Seria Mass Effect - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety > Gry komputerowe

Notka

Gry komputerowe Forum dla graczy komputerowych. Nie wiesz w co grać? Co kupić? Która gra jest fajna? Dołącz i podziel się wiedzą i pomysłami.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-07, 18:20   #1
Cersa
Rozeznanie
 
Avatar Cersa
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 666

Seria Mass Effect


Dziwne, że ta kultowa trylogia nie ma własnego tematu. Przeżyłam wspaniałe chwile z tymi grami i mam do nich ogromny sentyment.
Pierwsza gra, która umożliwiła romans z kosmitami.
Cersa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-10, 18:20   #2
Burstinatrix
Raczkowanie
 
Avatar Burstinatrix
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 144
Dot.: Seria Mass Effect

Chyba najbardziej podobała mi się "dwójka". Ja romansowałam z Liarą przez całą serię.
Burstinatrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-15, 11:30   #3
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Seria Mass Effect

Na temat Mass Effecta moglabym rozmawiac godzinami, bezpieczniej ze mna tego tematu nie poruszac, bo w zyciu sie nie zamkne Obok Wiedzmina moja ukochana seria gier, nieprzebita pod wzgledem wywolywania emocji i placzu. Absolutnie cudowna seria, do ktorej ciagle wracam, zawsze mam jakis aktywny playthrough, nie zlicze ile razy juz ja skonczylam, to jest jedna z takich gier, ze powrot do niej odczuwa sie jak powrot do domu.

Ogolnie chyba najbardziej podobala mi sie dwojka (natomiast jesli chodzi o mechanike i walke, no to Andromeda wymiata wszystko na tym polu, szkoda ze tylko na tym), ale trojka jest niedaleko za nia, ponadto jest najbardziej emocjonalna, w jedynce troche boli powtarzalnosc questow pobocznych i lokacji, ale ma niesamowity klimat i soundtrack. W jedynce zwykle romansowalam Kaidana (pare razy zdarzyla sie Liara), ale potem zawsze doprawialam im rogi z Garrusem i tak juz zostawalo do konca. Shakarian Raz udalo mi sie przejsc cala trylogie romansujac tylko Liare, bylo mega ciezko, ale mialam ochote na taki test, ale nieeee, Garrus jest moim idealem, nie umiem mu odmowic

Mam do tej serii tym wiekszy sentyment, ze bardzo mi pomogla przejsc przez pewne momenty w zyciu, ponadto miala duzy wplyw na ksztaltowanie sie mojego charakteru i podejscia do pewnych spraw. Mozna sie smiac, bo to niby tylko gra, ale sporo zawdzieczam zarowno tej serii, jak i community skupionemu wokol niej

Aha, no i nie mozna oczywiscie zapomniec o tym, ze dzieki Mass Effectowi zaliczylam moje 'sexual awakening' i zostalam zadeklarowana ksenofilka
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 20:56   #4
Cersa
Rozeznanie
 
Avatar Cersa
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 666
Dot.: Seria Mass Effect

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;83588156]
Ogolnie chyba najbardziej podobala mi sie dwojka (natomiast jesli chodzi o mechanike i walke, no to Andromeda wymiata wszystko na tym polu, szkoda ze tylko na tym), ale trojka jest niedaleko za nia, ponadto jest najbardziej emocjonalna, w jedynce troche boli powtarzalnosc questow pobocznych i lokacji, ale ma niesamowity klimat i soundtrack. W jedynce zwykle romansowalam Kaidana (pare razy zdarzyla sie Liara), ale potem zawsze doprawialam im rogi z Garrusem i tak juz zostawalo do konca. Shakarian Raz udalo mi sie przejsc cala trylogie romansujac tylko Liare, bylo mega ciezko, ale mialam ochote na taki test, ale nieeee, Garrus jest moim idealem, nie umiem mu odmowic
[/QUOTE]

Też najbardziej podobała mi się 'dwójka'. Wydawała się bardziej dopracowana i rozbudowana niż 'trójka'. Kompani też jakby łatwiej dawali się lubić. W Andromedę nie grałam.

Mam nadzieję, że seria powróci kiedyś do łask, bo szkoda, żeby tak fascynujący świat się zmarnował. Scenarzyści z otwartymi umysłami byliby zdolni opowiedzieć jeszcze morze historii bez wycieczek do Andromedy.
Cersa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 03:14   #5
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: Seria Mass Effect

Kupiłam sobie jedynkę i dobrze mi się grało, ale doszłam do misji na księżycu, gdzie wchodzę do pomieszczenia i dostaję rakietą w twarz I się zacięłam.

Teraz na playa może sobie trójeczkę kupię... Bo Andromeda ponoć nieporozumienie...
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 21:16   #6
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Seria Mass Effect

Cytat:
Napisane przez Cersa Pokaż wiadomość
Też najbardziej podobała mi się 'dwójka'. Wydawała się bardziej dopracowana i rozbudowana niż 'trójka'. Kompani też jakby łatwiej dawali się lubić. W Andromedę nie grałam.

Mam nadzieję, że seria powróci kiedyś do łask, bo szkoda, żeby tak fascynujący świat się zmarnował. Scenarzyści z otwartymi umysłami byliby zdolni opowiedzieć jeszcze morze historii bez wycieczek do Andromedy.
Jeju, właśnie dlatego mam takie problemy z Andromedą. Bo mieli rewelacyjne uniwersum - z bogatą historią, detalami, kulturą, no cud-miód, a zostawili to w cholerę i dali nam w zamian dwie nowe rasy i kilka planet. No bosko... Próbowałam grać, ale nie dałam rady. Towarzysze byli dla mnie nudni i bezbarwni. I nie było Garrusa

Ale 1-3 są dla mnie rewelacyjnymi grami do których wracam do tej pory. Bo nawet drugo czy trzecioplanowe postaci potrafiły mnie zainteresować i potrafiłam je polubić. Do tego stopnia że potrafię je przywoływać w rozmowach kompletnie niezwiązanych z grami. Naprawdę doceniam to że potrafili stworzyć tyle postaci z którymi mogłam się poczuć emocjonalnie związana

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 11:24   #7
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Seria Mass Effect

Cytat:
Napisane przez Cersa Pokaż wiadomość
Też najbardziej podobała mi się 'dwójka'. Wydawała się bardziej dopracowana i rozbudowana niż 'trójka'. Kompani też jakby łatwiej dawali się lubić. W Andromedę nie grałam.

Mam nadzieję, że seria powróci kiedyś do łask, bo szkoda, żeby tak fascynujący świat się zmarnował. Scenarzyści z otwartymi umysłami byliby zdolni opowiedzieć jeszcze morze historii bez wycieczek do Andromedy.
Na trójkę mieli zdecydowanie mniej czasu niż na dwójkę i to czuć. Bodajże 22 miesiące. To przecież prawie nic.

Ale moja ulubiona jest 1. Najbardziej spójna, fabuła najlepsza, jak się gadało z Suwerenem to aż ciarki przechodziły, bo wydawało się groźne. I zostawanie Widmem.

Reszta była dobra, ale trójka leciała bardziej na uczuciach niż na porządnej historii, a dwójka, chociaż rozwijanie relacji z drużyną było boskie i misja samobójczą mocno trzymała w napięciu, jest fillerem po prostu.

Też w trójce trochę za bardzo poszli na łatwiznę że spłycaniem wszystkich wyborów z poprzedniej części.

Zabileś Rachni? Nie przejmuj się, Żniwiarze ich sklonowali!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;83588156]W jedynce zwykle romansowalam Kaidana (pare razy zdarzyla sie Liara), ale potem zawsze doprawialam im rogi z Garrusem i tak juz zostawalo do konca. Shakarian Raz udalo mi sie przejsc cala trylogie romansujac tylko Liare, bylo mega ciezko, ale mialam ochote na taki test, ale nieeee, Garrus jest moim idealem, nie umiem mu odmowic
[/QUOTE]

Team One Turian kind of woman 4EVA.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-23, 15:17   #8
ifublackorwhite
Raczkowanie
 
Avatar ifublackorwhite
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 266
Dot.: Seria Mass Effect

Lubię Mass Effect, przeszłam wszystkie części, ale jakoś mnie nie porwała. Najbardziej przypadła mi do gustu część 2.
ifublackorwhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 00:39   #9
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Seria Mass Effect

A grałyście w Mass Effect: Andromeda? Toż to jakaś masakra
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 10:05   #10
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Seria Mass Effect

Cytat:
Napisane przez _Sliwka_6 Pokaż wiadomość
A grałyście w Mass Effect: Andromeda? Toż to jakaś masakra
Miałam przyjemność, kiedy jeszcze był bug na bugu.

No nie powala. Mocno nie powala.

Ale gdyby gra nazywała się po prostu "Andromeda", to nie w☠☠☠☠ilaby mnie i może nawet uznałabym ją za spoko. No ale się nazywała "Mass Effect" i to ja zgubiło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 10:33   #11
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Seria Mass Effect

Cytat:
Napisane przez _Sliwka_6 Pokaż wiadomość
A grałyście w Mass Effect: Andromeda? Toż to jakaś masakra
Próbowałam. Naprawdę próbowałam. No i nie pykło. Doceniam wygląd planet (a przynajmniej tej pierwszej, bo dalej nie doleciałam), ale to by było na tyle. Reszta była wielkim "meeh". Dialogi nudne jak cholera, dziwne twarze, bohaterowie nijacy, no nie o to chodziło...
Próbowałam kilka razy (bo to przecież Mass Effect), ale za każdym razem szybko odpadałam.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-01, 15:14   #12
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Seria Mass Effect

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
Dialogi nudne jak cholera, dziwne twarze, bohaterowie nijacy, no nie o to chodziło...

Ja to się uśmiałam z dialogów xD "Moja twarz jest zmęczona". Albo Ryder mówiąca, że jej ojciec nie żyje z takim głupim, szerokim uśmiechem, jakby się z tego cieszyła


https://www.youtube.com/watch?v=4-y2uX2QI6k
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-15, 21:19   #13
Cersa
Rozeznanie
 
Avatar Cersa
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 666
Dot.: Seria Mass Effect

Krążą pewne plotki o prawdopodobnym remasterze trylogii. Jestem za i niech seria w końcu wróci do Drogi Mlecznej.
Cersa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 12:47   #14
MayaMarie
Raczkowanie
 
Avatar MayaMarie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 410
Dot.: Seria Mass Effect

Nowa fanka Mass Effect melduje się. W tym roku przeszłam (pierwszy raz w życiu, pewnie nie ostatni) trzy części. Dla mnie najlepsza jest trójka, pod względem historii i emocji (płakałam na końcu) i oczywiście samej walki, czysta przyjemność. Ale jedynka miała niepowtarzalny klimat tajemnicy. Tego już się nie powtórzy! I Cytadela najlepsza w jedynce. Dwójkę lubię najmniej (unpopular opinion! ) Niby rozwijanie relacji, ale dla mnie zbyt na siłę, no nie w moim stylu i emocje też nie w moim stylu (kwestia gustu/wrażliwości ) Za bardzo styl kina superbohaterskiego. W porównaniu z jedynką wydawała mi się taka płytka. :/Mimo, że niby rozwój postaci itp. No ale sama historia słaba... Ale za to fajny gameplay, Shepard piękna (w trójce zbrzydła xd), Normandia piękna, no i szybko się grało i końcówka emocjonująca. I super relaksujące skanowanie planet


Mi romansowo totalnie nikt nie pasował w jedynce i dwójce i moja biedna Shepard tylko ratowaniem świata się zajmowała, ale w trójce znalazła się Samancia! Warto było na nią czekać, fajnie napisany romans (taki w sam raz, bez dram i zadęcia, ale z uczuciem, uroczy i zabawny, brawo!) Tylko scena pod prysznicem zepsuta, bo Shepard weszła w ubraniu, co za nieogar z niej. (A naprawdę to masakra z tą cenzurą.)


I jeszcze mam unpopular opinion, bo nie lubię Citadel DLC.
__________________
"Smile. The world is not ending just yet."


Daeran, Wrath of the Righteous
MayaMarie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-11, 17:47   #15
Cersa
Rozeznanie
 
Avatar Cersa
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 666
Dot.: Seria Mass Effect

https://www.youtube.com/watch?v=Lg-Ctg6k_Ao

Liaro, jak dobrze cię znowu widzieć.
Potrzebowałam tego. Oby wyszedł im ten nowy Mass Effect (i Dragon Age). Jak rozumiem to będzie bezpośrednia kontynuacja "czerwonego" (kanonicznego) zakończenia?
Cersa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 04:22   #16
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Seria Mass Effect

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-05 o 04:43
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 08:41   #17
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Seria Mass Effect

Kurde, kompletnie mi nie zrobił ten trailer. Muszę przyznać, że zobaczenie w nim Liary było dla mnie rozczarowujące. Z tylu postaci naprawdę musieli wybrać tę najnudniejszą? Echhh... Jeszcze w jedynce była taka nerdy i awkward i to potrafiło być urocze. Ale w późniejszych częściach była dla mnie nieznośna :/
No cóż, i tak czekam i będę grać

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 10:01   #18
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Seria Mass Effect

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
Kurde, kompletnie mi nie zrobił ten trailer. Muszę przyznać, że zobaczenie w nim Liary było dla mnie rozczarowujące. Z tylu postaci naprawdę musieli wybrać tę najnudniejszą? Echhh... Jeszcze w jedynce była taka nerdy i awkward i to potrafiło być urocze. Ale w późniejszych częściach była dla mnie nieznośna :/
No cóż, i tak czekam i będę grać

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Też nie jestem fanką Liary.

Powinni byli dać Garrusa, czy ktoś nie kocha Garrusa?

W sensie gadałam z wieloma osobami i do Liary czy Tali są mieszane uczucia. Garrusa kocha każdy, Wrexa też zresztą.

Ale z perspektywy, że Wrex w sumie jest z nami tylko w jedynce rozumiem, że to nie byłby dobry wybór. Liara na nas leje w dwójce, ale i tak mamy ją kochać. Osobą, która rzuca wszystko i jest z Shepard nieważne co by się nie działo jest Garrus. Każdy ma jakieś tam swoje sprawy do ogarnięcia, Liara ma swoje cieniste sprawy, Wrex ogarnia Tuchankę, Ashley/Kaidan to... ugh, Tali musi posiedzieć we Flotylli pogadać słońce i gethy, a mój ziomek, Garrus, znajdzie Prymarchę i poleci ze mną nawet jak Palaven płonie.

(Już abstrachując od mojej wielkiej i lekko psychopatycznej miłości do Garrusa, to nie kumam, dlaczego twarzą trylogii została właśnie Liara, może dlatego, że może z obiema Shepardami, bo jest bi?)

Ale uparli się na tą Liarę, wciskali mi ją przez gardło całą trójkę i dalej robią to samo...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 11:31   #19
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Seria Mass Effect

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Też nie jestem fanką Liary.

Powinni byli dać Garrusa, czy ktoś nie kocha Garrusa?

W sensie gadałam z wieloma osobami i do Liary czy Tali są mieszane uczucia. Garrusa kocha każdy, Wrexa też zresztą.

Ale z perspektywy, że Wrex w sumie jest z nami tylko w jedynce rozumiem, że to nie byłby dobry wybór. Liara na nas leje w dwójce, ale i tak mamy ją kochać. Osobą, która rzuca wszystko i jest z Shepard nieważne co by się nie działo jest Garrus. Każdy ma jakieś tam swoje sprawy do ogarnięcia, Liara ma swoje cieniste sprawy, Wrex ogarnia Tuchankę, Ashley/Kaidan to... ugh, Tali musi posiedzieć we Flotylli pogadać słońce i gethy, a mój ziomek, Garrus, znajdzie Prymarchę i poleci ze mną nawet jak Palaven płonie.

(Już abstrachując od mojej wielkiej i lekko psychopatycznej miłości do Garrusa, to nie kumam, dlaczego twarzą trylogii została właśnie Liara, może dlatego, że może z obiema Shepardami, bo jest bi?)

Ale uparli się na tą Liarę, wciskali mi ją przez gardło całą trójkę i dalej robią to samo...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bogowie, tak bardzo zgadzam się z każdym słowem
Garrus jest ultymatywnym bro i ultymatywnym romansem.
I nie przeżył drastycznej zmiany osobowości jak Liara.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-14, 20:32   #20
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Seria Mass Effect

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-05 o 04:43
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 20:35   #21
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Seria Mass Effect

Co? Ale to jest remaster graficzny przecież, żadna nowa fabuła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 20:51   #22
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Seria Mass Effect

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-05 o 04:43
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-14, 22:34   #23
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Seria Mass Effect

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Co? Ale to jest remaster graficzny przecież, żadna nowa fabuła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nieee... Będzie i remaster i nowa część
Ten trailer z Liarą to z tej nowej produkcji.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-15, 08:19   #24
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Seria Mass Effect

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
Nieee... Będzie i remaster i nowa część
Ten trailer z Liarą to z tej nowej produkcji.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
A, to ja nie gram, bo nie wierzę, że to będzie spoko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-15, 09:49   #25
MayaMarie
Raczkowanie
 
Avatar MayaMarie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 410
Dot.: Seria Mass Effect

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
Jeszcze w jedynce była taka nerdy i awkward i to potrafiło być urocze. Ale w późniejszych częściach była dla mnie nieznośna :/
Co do Liary to mam na odwrót - w pierwszej części nie przepadałam za tą postacią, bo nie przepadam za tym utartym schematem kobiecej postaci, która jest super mądra w swoich dziedzinach i super kochana i miła, ale życiowo awkward i nieogarnięta. :/ (np. Merrill z DA też taka była..). No i ten zachwyt Liary Shepardem (choć uzasadniony w inny sposób) to dla mnie i tak tylko po to, by gracz (głównie męski) miał taką space babe co na niego leci i się nim zachwyca w kółko. xd

W kolejnych częściach Liara to już dla mnie bardzo spoko postać. Choć mnie osobiście nudzi i zabierałam ją tylko, by czasem z jej mocy pokorzystać, bo wolę inne osobowości. Ale fajnie, że życiowo się ogarnęła.


Szału na Garrusa nie rozumiem, ale tak, bardzo doceniam go jako bro, bardzo cenię takie cudownie lojalne postaci, no ale dla mnie to on właśnie jest tak jak brat, że kompletnie nie widzę go pod kątem romantycznym. xd


Do nowej części gry jestem nastawiona pozytywnie, nawet bardziej niż do nowego DA.
__________________
"Smile. The world is not ending just yet."


Daeran, Wrath of the Righteous
MayaMarie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-15, 11:36   #26
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Seria Mass Effect

Cytat:
Napisane przez MayaMarie Pokaż wiadomość
Co do Liary to mam na odwrót - w pierwszej części nie przepadałam za tą postacią, bo nie przepadam za tym utartym schematem kobiecej postaci, która jest super mądra w swoich dziedzinach i super kochana i miła, ale życiowo awkward i nieogarnięta. :/ (np. Merrill z DA też taka była..). No i ten zachwyt Liary Shepardem (choć uzasadniony w inny sposób) to dla mnie i tak tylko po to, by gracz (głównie męski) miał taką space babe co na niego leci i się nim zachwyca w kółko. xd

W kolejnych częściach Liara to już dla mnie bardzo spoko postać. Choć mnie osobiście nudzi i zabierałam ją tylko, by czasem z jej mocy pokorzystać, bo wolę inne osobowości. Ale fajnie, że życiowo się ogarnęła.


Szału na Garrusa nie rozumiem, ale tak, bardzo doceniam go jako bro, bardzo cenię takie cudownie lojalne postaci, no ale dla mnie to on właśnie jest tak jak brat, że kompletnie nie widzę go pod kątem romantycznym. xd


Do nowej części gry jestem nastawiona pozytywnie, nawet bardziej niż do nowego DA.
O ile zgadzam się z tym, że jest to trop opisujący Liarę (i mi to nie przeszkadza), to kompletnie w tym nie widzę Merrill. Gdyby Merrill była super mądra w swojej dziedzinie, to by nie było całego jej story arcu. Ta dziewczyna była zaślepioną psychopatką za którą inni musieli naprawiać jej własne błędy. Nic "kochanego" w niej nie było.
A Liara dla mnie była nieznośna, bo nie miała wad. Była idealna pod każdym względem. Tylko w jedynce miała jeszcze jakiekolwiek cechy które nie sprawiały, że była chodzącym ideałem. Bo niestety w 2 i 3 już takowy z niej robili.

A Garrus ma tak seksowny głos, że zabija dla mnie wszystkie "braterskie" vibe'y jakie mógłby mieć

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-15, 12:38   #27
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Seria Mass Effect

Ja Garrusa też miałam za najlepszego bro, razem z Wrexem.

I pamiętam jak grałam i się cieszyłam, że Garrus to Archangel, ale ogólnie bez kisielu w majtkach.

Ale potem przyszła lojalnościowa i "you know what else is bad for bussiness? A broken neck" i się zakochałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-15, 17:07   #28
MayaMarie
Raczkowanie
 
Avatar MayaMarie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 410
Dot.: Seria Mass Effect

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
O ile zgadzam się z tym, że jest to trop opisujący Liarę (i mi to nie przeszkadza), to kompletnie w tym nie widzę Merrill. Gdyby Merrill była super mądra w swojej dziedzinie, to by nie było całego jej story arcu. Ta dziewczyna była zaślepioną psychopatką za którą inni musieli naprawiać jej własne błędy. Nic "kochanego" w niej nie było.
A Liara dla mnie była nieznośna, bo nie miała wad. Była idealna pod każdym względem. Tylko w jedynce miała jeszcze jakiekolwiek cechy które nie sprawiały, że była chodzącym ideałem. Bo niestety w 2 i 3 już takowy z niej robili.

Ok. Każdy ma swoje zdanie. Moje jest takie: Merrill jest słodka, urocza, przecież ona co chwilę przeprasza, że żyje. Obie z Liarą (z pierwszego ME) są tak mega delikatne, że moja postać nie umiałaby nawet wejść z żadną z nich w romans. xd
Na stronie TVTropes dopisali jej np. tropy Ditzy Genius oraz Skilled but Naive.


Mi brak wad Liary nie przeszkadza, choć rozumiem, że komuś może. Ale przeszkadza mi jej wciskanie jako love interest.
__________________
"Smile. The world is not ending just yet."


Daeran, Wrath of the Righteous
MayaMarie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-15, 18:23   #29
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Seria Mass Effect

Cytat:
Napisane przez MayaMarie Pokaż wiadomość
Ok. Każdy ma swoje zdanie. Moje jest takie: Merrill jest słodka, urocza, przecież ona co chwilę przeprasza, że żyje. Obie z Liarą (z pierwszego ME) są tak mega delikatne, że moja postać nie umiałaby nawet wejść z żadną z nich w romans. xd
Na stronie TVTropes dopisali jej np. tropy Ditzy Genius oraz Skilled but Naive.
Ale to, że Merrill przeprasza że żyje przecież nie wyklucza tego, że dziewczyna nie wie co robi, nie rozumie konsekwencji tego co robi i w wolnych chwilach bawi się z demonami. Za co wszyscy dookoła płacą bardzo wysoką cenę. Jednym z moich największych problemów w kwestii wyborów fabularnych z DA2 było to, że nie mogłam jej zabić aby uratować innych.
Więc po prostu mam problem z uznaniem jej za chociaż trochę "genialną". Ba, ona plasuje się w moim top 3 idiotów z DA Przy czym nie jest to "a teraz wszyscy mają się ze mną zgadzać", tylko zdziwienie, że mag krwi wzywający demony może być uroczy
W porównaniu z nią Liara jest zdecydowanie lepiej zorientowana w tym co robi i zdecydowanie lepiej rozumie konsekwencje tego co robi.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-15, 18:39   #30
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Seria Mass Effect

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-05 o 04:43
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Gry komputerowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 20:14:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:04.