Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie. - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-12-05, 17:30   #4231
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez Emilcia_1616 Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...arganowym.html
o tym kremie piszecie? Darko myslisz ze ja tez moglabym sie na niego skusic? czy dla mojej odwodnionej skory bedzie za slaby? kusi mnie tez fitomed ma dobre recenzje na KWC
.....
o tym własnie,myślę,że będzie doskonały ! +pod niego nie zaszkodzi jakies serum hialuronowe. ale samodzielnie też świetnie sie spisuje.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 17:33   #4232
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

a gdzie go mozna dostac? bo na allegro nie znalazlam

edit: juz mam

zamowie na DOZ bo mam u siebie ta apteke tylko musze za 20 zl minimum, to moze Darko polecisz cos mojemu TZ ktory ma juz po 30, skore mam bez problemow, zero pryszczy ani nic (jak ja mu zazdroszcze) ale ma sporo zmarszczek

zastanawiam sie nad tym z miodem i kozim mlekiem ale ma na 2 pozycji gliceryne
__________________
24.03.2016

Edytowane przez Emilcia_1616
Czas edycji: 2012-12-05 o 17:55
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 19:41   #4233
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
różnią się? może to kwestia przechowywania testera w sklepie,niestety ale często kosmetyki o zgrozo! nagrzewaja sie od tamtejszego oświetlenia i poprostu szybciej psują.
Tak z ciekawości Megan,gdzie kupiłas stacjonarnie żurawinowego Apisa? bo ja go nie moge nigdzie trafic stacjonarnie.

Darko1 - zamówiłam na stronie internetowej doz i na drugi dzień odebrałam w pobliskiej aptece. Na stronie producenta też można zamówić- do 21.12. przesyłka gratis. Mi zależało na czasie, więc wolałam odebrać w aptece.
Kremik jest super! z czystym sumieniem mogę polecić każdemu. Jeszcze raz dziękuję za polecenie

Co do podkładu M. Factora to gdzieś czytałam, że te z Rossmana są wyprodukowane w Irlandii i dlatego się różnią, bo mają innych producentów, ale nie pamiętam gdzie były produkowane te z Douglasa.
Darko1 a zdradzisz jakiego serum hialuronowego używasz?
__________________
Życie bez glutenu.
Zapraszam: https://www.instagram.com/megip1/
Zapisz
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 20:34   #4234
panacea
Zadomowienie
 
Avatar panacea
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 320
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
.....
o tym własnie,myślę,że będzie doskonały ! +pod niego nie zaszkodzi jakies serum hialuronowe. ale samodzielnie też świetnie sie spisuje.
może i dla mnie będzie dobry.. sądzicie że warto zaryzykować?

jako kompletny zieleniak w kwestii dbania o skórę twarzy, muszę zapytać: jakie są objawy "zapychania" twarzy?
__________________
zakochana żona
najszczęśliwsza mama


1.12.13
1.08.14




20.10.15
panacea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 20:43   #4235
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez panacea Pokaż wiadomość
może i dla mnie będzie dobry.. sądzicie że warto zaryzykować?

jako kompletny zieleniak w kwestii dbania o skórę twarzy, muszę zapytać: jakie są objawy "zapychania" twarzy?
....
śmiało go kupuj,żadne ryzyko za kilkanascie złotych za ponad 100ml,dawno nie trafił mi sie taki dobry kosmetyk.
Zapychanie to np.wypryski,zapchane pory,wągry,krostki ropne,przetłuszczenie,pod skórne bolące gule...i inne takie atrakcje

---------- Dopisano o 21:43 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Co do podkładu M. Factora to gdzieś czytałam, że te z Rossmana są wyprodukowane w Irlandii i dlatego się różnią, bo mają innych producentów, ale nie pamiętam gdzie były produkowane te z Douglasa.
Darko1 a zdradzisz jakiego serum hialuronowego używasz?[/QUOTE]
....
ja mam to serum z Biodermic,ale.... zazwyczaj kupowałam kwas h. z biochemii urody.Biodermic ma troszkę wzbogacony skład<między innymi aloes> ale nie widze spektakularnej różnicy między nim a bu.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 20:45   #4236
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
śmiało go kupuj,żadne ryzyko za kilkanascie złotych za ponad 100ml,dawno nie trafił mi sie taki dobry kosmetyk.
On jest tłusty czy wchłania się? Poszukuję kremu na zimę i ostatnio się nim zainteresowałam,ale nie wiem czy sie nada,bo chcę chronic naczynka. Po składzie wydaje się miec dosc lekką konsystencję,w sumie nawet producent tak go opisuje.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 21:48   #4237
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
On jest tłusty czy wchłania się? Poszukuję kremu na zimę i ostatnio się nim zainteresowałam,ale nie wiem czy sie nada,bo chcę chronic naczynka. Po składzie wydaje się miec dosc lekką konsystencję,w sumie nawet producent tak go opisuje.
....
wchłania się,nie jest tłusty,taki rodzaj musu.Ale czuć taką leciutką warstewkę,skóra nie jest sucha w dotyku,ja tez mam problem z naczynkami o dziwo slicznie rozjaśnia i uspokaja zaczerwienienia.Super pod podkład zwłaszca na jesie/zime.mi wystarcza.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2012-12-05 o 21:51
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-05, 22:02   #4238
panacea
Zadomowienie
 
Avatar panacea
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 320
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

dark01 mogę wtrącić małą prywatę? Jesteś z Łęcznej? widzę że znasz się na rzeczy i dość ogarnięty z Ciebie człowiek czy ten opis jest aktualny? doradzasz i pracujesz jako kosmetyczka/makijażystka?
__________________
zakochana żona
najszczęśliwsza mama


1.12.13
1.08.14




20.10.15
panacea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 22:06   #4239
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez panacea Pokaż wiadomość
dark01 mogę wtrącić małą prywatę? Jesteś z Łęcznej? widzę że znasz się na rzeczy i dość ogarnięty z Ciebie człowiek czy ten opis jest aktualny? doradzasz i pracujesz jako kosmetyczka/makijażystka?
....
miło mi obecnie mieszkam w Warszawie i również tutaj zajmuje się tematami urodowymi.W Ł. miałam mój mały salonik urodowy.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-05, 23:10   #4240
panacea
Zadomowienie
 
Avatar panacea
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 320
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
miło mi obecnie mieszkam w Warszawie i również tutaj zajmuje się tematami urodowymi.W Ł. miałam mój mały salonik urodowy.
O widzisz.. No to super czyli moge "walic jak w dym" przy problemach kosmetycznych? Jest tego troche bo jak juz pisalam jestem swiezakiem w sprawach makijazu i chetnie skorzystam z pomocy fachowcow
__________________
zakochana żona
najszczęśliwsza mama


1.12.13
1.08.14




20.10.15
panacea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-06, 09:15   #4241
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

moj krem juz jedzie do mojej apteki
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-07, 08:53   #4242
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
wchłania się,nie jest tłusty,taki rodzaj musu.Ale czuć taką leciutką warstewkę,skóra nie jest sucha w dotyku,ja tez mam problem z naczynkami o dziwo slicznie rozjaśnia i uspokaja zaczerwienienia.Super pod podkład zwłaszca na jesie/zime.mi wystarcza.
Dziękuję za opinię
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 10:40   #4243
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Zachęciłyście mnie również do tego kremu Apis, ale wolałabym chyba jakąś bardziej treściwą wersję. Myślicie, że ta będzie dobra i nie będzie zapychać? No i czy nada się pod makijaż?
Apis Bogactwo Miodu, regenerujący krem z mleczkiem pszczelim i witaminami A + E;
skład: aqua, olive oil, glycerin, sunflower oil, carbomer, cetearyl alcohol & ceteareth 20, royal jelly powder, tocopherol, hydrogenated retinol, triethanoloamine, tocopheryl acetate, linoleic acid, ascorbyl palmitate, ascorbic acid, citric acid, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, benzyl alcohol, parfum, beta carotene.

Edytowane przez _Roksi
Czas edycji: 2012-12-07 o 10:41
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 11:05   #4244
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
Zachęciłyście mnie również do tego kremu Apis, ale wolałabym chyba jakąś bardziej treściwą wersję. Myślicie, że ta będzie dobra i nie będzie zapychać? No i czy nada się pod makijaż?
Apis Bogactwo Miodu, regenerujący krem z mleczkiem pszczelim i witaminami A + E;
skład: aqua, olive oil, glycerin, sunflower oil, carbomer, cetearyl alcohol & ceteareth 20, royal jelly powder, tocopherol, hydrogenated retinol, triethanoloamine, tocopheryl acetate, linoleic acid, ascorbyl palmitate, ascorbic acid, citric acid, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, benzyl alcohol, parfum, beta carotene.
...
jeżeli nie masz uczulenia na produkty ''pszczołopochodne'' potencjalnie nie powinien zapchać...ja zamówiłam ten miodowy ale ten lżejszy na wypróbowanie
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 11:06   #4245
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
wchłania się,nie jest tłusty,taki rodzaj musu.Ale czuć taką leciutką warstewkę,skóra nie jest sucha w dotyku,ja tez mam problem z naczynkami o dziwo slicznie rozjaśnia i uspokaja zaczerwienienia.Super pod podkład zwłaszca na jesie/zime.mi wystarcza.
to mowa wlasnie o tym APIS krem z miodem i witminami?
szukam na KWC i nie moge znalezc.

ja szukam czegos co rozjasni zaczerwienienia, i uzywam teraz na tradzik rozowaty IWOSTIN, ale jakos szalu nie ma kwc - IWOSTIN
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 11:09   #4246
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
to mowa wlasnie o tym APIS krem z miodem i witminami?
szukam na KWC i nie moge znalezc.

ja szukam czegos co rozjasni zaczerwienienia, i uzywam teraz na tradzik rozowaty IWOSTIN, ale jakos szalu nie ma kwc - IWOSTIN
...
rozmawiałysmy o kremie żurawinowym https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...arganowym.html

na naczynka/zaczerwienienia fajnie działą vit.C jakies serum z vit np.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2012-12-07 o 11:19
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 12:25   #4247
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
jeżeli nie masz uczulenia na produkty ''pszczołopochodne'' potencjalnie nie powinien zapchać...ja zamówiłam ten miodowy ale ten lżejszy na wypróbowanie
A jaką masz cerę? Tłustą, mieszaną, suchą? Co jeszcze warto zamówić na DOZie?
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 13:22   #4248
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
A jaką masz cerę? Tłustą, mieszaną, suchą? Co jeszcze warto zamówić na DOZie?
...
Roksi na czym zamówić? ja zamawiam z czego innego
ja mam skórę megaproblematyczną na podłozu hormonalnym...chyba gorszej już nie ma
i mieszaną i momentami odwodnioną i wszystko mnie zapycha i jeszcze więcej uczula z wiekiem jest coraz gorzej
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2012-12-07 o 13:32
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 23:58   #4249
Striacatella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dobrze kryjący podkład do cery trądzikowej?

Witam! Jest to mój pierwszy temat, więc jeśli coś źle zrobię to z góry bardzo przepraszam
A więc mam 15 lat i duże problemy z trądzikiem. Od dawna leczę się u dermatologa. Czasem jest lepiej, czasem gorzej, jednak nigdy moja twarz nie wygląda tak jak bym chciała. Używałam jakiś w miarę tanich podkładów. Niestety one nic nie zakrywały, dlatego przestałam je stosować, żeby nie nakładać na twarz produktów, które zupełnie nic mi nie dają. Postanowiłam więc zażyczyć sobie na święta jakiś bardzo dobrze kryjący podkład i jeżeli starczy pieniędzy jakiś korektor. Maksymalna kwota to 200 zł. Czy muszę do kupić jeszcze jakiś pędzel, czy nakładać go palcami? Co byście mi polecały?
Striacatella jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-08, 00:45   #4250
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
to mowa wlasnie o tym APIS krem z miodem i witminami?
szukam na KWC i nie moge znalezc.

ja szukam czegos co rozjasni zaczerwienienia, i uzywam teraz na tradzik rozowaty IWOSTIN, ale jakos szalu nie ma kwc - IWOSTIN
Ja Ci polecę serum z wit.C z biochemii oraz tonik aspirynowy. Sama mam niestety trądzik różowaty.
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-08, 08:52   #4251
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: Dobrze kryjący podkład do cery trądzikowej?

tylko mineralne
mają naturalny skład, który nie zapcha Ci cery, a wręcz odwrotnie
a poza tym świetnie kryją, ja używam kryjącego podkładu Annabelle Minerals, ostatnio wprowadzili nowe kolory, właśnie sobie zamówiłam sobie kolejne już opakowania
są niedrogie bo podkład kosztuje 30zł/4g, korektor w tej samej cenie (ja używam najpierw odcień light - on jest bardzo biało-zielony ale idealny na świeże 'czerwone' wypryski, neutralizuje czerwony kolor, a później na niego odcień medium), kryje bardzo dobrze!!
zmieścisz się w 100zł z pędzlem jeszcze
na ich stronie można próbki zamówić, także z trafieniem w odpowiedni kolor to nie problem

sama się bałam minerałów jeszcze rok temu, nie wierzyłam że proszek tak dobrze kryje
teraz nie zamienię na żadne inne podkłady, które zapychały mi cerę

Edytowane przez jessica855
Czas edycji: 2012-12-08 o 08:54
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-08, 09:42   #4252
Striacatella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

A więc mam 15 lat i duże problemy z trądzikiem. Od dawna leczę się u dermatologa. Czasem jest lepiej, czasem gorzej, jednak nigdy moja twarz nie wygląda tak jak bym chciała. Używałam jakiś w miarę tanich podkładów. Niestety one nic nie zakrywały, dlatego przestałam je stosować, żeby nie nakładać na twarz produktów, które zupełnie nic mi nie dają. Postanowiłam więc zażyczyć sobie na święta jakiś bardzo dobrze kryjący podkład i jeżeli starczy pieniędzy jakiś korektor. Maksymalna kwota to 200 zł. Czy muszę do kupić jeszcze jakiś pędzel, czy nakładać go palcami? Co byście mi polecały?
Striacatella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-08, 09:53   #4253
Striacatella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Dobrze kryjący podkład do cery trądzikowej?

Przyznam, że bardzo zaciekawiłaś mnie tymi produktami. Cena bardzo przystępna i jak tak patrzę to na stronie jest napisane, że właśnie dla cery trądzikowej Ale czy one naprawdę tak dobrze kryją? I jak to się nakłada? To jest po prostu proszek, który się wklepuje ?
Striacatella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-08, 10:02   #4254
babcia_miecia
Zadomowienie
 
Avatar babcia_miecia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 035
Dot.: Dobrze kryjący podkład do cery trądzikowej?

Polecam ten filmik o makijażu cery trądzikowej: http://www.youtube.com/watch?v=Jwngbzv0gbY

Tak naprawdę ciężko coś doradzić bez zdjęcia wyglądu twarzy. Niektóre osoby mają bardzo dużo zmian trądzikowych na twarzy, a inne tylko kilka niedoskonałości i też uważają, że ich cera jest "trądzikowa".

Ja polecam jakiś dość dobrze kryjący podkład (np. Revlon Colorstay, Max factor Facefinity, Rimmel Match Perfection w słoiczku, Lirene nature matte) nakładany flat topem, a na zmiany trądzikowe polecam Dermacol nakładany w sposób przedstawiony na filmiku syntetycznym pędzlem do cieni. Później wystarczy wszystko delikatnie przypudrować pudrem sypkim i gotowe. U mnie w zimie takie połączenie sprawdza się znakomicie, wygląda bardzo naturalnie.

Najważniejsze, żeby używać wszystkiego z umiarem. Lepiej dołożyć trochę podkładu czy korektora, niż nałożyć go za dużo.

Przede wszystkim, zdecyduj się na podkład, na który Cię stać i będziesz mogła go później kupować bez uszczerbku dla portfela. Im ciemniejszą masz karnację, tym łatwiej jest kupić dobry podkład za niewielkie pieniądze. Niestety wybór drogeryjnych podkładów dla bardzo jasnej cery jest ograniczony.
babcia_miecia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-08, 11:57   #4255
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Dobrze kryjący podkład do cery trądzikowej?

A ja minerałów nie polecę, bo potrafią wysuszać skórę i się warzyć - przerabiałam na sobie. Krycia też bym nie przechwalała, bo wcale nie odbiega od krycia podkładów drogeryjnych (testowałam co najmniej 5 różnych firm, odcieni i formuł nawet nie zliczę). Szczególnie skóra wymęczona leczeniem u dermatologa potrzebuje bardziej treściwych i w mojej opinii płynnych podkładów. Ja po dwuletnim romansie z minerałami wróciłam do tradycyjnych, aczkolwiek warto zamówić sobie np. próbki i przetestować, na lato mogą być jak znalazł.

Ze swojej strony mogę polecić fluid Pharmaceris - nazywa się chyba Delikatny fluid kryjący. Bardzo fajny produkt do cery trądzikowej - nie zapycha, ma higieniczną pompkę, nieźle kryje, nie ściąga skóry. Cena też nie jest zła, bo około 39zł w aptece.

Ogólnie polecałabym wypytać dermatologa o dobry podkład dla Twojej skóry, bo ile osób, tyle opinii. Revlona bym odradzała (jest dobry na większe wyjścia, ale na co dzień dla młodej skóry zdecydowanie za ciężki! Rimmel Match Perfection też może wzmagać zapychanie przy problematycznej skórze, dodatkowo na przesuszoną leczeniem skórę absolutnie się nie nadaje, innych wymienionych przez poprzedniczkę nie znam).

Generalnie mając 15 lat i problematyczną skórę wybrałabym się do apteki i poprosiła o próbki delikatnych, kryjących podkładów (Pharmaceris, La Roche Posay czy inne tego typu). Osobiście widzę ogromną różnicę między podkładem Pharmaceris a drogeryjnymi typu Rimmel czy nawet droższym Revlonem. Pharmaceris nie szkodzi skórze, poza kryciem wręcz pielęgnuje.

Aha. Warto do podkładu dokupić pędzel. Do minerałów flat top, do płynnych tak zwany języczek (foundation brush), wygoogluj sobie zdjęcia. Ja już nie potrafię wyobrazić sobie nakładania podkładu (szczególnie ciężkiego jak np. Revlon) czymś innym niż pędzlem.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-08, 12:15   #4256
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Dobrze kryjący podkład do cery trądzikowej?

Nie polecam pędzla języczkowego do podkładu płynnego. Potrafi zrobić niezłe smugi co fajnie nie wygląda. Do podkładu mineralnego jak i płynnego dobry jest flat top. Dobrze zbity i z gęstym włosiem.
wypad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-08, 12:52   #4257
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Dobrze kryjący podkład do cery trądzikowej?

Cytat:
Napisane przez wypad Pokaż wiadomość
Nie polecam pędzla języczkowego do podkładu płynnego. Potrafi zrobić niezłe smugi co fajnie nie wygląda. Do podkładu mineralnego jak i płynnego dobry jest flat top. Dobrze zbity i z gęstym włosiem.
Popieram Miałam języczkowy i musiałam poprawiać i tak palcami, bo robił smugi a teraz mam Hakuro H51 i nakłada podkład idealnie
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-08, 14:14   #4258
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Dobrze kryjący podkład do cery trądzikowej?

watek o podkladach jest na samej gorze, nawet zadalas juz tam pytanie. a tam przez kilka ostatnich stron bylo duzo o kryjacyh podkladach.
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-08, 15:24   #4259
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Dobrze kryjący podkład do cery trądzikowej?

Cytat:
Napisane przez wypad Pokaż wiadomość
Nie polecam pędzla języczkowego do podkładu płynnego. Potrafi zrobić niezłe smugi co fajnie nie wygląda. Do podkładu mineralnego jak i płynnego dobry jest flat top. Dobrze zbity i z gęstym włosiem.
Nawet w przypadku pędzla jak widać co człowiek, to opinia Ja języczkowym posługuję się bez problemu, zero smug, podkład przepięknie i cieniutko rozprowadzony. Od czasu jak mam języczek, to mogę się malować nawet z zamkniętymi oczami i zawsze wychodzi super, świetne krycie + brak maski.

Flat top natomiast do płynnego podkładu zupełnie mi nie leży - robi u mnie plamy, smugi, efekt dużo gorszy niż przy aplikacji palcami, zupełnie nie umiem ogarnąć tego gęstego, zbitego włosia
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-08, 16:31   #4260
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Ja Ci polecę serum z wit.C z biochemii oraz tonik aspirynowy. Sama mam niestety trądzik różowaty.
gdzie kupic?
bo nie ma ani na allegro, ani na kwc o tym mowy.. nie wiem gdzie szukac i ile kosztuje?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:05.