Jak podkreślić jasną cerę? III - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-12, 13:29   #4231
nikadomi
Rozeznanie
 
Avatar nikadomi
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 993
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
znowu piszę na wizażu, bo nie mam się komu wygadać - tylko wy mnie rozumiecie.... moja mam znowu zaczęła - kłóci się ze mną o filtrowanie i kolor mojej skóry...'popatrz na swoje koleżanki - tak ładnie wyglądają(bo są opalone)', 'masz skórę jak grużliczka czy anemiczka' 'ludzie dziwnie się na ciebie patrzą, aż mi wstyd za ciebie', 'powinnaś iśc do psychiatry bo masz jakieś zaburzenie - normalni ludzie tak nie wyglądają i nie chcą wyglądać!' nawet nie wiecie, co ja czuję -wtóruje jej cała moja rodzina. mama zarzuca mi, z kłamię, mówiąc że bez filtrów dostaję pokrzywki, mam AZS - oczywiście wynik smarowania się filtrami - i muszę stosować maść (Protopic), podczas której stosowania należy chronić skórę przed słońcem, ba - w ulotce napisane jest nawet, by zakrywać ciało długim ubraniem. co nato moja mama - zmowa firmy farmaceutycznej z producentami filtrów, żeby napędzać ich sprzedaż... ja już nie mam argumentów i nie umiem z nią rozmawiać. dziś powiedziała nawet, że pójdzie zapytać moją dermatolożkę o zdanie - mam nadzieję, że to otworzy jej oczy... no i włącza się babcia "ja nigdy nie używałam żadnych kosmetyków i nie muszę ciągle chodzić do alergologa' wg niej człowiekowi potrzeba jedynie wody i mydła, broń Boże się nie malować.


Wiesz, ja miałam w domu to samo, teraz już się trochę przyzwyczaili, nie słuchaj ich
Pamiętaj, że zawsze będziesz wyglądała pięknie, świeżo i młodo i kiedyś wszystkie koleżanki będą Ci zazdrościły, bo zawsze przy nich będziesz wyglądała lepiej.
Nie daj się !!! Nie myśl o tym co mówią wszyscy, bo jeszcze nabawisz sie jakiejś nerwicy. Ludzie mają kiepski gust, nie mają swojego zdania, zawsze ładne będzie to, co podoba sie większości, tak jest i z muzyką i ze wszystkim.
nikadomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-12, 13:39   #4232
nikadomi
Rozeznanie
 
Avatar nikadomi
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 993
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Przepraszam za post za postem, ale aż "mnie nosi" jak to wszystko czytam.
Dlaczego ludzie tak się wtrącają w życie innych?

Za rok biorę ślub i już wszystkie ciotki, koleżanki, teściowa i wszyscy dookoła tłumaczą mi, że koniecznie będę musiała iść do solarium, zrobić sie na "skwarkę".

Oczywiście ja nie pójdę do solarium i wiem, że w ten najpiękniejszy dzień mojego życia będę biała i wszyscy będą mówili, że jestem brzydka, blada, okropna i zaniedbana...

Już nie raz płakałam z powodu ludzi, którzy robią tyle przykrosci z powodu bladości
nikadomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-12, 14:16   #4233
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Nikadomi, możesz używać opcji edytuj.



U mnie już wszyscy chyba odpuścili. Znajomi już wiedzą, że jak trzeba to mam cięty język i na chamski komentarz odwdzięczam się dobitnie szczerze. Każdy ma wady, ja swoją bladość uważam za atut i dobrze mi z tym.
Z prostakami w kwestii komentowania wyglądu nie ma co się szczypać. Ja głośno komentuję tylko jak ktoś mi się podoba. (dziś spotkałam trochę starszą koleżankę, której w wieku przedszkolnym powiedziałam, żę ma duże cycki )
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-12, 14:22   #4234
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

dzięki dziewczyny - nie wiem, co bym bez was zrobiła.niestety nie mam naturalnie takich włosów ale dobrze się czuję jako rudzielec i 'naturalniej' ze swoja bladą skórą - to zasługa mojej fryzjerki, ale i kolejny powód do kłótni z moją mamą- ona nie cierpi takiego koloru włosów a farbowanie jest dla niej równie inwazyjne i szkodliwe,co np robienie tatuażu. wg niej tylko siwiejące panie mają do tego prawo. wczorajsza awantura poszła właściwie o to - białą skórę+rude włosy, bo akurat wybrałam się na odświeżenie koloru. a wybielać to się nie wybielam specjalnie - smaruję tylko acnedermem bliznę na nodze z nadzieją, że się rozjaśni. przestałam też robić piling cytrynowy, bo moja skóra zaczyna ostatno wariować po wit c. w efekcie to juz zupełnie nie przypominam swojej rodziny - rodzice, dziadkowie si ostryopaleni, ciemne włosy no i ja - biała i ruda, jeżeli znajdę zdjęcie gdzie jestem ze swoją siostrą to same zobaczycie absurdalna - nie jestem słaba psychicznie, naprawde mogę wiele znieść, ale chciałabym po prostu, żebym mogła normlnie rozmawiać z moja mamą, żeby zniknęły te ciągłe kłótnie i grożby, ale jednocześnie nie chcę robić czegoś wbrew sobie... właśnie w takich momentach przychodzą desperackie myśli o samoopalaczu... ale na myśl o mnie z tą okropną brązową skórą. jedyna nadzieja w mojej alergolożce do której niedługo sie wybieram i chcę wziąć mamę - może uwierzy komuś kto studiował medycynę i m tytuł dr jeżeli nie swojej córce., ale wg niej - lekarzom nie można wierzyć...
absurdalna - masz rację, twoja sytuacja jest dokładnie jak moja. ja nigdy nie smaruję się filtrem w czyjejś obecności - nawet boję się myśleć, co usłyszałabym na temat gęstego, białego kremu... a w tej chwili to wszystkie tubki musiałam pochować...mam jeszcze problem z młodszą siostrą (chodzi do solarium), która potrafi naskarzyć rodzicom, jeżeli np obrazi się na mnie. i to od niej najczęściej słyszę epitety typu 'trup', 'białaczka', 'śmierć'... ja jej odpowiadam np 'skwarką', ale to dla niej najwidoczniej komplement. dodam tylko, że ma ona na twarzy przebarwienie, które próbuje wybielić kremem, ale nie przeszkadza jej to póżniej smażyć się na słońcu bez filtra.. z moja mamą natomiast jest tak, że są okresy gdy kwestia filtrów, bladej skóry ucicha, ale gdy tylko o cos się pokłócimy - wszystko od nowa... ja tak nie chcę... najdziwniejsze jest to, że nigdy nie usłyszałam żadnego negatywnego komentarza na temat mojego wyglądu od obcej osoby, dwa razy za to były to komplmenty (żałuję, że nie było przy tym mamy), a ona twierdzi, że wstydzi się ze mna iść po ulicy, bo ludzie dziwnie się na mnie patrzą, ale boją się zwrócic mi uwagę znajomi pytaja ją czy jestem chora. tylko czemu ja tego nie widzę, przecież nie jestem ślepa, więc nie rozumiem...
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-12, 14:23   #4235
Nanatsusaya
Raczkowanie
 
Avatar Nanatsusaya
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 192
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Jak czytam wasze wypowiedzi to włos się na głowie jeży!! Jak ludzie mogą być tak ograniczeni?? Kto wymyślił hasło" Opalony =zdrowy i sexy" ?? Jak oglądam z bliska cery moich wysmażonych (dwudziestoletnich!) koleżanek to dziękuję Bogu za filtry i wizaż dzięki, któremu zaczęłam ich używać.
Moi rodzice tak mi nie gadają i strasznie mi przykro, że was spotykają takie nieprzyjemności , mieszkam w małym miasteczku i tam chodzenie na solarkę to szczyt mody i ekskluzywności :/. Mam nadzieję, że jak spotkam za jakieś 10 lat moje koleżanki z liceum to wtedy przekonamy się na 100% kto na tym lepiej wyszedł. Ostatnio dowiedziałam się na przykład od znajomej, że pewnie nie mam kasy skoro mnie na zadbaną skórę nie stać, bo taka blada i jak gruźliczka wyglądam . Dobrze, że choć w domu mam spokój, chociaż na zjazdach rodzinnych wszyscy się zachwycają moim superprzystojnym bratem, który ma urodę typowego hiszpana. A ja taki wymoczek, jasne cera, jasne oczy i w kogo to poszło skoro rodzice oboje ciemni
Nanatsusaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-12, 15:12   #4236
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Sama ostatnio spotkałam się z opinią, że osoba zadbana powinna być opalona i ta sama osoba kiedy dowiedziała się, że nigdy nie odwiedziłam solarium była w szoku Co do Waszych rodzin nie rozumię jak niektórzy moga być aż tak nietolerancyjni. Poprostu nie potrafię sobie wyobrazić, że ktoś nie może pojąć, że opalenizna tudzież jej brak to indywidualna sprawa każdego z nas. A posuwanie się do wykorzystywania wszelkich manimulacji, szantażu, rzucanie przykrymi komentarzami to już szczyt wszystkiego. W sumie nawet chciałabym być na miejsu jednej z Was, taka wrodzona ciekawość - mam wredny charakter i zastanawiam się czy bym sobie poradziła
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-12, 15:54   #4237
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Unhappy Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

loss_lauri współczucia-naprawdę, trzeba być niewychowanym i nietaktownym, żeby oceniać człowieka po wyglądzie-a tym bardziej-po kolorze skóry możesz więc odpłacić się tez złośliwością na takie docinki-i mówić tym, co dokuczają, jacy są nietolerancyjni

niestety, tak już to jest w małych społecznościach-że trwają w nich stereotypy i niezwykle ciężko się od nich uwolnić. życzę Ci, żebyś kiedyś wyjechała z tamtąd i znalazła bardziej otwartych ludzi.

a że dokucza rodzina-no, cóż oni sie po prostu martwią o Ciebie-wg ich mniemania opartego na stereotypie, tylko "skwarka" jest zdrowa myślę, że po prostu już nie powinnaś brac tego do siebie, rodzina tylko stara się pomóc Ci( jakbys tej pomocy rzeczywiscie potrzebowała ) - tak jak potrafi. a że nie potrafi inaczej(tj. zaakceptowac faktu, iż to właśnie "skwarki" są bardziej narażone na raka skóry), to prostu wrzuć na luz. wiem, że to trudne i ich nie przekonasz ale cohciaż staraj sie dac d ozrozumienia, ze z twoim zdrowiem wszystko w porządku-jak cosbedzie nie tak, to im powiesz

w ostateczności, powiedz im, żeby się wypchali, bo to jest nowa moda, która przyszła z Hollywood(pokaż im parę fot gwiazd ) i Ty tez chcesz być modna
__________________
Przyłącz się do klubu
-Avonomaniaczek
-Bladolicych

to już 15 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-12, 16:02   #4238
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 675
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

loss_lauri, to okropne Nie daj sie im. Idź z mamą do dermatologa, to jej wytłumaczy i może w końcu da Ci spokój.
Jej, strasznie mnie to wkurza, i tego nie rozumiem :/ Ja od zawsze od slońca byłam cała czerwona, skóra mi odłaziła itp, i właściwie to od niedawna (16 lat mam) sama dbam o to, żeby sie filtrem nasmarować, jak bylam mala, to mama czasem musiała za mną z tym kremem biegać, bo nie lubiłam być tlusta. I akurat nikt z rodziny sie mnie nie czepia, jesli o kolor skory chodzi. Dlatego naprawdę nie rozumiem, jak rodzina może tego nie rozumieć, że slonce nie jest dobre dla skóry, zwlaszcza dla bladej :/ A poza tym, skoro chcesz wygladać jak śmierć/anemiczka czy co tam jeszcze, to sobie wygladaj, co im do tego?!


Moja koleżanka, wlasciwie to prawie przyjaciolka, sie mnie czasem czepia, ze sie boje slonca. Mam jej gadanie w 4 literach Ale ona ma brata 3 letniego, ktory jest strasznie opalony, i ona oczywiscie sie z tego cieszy, ale wg mnie powinni go smarowac filtrem zanim ja i kumpela z nim wyjdziemy na kilka godzin na dwór :/
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-12, 20:55   #4239
Yariewenka
Zadomowienie
 
Avatar Yariewenka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 475
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Ranyy... Tak się zastanawiam, jak bym zachowała się w sytuacji gdyby mnie ktoś potraktował z buta - "opalony znaczy smaczny i zdrowy"... O ile by mnie nie wcięło kompletnie, to pewnie rzuciłabym coś o satanistach -"opalonych nie przyjmują...". Wtedy pewnie przerzuciliby sie pewnie na satanizm z bladości.

Ostatnio doszłam do wniosku, że może jednak przyznanie się do nieposiadanej białaczki nie jest takie głupie? Wtedy może chociaż zamknie się usta tym nietaktownym....

loss_lauri, myślę że w sytuacji w jakiej jesteś - wręcz prześladowania - dla spokoju sumienia możesz użyć jakiegoś balsamu brązującego.
Chociaż ideałem by było przemówić do rozsądku rodzinie....

Hmm. Teraz jeszcze pomyślałam sobie, ze przez moją bladą skórę, jasne włosy i niebieskie oczy nikt nie wierzy w moje cygańskie korzenie. W anemię - jak najbardziej.
Yariewenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-12, 21:37   #4240
włoczykijka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ze wsi
Wiadomości: 1 464
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez Yariewenka Pokaż wiadomość
Ostatnio doszłam do wniosku, że może jednak przyznanie się do nieposiadanej białaczki nie jest takie głupie? Wtedy może chociaż zamknie się usta tym nietaktownym....
ojj nie kracz
loss_lauri, hmm widzę że u Ciebie jest poważny problem.U mnie jakby ktos mi sprobował wziąść kremy do twarzy bez mojej zgody to kompletnie nie wiem co bym zrobiła.Chyba bym stwierdziła ,że to moja własność i nikt nie ma mi prawa tego odebrać albo bym jak Ty-ukryla (już po co w filmach te schowki z klapą podłogi). Ogólnie to współczucia,że rodzina jest niestety-tak zacofana-,że nie rozumie że masz rację.Nadzieją jest chyba lekarz- on przynajmniej musi wiedzieć co jest dobre dla skóry a co nie.Może wtedy rodzice zrozumieją,że to tak naprawdę Ty masz dobre intencje a nie oni? Heh moja mama jakby zobaczyla zdjęcie Dity to by pewno stwierdziła- dziwna jakaś . Ale cóż,ja wolę o wiele bardziej Ditę niz np kalifornijską piękność Kate Hudson,musniętą słońcem .

Cytat:
Napisane przez Yariewenka Pokaż wiadomość
W anemię - jak najbardziej.
Hah, u mnie ostatnio babcia stwierdziła że chyba mam anemie bo wygladam troszkę blado.
__________________
,,Legenda o smoku głosi,żeby nie zaspokajać głodu byle baranem."-Marek Kondrat

Edytowane przez włoczykijka
Czas edycji: 2008-08-12 o 21:38 Powód: ble
włoczykijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-12, 21:49   #4241
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Dzisiaj w poczekalni do lekarza mama siedzi i przygląda się swoim rękom.
- Ale mam brzydką skórę.
Pokazuje na plamy na rękach. Po niej mam piegi, ona już na całego ciemny fototyp. Dobrze, że mi nie to w geny poszło.
- Aaaa to masz swoje opalanie.
Zrobiła tylko trochę głupią minę.

Sama dosyć niedawno sprezentowałam jej porządny krem na noc i namówiłam do kupna liftungującego na dzień z lekkimi filtrami.
Loss_lauri, trzymaj się. Tobie to kiedyś na pewno na dobre wyjdzie. Rodziny się nie wybiera...
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-12, 22:51   #4242
Nanatsusaya
Raczkowanie
 
Avatar Nanatsusaya
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 192
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Apropos lekarzy, niezapomnę jak na bilansie pani doktor zmusiła mnie do badań pod kątem anemii i kazała więcej na słońcu przebywać, bo niezdrowo wyglądam :/
Nanatsusaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 09:51   #4243
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez Yariewenka Pokaż wiadomość
Ranyy... Tak się zastanawiam, jak bym zachowała się w sytuacji gdyby mnie ktoś potraktował z buta - "opalony znaczy smaczny i zdrowy"... O ile by mnie nie wcięło kompletnie, to pewnie rzuciłabym coś o satanistach -"opalonych nie przyjmują...". Wtedy pewnie przerzuciliby sie pewnie na satanizm z bladości.

Ostatnio doszłam do wniosku, że może jednak przyznanie się do nieposiadanej białaczki nie jest takie głupie? Wtedy może chociaż zamknie się usta tym nietaktownym....

loss_lauri, myślę że w sytuacji w jakiej jesteś - wręcz prześladowania - dla spokoju sumienia możesz użyć jakiegoś balsamu brązującego.
Chociaż ideałem by było przemówić do rozsądku rodzinie....

Hmm. Teraz jeszcze pomyślałam sobie, ze przez moją bladą skórę, jasne włosy i niebieskie oczy nikt nie wierzy w moje cygańskie korzenie. W anemię - jak najbardziej.
tylko ze białaczka nie jest przyczyną białości - ludzie ciężko chorzy, np na nowotwór może są i bladzi, ale zdecydowanie nie biali toteż tego typu komentarze są dla mnie zupełnie absurdalne. mam nadzieję, że moja alergolożka wytłumaczy mamie dlaczego - by mieć zdrową skórę - należy unikać słońca.najważniejsze jest to, ze nie jest ona latem - jak większość moich lekarzy - spieczona na heban. co do anemii - ja oczywiście regularnie mam robione badania krwi - i ku zdziwieniu wszystkich - zawsze wszystko jest w porządku no i lek. rodzinna zachodzi w głowę - jak to jest taka biała a nie ma anemii. dzisiaj - nie wykrakać - jeszcze sie z mamą nie ściełyśmy(jeden z moich kotów chyba się przeziębił i to ją całkowicie zaabsorbowało, teraz zastanawia sie czy jechać z nim do lekarza, czy nie); przypudrowałam nosek, co by błysk filtra nie raził po oczach i tak sobie myślę ze codziennie trzeba będzie się pudrować i różować a ja jakoś na codzień się nie malowałam, no ale cóż począć - przynajmniej będę ładnie wyglądać..
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 10:53   #4244
Nanatsusaya
Raczkowanie
 
Avatar Nanatsusaya
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 192
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

eeee tam, bez różowanie też na pewno ładnie wyglądasz rude włosy i jasna cera to jeden z duetów idealnych
Nanatsusaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 14:43   #4245
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

też tak myślę dziś idę sobie ulicą a naprzeciwko mnie trzech chłopaków - gołe klaty, żel na włosach i skóra w kolorze hebanu - kiedy mnie zobaczyli, mieli miny jakbym była jakimś dinozaurem - o mały włos a nie opadły by im szczęki. ten widok był bezcenny. myślę, że pierwszy raz spotkali kogoś, kto latem nie jest opalony - w mojej okolicy jeszcze nie spotkałam nikogo, kto by - tak jak ja - unikał słońca. wszyscy się opalają....
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 16:48   #4246
Yariewenka
Zadomowienie
 
Avatar Yariewenka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 475
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Na pewno Cię zapamiętają!

Chociaż... czy naprawdę chcesz być zapamiętana przez takich trzech typów?...

Pod koniec czerwca przez kompletną nieuwagę spaliłam sobie kolana - i tylko kolana. Pisałam o tym już na tym wątku - wyglądałam jakby mnie kto czerwonym sprejem chlasnął na ukos po nogach. Teraz co prawda nie jest to oparzenie czerwone, ale ciemniejsze niż moja anemiczność. I co? Wszyscy patrzą się nie na moją bladą twarz, tylko na ciemne kolana.
Zastanawiam się, co gorsze.
Yariewenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 17:38   #4247
chiński kotek
Przyczajenie
 
Avatar chiński kotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 27
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez Nanatsusaya Pokaż wiadomość
Apropos lekarzy, niezapomnę jak na bilansie pani doktor zmusiła mnie do badań pod kątem anemii i kazała więcej na słońcu przebywać, bo niezdrowo wyglądam :/
Ja też zawsze przy byle okazji słyszę takie teksty od lekarzy.
A od mamy słyszałam, że kiedy się urodziłam lekarz stwierdził, że mam ciężką anemię i krzywicę i chyba nie przeżyję. Biedna mamusia była załamana. Na szczęście po pierwszym badaniu krwi okazało się że jestem okazem zdrowia, pod każdym względem. A ta wcześniejsza diagnoza postawiona była na podstawie... koloru mojej skóry!
Gdy byłam w podstawówce, to nawet opalałam się na brązowo (nie używałam kremów z filtrami, to wiadomo), a w liceum próbowałam kilka razy "smażyć się" z koleżankami na słońcu, ale to zawsze była dla mnie męka. Teraz od kilku lat świadomie unikam słońca, a od tegorocznej wiosny smaruję się filtrem 50. Niestety nie jestem odporna na przykre komentarze i uwagi i strasznie mnie denerwują teksty znajomych, a bardziej jeszcze chamskie odzywki nieznajomych, którzy widzą mnie na ulicy i potrafią wrzeszczeć na całe gardło: "ale jesteś brzydka! opal się!".
chiński kotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 17:45   #4248
absurdalna89
Zadomowienie
 
Avatar absurdalna89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 339
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

No niestety, nie mamy lekko. Nie wiem czy naprawdę chciałabyś tego doświadczyć :P Mi z moją nadwrażliwością jest ogromnie ciężko, choć już zaczynam sobie radzić.
Wszystkie macie rację - to już szczyty wszystkiego.


Y, wybaczcie, nie doczytałam ostatniej strony tego wątku. Napisałam nie w porę i nie wiaodmo o co chodzi, jeśli możecie to to usuńcie bo ja nie wiem jak :P
absurdalna89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 17:51   #4249
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

nie przejmujcie sie, w koncu nie od dzis wiadomo, jak to w polsce jest



u mnie rumien wariuje nos i policzki mam w kolorze surowej wolowiny, musze dzisiaj na noc posmarowac to gruuuba warstwa maseczki daxa
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-13, 17:56   #4250
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 675
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Mi przynajmniej lekarze nic nie mówią. Dziwne, że Wam tak, bo lekarz to chyba powinien wiedzieć, że zdarzają sie zdrowe i bardzo blade osoby.
Za to podziwiam jedną okulistke Byłam na badaniu, m.in cisnienia w oku, i na końcu zrobilo mi sie slabo, ja taka przewrażliwiona jestem, i zanim padłam na twarz to zauważyła, że zrobilam sie bardziej blada! nie wiedzialam nawet, ze to mozliwe xD musialam byc chyba całkiem biała wtedy albo niebieska...


Kupiłam sobie dziś balsam do opalania soraya, 60. Zdziwila mnie cena, 24 złote za 100ml, normalnie za 50ml zapłaciłabym okolo 50 złotych.... dzis wyprobowalam 45 sorayi, i bylo ok, wiec nie wiem. Może ktoraś z Was używała?
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 18:05   #4251
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

pobiela cie ta soraya?
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 18:26   #4252
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 675
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

45 nie, i nie jest nawet zbyt tlusta, a 60 wypróbuję od jutra, bo jadę do Wrocławia i będę tam dużo chodzić na slońcu. Jak wrócę, to o niej napiszę
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 18:33   #4253
Emilia8
Przyczajenie
 
Avatar Emilia8
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 2
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Moja mama dopiero po czterdziestce zaczęła chronić twarz przez filtrami kiedy zobaczyła przebarwienia... Siostra nałogowo korzysta z solarium i samo opalaczy. I też często słyszę od nich że wyglądam strasznie, że opalonej mi dużo ładniej.. .Że wyglądam zdrowiej. Kiedy tłumaczę że 90% zmarszczek, rak skóry to za przykład również stawiają babcię która mając osiemdziesiąt lat i przebywając cały czas na słońcu wyglądała „młodziutko”. Siostra często mówi że blade osoby są odrażające .O anemię byłam już nieraz oskarżana. Jednak ze strony otoczenia nigdy nie usłyszałam żadnej negatywnej opinii. Może dlatego że nie jestem bardzo blada. Od lekarzy nigdy nie słyszałam negatywnych opinii, wręcz zostałam ostatnio pochwalona że się nie opaliłam na wakacjach bo to bardzo niezdrowe. Znajomi mówią że to dobrze że o siebie DBAM, używam filtrów i nawet niedawno usłyszałam od przyjaciółki że też chyba zacznie. Mówią że wyglądam delikatnie i to do mnie pasuje.
Ponieważ moja twarz dostaje uczulenia na słońce do opalania twarzy zmuszana nie jestem, jednak „przybrązowić” troszkę bym się mogła... :/
Niestety kolana też opaliłam sobie niechcąco i miałam białe nogi i brązowe kolana... na szczęście cytryna, peeling i już nie rzuca się to tak w oczy :P
Emilia8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 20:21   #4254
chiński kotek
Przyczajenie
 
Avatar chiński kotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 27
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Ja mam pytanie do tych z Was, które używają IWOSTINU. Czy mogę na tą emulsję (SPF 50) nakładać sypki puder?
Do tej pory używałam przez kilka miesięcy VICHY 50 matującego i przybyło mi kilka piegów, poza tym nic. Niestety od dwóch dni używam IWOSTINU i strasznie się po tym świecę a poza tym widzę, że nie chroni mnie całkiem bo mam kilka piegów, których wcześniej nie było. Chyba że nakładam za mało tej emulsji...? Ile się tego powinno stosować? Czy mam mieć na twarzy taką grubą warstwę? Jeśli chodzi o puder sypki, to używam pudru dla niemowląt NIVEA (tylko taki puder nie jest widoczny na mojej twarzy, a skrobi ziemniaczanej jakoś nie odważyłam się wypróbować).
chiński kotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 20:57   #4255
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Mi przynajmniej lekarze nic nie mówią. Dziwne, że Wam tak, bo lekarz to chyba powinien wiedzieć, że zdarzają sie zdrowe i bardzo blade osoby.
Za to podziwiam jedną okulistke Byłam na badaniu, m.in cisnienia w oku, i na końcu zrobilo mi sie slabo, ja taka przewrażliwiona jestem, i zanim padłam na twarz to zauważyła, że zrobilam sie bardziej blada! nie wiedzialam nawet, ze to mozliwe xD musialam byc chyba całkiem biała wtedy albo niebieska...


Kupiłam sobie dziś balsam do opalania soraya, 60. Zdziwila mnie cena, 24 złote za 100ml, normalnie za 50ml zapłaciłabym okolo 50 złotych.... dzis wyprobowalam 45 sorayi, i bylo ok, wiec nie wiem. Może ktoraś z Was używała?
ja mam tą sorayę 60 ale dla mnie jest straasznie niewydajna - starcza ledwo na ok 10 dni...(smaruję nią szyję, dekolt, nogi i dłonie). jest gęsta i tłusta - mnie akurat to odpowiada dobrze nawilża ma ładny zapach, choć ja wolę bezzapachowe. jest ok ale gdyby za tą cenę było 200ml - byłoby super
chiński kotku - tak, aby filtr działał, musi być go na skórze w ilości 2mg/cm skóry, czyli ok 1,5ml na twarz i 1ml na szyję nie wiem, jaki filtr zawiera iwostin i czy nie destabilizujesz go talkiem z pudru.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 21:03   #4256
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Cytat:
Napisane przez chiński kotek Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie do tych z Was, które używają IWOSTINU. Czy mogę na tą emulsję (SPF 50) nakładać sypki puder?
Do tej pory używałam przez kilka miesięcy VICHY 50 matującego i przybyło mi kilka piegów, poza tym nic. Niestety od dwóch dni używam IWOSTINU i strasznie się po tym świecę a poza tym widzę, że nie chroni mnie całkiem bo mam kilka piegów, których wcześniej nie było. Chyba że nakładam za mało tej emulsji...? Ile się tego powinno stosować? Czy mam mieć na twarzy taką grubą warstwę? Jeśli chodzi o puder sypki, to używam pudru dla niemowląt NIVEA (tylko taki puder nie jest widoczny na mojej twarzy, a skrobi ziemniaczanej jakoś nie odważyłam się wypróbować).
jesli nie zawiera talcu ani miki to mozesz ja stosować na kazdy filtr.
Jednakże na Iwostin mozna stosować kazda kolorówkę tak jak na filtry Avene.


Dziewczyny nie przejmujcie się negatywnymi opiniami. Jak rodzice zabieraja filtry-chować głęboko do szafy Uszy do góry, wkońcu białe jest piękne
__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 21:38   #4257
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Sorai 45 napisałam recenzję na KWC. Nie bieli bo zawiera tylko filtry chemiczne, na które można nakładać każdy makijaż. Do dyskusji o filtrach zapraszam na biochemię.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 21:53   #4258
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 675
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

loss_lauri, a czego używasz na twarz?
Mnie starczy pewnie na dłużej, bo zazwyczaj zakrywam sie ubraniami i smaruję tylko twarz i ręce, nogi czymś słabszym
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 22:09   #4259
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

no to może ja coś wrzuce co by pocieszyć bladolice, że nie tylko one takie białe
fotka z ostatniego weselicha, gdzie stoje przy mamie, która wśród znajomych uchodzi za bladość a przy mnie to mulatka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg porównanie.jpg (68,4 KB, 145 załadowań)
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 22:20   #4260
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? III

Próbujcie mieszać pudry dla dzieci ze zwykłymi pudrami sypkimi. Ja mam swoją zmieszaną Viperę z talkiem Bella. Kolor idealny.

Fifiorek, przecudnie wyglądasz.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:53.