Proszę o pomoc... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-29, 13:22   #1
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Unhappy

Proszę o pomoc...


Kochane specjalistki - ratunku! Pękł mi paznokieć. Niby nic takiego, tyle, że on mi pękł od strony macierzy (mam nadzieję, że prawidłowo się wyrażam - chodzi o tę część, z której paznokieć wyrasta) i niestety zaczyna dalej rosnąć taki "rozdwojony"... Co mogę zrobić we własnym zakresie ew. u stylistki? Będę ogromnie wdzięczna za wszelkie opinie.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 13:48   #2
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Proszę o pomoc...

Naprawdę przez dwa tygodnie żadna specjalistka - stylistka nie znalazła chwili czasu, żeby mi pomóc...?
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 14:50   #3
guga1
Wtajemniczenie
 
Avatar guga1
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 317
Dot.: Proszę o pomoc...

ja ekspertka nie jestem, ale moze uszkodzilas jakos maciez?
czy on jest naprawde pkniety na pol? ze mozesz cos wsdzic pomiedzy 2 czesci czy poprotu jest to rysa, takie wewnetrzne pekniecie ? Najlepiej wstaw fotke.
Ja polecam masowac wcierac oliwke i msowac przy tym maciez no i jesc duzo witaminek
guga1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 15:01   #4
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Proszę o pomoc...

Polecam udać się do stylistki i nałożyć na ten pazurek żel lub akryl. To na pewno zapobiegnie dalszemu pękaniu (bo takie coś może się zdarzyć, pęknięcie może się powiększać). Kiedy paznokieć będzie odpowiednio "sklejony" powinien odrastać normalnie. Nie gwarantuję, że jednorazowe nałożenie żelu bądź akrylu załatwi sprawę, możliwe, że trzeba będzie go uzupełniać przez kilka miesięcy. Ale pazurek powinien się zrosnąć (ja miałam coś takiego po wypadku i kilkumiesięczne noszenie żelu załatwiło sprawę)
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 15:51   #5
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Proszę o pomoc...

Cytat:
Napisane przez Angel@ Pokaż wiadomość
Polecam udać się do stylistki i nałożyć na ten pazurek żel lub akryl. To na pewno zapobiegnie dalszemu pękaniu (bo takie coś może się zdarzyć, pęknięcie może się powiększać). Kiedy paznokieć będzie odpowiednio "sklejony" powinien odrastać normalnie. Nie gwarantuję, że jednorazowe nałożenie żelu bądź akrylu załatwi sprawę, możliwe, że trzeba będzie go uzupełniać przez kilka miesięcy. Ale pazurek powinien się zrosnąć (ja miałam coś takiego po wypadku i kilkumiesięczne noszenie żelu załatwiło sprawę)

Zgadza się.
Trzeba jeszcze tylko dodać ,ze takie pęknięcie jest bardzo nietypowe i może swiadczyć o jakimś stanie chorobowym.
Nie masz innych objawów?
NIc się nie łuszczy, nie pęka, swędzi, rozdwaja, nie zółknie, nie zielenieje?
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 16:59   #6
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Proszę o pomoc...

Margot a ja CI polecam udac się najpierw do chirurga, miałam cos takiego na stopie , gdy latem pare lat temu uderzyłam stopą i stłukłam paluch, przy okazji łamiąc własnie tak nietypowo paznokiec, miał pęknięcie od strony macierzy, był pęknięty jakby przez środek na połówki i trzymał się tuz przy końcu paznokcia na wysokości opuszka, reszta oderwała się od macierzy na połowie swojej długości i nie bylo szas na inne leczenie, niz ściagnięcie - ale u mnie to było ekstremalne zdarzenie, bo zrobił mi się jeszcze krwiak, który tez mi przecinano, żeby spuścić krew, z tego co piszesz, u Ciebie jest duzo lepiej, ale ja bym nie ryzykowała bez konsultacji z lekarzem, niech to może obejrzy specjalista - najlepiej ktos sprawdzony i zaufany, ja akurat mam świetnego chiruga od lat i z wszystkimi urazami biegnę - o ile mogę się ruszać - własnie do niego.

poza tym na pewno ważne jest, czy to tylko powierzchowne peknięcie i mozna założyć cos na paznokiec, czy tez jak zauważyła guga pekł CI do "mięsa" , bo wtedy może lepiej niczym nie pokrywać ???
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 18:02   #7
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Proszę o pomoc...

Dziewczyny, ogromnie dziękuję chciałam się własnie poradzić na forum, zanim sie wybiore do lekarza bądź stylistki.
Peknięcie powstało w wyniku urazu mechanicznego - tzn. nie pamiętam dokładnie samego zdarzenia, ale ostatnio przestawiałam meble i podejrzewam, że mimo rękawiczek musiałam czymś nieźle przycisnąć i niestety, jest to takie pęknięcie "do mięsa". Jako, że to kciuk to powierzchnię ma większą i obok moge pomalować np. odżywką, oliwką też smaruje systematycznie (jak wszystkie skórki) ale nieco bym sie obawiała nałożyc na to żel - dlatego pytam o zdanie specjalistki
Dodam, że przez ostatnie parę miesięcy miałam żel na naturalnej płytce, a teraz od grudnia nie uzupełniam i pozwalam pazurkom rosnąć jak je natura stworzyła. I pękła własnie ta nieutwardzona część paznokcia. Cóż, wygląda na to, że bez lekarza się jednak nie obędzie ale przynajmniej wiem mniej więcej, czego sie spodziewać. Dzięki
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:21.