Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-11, 13:28   #1441
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Wybieram się jutro na zakupy specyfików przydatnych podczas kuracji aknenorminem. Czy możecie polecić rzeczy które warto zakupić aby zapobiegać skutkom ubocznym??? bądz też pomagać aby nie były tak bardzo uciążliwe??? fajnie by było jakbyście poleciły też dobry sprawdzony krem z filtrem z góry dzięki
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-11, 17:46   #1442
acapella
Zadomowienie
 
Avatar acapella
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 049
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dołączam się do pytania Jakie polecacie kropelki do oczu? Dopiero czwarty dzień i nie wiem czy to od izo, ale mam zaczerwienione i piekące oczy...

A co do filtrów ja ze swojej strony mogę polecić bb kremy (te prawdziwe, azjatyckie :P). Mają wysokie filtry (aktualnie mam 30, ale bliżej wakacji planuję zakupić coś z 50), bardzo dobrze nawilżają no i dodatkowo są jak podkład, więc odpada problem, że jakiś filtr bieli, źle wygląda na nim podkład i czas odczekiwania pomiędzy nakładaniem filtru i podkładu :P Jak dla mnie miód malina.

A co do olejku arganowego z kolei :P - stosuję go już od jakiegoś czasu ok. 1,5 miesiąca na zmianę z cetaphilem i mogę powiedzieć, że na mnie działa przecudnie. Po niczym innym nie mam rano tak wygładzonej, mięciutkiej i wypoczętej buzi. Jak tylko go zmywam już twarz robi się czerwonawa Absolutny mój hit. I nic a nic mnie nie zapycha. Nie wiem do jakiej grupy olejów arganowy należy, ale wiem, że są specjalne dedykowane do twarzy-niekomodogenne chyba np. olej z orzecha włoskiego - tak więc nie każdy olej zapycha
acapella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-11, 18:09   #1443
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

A ja zapomniałam się pochwalić xD W piątek poprzedni wziełam ostatnie tabletki

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Np ja:P
i ja xD
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-11, 18:42   #1444
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez acapella Pokaż wiadomość
Dołączam się do pytania Jakie polecacie kropelki do oczu? Dopiero czwarty dzień i nie wiem czy to od izo, ale mam zaczerwienione i piekące oczy...

A co do filtrów ja ze swojej strony mogę polecić bb kremy (te prawdziwe, azjatyckie :P). Mają wysokie filtry (aktualnie mam 30, ale bliżej wakacji planuję zakupić coś z 50), bardzo dobrze nawilżają no i dodatkowo są jak podkład, więc odpada problem, że jakiś filtr bieli, źle wygląda na nim podkład i czas odczekiwania pomiędzy nakładaniem filtru i podkładu :P Jak dla mnie miód malina.

A co do olejku arganowego z kolei :P - stosuję go już od jakiegoś czasu ok. 1,5 miesiąca na zmianę z cetaphilem i mogę powiedzieć, że na mnie działa przecudnie. Po niczym innym nie mam rano tak wygładzonej, mięciutkiej i wypoczętej buzi. Jak tylko go zmywam już twarz robi się czerwonawa Absolutny mój hit. I nic a nic mnie nie zapycha. Nie wiem do jakiej grupy olejów arganowy należy, ale wiem, że są specjalne dedykowane do twarzy-niekomodogenne chyba np. olej z orzecha włoskiego - tak więc nie każdy olej zapycha
a mogłabyś konkretnie pokazac np z wizażu kwc jaki to jest ten bb z filtrem który tak bardzo polecasz ??? czy ma dobre krycie itp bo ja mam co teraz kryć jak nie nowe dziady to stare przebarwienia po nich ;/ boję się, że żaden bb mi nie da rady tego zakryć ale może mnie pozytywnie zaskoczysz także czekam na info a od siebie mogę polecić bo już mam na liście maści ze świetlikiem do oczów ok, 8,79zł oraz sztuczne łzy lacrimal ok 8,69 zł, do nosa psikacz nozil ok. 22 zł ( w razie krwi z nosa bądz też suchości w nosie), na wypadające włosy sprawdzony przeze mnie radical ampułki ok. 30 zł, wypadające rzęsy my secret lash niebieska ok 8 zł ( sprawdziłam ją rewelacyjna po 2 tyg ani jednej wypadającej rzęsy a do tego starsze urosły dłuższe) o osłonkach na wątrobę czy tam też różnych wspomagaczach jej pracę typu esseliv itp nie będę wspominać każdy jak tam woli ale ja będę to stosować, polecali mi również cetaphil dermoprotektor do skóry twarzy i całego ciała, do tego pomadka do ust bebe, tisane i mydełko intensywnie natłuszczające oillan razem z balsamem z tej samej firmy wsjoo ? tym będę się bronić bądz też zmiejszać intensywność skutków ubocznych tego leku ;p oczywiście nie twierdzę, żę dopadną mnie ale przecież lepiej mieć to w domu i od razu zastosować niż potem z czerwonymi oczami lecieć do apteki. To są rzeczy które i tak się nie zmarnują także może i Ty skorzystasz z mojej listy ;p
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-11, 18:59   #1445
acapella
Zadomowienie
 
Avatar acapella
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 049
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ooo długa lista Na razie zamówiłam w aptece internetowej lacrimal i sterimar. Do ust mam swoją tisane sprzed kuracji a na noc używam kremu do sutków z babydream :P Tyle póki co, bo dopiero zaczynam
A oto na kwc ten kremik:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...spf30-pa-.html
a zdecydowałam się na niego pod wpływem tej recenzji:
http://www.italianablog.com/2012/12/...atywe-dla.html (nie wiem czy można takie linki wrzucać :P)
Wg mnie krycie jest mocne
A no i zamawiałam na ebayu za ok. 66 zł (jest to 50 ml), przesyłka darmowa
acapella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-11, 19:03   #1446
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

na usta też jest fajna zwykła wazelina z ziaji za niecałe 3 zł warto się zaopatrzyć ;d
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-11, 19:54   #1447
Splinter
Raczkowanie
 
Avatar Splinter
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 234
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Obecnie używam:

- micela biodermy - wieczorem do zmycia makijażu, rano zamiast mycia twarzy

- żelu do twarzy nie wart wspominać, bo nie jest to nic szczególnego i myślę nad zmianą na Cetaphil

- kremu z mocznikiem svr (jeszcze tydzień temu zostawiał tłustą warstwę, teraz wchłania się do matu )
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...do-twarzy.html

- ponieważ już od około 2 lat stosowałam retinoidy zewnętrzne, to na podrażnienia w kosmetyczce zawsze mam avene
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...cicalfate.html

- jeśli chodzi o pomadki, moim mistrzem są te firmy Blistex. Nawet przed kuracją miałam spore problemy z przesuszonymi wargami, a dzięki tym pomadkom wyglądają zupełnie normalnie
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...en-balsam.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,52956,medplus.html
__________________
Julian Tuwim
Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego w słowa.
Splinter jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-12, 06:45   #1448
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez szalona sroczka Pokaż wiadomość
biedactwo. olej odżywia, wygładza, ale też zapycha - jest za ciężki dla skóry, chyba, że mieszałabyś go z cytryną - ale to znowu będzie zbyt lejące. Ja w każdym razie nie polecam, bo wyskakiwały mi po nim kropki na twarzy - ciężko było to wyeliminować - musiałam działać odwrotnie - i zaczęłam przesuszać skórę żelem do skóry tłustej, do mycia twarzy i tonikiem - w końcu po niecałych dwóch tygodniach walki wypędziłam to z twarzy
o jakim olejku mowa? chyba nie o arganowym? jesli tak to to że jest cięzki dla skóry i zapych to kompletny absurd
stosuje go codziennie na noc i woidze jak skóra świetnie na niego reaguje.

---------- Dopisano o 07:45 ---------- Poprzedni post napisano o 07:41 ----------

Cytat:
Napisane przez acapella Pokaż wiadomość
ooo długa lista Na razie zamówiłam w aptece internetowej lacrimal i sterimar. Do ust mam swoją tisane sprzed kuracji a na noc używam kremu do sutków z babydream :P Tyle póki co, bo dopiero zaczynam
A oto na kwc ten kremik:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...spf30-pa-.html
a zdecydowałam się na niego pod wpływem tej recenzji:
http://www.italianablog.com/2012/12/...atywe-dla.html (nie wiem czy można takie linki wrzucać :P)
Wg mnie krycie jest mocne
A no i zamawiałam na ebayu za ok. 66 zł (jest to 50 ml), przesyłka darmowa
nie słyszałam nigdy i nie widzialam tego kremiku BB daj znac koniecnie jak przyjdzie czy fajny ok? ja na razie mam zwykły z rossmana bb garniera. Ciekawa jestem jak ten wypadnie w porównaniu do garniera.
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-12, 09:19   #1449
Sissi_W
Rozeznanie
 
Avatar Sissi_W
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 645
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

a ja na zapalenie czerwieni wargowej polecam Linomag maść

właśnie mam to zapalenie i nic innego tak dobrze nie łagodzi moich biednych ust
Sissi_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-12, 10:27   #1450
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja chyba mam jakieś zapalenie ust też, ale nie boli tak bardzo jak posmaruję wazeliną, a wygląda bosko - jakbym sobie szminką pomalowała usta
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-12, 13:25   #1451
Sissi_W
Rozeznanie
 
Avatar Sissi_W
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 645
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez sokinky Pokaż wiadomość
Ja chyba mam jakieś zapalenie ust też, ale nie boli tak bardzo jak posmaruję wazeliną, a wygląda bosko - jakbym sobie szminką pomalowała usta
szczęściara, u mnie niestety tak dobrze nie jest
mam lekki obrzęk i poranioną, suchą obwódkę ust, pojawiły się nawet takie mikroskopijne pęcherzyki
mnie nie boli, raczej piecze
ratuję się właśnie linomagiem i wazeliną też
wszystkie carmexy, blistexy i inne cuda tylko mnie podrażniają
Sissi_W jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-12, 13:57   #1452
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Sissi_W Pokaż wiadomość
szczęściara, u mnie niestety tak dobrze nie jest
mam lekki obrzęk i poranioną, suchą obwódkę ust, pojawiły się nawet takie mikroskopijne pęcherzyki
mnie nie boli, raczej piecze
ratuję się właśnie linomagiem i wazeliną też
wszystkie carmexy, blistexy i inne cuda tylko mnie podrażniają
Też to miałam:P Smarowałam sonolem i przeszło po 1 dniu
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-12, 14:00   #1453
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

melduję się w dniu 11...
od dwóch dni wysyp u mnie,chodzę właśnie z gulą gigant na policzku (ale wiem,ze ruszać nie można),która powstała w zaskakująco szybkim tempie,mam nadzieje,że w równie szybkim zniknie :P
jeżeli chodzi o usta to też chyba coś się dzieje,bo czuję takie mrowienie? może pieczenie lekkie,ciężko dokładnie określić.
zauważyłam też u siebie zwiększone zmęczenie,mogłabym spać i spać i spać :P choć może pogoda też na to wpływa.
na plus zmniejszone przetłuszczanie włosów
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-12, 16:48   #1454
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

a mi się coś złego dzieje z ustami, nie miałam tak nawet podczas kuracji. Cały czas mnie pieką i są tak czerwone jakbym sobie je posmarowała mocno czerwoną szminką. Ciekawe co jest grane, niedługo będzie już 5 mies. po kuracji... ale to i tak pikuś w porównaniu z włosami i rękami (coraz więcej mi się tych krostek pojawia). Niestety w moim przypadku izo był bardzo złym wyborem ;((
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-12, 21:07   #1455
acapella
Zadomowienie
 
Avatar acapella
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 049
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
o jakim olejku mowa? chyba nie o arganowym? jesli tak to to że jest cięzki dla skóry i zapych to kompletny absurd
stosuje go codziennie na noc i woidze jak skóra świetnie na niego reaguje.


---------- Dopisano o 07:45 ---------- Poprzedni post napisano o 07:41 ----------



nie słyszałam nigdy i nie widzialam tego kremiku BB daj znac koniecnie jak przyjdzie czy fajny ok? ja na razie mam zwykły z rossmana bb garniera. Ciekawa jestem jak ten wypadnie w porównaniu do garniera.

Już używam od dawno tego kremu, zamawiałam w okolicach świąt Bożego Narodzenia. I jak dla mnie jest super, bardzo gęsty, ale fajnie się go rozprowadza no i krycie ma mocne. Przynajmniej na moje przebarwienia wystarcza. Występuje tylko w jednym odcieniu, ale kolorystycznie dopasowuje się do skóry. Miały go w testach moja mama, siostra i współlokatorka, każda o innym odcieniu skóry i z innymi problemami (zmarszczki, naczynka itp.) i każda była zadowolona

Myślę, że nie ma go co porównywać z kremami bb typu garnier, maybellin, eveline itp., bo to zupełnie inny rodzaj kosmetyku. Te kremy bb, które ostatnio można kupić w polskich drogeriach to bardziej kremy tonujące i nie mają takiego działania jak azjatyckie bb kremy

Też podzielam jeszcze raz zdanie o olejku arganowym. Jest idealny dla mojej skóry
acapella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-13, 07:14   #1456
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez acapella Pokaż wiadomość
Już używam od dawno tego kremu, zamawiałam w okolicach świąt Bożego Narodzenia. I jak dla mnie jest super, bardzo gęsty, ale fajnie się go rozprowadza no i krycie ma mocne. Przynajmniej na moje przebarwienia wystarcza. Występuje tylko w jednym odcieniu, ale kolorystycznie dopasowuje się do skóry. Miały go w testach moja mama, siostra i współlokatorka, każda o innym odcieniu skóry i z innymi problemami (zmarszczki, naczynka itp.) i każda była zadowolona

Myślę, że nie ma go co porównywać z kremami bb typu garnier, maybellin, eveline itp., bo to zupełnie inny rodzaj kosmetyku. Te kremy bb, które ostatnio można kupić w polskich drogeriach to bardziej kremy tonujące i nie mają takiego działania jak azjatyckie bb kremy

Też podzielam jeszcze raz zdanie o olejku arganowym. Jest idealny dla mojej skóry
czytałam o tych kremach azjatyckich, na wizazu jest nawet całe forum o tym - o profesjonalnych kremach bb - dziewczyny kupują razem na e-bayu. Ale jak zobaczyłam ile tego jest - to odpuściłam wdrażanie sie w temat. A powiedz czym sie sugerowałaś wybierając akurat ten? robiłas jakies rozeznanie wśród bb azjatyckich?

Witaj w klubie zakochanych w olejku arganowym oststnio sobie zrobiłam nim stopy izostawiłam w skarpetach na noc - tez fajnie działa. No i na włosy - bomba!

---------- Dopisano o 08:14 ---------- Poprzedni post napisano o 08:14 ----------

acha - a powiedz czy Ty na ten krem uzywasz jeszcze fluidu?
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-13, 11:44   #1457
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

hm, hm , hm zaintrygował mnie ten azjatycki bb a można go dopaść gdzie indziej niż na ebaju??? np. allegro??? kurcze fajnie jak już buzka będzie ładna stosować coś co nie jest podkładem ale też nie kremem samym ja na zmarszczki na czole póki co stosuję olejek marchewkowy który świetnie nawilża, odmładza i po tygodniu stosowania zauważyłam (bez ściem) że moje zmarszczki na czole są płytsze !!! i w ogóle skóra w lepszej kondycji !!! jak coś mogę podesłać link dla zainteresowanych boję się, że podczas kuracji ( a za tydzień już będę po 1 tabletce) nie będę mogła go stosować????? Dzisiaj odbieram wyniki badań i zobaczymy od jakiej dawki rozpocznę
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-13, 12:37   #1458
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

20 marca idę na mikrodermabrazję i peeling z jakimś kwaskiem Mam już dość przebarwień, nie powiem bo mocno zbladły od zakończenia leczenia, ale jednak lubią sobie przebijać przez podkład:/
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-13, 12:53   #1459
anu
Raczkowanie
 
Avatar anu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 147
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Visez, przypomnij mi ile już po kuracji jesteś?
anu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-13, 12:55   #1460
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez anu Pokaż wiadomość
Visez, przypomnij mi ile już po kuracji jesteś?
Skończyłam na początku października
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-13, 14:18   #1461
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez palinkaaa13 Pokaż wiadomość
hm, hm , hm zaintrygował mnie ten azjatycki bb a można go dopaść gdzie indziej niż na ebaju??? np. allegro??? kurcze fajnie jak już buzka będzie ładna stosować coś co nie jest podkładem ale też nie kremem samym ja na zmarszczki na czole póki co stosuję olejek marchewkowy który świetnie nawilża, odmładza i po tygodniu stosowania zauważyłam (bez ściem) że moje zmarszczki na czole są płytsze !!! i w ogóle skóra w lepszej kondycji !!! jak coś mogę podesłać link dla zainteresowanych boję się, że podczas kuracji ( a za tydzień już będę po 1 tabletce) nie będę mogła go stosować????? Dzisiaj odbieram wyniki badań i zobaczymy od jakiej dawki rozpocznę
a dlaczego nie mogłabys go stosowac podczas kuracji?

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...rotten-ol.html
czy to ten? brzmi obiecująco - i chyba sie skuszę. Uzywam tylko arganowego, ale dla urozmaicenia chyba sobie zakupię.
Ale dziwnie sie nazywa bo on nie jest olejkiem marchewkowym tylko ma wyciąg z marchewki a olejki ma inne o to skład:
SKŁAD:
Olejki roślinne: oliwkowy, migdałowy, krokoszowy, arachidowy, kukurydziany, sojowy, z awokado.
Wyciągi ziołowe: z marchewki, szałwi lekarskiej, oczaru wirginijskiego, rumianku pospolitego, arniki górskiej, bagna zwyczajnego.



Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
20 marca idę na mikrodermabrazję i peeling z jakimś kwaskiem Mam już dość przebarwień, nie powiem bo mocno zbladły od zakończenia leczenia, ale jednak lubią sobie przebijać przez podkład:/
ale fajnie masz.... ja te przebarwienia mam okropne, nie myslałam w zyciu mając trądzik że zostana mi takie paskudne ślady. Przebijają przez wszystko - stosuje krem, potem BB, potem korektor, potem podkład dość mocno matujący, i jeszcze puder sypki i tak i siak przebijają na poliku - nienawidze ich!

Edytowane przez Beth77
Czas edycji: 2013-03-13 o 14:22
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-13, 14:52   #1462
Sissi_W
Rozeznanie
 
Avatar Sissi_W
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 645
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
a dlaczego nie mogłabys go stosowac podczas kuracji?
chyba chodzi o to, że marchewka jest bogata w wit A

a "czysty" olej marchewkowy znajdziesz w sklepie typu mazidła czy zrób sobie krem

Edytowane przez Sissi_W
Czas edycji: 2013-03-13 o 14:54
Sissi_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-13, 15:00   #1463
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Sissi_W Pokaż wiadomość
chyba chodzi o to, że marchewka jest bogata w wit A

a "czysty" olej marchewkowy znajdziesz w sklepie typu mazidła czy zrób sobie krem
hmmm w składzie nie ma nic o wit A...

wiedziałam że gdzies juz go widziałam - własnie na zrób sobie krem choc ja wole naturalis kosmetyki albo biochemie urody. Ten jest fajny bo ma mieszkankę kliku olei i jeszcze rumianek i inne które działają fajnie na syfki więc musze jeszcze poczytac co i jak
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-13, 15:50   #1464
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
ale fajnie masz.... ja te przebarwienia mam okropne, nie myslałam w zyciu mając trądzik że zostana mi takie paskudne ślady. Przebijają przez wszystko - stosuje krem, potem BB, potem korektor, potem podkład dość mocno matujący, i jeszcze puder sypki i tak i siak przebijają na poliku - nienawidze ich![/COLOR]
Nie wymieniłaś nic kryjącego. Poproś w aptece o próbkę podkładu la roche posay https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...wa-wersja.html mogę z czystym sumieniem polecieć każdemu, chyba nie ma lepiej kryjącego i niezapychającego podkladu.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-13, 16:01   #1465
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Nie wymieniłaś nic kryjącego. Poproś w aptece o próbkę podkładu la roche posay https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...wa-wersja.html mogę z czystym sumieniem polecieć każdemu, chyba nie ma lepiej kryjącego i niezapychającego podkladu.
kryjący mam korektor oraz podkład - podkład mam revlon color stay -
niedługo mi sie kończy - ale o próbke poprosze juz teraz - dzieki


ale wiecie co ja nie rozumiem dlaczego nie mozna stsoswać kosmetyków z wit A (o niewielkim stężeniu), że nie mozna łykać preparatów z wit A ok - żeby nie przedawkować, ale dlaczego nie na skórę? czy ona ma właściwości jakies złuszczające czy podrazniające skórę? (przeciez niewielkie stężenie tak jak w tym olejku marchewkowym nie może powodowac ani łuszczenia ani podrażnień.....) wytłumaczcie mi to
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-13, 16:22   #1466
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Przecież witamina A zastosowana na skórę również trafia do organizmu Skóra WCHŁANIA różne substancję, więc bez różnicy czy połkniesz coś z wutaminą A czy się tym posmarujesz. Można położyć się w wannie wódki i wyjść pijanym jak po kielichu.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-13, 16:49   #1467
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ooo to wejdę dzisiaj do szampana:0 będe podchmielona ale żołądek nieobciążony od alko hihhi

czyli do nie chodzi o wit A na skórze tylko o wchłanianie ja PRZEZ skórę? no ale ile tej wit A przez skóre do organizmu sie dostanie jesli jej zawartość jest śladowa w kosmetyku - tzn nie jest jakims głównym składnikiem? ja cały czas byłam przekonana że nie mozna nic stosowac na skóre bo na skórze może poczynic jakies uszkodzenia ale w zyciu bym nie pomyślała o tym że chodzi o jej wchłanianie do organizmu....
a z tym przykładem - w jak wielkiej ilości wódki musiałabym sie wykąpac żeby byc pijana w porównaniu z wypitym alkoholem - wypiję 3 kieliszki i mam dym, a jak w tych 3 się wykąpię - zero działania. I wydaje mi się że tak samo jest z kosmetykami - zjem wit A (np 3% w tabletce)- w postaci suplementu diety - trafia on od razu do krwi - jesli tą samą zawartościa wysmaruje skórę - przeniknie może 5% z tych 3% więc tyle co nic.... no tak na logikę sobie myślę
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-13, 16:57   #1468
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Beth ale masz rozkminę chcesz to stosuj nikt ci nie zabroni, a tak szczegółowych danych ile trafia jak ilość jest śladowa to ci nie powiem bez przesady:P A co do tego pytania ile alko trzeba do wanny żeby się upić, to raczej nie ile alko, a ile w nim siedzieć
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-13, 21:33   #1469
acapella
Zadomowienie
 
Avatar acapella
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 049
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

do Beth77
Nie używam na bb krem fluidu, bo on sam nim jest- ma kolor i jest mocno kryjący.

do Paulinkaaa13

Można na allegro, ale z tego co widziałam o wiele droższy... nawet za 135 zł, a ja za swój płaciłam 66 z groszami. Także jest różnica.
A olejek marchewkowy też mam, a właściwie macerat z marchwi i stosowałam od czasu do czasu z kwasem hialuronowym. Fajnie działał, no ale niestety, od kiedy zaczęłam kurację odstawiłam do lodówki :P
Co do wchłaniania no to chyba wiadomo, że jeśli coś jest w formie doustnej jest tak przygotowane, żeby najlepiej się wchłonęło w przewodzie pokarmowym, a to co w formie do stosowania zewnętrznego, tak, żeby maksymalnie wchłonęło się przez skórę. Etanol zewnętrznie działa rozgrzewająco, raczej się kąpielą nie upijesz :P
A witaminy A w trakcie kuracji w żadnym innej formie niż retinoid NIE WOLNO i olejek marchewkowy też się do tego zalicza. Takie ja przynajmniej dostałam zalecenia Myślę, że jest sporo olejków, które warto wypróbować, a są bezpieczne- po co eksperymentować ze swoim zdrowiem?
acapella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-13, 22:47   #1470
Splinter
Raczkowanie
 
Avatar Splinter
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 234
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Mnie tez kusi ten krem bb (jestem pod wrażeniem zdjęć z bloga ), ale wyczytałam, że zawiera silikony. Trochę się boję, że mnie zatkają

W trakcie dnia postało mi dużo ropnych krostek Wiosna idzie, mam ochotę na randki, a tu takie rzeczy! Właśnie...mam pytanie odnośnie spraw damsko-męskich - czy czułyście się kiedyś realnie mniej atrakcyjne z powodu problemów z cerą? Nie chodzi mi o takie narzekanie, że to nie jest Wasz dzień, tylko o to że nie miałyście ochoty spotkać się z ukochanym z powodu kolejnego wysypu. Bo u mnie, gdy jeszcze byłam w związku, niby wiedziałam, że partner mnie akceptuje, ale czułam się w jakiś sposób gorsza i straszenie się stresowałam każdą nową zmianą. Czyli nie chodziło o to, że mi samej przeszkadzał mój trądzik, tylko bałam się, że osobom trzecim będzie. To takie głupie :/
__________________
Julian Tuwim
Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego w słowa.
Splinter jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:49.