egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-13, 21:47   #1171
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez aniamariusz11 Pokaż wiadomość
czy mozna po peelingu kawitacyjnym zrobic sonoforeze?
Jasne, możesz wprowadzic ampułkę za pomocą sonoforezy,wcześniej po kawitacji możesz również masaż wykonac
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 22:31   #1172
aniamariusz11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 15
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Basia8212 Pokaż wiadomość
Jasne, możesz wprowadzic ampułkę za pomocą sonoforezy,wcześniej po kawitacji możesz również masaż wykonac

dziekuje miesza mi sie wszystkonie moge nigdzie znalezc dokladnego opisu peelingu kawitacyjnego.nie wiem jak go opisac.jak sie go wykonuje krok po kroku?
aniamariusz11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 23:58   #1173
majeczka85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 31
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez microaga27 Pokaż wiadomość
witam wszystkich . mam gorącą prośbę jeśli któraś z was ma Zabiegi jonoforezy, ultradżwięki krok po kroku to byłabym wdzięczna za przesłanie na adres akaczmarkiewicz@poczta.fm
bardzo bym prosila kogos o przesłanie mi na adres też takie zbiegi .

---------- Dopisano o 00:58 ---------- Poprzedni post napisano o 00:50 ----------

witam. jestem studentka kosmetologii 3 roku. szukam bezpłatnej praktyki na terenie Krakowa.
mój adres majka.o1@wp.pl
majeczka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-17, 17:58   #1174
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez majeczka85 Pokaż wiadomość
bardzo bym prosila kogos o przesłanie mi na adres też takie zbiegi .

---------- Dopisano o 00:58 ---------- Poprzedni post napisano o 00:50 ----------

witam. jestem studentka kosmetologii 3 roku. szukam bezpłatnej praktyki na terenie Krakowa.
mój adres majka.o1@wp.pl
Majeczka a ty te praktyki po raz 1 będziesz robiła czy już miałaś z tym styczność? bo ja jestem na 2 roku kosmetologii i teraz po raz pierwszy będę szukać.


Ogólnie to chciałabym się właśnie coś o nich dowiedzieć, mianowicie czy nie jest jakoś tak ciężko bo wiadomo na studiach więcej jest tej teorii niestety większość inf. jest zbędna a mało praktyki i czy spokojnie na takich praktykach w salonie można się dużo nauczyć aniżeli w szkole ?

Proszę o odp. wszystkich którzy pracują w salonach bądź mają praktyki.
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-18, 12:35   #1175
majeczka85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 31
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Dualstar Pokaż wiadomość
Majeczka a ty te praktyki po raz 1 będziesz robiła czy już miałaś z tym styczność? bo ja jestem na 2 roku kosmetologii i teraz po raz pierwszy będę szukać.


Ogólnie to chciałabym się właśnie coś o nich dowiedzieć, mianowicie czy nie jest jakoś tak ciężko bo wiadomo na studiach więcej jest tej teorii niestety większość inf. jest zbędna a mało praktyki i czy spokojnie na takich praktykach w salonie można się dużo nauczyć aniżeli w szkole ?

Proszę o odp. wszystkich którzy pracują w salonach bądź mają praktyki.

hej. ja zrobiłam przerwe w studiach 2 lata, niestety musialam z przyczyn osobistych, praktyki miałam na 1 i 2 roku studiow teraz zaczynam 3 rok. niestety po tak długim okresie przerwy a jednocześnie krótkim(2 lata) i nie majac wogóle styczności z kosmetologią zapomniaałam prawie wszystko począwszy od tego jak robic oczyszczanie skóry... itp.dlatego szukam na własna reke praktyki zeby ktoś mi pomógł bo czuje ze bedzie cieżko na egzaminie. z moich praktyk nie byłam za bardzo zadowolona, trzeba trafic na taki gabinet gdzie beda ci chciały kosmetyczki pokazac i jednoczesnie duzo powiedziec, ja swoje praktyki to pamietam ze myłam solarium i wszystkie szafki a nie stety to nie ma nic wspolnego z zabiegami i teraz mam ogromny problem i niesamowicie boje sie egzaminu. takze wszystko tak naprawde zalezy od gabinetu ktory sobie na poczatku wybierzemy.

jesli bys miala jakies materialy z pracowni kosmetologicznej jak wykonywac pokolei zabiegi to bardzo proszę o przeslanie mi jakis. z gory dziekuje i pozdrawiam mozesz pisac i pytac o wszystko jak bede wiedziec to z checią odpisze.
majeczka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 13:41   #1176
diament1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

witam Was dziewczyny powracam do Was oraz na forum po raz kolejny.. Jak trwoga to na Wizaż :P

Pierw szukałam pomocy odnośnie prac na egzamin zawodowy, który zdałam na szczęście pomyslnie, a teraz chciałam Was prosic o pomoc w wybraniu jakiegoś ciekawego tematu na pracę licencjacką ufff... już tam zabrnęłam...

studiuję promocję zdrowia, wieżę, że wypłyną od was jakieś ciekawe propozycję

mój numer gg 84 26 702

Natalia
diament1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 21:07   #1177
czeresien86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5
GG do czeresien86
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

czesc dziewczyny sluchajcie moglaby ktoras napisac mi dokladna metodyke i technike wykonania zabiegu d'Arnsonvala


z gory dziekuje
czeresien86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-03, 21:04   #1178
czeresien86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5
GG do czeresien86
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

hej potrzebuje projekt o pielęgnacji biustu.
przejrzałam cale forum ale niestety nic nie znalazłam mugleby mi ktos pomoc... bede barzo wdzieczna za zamieszczenie tutaj takiego projektu
czeresien86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-04, 22:51   #1179
melka18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 20
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Metodyka wykonania zabiegu pielęgnacyjnego biustu.

1. Przygotowanie stanowiska pracy:
 Przygotowuje fotel dla klientki zakładając pokrowiec frotte i nakładam na pokrowiec prześcieradło jednorazowe.
 Przygotowuje stolik, który stawiam obok fotela, a na nim ustawiam wszystkie potrzebne preparaty i narzędzia do zabiegu
 Przygotowuje również pojemnik na odpady i miseczkę w której będę miała wodę do zmywania preparatów
2. Po przyjściu klientki proszę o zajęcie miejsca na fotelu i przeprowadzam wywiad (pytam o oczekiwania po zabiegu). Następnie proszę klientkę o zdjęcie górnej partii ubrań. Przykrywam klientkę kocem do pasa i zabezpieczam go ręcznikiem papierowym przed zabrudzeniem.
3. Myję i wykonuje dezynfekcje swoich dłoni płynem dezynfekującym poprzez spryskanie i wtarcie w skórę dłoni firmy Ecolab Skinman Soft. Łagodny preparat do dezynfekcji rąk. Aktywny w stosunku do bakterii (włącznie z prątkami gruźlicy), grzybów, rotawirusów i wirusów opryszczki. Inaktywuje wirusy HBV i HIV. Szybkie działanie przeciwko mikroorganizmom, optymalnie dobrane składniki chronią i natłuszczają skórę rąk, posiada delikatny, przyjemny zapach.
4. Następnie po zdezynfekowaniu rąk wykonuję badanie palpacyjne, aby wykluczyć przeciwwskazania. Nalewam wodę do miski.
5. Następnie, aby wykonać demakijaż rozprowadzam na biust satynowe mleczko do demakijażu firmy Bielenda. Mleczko te delikatnie i skutecznie oczyszcza skórę, przygotowując ją do zabiegu kosmetycznego, zmiękcza i regeneruje naskórek, utrzymuje optymalny poziom nawilżenia skóry, neutralizuje wolne rodniki i przeciwdziała starzeniu się skóry, nie wysusza warstwy lipidowej skóry. Składniki aktywne: olej ze słodkich migdałów, Cohobat z płatków róży, koper morski, witamina E, algi czerwone, Argireline. Nanoszę na swoje dłonie mleczko, następnie kładę dłonie na środek klatki piersiowej klientki i okrężnym ruchem w przeciwną stronę niż wskazówki zegara omijając brodawki wykonuje demakijaż. Po skończonym demakijażu zmywam pozostałości wilgotną chustą zabiegową okrężnym ruchem omijając brodawki. Chustę zabiegową odkładam do miski z wodą. Następnie osuszam piersi ręcznikiem papierowym delikatnie przyciskając do skóry piersi. Wyrzucam ręcznik do pojemnika na odpady.
6. Następnie tonizuje piersi nasączonym wacikiem w satynowym toniku w żelu z kompleksem nawilżającym firmy Bielenda. Działanie: tonizuje skórę przywracając jej naturalne pH, oczyszcza i odświeża cerę, koi i łagodzi podrażnienia, wzmaga oddychanie wewnątrzkomórkowe, wzmacnia bariery obronne skóry i optymalnie nawilża. Składniki aktywne: firmowy kompleks nawilżający, melon, fitohormony, skrzyp, kofeina, proteiny jedwabiu. Sposób wykonania: Ruchem okrężnym wykonuje tonizację odwrotnie z ruchem wskazówek zegara omijając brodawki. Po ztonizowaniu skóry piersi wyrzucam wacik kosmetyczny do pojemnika na odpady.
7. Następnie nakładam peeling enzymatyczny do cery wrażliwej firmy Bielenda, który ma działanie usuwające martwe komórki naskórka. Peeling pobudza mikrocyrkulację, oczyszcza z toksyn(detoks) i przygotowuje do przyjęcia aktywnych składników, wzmacnia i ujędrnia skórę, wygładza i nawilża oraz odpręża i relaksuje. Składniki aktywne: naturalny enzym – keratolina, ekstrakt z czerwonego wina, aloes, hibiskus, prowitamina B5, alantoina, olejek grejpfrutowy, substancje nawilżające i zmiękczające skórę. Peeling nakładam na zewnętrzną skórę swoich dłoni i przy pomocy pędzelka nakładam na biust klientki pamiętając o ominięciu brodawek. Preparat pozostawiam na 10 minut. Przykrywam klientkę chustą zabiegową. W tym czasie zmieniam wodę w misce na świeżą i ciepłą.
8. Po 10 minutach zmywam peeling wilgotną chustą zabiegową bardzo delikatnie omijając brodawki i osuszam ręcznikiem papierowym jednorazowym i wyrzucam go do pojemnika na odpady. Zmieniam wodę na świeżą.
9. Następnie nakładam na swoje dłonie Kawiorowy Krem do Masażu firmy Bielenda, który ma działanie pobudzające odnowę komórek naskórka, daje skórze komfort i ukojenie, stymuluje skórę i dostarcza jej nowej dawki energii, ale także intensywnie nawilża i nadaje skórze gładkość i świeżość. Składniki aktywne: kawior, olej z orzeszków macadamia i olej kukui, a następnie rozgrzewam preparat w dłoni i kładę dłonie pomiędzy piersiami klientki na klatce piersiowej i przystępuję do masażu.
10. Wykonuje masaż biustu:
 Głaskanie
- głaskanie dookoła piersi omijając brodawki obie piersi naraz wychodząc z dołów pachowych
- naprzemienne głaskanie raz jednej piersi potem drugiej wychodząc z dołów pachowych
 Rozcieranie
- kółka na obu piersiach naraz wychodząc z dołów pachowych dookoła piersi
- przechodzę na jedną pierś i na mięśniu piersiowym wykonuję kółka wszystkimi palcami
- następnie druga pierś to samo
- wykonuję tak zwaną ósemkę za pomocą kółek zaczynając od jednej piersi, drugą dłoń trzymam na ramieniu klientki, aby nie stracić z nią kontaktu
- następnie obiema dłońmi wykonuję rozcieranie piersi pod górę raz jedną pierś, potem druga
 Ugniatanie
- ugniatam obie piersi naraz, delikatnie czterema palcami bez kciuka wychodząc z dołów pachowych dookoła piersi omijając brodawki
 Oklepywanie
- wykonuje delikatnie wokół piersi ruch fortepianowe, obie piersi naraz
- przegłaskanie końcowe
- po przegłaskanie końcowym zjeżdżam pomiędzy piersiami przez klatkę piersiową, aż do ramion.
11. Po zakończonym masażu zmywam pozostałości kremu wilgotną chustą zabiegową, a następnie osuszam skórę piersi ręcznikiem papierowym jednorazowym delikatnie odciskając i wyrzucam do pojemnika na odpady.
12. Następnie przystępuję do wprowadzania serum ujędrniająco-modelująego firmy Bielenda.
Działanie:
 Wzmacnia tkankę łączną
 Podnosi biust
 Napina i uelastycznia skórę
 Modeluje i uatrakcyjnia wygląd biustu
Składniki aktywne: Kigelie, Bio-Bustyl, elastyna i kolagen morski, Black Cohosh, kwas hialuronowy, mikrokolagen. Nanoszę ampułkę na własną dłoń i rozprowadzam na biust klientki. Po dokładnym rozprowadzeniu delikatnie ruchem fortepianowym wklepuje opuszkami palców w głąb skóry. Następnie przykrywam klientkę chustą zabiegową, abym mogła przygotować maskę algowo – gipsową.
13. Następnie przygotowuje maskę algowo – gipsową. Maska ta poprawia jędrność, wygląd i kształt. Polepsza cyrkulację krwi i limfy. Stymuluje metabolizm skóry i zwiększa cyrkulację krwi. Wywołuje efekt termiczny, przez co wspomaga wchłanianie substancji aktywnych z preparatów aplikowanych pod Maskę. Składniki aktywne: alginat bogaty w proteiny, mikro i makroelementy oraz witaminy, pobudza odnowę komórek i spowalnia procesy starzenia się skóry. Odmierzam 7 miarek proszku maski algowo – gipsowej i wsypuje do gumowej miski i dodaje 3 – 4 miarki ciepłej wody i mieszam do uzyskania jednolitej masy o konsystencji gęstej śmietany. Zdejmuję z klientki chustę zabiegową odkładam go na stolik. Brodawki zabezpieczam nakładając na nie suchy wacik kosmetyczny. Następnie nakładam nasączoną w koncentracie ujędrniającym firmy Bielenda. Zabezpieczam miejsca, gdzie będzie kończyła się maska algowo – gipsowa wazeliną, którą nakładam szpatułką. Następnie nakładam szpatułką maskę algowo – gipsową. Pozostawiam ją na 20 – 25 minut. Podnoszę lekko fotel klientki, aby było jej wygodniej. Po upływie 20 minut ściągam maskę w całości i wyrzucam do pojemnika z odpadami. Zmieniam wodę w misce na świeżą. Zmywam pozostałości po masce chustą zabiegową wilgotną ruchem okrężnym omijając brodawki.
14. Osuszam ręcznikiem papierowym skórę piersi i wyrzucam zużyty ręcznik do pojemnika na odpady.
15. Na zakończenie zabiegu stosuje luksusowy krem firmy Bielenda. Działanie: odczucie łagodności i komfortu skóry, regeneracja ochronnego płaszcza lipidowego skóry, wzrost elastyczności, jędrności i napięcia skóry, długotrwały efekt nawilżenia, wyjątkowe działanie rewitalizujące, działanie antywolnorodnikowo. Składniki aktywne: ekstrakt z czerwonych alg(długotrwale nawilża), naturalne proteiny z zielonego groszku(napinają i uelastyczniają naskórek), fitooleje: z orzecha kukui, babassu i kukurydzy (bogate źródło kwasu linolowego), witamina E, fitosterole sojowe (regenerują płaszcz lipidowy skóry). Nanoszę krem na swoją dłoń, a następnie na piersi klientki delikatnie wmasowuje ruchem okrężnym omijając brodawki. Po dokładnym wchłonięciu preparatu pomagam klientce ubrać się.
16. Ręcznik papierowy, który zabezpieczyłam koc ściągam i wyrzucam do pojemnika na odpady. Dziękuję i żegnam klientkę.
17. Po wyjściu klientki sprzątam stanowisko pracy:
 Myje i dezynfekuje narzędzia (pędzle) płynem dezynfekującym firmy Ecolab Seku Extra poprzez spryskanie. Klasyczny preparat do dezynfekcji narzędzi. Aktywny wobec bakterii (łącznie z Tbc), grzybów i wirusów: HBV, HIV, Adeno, Papova SV 40, Vakzinia, Polio, bez formaldehydu, wysoce skoncentrowany, możliwość doboru czasu działania i stężenia.
 Wyrzucam prześcieradło jednorazowe do pojemnika na odpady.
 Opróżniam pojemnik na odpady niemedyczne.
 Odkładam na miejsce preparaty, które użyłam w trakcie zabiegu.
 Dezynfekuje powierzchnie fotela, stolika płynem dezynfekującym firmy Ecolab Incidin Liquid Spray poprzez spryskanie. Bezaldehydowy preparat w spray'u do szybkiej dezynfekcji powierzchni. roztwór gotowy do użycia, łatwy w stosowaniu, szerokie spektrum działania obejmujące bakterie (włącznie z Tbc), grzyby i wirusy osłonione (HBV, HCV, HIV) Adeno, Papova, Rota. Preparat wolny od aldehydów, nie wywiera drażniącego działania na drogi oddechowe, posiada przyjemny zapach dając poczucie świeżości, niezwykle krótki czas działania.
 Myję swoje ręce.
melka18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 21:56   #1180
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczynki jesli macie jakies projekty to wrzucajcie
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 18:48   #1181
kasaia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: niebo
Wiadomości: 69
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

hej
kasaia23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-16, 10:31   #1182
rudzik511979
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

hej dziewczyny jestem na 2 roku studium kosmetycznego,w czerwcu piszę egzamin zawodowy teraz piszemy projekty...zadali nam pierwszy projekt...nie wiem jak go napisać...może ktoś ma taki projekt???podaje zadanie-Jesteś pracownikiem zakładu. W dniu 30.05.2007 r zgłosiła się Anna Sobczak ur.14.05.1960r z cechami charakterystycznymi dla cery dojrzałej z licznymi zmarszczkami i słabą elastycznościa skóry.Opracuj projekt realizacji prac związanych z przeprowadzeniem zabiegu liftingującego,ujędrniają cego,spłycającego zmarszczki.Zaproponuj klientce pielęgnację cery w warunkach domowych. Będę wdzięczna za jakakolowiek pomocJak będę miała jakies projekty to na bank wrzuce!!!!!!!!!!
rudzik511979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 10:44   #1183
medziaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Witam serdecznie jestem tu nowa i chciałam zaproponować abyście wrzucały gotowe projekty, abo jak ktoś ma to i testy. Na pewno ułatwiłoby to innym dziewczynom przygotowanie się do egzaminu. Liczę na wasza pomoc
medziaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 18:12   #1184
agnieszk661
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Czesc dziwczyny potrzebuje projekt z oczyszczania.Początek zaczyna sie Jestes pracownikiem gabinetu kosm. STYL .................JAK KTOS MA TO CZEKAM

---------- Dopisano o 19:12 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

[QUOTE=agnieszk661;1538197 0]Czesc dziwczyny potrzebuje projekt z oczyszczania.Początek zaczyna sie Jestes pracownikiem gabinetu kosm. STYL .................JAK KTOS MA TO CZEKA

MOJA POCZTA agnieszka-m298@wp.pl
agnieszk661 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-19, 19:32   #1185
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Wystarczy poszukac. Projektow z oczyszczania bylo wczesniej podanych dosyc duzo..
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 11:23   #1186
juleczka149
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cześć czy ktoś by mógł mi pomóc w opracowaniu zabiegu Temat: zabieg regenerujący skóry twarzy po okresie letnim u kobiety 30 letniej.
juleczka149 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 17:12   #1187
kasaia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: niebo
Wiadomości: 69
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

hej dziewczyny ja rowniez zdaje w tym roku egzamin zawodowy i powiem ze nie sa latwe te projekty.Mam napisac tez zabieg relaksacyjny na cialo totalnie nie wiem jak sie zabrac do tego moze ktos ma taki projekt lub podobny to niech umiesci tu ja jak bede miala to tez wstawie .Musimy jakos sobie kobietki razem radzic pozdrawiam
kasaia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 18:16   #1188
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

U nas nauczycielka od kosmetologi mocno podejrzewa że w tym roku pewnie będzie na egzaminie zabieg na ciało a my w szkole jeszcze nawet nie zaczęłyśmy żadnych zabiegów na ciało :/


Dziewczyny czy wy też macie taką głupią psychologie jak ja mam że mam o nauce, szkołach filozoficznych, behawioryźmie itd.? niby mamy mieć jakieś normalne rzeczy o zachowaniach przy klientkach itp ale kurde, do czego kosmetyczce wiedzieć co myślał jakiś filozof? Dla mnie to są głupoty i napewno bardziej by się nam przydał np. angielski.
gsk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-21, 21:45   #1189
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Nie, ja nie mialam takich glupot choc generalnie u mnie psychologia byla beznadziejna.
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-23, 16:26   #1190
czarnowlosa20
Wtajemniczenie
 
Avatar czarnowlosa20
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 2 698
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hejka. W tym roku równiez zdaje egzamin zawodowy. Jestem słuchaczką studium dwuletniego. U mnie nasza wykładowczyni uważa że w tym roku mogą zadać pedicure bo wcześniej chyba nie było tego na egzaminach zawodowych.
czarnowlosa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-23, 19:02   #1191
kasaia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: niebo
Wiadomości: 69
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hej gsk Umnie tez pani uwaza ze bedzie cos na cialo na egzaminie zawodowym,bo dawno tego nie bylo, ajesli chodzi o psychologie to umnie tez nie jest lepiej babka jakas dziwna i wogole.pozdeawim
kasaia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-25, 12:16   #1192
naatajla
Przyczajenie
 
Avatar naatajla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk - Rybnik
Wiadomości: 16
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

musze zrobic projekt zabiegu i nie wiem kompletnie jak sie do tego zabrac chcialabym wiedziec najbardziej jak sie wykonuje jonoforeze labilna krok po kroku jesli ktos moze mi to napisac to bede za to bardzo wdzieczna. a zadanie brzmi tak "Do gabinetu zgłosiła się klientka z cerą przesuszoną, zwiotczałą, z tendencją do naczynek.
Zaproponuj zabieg z wykorzystaniem maski oraz jonoforezy labilnej."
__________________
Becia
naatajla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-25, 13:19   #1193
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Jonoforeza labilna polega na tym, ze jedna elektroda jest umocowana na stałe, a druga zmienia swoje położenie.

Przy wykorzystaniu jonoforezy wprowadzasz jony jakiegos leku w tym przypadku wydaje mi sie, ze moze to byc biostymina z "+" natomiast jony wapnia uszczelniaja naczynia włosowate to teoretycznie do cery naczyniowej tez moze byc, ale nie wiem dokladnie.

A techniki zabiegu nie mialyscie podawanej?!
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-25, 13:24   #1194
naatajla
Przyczajenie
 
Avatar naatajla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk - Rybnik
Wiadomości: 16
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

mialysmy tylko praktyke i nie pisalysmy jak to sie wykonuje a potrzebuje wiedziec to krok po kroku
__________________
Becia
naatajla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-25, 13:26   #1195
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

No skoro miałaś praktyke to tym bardziej powinnas wiedziec jak to sie wykonuje. Praktyke przeluz na teorie i gotowe.
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-25, 13:31   #1196
naatajla
Przyczajenie
 
Avatar naatajla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk - Rybnik
Wiadomości: 16
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

tak wiem tylko mnie wlasnie nie bylo na tej lekcji :/ jak wiesz jak to sie wykonuje to prosze napisz mi to
__________________
Becia
naatajla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-25, 13:36   #1197
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

http://opty.org/plus-publikacje/126-jonoforeza tu jest cos na temat jonoforezy moze tam cos znajdziesz.
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-25, 13:41   #1198
naatajla
Przyczajenie
 
Avatar naatajla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk - Rybnik
Wiadomości: 16
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

dzieki wielkie juz widze ze cos mi sie z tego przyda
__________________
Becia
naatajla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-25, 13:41   #1199
tynnkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 313
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Ciesz sie, a z tego co widzialam jest tam technika wykonania zabiegu
tynnkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-25, 13:50   #1200
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez naatajla Pokaż wiadomość
musze zrobic projekt zabiegu i nie wiem kompletnie jak sie do tego zabrac chcialabym wiedziec najbardziej jak sie wykonuje jonoforeze labilna krok po kroku jesli ktos moze mi to napisac to bede za to bardzo wdzieczna. a zadanie brzmi tak "Do gabinetu zgłosiła się klientka z cerą przesuszoną, zwiotczałą, z tendencją do naczynek.
Zaproponuj zabieg z wykorzystaniem maski oraz jonoforezy labilnej."
Jonoforeza może byc labilna albo stabilna.W labilnej elektrodę bierną trzyma klientka,a elektrodą czynną wałeczkiem) jeździmy po twarzy klientki,tam gdzie chcemy zadziałac i wprowadzic lek. Przy tym zabiegu możesz wprowadzic ampułkę z wit C na (-) ,albo jakąs regeneracyjną,a jako maskę mogłabyś nałożyc algową z rutyną i wit C np. z Bielendymoże byc to także maska kremowa.
Jonoforezę wykonujemy na mokrym podkładzie,najpierw rozprowadzasz ampułke na twarzy,następnie dajesz waciki na oczy i dajesz na buzie klientki podkłady z gazy zamoczone w wodzie przegotowanej,następnie elektrode bierną dajesz klientce do reki a czynna wałeczkiem jeździsz po twarzy ok 15min.
Ja bym ci proponowała taką kolejnośc zabiegu;
1.demakijaz
2.tonizacja
3.peeleng enzymatyczny
4.tonizacja
5.masaż na serum odżywczym lub kremie do masażu
6.ampułka + jonoforeza
7.maska algowa lub kremowa
8.lampa solux niebieski filter

to tylko przykład,niewiem czy ci coś pomogłam ale może skorzystasz
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:01.