie jest skład podkładu:

The Body Shop, Extra Virgin Minerals, Mineral Liquid Foundation (Mineralny podkład w płynie)

http://makeupandbeauty.com/wp-conten...undation-2.jpg

Proszę o jego analizę.
karolina1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-25, 14:07   #4629
fluxus9
A cobra on my left...
 
Avatar fluxus9
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 782
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mam pytanie o fotostabilność i rzeczywistą ochronę poniższych filtrów.
Czy można nakładać na nie makijaż mineralny?

1.Neutrogena Ultra Sheer Dry-Touch Sunblock, SPF 70
http://www.drugstore.com/neutrogena-ultra-sheer-dry-touch-sunblock-spf-70/qxp163845
Active Ingredients: Avobenzone (3.0%), Homosalate (15.0%), Octisalate (5.0%), Octocrylene (2.8%), Oxybenzone (6.0%)
Inactive Ingredients: Water, Styrene Acrylates Copolymer, Silica, Diethylhexyl 2 6 Naphthalate, Beeswax (Apis Mellifera), Caprylyl Methicone, Cetyl Dimethicone, Ethylhexl Glycerin, Dipotassium Glycyrrhizate (Licorice Root), BHT, Dimethicone, Glyceryl Stearate, PEG 100 Stearate, Sodium Polyacrylate, Acrylates/C12 22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Ethylhexyl Stearate, Xanthan Gum, Trideceth 6, Trimethylsiloxysilicate, Disodium EDTA, Polyaminopropyl Biguanide, Methylisothiazolinone, Fragrance

2.Neutrogena Ultra Sheer Liquid Daily Sunblock, SPF 70
http://www.drugstore.com/neutrogena-ultra-sheer-liquid-daily-sunblock-spf-70/qxp245995
Active Ingredients: Avobenzone (3%), Homosalate (10%), Octisalate (5%), Octocrylene (7.5%), Oxybenzone (5%)
Inactive Ingredients: Water, Cetyl Dimethicone, Silica, Styrene Acrylates Copolymer, C12 15 Alkyl Benzoate, Pentylene Glycol, Steareth 2, Cyclopentasiloxane, Polyester 7, Chlorphenesin, Bisabolol (L-Alpha), Disodium EDTA, Acrylates/Dimethicone Copolymer, Butylene Glycol, BHT, Mannan, Xanthan Gum, Polymethyl Methacrylate, Cameillia Oleifera (Green Tea) Leaf Extract, Diethylhexyl 2 6 Naphthalate, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Portulaca Oleracea Extract, Pantothenic Acid, Retinyl Acetate (Vitamin A), Ascorbic Acid (Vitamin C), Phenoxyethanol, Fragrance


3,Solar Sense Clear Zinc Advanced Broad Spectruma UVA/UVB spf 50
http://www.walgreens.com/store/c/solar-sense-clear-zinc-advanced-broad-spectrum-uva/uvb-sunscreen/ID=prod6042336-product
Active Ingredients
Octinoxate - 7.5 %Sunscreen , Octisalate - 5 %Sunscreen , Octocrylene - 6 %Sunscreen , Oxybenzone - 5 %Sunscreen , Zinc Oxide - 3.5 %Sunscreen
Inactive Ingredients
Aloe Barbadensis Leaf Extract , Ascorbic Acid , Bentonite , Butylene Glycol , Camellia Sinensis Leaf Extract (Green Tea) , Caprylyl Glycol , Cetearyl Alcohol , Cetyl Dimethicone , Citric Acid , Dimethicone , Glycerin , Glyceryl Stearate , Methylisothiazolinone , Octyldodecanol , PEG-8 Dimethicone , Phenoxyethanol , Picea Excelsa Extract , Polyethylene , Polysorbate 80 , Retinyl Palmitate , Silica , Sodium Borate , Sodium Cetearyl Sulfate , Sodium Polyacrylate , Sodium Propoxyhydroxypropyl Thiosulfate Silica , Titanium Dioxide , Tocopheryl Acetate , Vaccinium Macrocarpon Seed Oil (Cranberry) , Water , Xanthan Gum.
fluxus9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 11:47   #4630
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez radioheadka Pokaż wiadomość
Revlon podkład PhotoReady czy może tu coś szkodzić cerze?

(Active Ingredients : Titanium Dioxide 1.1%, Zinc Oxide 2.0%) Water, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Cyclohexasiloxane, Butylene Glycol, Boron Nitride, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Phenyl Trimethicone, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Sodium Chloride, Nylon-12, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Calcium Aluminium Borosilicate, Alumina, Trimethylsiloxysilicate, Glycerin, Bis-PEG/PPG-14/14 Dimethicone, Isodecyl Neopentanoate, Dimethicone/Bis-Isobutyl PPG-20 Crosspolymer, Trisiloxane, Methicone, Triethoxycaprylylsilane, Tribehenin, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Cycloheptasiloxane, Silica, Sorbitan Sesquioleate, Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol /- (CI 77019/Mica, CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77491/CI 77492/CI 77499/Iron Oxides, CI 77947/Zinc Oxide)
w jakim sensie szkodzic?
sklad przecietnego podkladu- zawiera silikony. jesli silikony szkodza twojej cerze to musisz najpierw przetestowac ten kosmetyk. fluid dosyc uniwersalny- moga go sprobowac zarowno cery mieszane jak i suche. tluste wiadomo- warto postarac sie o probke

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:14 ----------

Cytat:
Napisane przez karolina1989 Pokaż wiadomość
Witam,
Nie mogę znaleźć odpowiedniego podkładu dla siebie. Moż epoleci mi ktoś jakiś który faktycznie "raczek" nie zapcha, troszkę kryje i ma w miarę neutralne, ciepłe kolory?

Nie wiem, czy tak można, ale dodaję linka z czyjejś strony, gdzie jest skład podkładu:

The Body Shop, Extra Virgin Minerals, Mineral Liquid Foundation (Mineralny podkład w płynie)

http://makeupandbeauty.com/wp-conten...undation-2.jpg

Proszę o jego analizę.
zaraz na poczatku skladu olej z oliwek . w skladzie takze wit e i olej marula. ma skladniki pilegnacyjne- antyoksydacyjne- do testow.

gdyby to bylo takie proste polecic komus podklad ktory matuje, kryje a przt tym jest niewidoczny , nie zapycha, jest trwaly, pielegnuje i ma dla wszystkich idealne kolory.... to wszystkie uzywalybysmy tego samego podkladu...
niestety kazda z nas musi sama sobie dobrac podklad. to ze moj podklad jest dla mnie ideany nie zn ze bedzie taki dla ciebie....
ale zdradze ci jakiego uzywam podkladu bo pisalas do mnie w tej sprawie- ja stosuje EL DW czyli klasyke zima/jesienia uzywam go normalnie wiosna kropelke dodaje do filtra a w upaly wgl nie stosuje podkladu. niestety to tez nie jest kosmetyk idealny- trzeba uwaznie go rozprowadzac bo naprawde wystarczy kropelka tego fluidu- inaczej jest widoczny... chociaz z drugiej str dzieki temu buteleczka starcza na ok8- 9 mcy uzywania .

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:34 ----------

Cytat:
Napisane przez fluxus9 Pokaż wiadomość
Mam pytanie o fotostabilność i rzeczywistą ochronę poniższych filtrów.
Czy można nakładać na nie makijaż mineralny?

1.Neutrogena Ultra Sheer Dry-Touch Sunblock, SPF 70
http://www.drugstore.com/neutrogena-ultra-sheer-dry-touch-sunblock-spf-70/qxp163845
Active Ingredients: Avobenzone (3.0%), Homosalate (15.0%), Octisalate (5.0%), Octocrylene (2.8%), Oxybenzone (6.0%)
Inactive Ingredients: Water, Styrene Acrylates Copolymer, Silica, Diethylhexyl 2 6 Naphthalate, Beeswax (Apis Mellifera), Caprylyl Methicone, Cetyl Dimethicone, Ethylhexl Glycerin, Dipotassium Glycyrrhizate (Licorice Root), BHT, Dimethicone, Glyceryl Stearate, PEG 100 Stearate, Sodium Polyacrylate, Acrylates/C12 22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Ethylhexyl Stearate, Xanthan Gum, Trideceth 6, Trimethylsiloxysilicate, Disodium EDTA, Polyaminopropyl Biguanide, Methylisothiazolinone, Fragrance

2.Neutrogena Ultra Sheer Liquid Daily Sunblock, SPF 70
http://www.drugstore.com/neutrogena-ultra-sheer-liquid-daily-sunblock-spf-70/qxp245995
Active Ingredients: Avobenzone (3%), Homosalate (10%), Octisalate (5%), Octocrylene (7.5%), Oxybenzone (5%)
Inactive Ingredients: Water, Cetyl Dimethicone, Silica, Styrene Acrylates Copolymer, C12 15 Alkyl Benzoate, Pentylene Glycol, Steareth 2, Cyclopentasiloxane, Polyester 7, Chlorphenesin, Bisabolol (L-Alpha), Disodium EDTA, Acrylates/Dimethicone Copolymer, Butylene Glycol, BHT, Mannan, Xanthan Gum, Polymethyl Methacrylate, Cameillia Oleifera (Green Tea) Leaf Extract, Diethylhexyl 2 6 Naphthalate, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Portulaca Oleracea Extract, Pantothenic Acid, Retinyl Acetate (Vitamin A), Ascorbic Acid (Vitamin C), Phenoxyethanol, Fragrance


3,Solar Sense Clear Zinc Advanced Broad Spectruma UVA/UVB spf 50
http://www.walgreens.com/store/c/solar-sense-clear-zinc-advanced-broad-spectrum-uva/uvb-sunscreen/ID=prod6042336-product
Active Ingredients
Octinoxate - 7.5 %Sunscreen , Octisalate - 5 %Sunscreen , Octocrylene - 6 %Sunscreen , Oxybenzone - 5 %Sunscreen , Zinc Oxide - 3.5 %Sunscreen
Inactive Ingredients
Aloe Barbadensis Leaf Extract , Ascorbic Acid , Bentonite , Butylene Glycol , Camellia Sinensis Leaf Extract (Green Tea) , Caprylyl Glycol , Cetearyl Alcohol , Cetyl Dimethicone , Citric Acid , Dimethicone , Glycerin , Glyceryl Stearate , Methylisothiazolinone , Octyldodecanol , PEG-8 Dimethicone , Phenoxyethanol , Picea Excelsa Extract , Polyethylene , Polysorbate 80 , Retinyl Palmitate , Silica , Sodium Borate , Sodium Cetearyl Sulfate , Sodium Polyacrylate , Sodium Propoxyhydroxypropyl Thiosulfate Silica , Titanium Dioxide , Tocopheryl Acetate , Vaccinium Macrocarpon Seed Oil (Cranberry) , Water , Xanthan Gum.
nie znam sie na filtrach i mineralach
powyzsze filtry na pewno nie sa dostepne w europie poniewaz zawieraja filtr w eu zakazane. filtry z us to juz dla mnie wgl czarna magia. wiem ze eu sa lepsze i chyba ten poglad zapamietalam z forum p basi . caly czas sie ucze- moze za jakis czas podejme sie analzy- jak juz bede pewna bo narazie to nie chce brac odpowiedzialnosci za wnioski ad tej analizy
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 19:19   #4631
sienna123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 25
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,
mam prośbę o rozszyfrowanie kremów firmy Ava.
Posiadam cere wrażliwą- suchą, z tendencją do zapychania w strefie T

Ava, Bio Rokitnik, Krem odżywczy na noc
Aqua, hydroxyethyl Acrylate, Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 60, Glycine Soja (Soybean) Oil, Vitis Vinifera Oil, Sea Buckthorn Extract, Butyrospermum Parkii, Cetyl Alcohol, Centaurea Cyanus (Bluebottle) Extract, Ceteareth-25, Ceteareth-6, Glyceryl Stearate, Isoamyl Laurate, Sodium Dehydroacetate, Parfum, EDTA

AVA, krem, zielona herbata, 24-godzinne nawilżenie, 50 ml
Aqua, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Isodecyl Neopentanoate, Hydroxyethyl Acrylate, Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Glyycerin, Soybean Oil, Paraffinum Perliquidum, Butylene Glycol, Camellia Sinensis LEaf Extract, Imperata Cylindrica, PEG 8, Butyrospermum Parkii, Dimethicone, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, EDTA, Parfume.

AVA Eco Garden, krem ekstrakt ze świeżego ogórka, 50 ml
Aqua, Lavandula Angustifolia Flower Water, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Olea Europaea Oil, Phytosqualan, Cetearyl Alcohol, Coco-Glucoside, Olea Europaea Fruit Oil, Olea Europaea Oil Unsaponifiables, Hydrogenated Vegetable Oil, Glyceryl Stearate, Glycine Soja Sterols, Beta-sitosterol, Tocopherol, Glycerin, Cucumis Sativus Fruit Extract, Zea Mays Starch, Citric Acid, Sodium Carbonate, Cetearyl Glucoside, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Dehydroacetate, Xanthan Gum, Ferula Galbaniflua Oil, Citrus Aurantium Oil, Ricinus Communis Oil, Sodium Phytate.

AVA Eco Garden, krem, ekstrakt z marchwi, 50 ml
Aqua, Lavendula Angustifolia Flower Water, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Phytosqualan, Olea Europaea Oil, Cetearyl Alcohol, Coco-Glucoside, Olea Europaea Fruit Oil, Olea Europaea Oil Unsaponifiables, Hydrogenated Vegetable Oil, Glyceryl Stearate, Glycine Soja Sterols, Beta-Sitosterol, Tocopherol, Glycerin, Cetearyl Glucoside, Zea Mays Starch, Citric Acid, Sodium Carbonate, Helianthus Annuus Seed Oil, Daucus Carota Sativa Root Extract, Daucus Carota Sativa Seed Oil, Beta-Carotene, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Ferula Galbaniflua Oil, Ricinus Communis Oil, Vanillin, Sodium Dehydroacetate, Xanthan Gum, Sodium Phytate.

Z góry dziękuje za pomoc
sienna123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-27, 13:31   #4632
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez sienna123 Pokaż wiadomość
Witam,
mam prośbę o rozszyfrowanie kremów firmy Ava.
Posiadam cere wrażliwą- suchą, z tendencją do zapychania w strefie T

Ava, Bio Rokitnik, Krem odżywczy na noc
Aqua, hydroxyethyl Acrylate, Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 60, Glycine Soja (Soybean) Oil, Vitis Vinifera Oil, Sea Buckthorn Extract, Butyrospermum Parkii, Cetyl Alcohol, Centaurea Cyanus (Bluebottle) Extract, Ceteareth-25, Ceteareth-6, Glyceryl Stearate, Isoamyl Laurate, Sodium Dehydroacetate, Parfum, EDTA
w kremie olej sojowy, z peste k wingron, shea, ekstrakt z rokitnik i chaber. opis skladnikow w slowniku
Cytat:
Napisane przez sienna123 Pokaż wiadomość
AVA, krem, zielona herbata, 24-godzinne nawilżenie, 50 ml
Aqua, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Isodecyl Neopentanoate, Hydroxyethyl Acrylate, Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Glyycerin, Soybean Oil, Paraffinum Perliquidum, Butylene Glycol, Camellia Sinensis LEaf Extract, Imperata Cylindrica, PEG 8, Butyrospermum Parkii, Dimethicone, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, EDTA, Parfume.
w kremie skwalan, olej sojowy, wyciag z herbaty, w skladzie takze czerwona odmiana trawy ale jakie ona ma zastosowanie w kosmetyce nie wiem, i shea
Cytat:
Napisane przez sienna123 Pokaż wiadomość
AVA Eco Garden, krem ekstrakt ze świeżego ogórka, 50 ml
Aqua, Lavandula Angustifolia Flower Water, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Olea Europaea Oil, Phytosqualan, Cetearyl Alcohol, Coco-Glucoside, Olea Europaea Fruit Oil, Olea Europaea Oil Unsaponifiables, Hydrogenated Vegetable Oil, Glyceryl Stearate, Glycine Soja Sterols, Beta-sitosterol, Tocopherol, Glycerin, Cucumis Sativus Fruit Extract, Zea Mays Starch, Citric Acid, Sodium Carbonate, Cetearyl Glucoside, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Dehydroacetate, Xanthan Gum, Ferula Galbaniflua Oil, Citrus Aurantium Oil, Ricinus Communis Oil, Sodium Phytate.
tutaj mamy wode lawendowa , olej makadamia i z oliwki, b fajny krem- nie wiem czy dla suchej cery- sklad chyba dobrany pod katem cery mieszanej. dla suchej cery do testow
Cytat:
Napisane przez sienna123 Pokaż wiadomość
AVA Eco Garden, krem, ekstrakt z marchwi, 50 ml
Aqua, Lavendula Angustifolia Flower Water, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Phytosqualan, Olea Europaea Oil, Cetearyl Alcohol, Coco-Glucoside, Olea Europaea Fruit Oil, Olea Europaea Oil Unsaponifiables, Hydrogenated Vegetable Oil, Glyceryl Stearate, Glycine Soja Sterols, Beta-Sitosterol, Tocopherol, Glycerin, Cetearyl Glucoside, Zea Mays Starch, Citric Acid, Sodium Carbonate, Helianthus Annuus Seed Oil, Daucus Carota Sativa Root Extract, Daucus Carota Sativa Seed Oil, Beta-Carotene, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Ferula Galbaniflua Oil, Ricinus Communis Oil, Vanillin, Sodium Dehydroacetate, Xanthan Gum, Sodium Phytate.

Z góry dziękuje za pomoc
bogaty krem- zawiera wode lawendowa,m in olej macadamia i slonecznikowy , olej z nasion marchwi i ekstrakt z marchwi ,galbanum i rycynowy

to kremy nawilzajace -antyoksydacyjne. skladniki zapychajace pogrubilam. dwa ostatnie wydaja sie bardziej tresciwe/bardziej wartosciowe
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-27, 13:42   #4633
fluxus9
A cobra on my left...
 
Avatar fluxus9
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 782
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
nie znam sie na filtrach i mineralach
powyzsze filtry na pewno nie sa dostepne w europie poniewaz zawieraja filtr w eu zakazane. filtry z us to juz dla mnie wgl czarna magia. wiem ze eu sa lepsze i chyba ten poglad zapamietalam z forum p basi . caly czas sie ucze- moze za jakis czas podejme sie analzy- jak juz bede pewna bo narazie to nie chce brac odpowiedzialnosci za wnioski ad tej analizy
dzięki za dobre chęci
fluxus9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-27, 16:37   #4634
sienna123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 25
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

bardzo dziękuje, za pomoc
Mam jeszcze pytanie który z dwóch ostatnich kremów Ava według was byłby lepszy jako krem na dzień i czy gliceryna w nich zawarta może zapychać

AVA Eco Garden, krem, ekstrakt z marchwi
Aqua, Lavendula Angustifolia Flower Water, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Phytosqualan, Olea Europaea Oil, Cetearyl Alcohol, Coco-Glucoside, Olea Europaea Fruit Oil, Olea Europaea Oil Unsaponifiables, Hydrogenated Vegetable Oil, Glyceryl Stearate, Glycine Soja Sterols, Beta-Sitosterol, Tocopherol, Glycerin, Cetearyl Glucoside, Zea Mays Starch, Citric Acid, Sodium Carbonate, Helianthus Annuus Seed Oil, Daucus Carota Sativa Root Extract, Daucus Carota Sativa Seed Oil, Beta-Carotene, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Ferula Galbaniflua Oil, Ricinus Communis Oil, Vanillin, Sodium Dehydroacetate, Xanthan Gum, Sodium Phytate.

AVA Eco Garden, krem ekstrakt ze świeżego ogórka
Aqua, Lavandula Angustifolia Flower Water, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Olea Europaea Oil, Phytosqualan, Cetearyl Alcohol, Coco-Glucoside, Olea Europaea Fruit Oil, Olea Europaea Oil Unsaponifiables, Hydrogenated Vegetable Oil, Glyceryl Stearate, Glycine Soja Sterols, Beta-sitosterol, Tocopherol, Glycerin, Cucumis Sativus Fruit Extract, Zea Mays Starch, Citric Acid, Sodium Carbonate, Cetearyl Glucoside, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Dehydroacetate, Xanthan Gum, Ferula Galbaniflua Oil, Citrus Aurantium Oil, Ricinus Communis Oil, Sodium Phytate.

Z góry dziękuje
sienna123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-28, 22:15   #4635
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny, czy te filtry sa czegos warte?
Wiadomo ze alkohol szkodzi, niestety wszystkie 3 sa na alku; widze dimethicone, potencjalny zapychacz; potrafie wyroznic ekstrakty roslinne...ale nie radze sobie z rteszta. Prosze o pomoc.. czy ochronia, czy stabilne? Zadzialaja?


Bioré Aqua Rich Watery Essence SPF50+ PA+++
Ingredients: Water (Aqua), Alcohol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Lauryl Methacrylate/Sodium Methacrylate Crosspolymer, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Dimethicone, Acrylates/C10-30 Acrylate Crosspolymer, Glyceryl Stearate, Agar, Polyvinyl Alcohol, Sodium Hyaluronate, Citrus Grandis (Grapefruit) Fruit Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Xylitol, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Potassium Hydroxide, Phenoxyethanol, Disodium EDTA, BHT, Fragrance (Parfum).

Biore UV AQUA Rich Watery mousse Water base SPF 50 PA++

Water, cyclopentasiloxane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Alcohol, Titanium Dioxide, Pholyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Dimethicone, Agar, Behenyl Alcohol, Microcrystalline Wax, Phenoxyethanol, Polyvinyl Alcohol, Ethylhexyl Dimethoxybenzylidene Dioxoimidazolidine Propionate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ceratonia Siliqua Gum, Sodium Stearoxy PG-Hydroxyethylcellulose Sulfonate, Hydroxyethylcellulose, Lauryl Methacrylate/Sodium Methacrylate Crosspolymer, Fragrance, Potassium Hydroxide, Maltodextrin, Disodium EDTA, BHT, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Citrus Grandis (Grapefruit) Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract

Biore UV Perfect Face Milk SPF 50 PA+++
Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Zinc Oxide, Alcohol, Water, Lauryl Methacrylate/Sodium Methacrylate Crosspolymer, Ethelhexyl Methoxycinnamate, Talc, Glycerin, Styrene/Stearyl Methacrylate Crosspolymer, Methicone, Polysilicone-9, PEG-12 Dimethicone, Titanium Dioxide, PEG-3 Dimethicone, Phenoxyethamol, Cetyl-PG Hydroxyethyl Palmitamide, Aluminum Hydroxide, Silica

Edytowane przez psycha
Czas edycji: 2012-03-28 o 22:18
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 15:20   #4636
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam.
Czy mogę prosić o analizę żelu do mycia ciała + szamponu (2w1):
Pat&Rub, Szampon i Płyn do mycia dla niemowląt i dzieci

Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Glycerin, Lauryl Glucoside, Stearyl Citrate, Olea Europaea Leaf Extract, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Glyceryl Oleate, Inulin, Alpha -Glucan Oligosaccharide, Sodium Phytate, Parfum


Chodzi mi o to, jaki będzie dla skóry niemowlaka. Czy ni wysusza, ni ma czegoś podrażniającego?



Dziękuję
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 08:11   #4637
Minariko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 100
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Który z tych dwóch kosmetyków będzie lepszym nawilżaczem oraz z którym jest mniejsze prawdopodobieństwo podrażnienia oka?
Ma któryś z nich właściwości przeciwzmarszczkowe/wygładzające?

Burt's Bees Repair Serum with Attar of Rose

Rosa Canina (Rose Hip) Seed Oil, Jojoba Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Tocopheryl Acetate (Vitamin E) (vitamin E), Evening Primrose (Oenothera Biennis) Oil, Borage (Borago Officinalis) Seed Oil, Triticum Vulgare (Wheat Germ) Oil, Hazelnut Oil, Neroli (Citrus Aurantium) Oil, Rose Oil, Calendula (Calendula Officinalis) Flower Extract, Green Tea Extract, Beta Carotene (Vitamin A), Tocopherol (Natural Vitamin E), Ascorbyl Palmitate (Vitamin C) (vitamin C), Retinyl Acetate (Vitamin A) (vitamin A)

Synesis Eliksir pod oczy - 21 aktywnych składników


Ricinus Communis Oil, Oryza Sativa Germ Oil, Macadamia Oil, Avocado Oil, Pistacia Butter, Aloe Butter, Chamuolgra Butter, Hippophae Rhamnoides Oil, Cedar Balm, Shea Butter, Dipalmitoyl Hydroxyproline, Phytospinghosine, Ceramide III B, Omega Ceramide, Tocotrienoil Ascoryl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Caprylic/Capric Tryglyceride, Coenzym Q10, Alfa Lipoic Acid, Cannabis Sativa Seed Oil.
Minariko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 20:05   #4638
karolina1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 110
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam serdecznie!

chciałabym prosić o analizę żelu oraz kremów, których składy podaję jako linki (zdjęcia nie są bardzo dobrej jakości, ale bardzo się starałam )

1) Clarena, krem ochronny dla mężczyzn ( jakie ma działanie? na opakowaniu jest napisane że działa ogólnie:tj. bakteriobójczo, na objawy zmęczenia, nawilża itd, ale jak z tym jest na prawdę?)

2) Clarena, oczyszczająco-zmiękczający żel dla mężczyzn (faktycznie będzie dobrze oczyszczał, nie podrażniał?)

3) Clarena, krem z kwasem azelainowym i pirogronowym (10 %azelainowego, 3% pirogronowego, będzie działał na przebarwienia i wypryski?)

http://i44.tinypic.com/mlqjro.jpg

http://i42.tinypic.com/ptaj4.jpg

http://i43.tinypic.com/t82byp.jpg

Zależy mi na odpowiedziach, ponieważ chcę kupic produkty chłopakowi na prezent.

Pozdrawiam serdecznie!
karolina1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 22:19   #4639
Ccarolinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Ccarolinaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 10 478
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam czy mogę prosić o analize pod względem zapychania, szkodliwości, i ogólnie na co nie warto tracic pieniędzy ostatnio mam problemy z cerą, nie są duże ale małe podskórne stany zapalne, na codzień używam podkładu revlona i boje się że to jego wina chociaż stosuję go już pare lat, to nigdy nie było całkiem dobrze z moją cerą.Revlon Colorstay był już chyba tu analizowany więc go nie wklejam.
Adamed Consumer Healthcare S.A, Oeparol Balance, Krem kondycjonująco - nawilżający do twarzy
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Helianthus Annus Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Oenothera Paradoxa Oil, Petrolatum, Cera Microcristallina, Isopropyl Myristate, Cetyl Alcohol, Lanolin, Ceteareth-20, Tocopheryl Acetate, Calendula Officinalis Extract, Methylparaben, Parfum, Propylparaben, Chlorhexidine Digluconate, Disodium Edta, Sodium Citrate, Bha, Peg-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Benzyl Salicylate, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, Coumarin, Hydroxycitronellal
L`Occitane, Ultra Rich Face Cream 25% Shea Butter (Silnie nawilżający krem do twarzy z 25% masłem shea)
Water, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Corn Starch Modified, Cetearyl Alcohol, Sorbitol, Sodium PCA, Peg-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Polyacrylamide, Phenoxyethanol, Ceteareth-33, C13-14 Isoparaffin, Methylparaben, Castanea Sativa (Chestnut) Extract, Fragrance, Sodium Benzoate, Tocopherol, Tetrasodium Edta, Laureth-7, Triticum Vulgare (Wheat) Seed Extract, Xanthan Gum, Sorbic Acid, Cyclohexasiloxane, Butylparaben, Ethylparaben, Benzyl Alcohol, Propylparaben, Isobutylparaben, Cyclopentasiloxane, Benzyl Benzoate, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Coumarin, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Butylene Glycol, Hexyl Cinnamal, Alpha-Methyl Ionone, Limonene.

Absolute Organic Odżywczy krem na noc
Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Cetearyl Wheat Straw Glycosides, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Glyceryl Stearate SE, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Galactoarabinan, Glycerin, Tricaprylin, Glyceryl Stearate Citrate, Squalane, Salvia Sclarea (Clary) Seed Oil, Buddleja Davidii Extract*, Thymus Vulgaris (Thyme) Flower & Leaf Extract*, Aqua (Water), Sodium Hyaluronate, Beeswax*, Parfum (Fragrance), Propanediol, Tocopheryl Acetate, Gluconolactone, Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Benzoic Acid.

Speick Thermal Krem na noc z krzemionką i algami do skóry wrażliwej
Aqua, Glycine Soja Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Olea Europaea Oil Unsaponifiables, Glycerin, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Butyrospermum Parkii Butter, Distarch Phosphate, Betaine, Sorbitol, Persea Gratissima Oil Unsaponifiables, Tocopherol, Valeriana Celtica Extract, Spirulina Platensis Extract, Rosmarinus Officinalis Extract, Glucose, Silica, Mannitol, Magnesium Sulfate, Caprylic/Capric, Triglyceride, Polyglyceryl-6 Dicaprate, Polyglyceryl-3 Palmitate
Clinique, Soft Finish Makeup (Naturalny podkład nawilżający)
Ingredients: aqua, dimethicone, phenyl trimethicone, ethylhexyl hydroxystearate, butylene glycol, tea-stearate, polydecene, octyldodecyl stearoyl stearate, glyceryl dilaurate, polymethyl methacrylate, linoleic acid, tocopheryl acetate, cola nitida (kola) nut extract, squalane, sodium pca, helianthus annuus (sunflower) seed oil, sodium hyaluronate, hibiscus abelmoschuus extract, phospholipids, xanthan gum, tea-oleate, cholesterol, talc, steareth-21, magnesium aluminum silicate, cellulose gum, lecithin, stearyl alcohol, polysorbate 20, steareth-2, pvp, trisodium edta, bht, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben. May contain: iron oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), titanium dioxide (CI 77891), ultramarines (CI 77007).
__________________
Ccarolinaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-31, 13:02   #4640
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez sienna123 Pokaż wiadomość
bardzo dziękuje, za pomoc
Mam jeszcze pytanie który z dwóch ostatnich kremów Ava według was byłby lepszy jako krem na dzień i czy gliceryna w nich zawarta może zapychać

AVA Eco Garden, krem, ekstrakt z marchwi
Aqua, Lavendula Angustifolia Flower Water, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Phytosqualan, Olea Europaea Oil, Cetearyl Alcohol, Coco-Glucoside, Olea Europaea Fruit Oil, Olea Europaea Oil Unsaponifiables, Hydrogenated Vegetable Oil, Glyceryl Stearate, Glycine Soja Sterols, Beta-Sitosterol, Tocopherol, Glycerin, Cetearyl Glucoside, Zea Mays Starch, Citric Acid, Sodium Carbonate, Helianthus Annuus Seed Oil, Daucus Carota Sativa Root Extract, Daucus Carota Sativa Seed Oil, Beta-Carotene, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Ferula Galbaniflua Oil, Ricinus Communis Oil, Vanillin, Sodium Dehydroacetate, Xanthan Gum, Sodium Phytate.

AVA Eco Garden, krem ekstrakt ze świeżego ogórka
Aqua, Lavandula Angustifolia Flower Water, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Olea Europaea Oil, Phytosqualan, Cetearyl Alcohol, Coco-Glucoside, Olea Europaea Fruit Oil, Olea Europaea Oil Unsaponifiables, Hydrogenated Vegetable Oil, Glyceryl Stearate, Glycine Soja Sterols, Beta-sitosterol, Tocopherol, Glycerin, Cucumis Sativus Fruit Extract, Zea Mays Starch, Citric Acid, Sodium Carbonate, Cetearyl Glucoside, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Dehydroacetate, Xanthan Gum, Ferula Galbaniflua Oil, Citrus Aurantium Oil, Ricinus Communis Oil, Sodium Phytate.

Z góry dziękuje
Glyceryl Stearate jest komedogenny. wiadomo- ten z ogorkiem bedzie lzejszy. ale te kremy sa dosc podobne do siebie- mozesz sobie prztestowac oba. ten z ogorkiem jest chyba dla cer mieszanych- wiec powinien teoretycznie dawac nietluste wykonczenie. zaden tych kosmetykow nie zawiera filtra wiec w mojej opinii zaden nie nadaje sie na dzien

---------- Dopisano o 13:24 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

Cytat:
Napisane przez brumek Pokaż wiadomość
Witam.
Czy mogę prosić o analizę żelu do mycia ciała + szamponu (2w1):
Pat&Rub, Szampon i Płyn do mycia dla niemowląt i dzieci

Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Glycerin, Lauryl Glucoside, Stearyl Citrate, Olea Europaea Leaf Extract, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Glyceryl Oleate, Inulin, Alpha -Glucan Oligosaccharide, Sodium Phytate, Parfum


Chodzi mi o to, jaki będzie dla skóry niemowlaka. Czy ni wysusza, ni ma czegoś podrażniającego?



Dziękuję
plyn jest dobry. zawiera dls- to łagodniejsza substancja myjąca -nie to samo co sls. zawiera wyciag z lisci oliwki.
z tanich i lagodnych kosmetykow polecam ten (moj kwc w tej kategorii moze i ty polubisz): https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-waschgel.html

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Minariko Pokaż wiadomość
Który z tych dwóch kosmetyków będzie lepszym nawilżaczem oraz z którym jest mniejsze prawdopodobieństwo podrażnienia oka?
Ma któryś z nich właściwości przeciwzmarszczkowe/wygładzające?

Burt's Bees Repair Serum with Attar of Rose

Rosa Canina (Rose Hip) Seed Oil, Jojoba Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Tocopheryl Acetate (Vitamin E) (vitamin E), Evening Primrose (Oenothera Biennis) Oil, Borage (Borago Officinalis) Seed Oil, Triticum Vulgare (Wheat Germ) Oil, Hazelnut Oil, Neroli (Citrus Aurantium) Oil, Rose Oil, Calendula (Calendula Officinalis) Flower Extract, Green Tea Extract, Beta Carotene (Vitamin A), Tocopherol (Natural Vitamin E), Ascorbyl Palmitate (Vitamin C) (vitamin C), Retinyl Acetate (Vitamin A) (vitamin A)
skladniki tego serum sa w slowniku. zawiera olej z dzikiej rozy , jojoba, lawendy (waskolistnej?), wiesiolka, ogorecznika, i inne oraz wit e, c i a. b fajne serum.


Cytat:
Napisane przez Minariko Pokaż wiadomość
Synesis Eliksir pod oczy - 21 aktywnych składników


Ricinus Communis Oil, Oryza Sativa Germ Oil, Macadamia Oil, Avocado Oil, Pistacia Butter, Aloe Butter, Chamuolgra Butter, Hippophae Rhamnoides Oil, Cedar Balm, Shea Butter, Dipalmitoyl Hydroxyproline, Phytospinghosine, Ceramide III B, Omega Ceramide, Tocotrienoil Ascoryl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Caprylic/Capric Tryglyceride, Coenzym Q10, Alfa Lipoic Acid, Cannabis Sativa Seed Oil.
synesis juz chyba analizowalam- powiem tylko ze dzialanie tego eliksiru jest absolutnie totalnie cudowne chociaz nie wiem jak sprawuje sie sam bo ja go ulepszam. ( np w net jest fantastyczny przepis na jednym z filmikow na youtube jak go udoskonalic ''robimy eliksir pod oczy'' , nie wiem czy moge reklamowac ) ten olejek -mozna traktowac jako baze do wlasnych kombinacji. i tez z mojego doswiadczenia powiem ze sam w sobie nie nawilza za bardzo- przynajmniej mojej skory. a teraz sklad:
olej rycynowy- poprawia nawilzenie , bogaty w kwasy tluszczowe- poniewaz wykazuje wysokie powinowadztwo do keratyny warto tym olejkiem posmarowac takze rzesy
olej ryzowy, macadamia i avocado
nastepnie maslo pistacja, aloes i chamuolgra
dalej olej z rokitnika , balsam cedrowy, shea,dipalmitynian hydroksyproliny- ma wplyw na budowe włokien kolagenu -ujedrnia i dziala przeciwzmarszczkowo,ceramidy, wit c , e , q10 i olej konopny
warto wyprobowac - powinien skutecznie pielegnowac skore wokol oczu

oba sera bdb, osobiscie wybralabym nr 2 ze wzgledu na ceramidy i te pochodna aminokwasu. nie wiem czy te sera moga podrazic twoje oczy. oba warte przetestowania (1 to taka ''olejowa mieszanka''- mozesz takze sama je wykonac)
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 13:23   #4641
Gwen_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 140
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę:
http://www.bangla.babyonline.pl/zdje...749_1_3459.jpg

Coś mi się wydaje, że nie nada się do mojej pielęgnacji bez silikonów...
Gwen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 13:37   #4642
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Ccarolinaa Pokaż wiadomość
Witam czy mogę prosić o analize pod względem zapychania, szkodliwości, i ogólnie na co nie warto tracic pieniędzy ostatnio mam problemy z cerą, nie są duże ale małe podskórne stany zapalne, na codzień używam podkładu revlona i boje się że to jego wina chociaż stosuję go już pare lat, to nigdy nie było całkiem dobrze z moją cerą.Revlon Colorstay był już chyba tu analizowany więc go nie wklejam.
Adamed Consumer Healthcare S.A, Oeparol Balance, Krem kondycjonująco - nawilżający do twarzy
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Helianthus Annus Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Oenothera Paradoxa Oil, Petrolatum, Cera Microcristallina, Isopropyl Myristate, Cetyl Alcohol, Lanolin, Ceteareth-20, Tocopheryl Acetate, Calendula Officinalis Extract, Methylparaben, Parfum, Propylparaben, Chlorhexidine Digluconate, Disodium Edta, Sodium Citrate, Bha, Peg-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Benzyl Salicylate, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, Coumarin, Hydroxycitronellal
nie wiem co wszystkich wzielo na ten colorstay- przeciez to farba nie podklad a do tego smierdzi.... revlon oczywiscie mogl zapchac twoje pory. ten krem to takze zapychacz
Cytat:
Napisane przez Ccarolinaa Pokaż wiadomość
L`Occitane, Ultra Rich Face Cream 25% Shea Butter (Silnie nawilżający krem do twarzy z 25% masłem shea)
Water, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Corn Starch Modified, Cetearyl Alcohol, Sorbitol, Sodium PCA, Peg-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Polyacrylamide, Phenoxyethanol, Ceteareth-33, C13-14 Isoparaffin, Methylparaben, Castanea Sativa (Chestnut) Extract, Fragrance, Sodium Benzoate, Tocopherol, Tetrasodium Edta, Laureth-7, Triticum Vulgare (Wheat) Seed Extract, Xanthan Gum, Sorbic Acid, Cyclohexasiloxane, Butylparaben, Ethylparaben, Benzyl Alcohol, Propylparaben, Isobutylparaben, Cyclopentasiloxane, Benzyl Benzoate, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Coumarin, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Butylene Glycol, Hexyl Cinnamal, Alpha-Methyl Ionone, Limonene.
krem nawilzajacy. moze zapchac. nie podoba mi sie ten krem a juz szczegolnie Polyacrylamide- pochodny formaldehydu ktory jest posadzany o dzialanie rakotworcze
Cytat:
Napisane przez Ccarolinaa Pokaż wiadomość
Absolute Organic Odżywczy krem na noc
Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Cetearyl Wheat Straw Glycosides, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Glyceryl Stearate SE, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Galactoarabinan, Glycerin, Tricaprylin, Glyceryl Stearate Citrate, Squalane, Salvia Sclarea (Clary) Seed Oil, Buddleja Davidii Extract*, Thymus Vulgaris (Thyme) Flower & Leaf Extract*, Aqua (Water), Sodium Hyaluronate, Beeswax*, Parfum (Fragrance), Propanediol, Tocopheryl Acetate, Gluconolactone, Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Benzoic Acid.
krem nawilzajacy, aloes ma dzialanie takze lagodzace. sporo subst odzywczych
Cytat:
Napisane przez Ccarolinaa Pokaż wiadomość
Speick Thermal Krem na noc z krzemionką i algami do skóry wrażliwej
Aqua, Glycine Soja Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Olea Europaea Oil Unsaponifiables, Glycerin, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Butyrospermum Parkii Butter, Distarch Phosphate, Betaine, Sorbitol, Persea Gratissima Oil Unsaponifiables, Tocopherol, Valeriana Celtica Extract, Spirulina Platensis Extract, Rosmarinus Officinalis Extract, Glucose, Silica, Mannitol, Magnesium Sulfate, Caprylic/Capric, Triglyceride, Polyglyceryl-6 Dicaprate, Polyglyceryl-3 Palmitate
zawiera wyciag z waleriany, spiruliny i rozmarynu. warto prztestwoac. potencjalne zapychacze pogrubione
Cytat:
Napisane przez Ccarolinaa Pokaż wiadomość
Clinique, Soft Finish Makeup (Naturalny podkład nawilżający)
Ingredients: aqua, dimethicone, phenyl trimethicone, ethylhexyl hydroxystearate, butylene glycol, tea-stearate, polydecene, octyldodecyl stearoyl stearate, glyceryl dilaurate, polymethyl methacrylate, linoleic acid, tocopheryl acetate, cola nitida (kola) nut extract, squalane, sodium pca, helianthus annuus (sunflower) seed oil, sodium hyaluronate, hibiscus abelmoschuus extract, phospholipids, xanthan gum, tea-oleate, cholesterol, talc, steareth-21, magnesium aluminum silicate, cellulose gum, lecithin, stearyl alcohol, polysorbate 20, steareth-2, pvp, trisodium edta, bht, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben. May contain: iron oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), titanium dioxide (CI 77891), ultramarines (CI 77007).
nie powinien zapchac

---------- Dopisano o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Gwen_ Pokaż wiadomość
Proszę o analizę:
http://www.bangla.babyonline.pl/zdje...749_1_3459.jpg

Coś mi się wydaje, że nie nada się do mojej pielęgnacji bez silikonów...
hmm ja tam nie widze silikonow (widze za to alcohol - t nie zn ze to zle ale alk b wysusza moje wlosy dlatego jestem sceptycznie do niego nastawiona) ta odzywka to takie nic- zawiera polimery, zeby wlosy lepiej sie trzymaly jesli je ukladasz np na okraglej szczotce jakies tam nawilzacze i sok z aloesu, do testow, nie wiem jak sie sprawdzi- na pewno nie jest to odzywka ktora zregeneruje b zniszczone wlosy
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2012-03-31 o 13:39
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 14:18   #4643
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość

plyn jest dobry. zawiera dls- to łagodniejsza substancja myjąca -nie to samo co sls. zawiera wyciag z lisci oliwki.
z tanich i lagodnych kosmetykow polecam ten (moj kwc w tej kategorii moze i ty polubisz): https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-waschgel.html
Bardzo, bardzo, bardzo dziękuję!
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 22:47   #4644
Ccarolinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Ccarolinaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 10 478
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
nie wiem co wszystkich wzielo na ten colorstay- przeciez to farba nie podklad a do tego smierdzi.... revlon oczywiscie mogl zapchac twoje pory. ten krem to takze zapychacz .....
Dziękuje ślicznie to teraz troche bardziej pomęcze skoro ten revlon jest naprawde tak źle oceniany to go przestane używać a w zamian kupie ten clinique, myślisz że będzie mniej zapychał niż colorstay?? na brodzie zrobił mi się straszny stan zapalny i teraz nie wiem czy to wina tylko revlona czy też kosmetyków których na codzień używam, wymienie teraz wszystkie i jeśli to nie problem to powiedz mi prosze czy któryś mógł mnie zapchać, czy jest szkodliwy dla cery.

Bioderma, Sebium H2O
Aqua, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Sodium Citrate, Zinc Gluconate, Copper Sulfate, Ginkgo Biloba Extract, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Propylene Glycol, Citric Acid, Disodium EDTA, Cetrimonium Bromide, Parfum
Avene, Cleanance, Gel nettoyant (Żel oczyszczający nie zawierający mydła)
Skład: Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Water (Aqua), Decyl Glucoside, Polysorbate 20, Ceteareth-60 Myristyl Glycol, Disodium Cocoamphdiacetate, Glycerin, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Methyl Gluceth-20, Benzoic Acid, Cetrimonium Bromide, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil, Disodium Edta, Fragrance (Parfum), Green 5 (CI 61570), Lactic Acid, Phenoxyethanol, Yellow 5 (CI 19140), Zinc gluconate
Avene, Cicalfate
Skład: avene thermal spring water (avene aqua); caprylic/capric triglyceride; mineral oil (paraffinum liquidum); glycerin; hydrogenated vegetable oil; zinc oxide; propylene glykol; polyglyceryl-2 sesquiisostearate; peg-22/dodecyl glycol copolymer; aluminium sucrose octasulfate; aluminium stearate; beeswax (cera alba); copper sulfate; magnesium stearate; magnesium sulfate; microcrystalline wax (cera microcristallina); zinc sulfate
VENUS krem do twarzy z owocem Noni
Aqua/ wodno-alkoholowy wyciąg z liści oliwnych*, Olea Europaea/ oliwka z oliwek*, Glycerin/ gliceryna roślinna, Hydrogenated Palm Glycerides/ olej kokosowy *, Cera Alba/wosk pszczeli, Caprylic-/Capric Triglyceride/trójglicerydy, Glyceryl Stearate Citrate/ estry gliceryny, Glycine Soya/ olej sojowy*, Alcohol/ etanol (alkohol roślinny), Butyrospermum Parkii/ masło shea, Morinda Citrifolia/ekstrakt z owocu Noni*, Theobroma Cacao/masło kakaowe, Helianthus Annuus/olej słonecznikowy*, Buxus Chinensis/ olejek jojoba *, Xanthan Gum/ guma ksantan, Sodium PCA/naturalny środek nawilżający, Olea Europaea/ ekstrakt z liści oliwnych *, Rosa Centifolia/hydrolat różany, Tocopherol/ roślinna witamina E, Parfum (Essential Oils)/ naturalne olejki eteryczne, CI 75810/chlorofil, Limonen/limonen, Linalool/linalol, Citronellol cytronellol.
VENUS krem do twarzy z rokitnikiem i morelą
Aqua, Sesamum Indicum*, Buxus Chinensis*, Glyceryl Stearate Citrate, Theobroma Cacao, Glycerin, Sorbitan Stearate, Butyrospernum Parkii, Caprylic/Capric Triglyceride, Hippophae Rhamnoides, Prunus Armeniaca*, Alcohol, Xanthan Gum, Daucus Carota, Prunus Armeniaca, Rosa Centifolia*, Lactic Acid, Tocopherol, Parfum (Essential Oils), Linalool, Limonene.
Gal, Dermogal A+E, Kapsułki żelatynowe twist off
Skład: Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Gelatin, Glycerin, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate
Jadwiga, Polska papka do cery trądzikowej
Skład: Aqua, Kaolin, Alcohol, Zinc Oxide, Talc, Camphor
Ziaja Pro, Peeling z mikrogranulkami bardzo mocny
Skład: Aqua (Water), Polyethylene, Glycerin, Propylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Flower/Leaf Extract, Panthenol, Carbomer, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Triethanolamine.
BeneFit, Hoola
talc, iron oxides (CI77491-CI77492-CI77499), zinc stearate, ethylhexyl palmitate, titanium dioxide (CI77891), dimethicone, manganese violet (CI77742), mathylparaben, sodium dehydroacetate, boron nitride, propylparaben, butylparaben.
Essence, Fix & Matte Translucent Loose Powder (Transparentny sypki puder utrwalający
Skład: Aluminum Starch Octenylsuccinate, Polyethylene, Disodium EDTA, Sodium Dehydroacetate, Butylparaben, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben
Galanea, Relaksujący krem nawilżający pod oczy
Skład: Aqua, Decyl Cocoate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alkohol, Cetyl Palmitate, Glyceryl Stearate, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Glycerin, Propylene Glycol, Camelia Sinensis Extract, Cucumis Sativus Extract, Rosa Canina Extract, Tocopheryl Acetate, Canola Oil, Butyrospermum Parkii, Prunus Amygdalus Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Isohexadecane, Cetearyl Alcohol, Panthenol, Diazolidinyl Urea, Iodopropynyl Butylcarbamate, Acrylates C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, BHA.
Bourjois, Pastel Joues [Fine and Light Powder Blush] (Róż w kamieniu)
Skład: Talc, Corn Starch, Bentonite, Aluminum Hydroxide, Methylparaben, Fragrance. [+/- may contain: Carmine, D&C Red #6, D&C Red #6 Barium Lake, D&C Red #7 Calcium Lake, D&C Red #27 Aluminum Lake, D&C Red #34 Calcium Lake, FD&C Yellow #5 Aluminum Lake, FD&C Yellow #6 Aluminum Lake, Iron Oxides, Mica, Titanium Dioxide, Ultramarines].

To są kosmetyki które używam w mojej pielęgnacji praktycznie codziennie, z wyjątkami jest jeszcze pare ale nie moge znalezc składu, z góry dziękuje

Poprosze jeszczr o analize tego podkładu(skład w załączniku) Clinique, Anti Blemish Solutions, Liquid Makeup (Fond de Reint Fluide) (Podkład korygujący)czy jest lepszy od clinique soft finish??
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_3043[1].jpg (84,6 KB, 5 załadowań)
__________________

Edytowane przez Ccarolinaa
Czas edycji: 2012-03-31 o 23:17
Ccarolinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-01, 17:31   #4645
Blanusia89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 662
Czy to faktycznie bez parabenow, bez silikonów i bez gliceryny?

Kochane, nie wiem co o tym mysleć, bo chemikiem nie jestem i się na tym nie znam, ale te nazwy raczej nie wskazują na to,co obiecuje nam producent.

Na KWC nie ma o tym opinii ;/

Jest to szampon Syoss.

Czy nadaje się on do zmywania olei ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 017.jpg (119,1 KB, 63 załadowań)
Blanusia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-01, 18:54   #4646
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Czy to faktycznie bez parabenow, bez silikonów i bez gliceryny?

Według mnie wskazuje
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-01, 19:01   #4647
Blanusia89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 662
Dot.: Czy to faktycznie bez parabenow, bez silikonów i bez gliceryny?

ooo dziękuję to już mam pewność, bo znam Cie z wątku avonwskiego, który często czytam )
Blanusia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 22:24   #4648
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mam jeszcze jedną ogromną prośbę. Czy mogę prosić o ocenę składu czterech kosmetyków do mycia twarzy, które stosuję naprzemiennie. Mam skórą suchą.
Chodzi mi o to, jak ze składnikowego punktu widzenia wypadają w kwestii wysuszania, podrażniania, zmywania makijażu i ogólnie pielęgnacji. I czy są warte (3 pierwsze) swojej ceny, czyli ok. 100 zł każdy? Czy równie dobrze mogłabym kupować coś za powiedzmy 13 zł?

1. Decleor Cleansing Cream for Dry & Dehydrated Skin

INCI: Water (Aqua), Hydrogenated Polydecene, Cetyl Palmitate, Glycerin, Ceteth-20, Vegetable Oil (Olus), Cetyl Alcohol, Dicaprylyl Ether, Sorbitan Stearate, Zea Mays (Corn) Oil, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Gossypium Herbaceum (Cotton) Fruit Water, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Angelica Archangelica Root Oil, Pelargonium Graveolens Oil, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Hydrogenated Vegetable Oil, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax (Candelilla Cera), Triethanolamine, Fragrance (Parfum), Carbomer, Tetrasodium Edta, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Benzyl Benzoate, Citronellol, Geraniol, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben.

2. Clarins Gentle Foaming Cleanser with Shea Butter

INCI: Water, Cetearyl Alcohol, Sodium Stearoyl Glutamate, Glycol Distearate, Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Laureth Sulfate, Hectorite, Sodium Cocoyl Glutamate, Dipropylene Glycol, Sodium Lauryl Sulfate, Fragrance, Glycerin, Phenoxyisopropanol, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Panthenol, Xanthan Gum, Disodium Edta, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Lecithin, Polymnia Sonchifolia Root Juice, Palmitoyl Myristyl Serinate, Maltodextrin, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Extract, Gypsophila Paniculata Root Extract, Potassium Sorbate, Lactobacillus, Methylchloroisothiazolino ne, Tocopherol, Methylisothiazolinone, Caramel, Titanium Dioxide, Yellow 5, Yellow 6

3. Kanebo Sensai Silky Purifying, Milky Soap

INCI: Water, Myristic Acid, Potassium Cocoyl Glycinate, Potassium Hydroxide, Lauric Acid, Glycerin, Lauryl Glycol Hydroxypropyl Ether, Glycol Distearate, Sodium Chloride, Fragrance, Hydroxypropyl Methylcellulose, Tetrasodium Edta, Polyquaternium-7, Butylene Glycol, Alcohol, Dipotassium Glycyrrhizate, Ethyl Glucoside, Camellia Japonica Seed Extract, Hydrolyzed Silk, Quillaja Saponaria Bark Extract, Panax Ginseng Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Protease Dextran, Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool

4. Lirene Dermoprogram, Design Your Style, Pianka myjąca do twarzy i oczu

INCI: Skład: aqua, disodium laureth sulfosuccinate, sodium laureth sulfate, coco-glucoside, helianthus annuus (sunflower) seed extract, cocamidopropyl betaine, glycerin, butane, isopropyl myristate, isobutane, glyceryl oleate, propane, gossypium herbaceum (cotton) seed oil, PEG-12 dimethicone, PEG-40 hydrogenated castor oil, parfum, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, polyquaternium-10, linalool, limonene
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-03, 13:02   #4649
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Ccarolinaa Pokaż wiadomość
Dziękuje ślicznie to teraz troche bardziej pomęcze skoro ten revlon jest naprawde tak źle oceniany to go przestane używać a w zamian kupie ten clinique, myślisz że będzie mniej zapychał niż colorstay?? na brodzie zrobił mi się straszny stan zapalny i teraz nie wiem czy to wina tylko revlona czy też kosmetyków których na codzień używam, wymienie teraz wszystkie i jeśli to nie problem to powiedz mi prosze czy któryś mógł mnie zapchać, czy jest szkodliwy dla cery.

Bioderma, Sebium H2O
Aqua, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Sodium Citrate, Zinc Gluconate, Copper Sulfate, Ginkgo Biloba Extract, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Propylene Glycol, Citric Acid, Disodium EDTA, Cetrimonium Bromide, Parfum
Avene, Cleanance, Gel nettoyant (Żel oczyszczający nie zawierający mydła)
Skład: Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Water (Aqua), Decyl Glucoside, Polysorbate 20, Ceteareth-60 Myristyl Glycol, Disodium Cocoamphdiacetate, Glycerin, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Methyl Gluceth-20, Benzoic Acid, Cetrimonium Bromide, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil, Disodium Edta, Fragrance (Parfum), Green 5 (CI 61570), Lactic Acid, Phenoxyethanol, Yellow 5 (CI 19140), Zinc gluconate
Avene, Cicalfate
Skład: avene thermal spring water (avene aqua); caprylic/capric triglyceride; mineral oil (paraffinum liquidum); glycerin; hydrogenated vegetable oil; zinc oxide; propylene glykol; polyglyceryl-2 sesquiisostearate; peg-22/dodecyl glycol copolymer; aluminium sucrose octasulfate; aluminium stearate; beeswax (cera alba); copper sulfate; magnesium stearate; magnesium sulfate; microcrystalline wax (cera microcristallina); zinc sulfate
ten ostatni avene mogl ci zapchac pory
Cytat:
Napisane przez Ccarolinaa Pokaż wiadomość
VENUS krem do twarzy z owocem Noni
Aqua/ wodno-alkoholowy wyciąg z liści oliwnych*, Olea Europaea/ oliwka z oliwek*, Glycerin/ gliceryna roślinna, Hydrogenated Palm Glycerides/ olej kokosowy *, Cera Alba/wosk pszczeli, Caprylic-/Capric Triglyceride/trójglicerydy, Glyceryl Stearate Citrate/ estry gliceryny, Glycine Soya/ olej sojowy*, Alcohol/ etanol (alkohol roślinny), Butyrospermum Parkii/ masło shea, Morinda Citrifolia/ekstrakt z owocu Noni*, Theobroma Cacao/masło kakaowe, Helianthus Annuus/olej słonecznikowy*, Buxus Chinensis/ olejek jojoba *, Xanthan Gum/ guma ksantan, Sodium PCA/naturalny środek nawilżający, Olea Europaea/ ekstrakt z liści oliwnych *, Rosa Centifolia/hydrolat różany, Tocopherol/ roślinna witamina E, Parfum (Essential Oils)/ naturalne olejki eteryczne, CI 75810/chlorofil, Limonen/limonen, Linalool/linalol, Citronellol cytronellol.
ten mogl ci zapchac pory
Cytat:
Napisane przez Ccarolinaa Pokaż wiadomość
VENUS krem do twarzy z rokitnikiem i morelą
Aqua, Sesamum Indicum*, Buxus Chinensis*, Glyceryl Stearate Citrate, Theobroma Cacao, Glycerin, Sorbitan Stearate, Butyrospernum Parkii, Caprylic/Capric Triglyceride, Hippophae Rhamnoides, Prunus Armeniaca*, Alcohol, Xanthan Gum, Daucus Carota, Prunus Armeniaca, Rosa Centifolia*, Lactic Acid, Tocopherol, Parfum (Essential Oils), Linalool, Limonene.
Gal, Dermogal A+E, Kapsułki żelatynowe twist off
Skład: Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Gelatin, Glycerin, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate
Jadwiga, Polska papka do cery trądzikowej
Skład: Aqua, Kaolin, Alcohol, Zinc Oxide, Talc, Camphor
ta papka moze ci wysuszyc cere..... a potem spotegowac lojotok a na koniec powodowac wiecej niedoskonalosci... czy ty uzywasz tego na cala twarz ?! zajrzalam na kwc- tam dziewczyny b chwala te papke.... hmm
Cytat:
Napisane przez Ccarolinaa Pokaż wiadomość
Ziaja Pro, Peeling z mikrogranulkami bardzo mocny
Skład: Aqua (Water), Polyethylene, Glycerin, Propylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Flower/Leaf Extract, Panthenol, Carbomer, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Triethanolamine.
jesli masz tradzik i np ropne zmiany, wypryski to peeling tego typu nie jest dla ciebie wskazany- roznosisz po twarzy bakterie - i niepotrzebnie podrazniasz te krostki i td - z takiej krostki ktora pocierasz peelingiem robi sie potem stan zapalny bo ona zamiast sie wygoic i wysuszyc jest jakby ''rozdrapywana''
Cytat:
Napisane przez Ccarolinaa Pokaż wiadomość
BeneFit, Hoola
talc, iron oxides (CI77491-CI77492-CI77499), zinc stearate, ethylhexyl palmitate, titanium dioxide (CI77891), dimethicone, manganese violet (CI77742), mathylparaben, sodium dehydroacetate, boron nitride, propylparaben, butylparaben.
Essence, Fix & Matte Translucent Loose Powder (Transparentny sypki puder utrwalający
Skład: Aluminum Starch Octenylsuccinate, Polyethylene, Disodium EDTA, Sodium Dehydroacetate, Butylparaben, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben
Galanea, Relaksujący krem nawilżający pod oczy
Skład: Aqua, Decyl Cocoate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alkohol, Cetyl Palmitate, Glyceryl Stearate, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Glycerin, Propylene Glycol, Camelia Sinensis Extract, Cucumis Sativus Extract, Rosa Canina Extract, Tocopheryl Acetate, Canola Oil, Butyrospermum Parkii, Prunus Amygdalus Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Isohexadecane, Cetearyl Alcohol, Panthenol, Diazolidinyl Urea, Iodopropynyl Butylcarbamate, Acrylates C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Parfum, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, BHA.
Bourjois, Pastel Joues [Fine and Light Powder Blush] (Róż w kamieniu)
Skład: Talc, Corn Starch, Bentonite, Aluminum Hydroxide, Methylparaben, Fragrance. [+/- may contain: Carmine, D&C Red #6, D&C Red #6 Barium Lake, D&C Red #7 Calcium Lake, D&C Red #27 Aluminum Lake, D&C Red #34 Calcium Lake, FD&C Yellow #5 Aluminum Lake, FD&C Yellow #6 Aluminum Lake, Iron Oxides, Mica, Titanium Dioxide, Ultramarines].

To są kosmetyki które używam w mojej pielęgnacji praktycznie codziennie, z wyjątkami jest jeszcze pare ale nie moge znalezc składu, z góry dziękuje

Poprosze jeszczr o analize tego podkładu(skład w załączniku) Clinique, Anti Blemish Solutions, Liquid Makeup (Fond de Reint Fluide) (Podkład korygujący)czy jest lepszy od clinique soft finish??
zmienilabym puder (ten essence) moze przetestuj puder bambusowy z bu ?
moim zd lepszy jest ten podklad z poprzedniego postu. ten zawiera alkohol- nie wiem jak twoja cera znosi alkohol w kosmetykach ale podejrzewam ze jesli zniosla papke jadwigi to juz .... zniesie wszystko ten sklad z zalacznika jest bardziej dobrany pod mieszana cere chyba. najlepiej poprosic o probki
bardzo duzo dziewczyn uzywa colorstay i zachwalaja ten podklad- no naprawde nie wiem jak sie do tego odniesc sama musisz zdecydowac czy ci ten podklad sluzy czy nie.

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Cytat:
Napisane przez brumek Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedną ogromną prośbę. Czy mogę prosić o ocenę składu czterech kosmetyków do mycia twarzy, które stosuję naprzemiennie. Mam skórą suchą.
Chodzi mi o to, jak ze składnikowego punktu widzenia wypadają w kwestii wysuszania, podrażniania, zmywania makijażu i ogólnie pielęgnacji. I czy są warte (3 pierwsze) swojej ceny, czyli ok. 100 zł każdy? Czy równie dobrze mogłabym kupować coś za powiedzmy 13 zł?

1. Decleor Cleansing Cream for Dry & Dehydrated Skin

INCI: Water (Aqua), Hydrogenated Polydecene, Cetyl Palmitate, Glycerin, Ceteth-20, Vegetable Oil (Olus), Cetyl Alcohol, Dicaprylyl Ether, Sorbitan Stearate, Zea Mays (Corn) Oil, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Gossypium Herbaceum (Cotton) Fruit Water, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Angelica Archangelica Root Oil, Pelargonium Graveolens Oil, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Hydrogenated Vegetable Oil, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax (Candelilla Cera), Triethanolamine, Fragrance (Parfum), Carbomer, Tetrasodium Edta, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Benzyl Benzoate, Citronellol, Geraniol, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben.

2. Clarins Gentle Foaming Cleanser with Shea Butter

INCI: Water, Cetearyl Alcohol, Sodium Stearoyl Glutamate, Glycol Distearate, Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Laureth Sulfate, Hectorite, Sodium Cocoyl Glutamate, Dipropylene Glycol, Sodium Lauryl Sulfate, Fragrance, Glycerin, Phenoxyisopropanol, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Panthenol, Xanthan Gum, Disodium Edta, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Lecithin, Polymnia Sonchifolia Root Juice, Palmitoyl Myristyl Serinate, Maltodextrin, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Extract, Gypsophila Paniculata Root Extract, Potassium Sorbate, Lactobacillus, Methylchloroisothiazolino ne, Tocopherol, Methylisothiazolinone, Caramel, Titanium Dioxide, Yellow 5, Yellow 6

3. Kanebo Sensai Silky Purifying, Milky Soap

INCI: Water, Myristic Acid, Potassium Cocoyl Glycinate, Potassium Hydroxide, Lauric Acid, Glycerin, Lauryl Glycol Hydroxypropyl Ether, Glycol Distearate, Sodium Chloride, Fragrance, Hydroxypropyl Methylcellulose, Tetrasodium Edta, Polyquaternium-7, Butylene Glycol, Alcohol, Dipotassium Glycyrrhizate, Ethyl Glucoside, Camellia Japonica Seed Extract, Hydrolyzed Silk, Quillaja Saponaria Bark Extract, Panax Ginseng Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Protease Dextran, Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool

4. Lirene Dermoprogram, Design Your Style, Pianka myjąca do twarzy i oczu

INCI: Skład: aqua, disodium laureth sulfosuccinate, sodium laureth sulfate, coco-glucoside, helianthus annuus (sunflower) seed extract, cocamidopropyl betaine, glycerin, butane, isopropyl myristate, isobutane, glyceryl oleate, propane, gossypium herbaceum (cotton) seed oil, PEG-12 dimethicone, PEG-40 hydrogenated castor oil, parfum, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, polyquaternium-10, linalool, limonene
moze zanim przejde do analizy to przedstawie ci moja filozofie produktow do mycia
a mianowicie - szampon moim zd ma myc- od pielegnacji sa odzywki , sera, ampulki maski itd
podobnie jesli chodzi o zel do mycia twrazy- ma dokladnie myc, nie podrazniac i nie wysuszac. nie sadze zeby zel mogl pielegnowac skore. do tego sluza sera, kremy i maski.
wracajac do analizy:
ja zrezygnowalabym z lirene i clarinsa ze wzgledu na uzyte detergenty.
zele sa ok, sama kiedys uzywalam zeli za blisko 100 zl a teraz myje twarz po prostu zelem beabydream ....(polecilam ci w poscie powyzej) bo on nie podraznia, nie wysusza i dokladnie myje. co zel ma wiecej robic? a kosztuje 9zl. te 100 zl wole dorzucic do lepszej pielegnacji skory wkl oczu. to jest moja filozofia zeli i dlatego moje analizy moga byc nieobiektywne nie testowala jeszcze metody zmywania buzi olejami.
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2012-04-03 o 13:09
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-03, 21:06   #4650
karolina1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 110
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Prosze o analizę:

Bielenda, Only For Men i porównanie jego składu z :
Clarena Krem ochronny dla mężczyzn.

Bielenda:
http://i41.tinypic.com/2ed5mxh.jpg

Clarena:
http://i44.tinypic.com/mlqjro.jpg
karolina1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:07.