Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-22, 22:53   #3781
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Melya, fiolka, a jak długie macie włosy?
W albumie mam zdjęcia, teraz są dłuższe. Z ciekawości zmierzyłam - 56 cm.

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Nie mam jak teraz zrobić fotki więc wrzucam z wakacji. Pierwsze zdjęcie to świeżynka Tak wyglądają po suszeniu na szczotce ale już po pochłonięciu odrobiny wilgoci z powietrza. Nie są całkiem proste. Drugie zdjęcie w sumie stare (i z czasów silikonów jeszcze) ale tak wyglądają jak są mokre.
Bardzo fajne włoski.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 22:55   #3782
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
A tą odżywkę od połowy to dajesz taką bez spłukiwania? Mam rozumieć, że zostawiasz do wyschnięcia...
daje to co mam pod reka akurat wiec sa to zazwyczaj te do splukiwania.Aplikuje taka ociupinke wielosci pol ziarnka fasoli, pozniej jeszcze normalnie odzywke w spray, czasem zel i pomade susze zimnym powietrzem i ugniatam. Watkowe CG stosuja pukling czy jak to sie tam zowie. Zawijaja w bawelniana koszulke do wyschniecia ale ja rano nie mam na to czasu

Edytowane przez effa_j
Czas edycji: 2012-08-22 o 22:57
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 23:04   #3783
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
W albumie mam zdjęcia, teraz są dłuższe. Z ciekawości zmierzyłam - 56 cm.

Bardzo fajne włoski.
Dziękuję . Za to twoje są śliczne . Długie i błyszczące. I ten kolor! Jest po prostu boski, marzę o takim brązie bez odcieni rudości i złota. Czyżby naturalny?

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
daje to co mam pod reka akurat wiec sa to zazwyczaj te do splukiwania.Aplikuje taka ociupinke wielosci pol ziarnka fasoli, pozniej jeszcze normalnie odzywke w spray, czasem zel i pomade susze zimnym powietrzem i ugniatam. Watkowe CG stosuja pukling czy jak to sie tam zowie. Zawijaja w bawelniana koszulke do wyschniecia ale ja rano nie mam na to czasu
Chyba mnie zachęciłaś. Spróbuję jutro. Tylko odżywkę muszę jakąś zakupić bo AO chyba się nie będzie nadawała na pierwsze O...
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 23:09   #3784
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Ja kiedyś zrobiłam sobie takie dwa kręciołki o jakich pisała kiedyś Alina Rose i rano po ich rozkręceniu miałam jeszcze mokre włosy przy głowie .
Może spróbuję jeszcze z tym francuzem...
ale ja francuza robiłam na prawie suchych włosach, bo jak splotę wilgotne włosy to mi nie wyschną, tak samo jak Tobie

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Melya, fiolka, a jak długie macie włosy?
ja mam prawie do ramion

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Nie mam jak teraz zrobić fotki więc wrzucam z wakacji. Pierwsze zdjęcie to świeżynka Tak wyglądają po suszeniu na szczotce ale już po pochłonięciu odrobiny wilgoci z powietrza. Nie są całkiem proste. Drugie zdjęcie w sumie stare (i z czasów silikonów jeszcze) ale tak wyglądają jak są mokre.
no przecież, że mam identyczne włosy jak są mokre to widać ładny skręt, ale jak wyschną to już nie wyglądają tak fajnie, wiec wolę je wyciągnąć na szczotce żeby były bardziej proste. Chociaż sama szczotka nie daje idealnego efektu prostych włosów tylko podobnie jak u Ciebie. Dla mnie największym przełomem w możliwości układania włosów było odkrycie prostownicy.

Przez jakiś czas stosowałam metodę opisaną przez effę i faktycznie włosy całkiem fajnie się kręciły, ale musiałam je myć codziennie rano ( po spaniu loki były mocno zniekształcone) i za dużo było z tym zabawy, więc wróciłam do prostowania.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 23:11   #3785
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Dziękuję . Za to twoje są śliczne . Długie i błyszczące. I ten kolor! Jest po prostu boski, marzę o takim brązie bez odcieni rudości i złota. Czyżby naturalny?


Chyba mnie zachęciłaś. Spróbuję jutro. Tylko odżywkę muszę jakąś zakupić bo AO chyba się nie będzie nadawała na pierwsze O...
Jak bedziesz miala jeszcze jakies pytania to pytaj smialo Z tych sklepowych odzywek to alterra i gloria sie u mnie dobrze sprawdza
Mel chyba tez stosuje OMO czy mi sie cos pokiciaklo?
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 23:27   #3786
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Dziękuję . Za to twoje są śliczne . Długie i błyszczące. I ten kolor! Jest po prostu boski, marzę o takim brązie bez odcieni rudości i złota. Czyżby naturalny?
Dziękuję. Kolor naturalny. Niestety w niektórym oświetleniu wychodzą z niego złotawe/rudawe tony. Poza tym mam delikatne "naturalne ombre", bo od lat włosy mi samoistnie ciemnieją. Kiedyś byłam blondynką.

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
Jak bedziesz miala jeszcze jakies pytania to pytaj smialo Z tych sklepowych odzywek to alterra i gloria sie u mnie dobrze sprawdza
Mel chyba tez stosuje OMO czy mi sie cos pokiciaklo?
Tak. Metoda OMO była zdecydowanie największą rewolucją w mojej pielęgnacji włosów i cały czas ją stosuję. Dzięki temu pierwszy raz zobaczyłam radykalne zmiany, co zachęciło mnie do dalszych starań. Najczęściej stosuję Isanę.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 23:44   #3787
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
Jak zaczelam sie interesowac kreconymi wlosami to wyczytalam, ze ta metoda wydobywa i podkresla skret. Myje wlosy najpierw odzywka (taka prosta uboga z krotkim skladem nastepnie skalp delikatnym szamponem pozniej siup maska albo odzywka na bogato zmywam i na ociekajace wlosy daje jeszcze odzywke od polowy glowy ugniatam je "recami" i robia sie loki Poczatki oczywiscie byly trudne i nie zawsze wychodzily loki, ale trening czyni mistrza. Jest taki fajny watek na wizazu dla kreconowlosych duzo ciekawych info stamtad mozna zaczerpnac https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=628280
i tutaj efekty pielegnacji https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=373086
a tutaj o myciu odzywka https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=267906
A ja się trochę głupio spytam, ale - jak myjesz sam skalp szamponem? Ja jakoś nie potrafię, mokre włosy oblepiają mi łeb, więc nie mogę dotrzeć do tej skóry, i nawet jak tam trochę poszoruję, to czuje się niedomyta, też przez to, że praktycznie nic się nie pieni -.-
A Ty jak rozwiązujesz ten problem?
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 23:51   #3788
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Ja do OMO stosowałam kallosa latte . Chociaż nie jest on do końca zalecany przez to, że jest odżywką proteinową Czasami stosowałam też isanę i maskę wax i chyba miałam też mrs potters.
Znalazłam jakieś stare zdjęcie legitymacyjne z naturalnie zakręconymi włosami ( to po lewej) i jeszcze nie dawno zrobione z lokami z prostownicy którymi zadowalam się ostatnio
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg włosy.jpg (88,2 KB, 66 załadowań)
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 23:59   #3789
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
A ja się trochę głupio spytam, ale - jak myjesz sam skalp szamponem? Ja jakoś nie potrafię, mokre włosy oblepiają mi łeb, więc nie mogę dotrzeć do tej skóry, i nawet jak tam trochę poszoruję, to czuje się niedomyta, też przez to, że praktycznie nic się nie pieni -.-
A Ty jak rozwiązujesz ten problem?
Nie wiem jak Effa, ale ja stosuję metodę kubeczkową. Wlewam szampon do kubka i rozcieńczam wodą, a potem to siup na głowę. Rozcieńczony szampon jest mniej inwazyjny, a jednocześnie dobrze się pieni i dociera do wszystkich zakamarków. Oczywiście coś tam spłynie po włosach, ale nie tak dużo. Poza tym, w przeciwieństwie do Effy, nakładam odżywkę na włosy od ucha w dół i jej nie zmywam, a następnie rozcieńczony szampon na skalp. Dopiero potem spłukuję je razem. W ten sposób włosy są chronione podczas mycia szamponem, więc nawet spływający im nie przeszkadza.

---------- Dopisano o 00:59 ---------- Poprzedni post napisano o 00:55 ----------

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Ja do OMO stosowałam kallosa latte . Chociaż nie jest on do końca zalecany przez to, że jest odżywką proteinową Czasami stosowałam też isanę i maskę wax i chyba miałam też mrs potters.
Znalazłam jakieś stare zdjęcie legitymacyjne z naturalnie zakręconymi włosami ( to po lewej) i jeszcze nie dawno zrobione z lokami z prostownicy którymi zadowalam się ostatnio
Mrs. Potters też czasem używam.

Ale fajne loczki. Mi się bardzo podobają Twoje naturalne.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 00:46   #3790
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Effa, Caameroon
Widzę jest co testować. To się nazywają zakupy

Effa

Tak, testuje od wczoraj. Bardzo, bardzo dziękuję . Fajnie, że nie przetłuszcza włosów. U mnie daje delikatne przygładzenie. Niezła jest też ponoć Jane Carter Nourish&Shine. Wypada taniej jeśli wziąć pod uwagę gramature.
Pasta bardzo mi się teraz przyda. Wczoraj wróciłam od fryzjera i zamias refleksów mam...pasemka Nie wiem po jaką ch...... siedziałam z rozjaśniaczem na głowie przez 50min skoro refleksy miały być jaśniejsze o ton lub dwa. Teraz trzeba przejść kuracje nawilżającą

Jakie polecacie maski do włosów po rozjaśnianiu - stricte nawilżające?


Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Ja myję włosiska wieczorem bo rano nie mam czasu. Nienawidzę spać z mokrymi ale samoistnie to z 4-5 godzin mi schną. Jak położę się z wilgotnymi to rano mam siano więc muszę suszyć niestety. W ogóle mam dziwne włosy. Jak ich nie ułożę na szczotce suszarką, nie naciągnę tak delikatnie tylko zostawię żeby wyschły same, to one się falują ale tak jakoś bez ładu i składu. Jakbym je po takim samoistnym wyschnięciu chciała rozczesać to miałabym napuszoną szopę na głowie. Chciałabym przestać suszyć ale jak?
No to może spróbujesz popracować nad tymi falami? Włosomaniaczki mają tyle cennych rad, że nic tylko próbować.



iivii, fiolka85, Caameroon - bardzo fajne włoski. Oj...daleko mam do Was

Edytowane przez mlodziudka85
Czas edycji: 2012-08-23 o 00:48
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 06:35   #3791
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ciekawie wygląda, ale INCI nie ma... czy to sprawdzona marka? Ktoś miał może???
na blogu AgaBil jest podany na dole recenzji
http://agowepetitki.blogspot.com/201...y-synesis.html
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 06:51   #3792
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Zaraz Was mod pogoni z tymi rozmowami o włosach Do kręciołków uciekać.
Dziewczyny, czy długo czekałyście na odpowiedź ze sklepu Kalina?
I jakie filtry warto potestować? Mój azjatycki zaczął mnie zapychać. JMO mnie uczula. Proszę podpowiedzcie bo nie mam czasu wszystkich wątków nadrabiać. A stosuje kwasy i muszę się filtrować.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 07:18   #3793
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ale zaciekawiłaś mnie strasznie czemu zasychanie z mokrymi włosami jest takim "wyczynem"?
Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
ja tez bym sie dowiedziala chetnie bo zasypiam prawie zawsze z mokrymi wlosami
Dokładnie tak, jak powiedziała Cloche: marne włosy po takiej akcji nie nadają się do użytku publicznego także cieszcie się Dziewczyny, że macie bezproblemowe włoski

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
Nie wiem czy wy tez tak macie ale zarowno kupowanie nowyc kosmetykow jak i denkowanie sprawia mi duza przyjemnosc
Dzis zdenkowalam tonik i olejek ruski
U mnie denkowanie jest większym świętem, niż zakup kosmetyku

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
ps. wzielam sobie probki z Sephory kremow BB P&R i nie wiem ale mi sie wydaje ze odcien "ciemny" jest jasniejszy od "jasnego"..?
A wiesz, że ja w niedzielę w sklepie testowałam i miałam podobne odczucia? Tzn ten ciemny ma po prostu inny ton, bardziej żółtobeżowy, jasny wchodzi minimalnie w róż jak dla mnie (a może pomyłkowo podpisały Ci pojemniki???)

Cytat:
Napisane przez agusskaa2 Pokaż wiadomość
Masz na myśli spray taaaki spray?
http://www.sklep.zdrowe-kosmetyki.pl...AIR-SPRAY.html

Chętnie wypróbuję!
Wypróbuj koniecznie; spray nawilża więc jest szansa, że po spsikaniu na noc nie będziesz musiała się już kremować (tzn. w zależności od potrzeb Twojej skóry no i tego, ile masz lat ; on bardzo ładnie goi wszelkie drobne stany zapalne; do krost większego kalibru używamy punktowo takiego KLIK to są właśnie kosmetyki z olejkiem drzewa herbacianego.

Dziewczyny, fajne włosiska macie

I dzięki za linka do blogu agabil

Zai poszukujesz mineralnego filtra czy chemiczne też wchodzą w grę?
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 07:25   #3794
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Mhm, najlepiej mineralnego ale jak nie znajdę to niestety zostanie mi chemiczny, więc jak masz jakieś propozycje to pisz proszę.
Miło Cię wiedzieć
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 07:28   #3795
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Dziewczynki ja przeważnie myje włosy rano i suszę na szczotce.
Wczoraj to był wyjątkowy wyjątek i dzisiaj wyglądam jakby mnie piorun w nocy pieścił..... ale lenistwo wygrało! Jestem artystycznie roztrzepana i modlę się, żeby mi żadne spotkanie nie wypadło
Justynka ja z reguły rano pod prysznic, potem susze i jak są jeszcze wilgotne to zaczynam zabawę ze szczotką..... nie mam rano za dużo czasu, ale kwadrans mi suszenie i układanie zajmuje niestety....

Iivii - super włoski!
wydaje mi sie, że mam trochę podobne, tylko sporo krótsze. Jak są mokre to zachęcająco się falują, ale jak wyschną to własnie takie bez ładu i składu są, z jednej strony się troszkę falują ładnie, z drugiej juz niekoniecznie i im dłuższe tym te mini fale bardziej wyraźne.

Fiolka - ja uwielbiam kręcone włoski a Twoje są cudne


Po masce OS z avocado - bardzo fajnie zapach uzależniający trochę za dużo jej wczoraj nałożyłam i musiałam zmyć szamponem co nieco. Bardzo ładnie błyszczą i były takie fajnie mokre i miękkie w trakcie zmywania. Zobaczymy kiedy efekt maski zniknie, znaczy po ilu myciach, bo ciekawi mnie to zawsze bardzo. Jeśli sie będzie utrzymywał 3 mycia to będzie bosko!
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 08:10   #3796
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
A ja się trochę głupio spytam, ale - jak myjesz sam skalp szamponem? Ja jakoś nie potrafię, mokre włosy oblepiają mi łeb, więc nie mogę dotrzeć do tej skóry, i nawet jak tam trochę poszoruję, to czuje się niedomyta, też przez to, że praktycznie nic się nie pieni -.-
A Ty jak rozwiązujesz ten problem?
Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Nie wiem jak Effa, ale ja stosuję metodę kubeczkową. Wlewam szampon do kubka i rozcieńczam wodą, a potem to siup na głowę. Rozcieńczony szampon jest mniej inwazyjny, a jednocześnie dobrze się pieni i dociera do wszystkich zakamarków. Oczywiście coś tam spłynie po włosach, ale nie tak dużo. Poza tym, w przeciwieństwie do Effy, nakładam odżywkę na włosy od ucha w dół i jej nie zmywam, a następnie rozcieńczony szampon na skalp. Dopiero potem spłukuję je razem. W ten sposób włosy są chronione podczas mycia szamponem, więc nawet spływający im nie przeszkadza.

---------- Dopisano o 00:59 ---------- Poprzedni post napisano o 00:55 ----------


Mrs. Potters też czasem używam.

Ale fajne loczki. Mi się bardzo podobają Twoje naturalne.
Ja tak samo jak Mel metoda kubeczkowa jesli nie olejuje wlosow. Mam babydream w takiej butelce z pompka wymieszany z woda i od razu nakladam piane na skalp.Dobry pomysl zabezpieczania wlosow ta odzywka musze sprobowac

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Ja do OMO stosowałam kallosa latte . Chociaż nie jest on do końca zalecany przez to, że jest odżywką proteinową Czasami stosowałam też isanę i maskę wax i chyba miałam też mrs potters.
Znalazłam jakieś stare zdjęcie legitymacyjne z naturalnie zakręconymi włosami ( to po lewej) i jeszcze nie dawno zrobione z lokami z prostownicy którymi zadowalam się ostatnio
piekne wloskitez widac w nich duzy potencjal loczkowy


Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
U mnie denkowanie jest większym świętem, niż zakup kosmetyku
ciezko sie schodzi z zapasow, wiec rzeczywiscie denkowanie to duze swieto

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Dziewczynki ja przeważnie myje włosy rano i suszę na szczotce.
Wczoraj to był wyjątkowy wyjątek i dzisiaj wyglądam jakby mnie piorun w nocy pieścił..... ale lenistwo wygrało! Jestem artystycznie roztrzepana i modlę się, żeby mi żadne spotkanie nie wypadło
Justynka ja z reguły rano pod prysznic, potem susze i jak są jeszcze wilgotne to zaczynam zabawę ze szczotką..... nie mam rano za dużo czasu, ale kwadrans mi suszenie i układanie zajmuje niestety....

Po masce OS z avocado - bardzo fajnie zapach uzależniający trochę za dużo jej wczoraj nałożyłam i musiałam zmyć szamponem co nieco. Bardzo ładnie błyszczą i były takie fajnie mokre i miękkie w trakcie zmywania. Zobaczymy kiedy efekt maski zniknie, znaczy po ilu myciach, bo ciekawi mnie to zawsze bardzo. Jeśli sie będzie utrzymywał 3 mycia to będzie bosko!
ufff to dobrze ulzylo mi
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 08:24   #3797
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
Toniki juz zamowilam ponownie wszystkie 3
I co tonik daje Twoim włosom? Też mam tonik, używam codziennie, pachnie, nabłyszcza, ale czy wzmacnia i leci mniej włosów albo rosną nowe? nie wiem.
Cytat:
Napisane przez agusskaa2 Pokaż wiadomość

Jp91, a jak stosujesz olejek herbaciany?
Kilka razy przemywałam buzię wodą z odrobiną olejku, ale porzuciłam tę czynność...
Może czas do tego powrócić.
Po prostu odkąd zrobiłam sobie przerwę w braniu tabletek antyk. moja twarz wygląda dużo, dużo gorzej.
Właśnie! Miałam napisać - krem z rokitnikiem mnie nie zapchał Dziękuję!
Nakładam punktowo na pryszcze patyczkiem kosmetycznym. Jakbym przeciągnęła nim po całej twarzy to by się wióry posypały
Cieszę się, że krem podpasował Kupiłam już drugie opakowanie
Cytat:
Napisane przez kangurrr Pokaż wiadomość
tak czytam o tym, jakie tragiczne efekty ma spanie z mokrymi włosami... Całe życie chodzę spać z mokrymi, nic zlego się nie dzieje, są bardziej uniesione u podstawy niż gdy np myję w ciągu dnia. Co prawda fale są lepsze po ugniataniu i innych trikach
To nic tylko się cieszyć
Każde włosy są inne, czasem zaniedbanie wychodzi po latach. U mnie tak było, do 20 rż nie wiedziałam co to rozdwojona końcówka. A włosy szorowałam gliss kurami i innymi kosmetykami i codziennie katowałam prostownicą ustawioną na maksa. No i się skończyła sielanka
Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Nie wiem jak Effa, ale ja stosuję metodę kubeczkową. Wlewam szampon do kubka i rozcieńczam wodą, a potem to siup na głowę. Rozcieńczony szampon jest mniej inwazyjny, a jednocześnie dobrze się pieni i dociera do wszystkich zakamarków. Oczywiście coś tam spłynie po włosach, ale nie tak dużo. Poza tym, w przeciwieństwie do Effy, nakładam odżywkę na włosy od ucha w dół i jej nie zmywam, a następnie rozcieńczony szampon na skalp. Dopiero potem spłukuję je razem. W ten sposób włosy są chronione podczas mycia szamponem, więc nawet spływający im nie przeszkadza.
Myje włosy podobnie, ale bez metody kubeczkowej, muszę spróbować Poza tym po spłukaniu szamponu i odżywki nakładam jeszcze maskę drożdżową. Zostawiam ją na włosach na 2-3 minuty i wtedy spłukuję. Na koniec jeszcze zimna woda na końcówki.

---------- Dopisano o 09:24 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------

A włosy to wszystkie macie piękne Te kręcone są przeurocze.
Ale Cameron wymiata, nie ma co Nie dziwie się, że ma hurtownie w domu
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 08:47   #3798
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
I co tonik daje Twoim włosom? Też mam tonik, używam codziennie, pachnie, nabłyszcza, ale czy wzmacnia i leci mniej włosów albo rosną nowe? nie wiem.


Myje włosy podobnie, ale bez metody kubeczkowej, muszę spróbować Poza tym po spłukaniu szamponu i odżywki nakładam jeszcze maskę drożdżową. Zostawiam ją na włosach na 2-3 minuty i wtedy spłukuję. Na koniec jeszcze zimna woda na końcówki.

---------- Dopisano o 09:24 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------

A włosy to wszystkie macie piękne Te kręcone są przeurocze.
Ale Cameron wymiata, nie ma co Nie dziwie się, że ma hurtownie w domu
Wiesz co ciezko mi ocenic dzialanie samego toniku. Ja dodatkowo lykam suplementy, masaz i oleje i wydaje mi sie, ze wlosy mi w miare szybko rosna.

Edytowane przez effa_j
Czas edycji: 2012-08-23 o 09:55
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 08:48   #3799
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

tak czytam o Waszych zabiegach z myciem włosów i chyba musze przemysleć swoje metody....
Nie wczuwam się za mocno - moczę włosy, dwa razy myje szamponem, nakładam odzywkę, po 2-3 minutach spłukuje..... koniec. Nie wiem jak znalazłabym czas na bardziej skomplikowane operacje.....
Oleje i maski nakładam raz w tygodniu, przewaznie w weekend, bo wtedy mam więcej czasu na zabawę

A wczoraj po zmyciu maski szamponem zapomniałam nałożyć odzywkę i mam trochę szorstkie i nieco sztywne włosy
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 08:57   #3800
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
ale ja francuza robiłam na prawie suchych włosach, bo jak splotę wilgotne włosy to mi nie wyschną, tak samo jak Tobie

ja mam prawie do ramion

no przecież, że mam identyczne włosy jak są mokre to widać ładny skręt, ale jak wyschną to już nie wyglądają tak fajnie, wiec wolę je wyciągnąć na szczotce żeby były bardziej proste. Chociaż sama szczotka nie daje idealnego efektu prostych włosów tylko podobnie jak u Ciebie. Dla mnie największym przełomem w możliwości układania włosów było odkrycie prostownicy.

Przez jakiś czas stosowałam metodę opisaną przez effę i faktycznie włosy całkiem fajnie się kręciły, ale musiałam je myć codziennie rano ( po spaniu loki były mocno zniekształcone) i za dużo było z tym zabawy, więc wróciłam do prostowania.
To piąteczka fiolka

Też kiedyś używałam prostownicy ale okrutnie zniszczyła mi włosy i już 5 lat się kurzy w szufladzie

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
Jak bedziesz miala jeszcze jakies pytania to pytaj smialo Z tych sklepowych odzywek to alterra i gloria sie u mnie dobrze sprawdza
Mel chyba tez stosuje OMO czy mi sie cos pokiciaklo?
Ok, jak coś to będę pisać na priva

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
No to może spróbujesz popracować nad tymi falami? Włosomaniaczki mają tyle cennych rad, że nic tylko próbować.

iivii, fiolka85, Caameroon - bardzo fajne włoski. Oj...daleko mam do Was

Spróbuję. Żebym tylko potrafiła wstać 40 minut wcześniej aby zająć się włoskami...


Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Iivii - super włoski!
wydaje mi sie, że mam trochę podobne, tylko sporo krótsze. Jak są mokre to zachęcająco się falują, ale jak wyschną to własnie takie bez ładu i składu są, z jednej strony się troszkę falują ładnie, z drugiej juz niekoniecznie i im dłuższe tym te mini fale bardziej wyraźne.
senkju
Jakby to powiedzieć... nie bez kozery zaopatruję się w to co tobie pasuje

Edytowane przez iivii
Czas edycji: 2012-08-23 o 08:59
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 09:07   #3801
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
Wiesz co ciezko mi ocenic dzialanie samego toniku. Ja dodatkowo lykam suplementy, masaz i oleje i wydaje mi sie, ze wlosy mi w miare szybko rosna. Sama ocenW grudniu mialam takie wlosy jak w zalaczniku.
szybko rosną, moje tak nie chcą.....
chociaz moje też odrobine podrosły - w albumie mam zdjęcia włosów od kwietnia do sierpnia i trochę długosci przybyło, pomimo małego podcinania po drodze.
Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Też kiedyś używałam prostownicy ale okrutnie zniszczyła mi włosy i już 5 lat się kurzy w szufladzie


Spróbuję. Żebym tylko potrafiła wstać 40 minut wcześniej aby zająć się włoskami...




senkju
Jakby to powiedzieć... nie bez kozery zaopatruję się w to co tobie pasuje
no wlasnie, te pół godziny spania rano dłuzej robi różnicę!!!!
Ja nigdy nie nauczyłam się używać prostownicy i dobrze....
Iivii - no cos w tym jest to teraz musimy sie przerzucic na kosmetyki podkreślające skręt tylko te 40 minut dodatkowej roboty przy włosach z rana mnie zniechęca dość skutecznie
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 09:23   #3802
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
szybko rosną, moje tak nie chcą.....
chociaz moje też odrobine podrosły - w albumie mam zdjęcia włosów od kwietnia do sierpnia i trochę długosci przybyło, pomimo małego podcinania po drodze.

no wlasnie, te pół godziny spania rano dłuzej robi różnicę!!!!
Ja nigdy nie nauczyłam się używać prostownicy i dobrze....
Iivii - no cos w tym jest to teraz musimy sie przerzucic na kosmetyki podkreślające skręt tylko te 40 minut dodatkowej roboty przy włosach z rana mnie zniechęca dość skutecznie
oddam troche z dlugosci za twoj blask deal?
jakie 40 min? mi poranny prysznic z myciem wlosow i cala "stylizacja" zajmuje max 45 min
Ciesz sie ciesz prostownica to samo zloooo
Na kiedy planujesz testy maski jasminowej? jak podoba Ci sie jej zapach?
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 09:29   #3803
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
oddam troche z dlugosci za twoj blask deal?
jakie 40 min? mi poranny prysznic z myciem wlosow i cala "stylizacja" zajmuje max 45 min
Ciesz sie ciesz prostownica to samo zloooo
Na kiedy planujesz testy maski jasminowej? jak podoba Ci sie jej zapach?
tej długości to az tak dużo na zbyciu nie masz dogonię Cię, zobaczysz kiedyś
No ja nie wiem, czy jestem skłonna swój kwadrans z rana dla włosów zamienić na 3 kwadranse spac też kiedyś trzeba..... i na razie opcja mycia włosów odzywką nie przemawia do mnie w kontekście moich skłonnych do przetłuszczania włosów.
Jaśminowa nie zachwyciła mnie zapachem - pewnie poczeka w kolejce, bo lada dzień dojdzie maska NS

45 minut to mi zajmuje rano wstanie (najtrudniejszy moment), poranny prysznic, suszenie, układanie włosów, wybór ciuchów do ubrania i prasowanie , ubieranie i makijaż (makijaż taki oszukany...). Potem jeszcze tylko spakować śniadanko, butki na nóżki i do roboty!Przewaznie wstaję 50 minut przed wyjsciem w dni, kiedy myje włosy i z 10 min później jak włosów nie musze myc.....
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-08-23 o 09:33
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 09:49   #3804
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
Wiesz co ciezko mi ocenic dzialanie samego toniku. Ja dodatkowo lykam suplementy, masaz i oleje i wydaje mi sie, ze wlosy mi w miare szybko rosna. Sama ocenW grudniu mialam takie wlosy jak w zalaczniku.
Rosną! I to pięknie Bardzo podobają mi się Twoje delikatne włosy
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
tak czytam o Waszych zabiegach z myciem włosów i chyba musze przemysleć swoje metody....
Nie wczuwam się za mocno - moczę włosy, dwa razy myje szamponem, nakładam odzywkę, po 2-3 minutach spłukuje..... koniec. Nie wiem jak znalazłabym czas na bardziej skomplikowane operacje.....
Oleje i maski nakładam raz w tygodniu, przewaznie w weekend, bo wtedy mam więcej czasu na zabawę

A wczoraj po zmyciu maski szamponem zapomniałam nałożyć odzywkę i mam trochę szorstkie i nieco sztywne włosy
A dlaczego dwa razy szamponem? No teraz, w wakacje, to mam dużo czasu i mogę się bawić, ale jak trzeba będzie we wrześniu latać na 7,30 do przedszkola to nie wiem
Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
oddam troche z dlugosci za twoj blask deal?
jakie 40 min? mi poranny prysznic z myciem wlosow i cala "stylizacja" zajmuje max 45 min
Ciesz sie ciesz prostownica to samo zloooo
Na kiedy planujesz testy maski jasminowej? jak podoba Ci sie jej zapach?
Mi też Mierzyłam ostatnio czas.
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
tej długości to az tak dużo na zbyciu nie masz dogonię Cię, zobaczysz kiedyś
No ja nie wiem, czy jestem skłonna swój kwadrans z rana dla włosów zamienić na 3 kwadranse spac też kiedyś trzeba..... i na razie opcja mycia włosów odzywką nie przemawia do mnie w kontekście moich skłonnych do przetłuszczania włosów.
Jaśminowa nie zachwyciła mnie zapachem - pewnie poczeka w kolejce, bo lada dzień dojdzie maska NS
Aniu, ale odżywką nie musisz dotykać skalpu Masz proste włosy, więc po co? Myślę, że to by je tylko obciążyło i ulizało. Spróbuj od ucha w dół, a skalp szamponem.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 09:59   #3805
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Kalina wysłała moje zamówienie! Już nie mogę się doczekać maski z figą i w ogóle wszystkiego. Może jutro już będzie żeby na weekendzie testować

Ja jestem straszny śpioch i dlatego myje włosy wieczorem :P
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 09:59   #3806
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
A dlaczego dwa razy szamponem? No teraz, w wakacje, to mam dużo czasu i mogę się bawić, ale jak trzeba będzie we wrześniu latać na 7,30 do przedszkola to nie wiem

Mi też Mierzyłam ostatnio czas.

Aniu, ale odżywką nie musisz dotykać skalpu Masz proste włosy, więc po co? Myślę, że to by je tylko obciążyło i ulizało. Spróbuj od ucha w dół, a skalp szamponem.
Zawsze myję włosy szamponem dwa razy.... czasami 3 jak kiepski szampon, albo olej na łbie. Rzadko kiedy po pierwszym umyciu mam wrazenie wystarczająco czystych włosów - pierwsze nałożenie szamponu z reguły oczyszcza mi włosy tylko tak z grubsza i usuwa odżywkę z ich powierzchni, dopiero drugie to takie właściwe mycie włosów. Zresztą widze ogromną różnicę nawet w samym pienieniu sie szamponów - za pierwszym razem przewaznie bardzo słabo się pienią, a podczas drugiego mycia pienią się duuużo lepiej , bo już ta tłusta warstwa (głownie odzywki) jest usunięta.
Justynka ja wiem, że odżywka nie idzie na skalp, ale jednak nie da się uniknąć kontaktu całkowicie... ja nawet jak źle spłucze odżywke to włosy mi sie szybko przetłuszczają, a nakładam własnie od ucha w dół. Ja nie twierdzę, że moje obawy są słuszne - no bo to są tylko obawy muszę spróbować, tylko ciężko się za to zabrać
To jak ma to zrobić w 3 krótkich, żołnierskich słowach?
Odżywka na włosy poniżej ucha, potem mycie szamponem samego skalpu i na koniec odzywka do spłukiwania raz jeszcze? Już widze problem z podwójnym myciem szamponem.....
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 10:01   #3807
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
tej długości to az tak dużo na zbyciu nie masz dogonię Cię, zobaczysz kiedyś
No ja nie wiem, czy jestem skłonna swój kwadrans z rana dla włosów zamienić na 3 kwadranse spac też kiedyś trzeba..... i na razie opcja mycia włosów odzywką nie przemawia do mnie w kontekście moich skłonnych do przetłuszczania włosów.
Jaśminowa nie zachwyciła mnie zapachem - pewnie poczeka w kolejce, bo lada dzień dojdzie maska NS

45 minut to mi zajmuje rano wstanie (najtrudniejszy moment), poranny prysznic, suszenie, układanie włosów, wybór ciuchów do ubrania i prasowanie , ubieranie i makijaż (makijaż taki oszukany...). Potem jeszcze tylko spakować śniadanko, butki na nóżki i do roboty!Przewaznie wstaję 50 minut przed wyjsciem w dni, kiedy myje włosy i z 10 min później jak włosów nie musze myc.....
bede strala sie uciekac tak szybko jak tylko sie da chociaz ja az tak zachlanna nie jestem chce miec rowne wlosy do ramion wiecej mi nie trza
Prasowanie ubran rano?! Mi "komplet" ready to go zamuje 60-70 min
Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Rosną! I to pięknie Bardzo podobają mi się Twoje delikatne włosy

A dlaczego dwa razy szamponem? No teraz, w wakacje, to mam dużo czasu i mogę się bawić, ale jak trzeba będzie we wrześniu latać na 7,30 do przedszkola to nie wiem

Mi też Mierzyłam ostatnio czas.

Aniu, ale odżywką nie musisz dotykać skalpu Masz proste włosy, więc po co? Myślę, że to by je tylko obciążyło i ulizało. Spróbuj od ucha w dół, a skalp szamponem.
dziekuje chcialabym zeby byly grubsze i geste ( moja siostra ma chyba 100 razy wiecej wlosow niz ja ) ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 10:07   #3808
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Zawsze myję włosy szamponem dwa razy.... czasami 3 jak kiepski szampon, albo olej na łbie. Rzadko kiedy po pierwszym umyciu mam wrazenie wystarczająco czystych włosów - pierwsze nałożenie szamponu z reguły oczyszcza mi włosy tylko tak z grubsza i usuwa odżywkę z ich powierzchni, dopiero drugie to takie właściwe mycie włosów. Zresztą widze ogromną różnicę nawet w samym pienieniu sie szamponów - za pierwszym razem przewaznie bardzo słabo się pienią, a podczas drugiego mycia pienią się duuużo lepiej , bo już ta tłusta warstwa (głownie odzywki) jest usunięta.
Justynka ja wiem, że odżywka nie idzie na skalp, ale jednak nie da się uniknąć kontaktu całkowicie... ja nawet jak źle spłucze odżywke to włosy mi sie szybko przetłuszczają, a nakładam własnie od ucha w dół. Ja nie twierdzę, że moje obawy są słuszne - no bo to są tylko obawy muszę spróbować, tylko ciężko się za to zabrać
Anula ty jesteś moim włosowym klonem! Nic dodać nic ująć!
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 10:09   #3809
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
bede strala sie uciekac tak szybko jak tylko sie da chociaz ja az tak zachlanna nie jestem chce miec rowne wlosy do ramion wiecej mi nie trza
Prasowanie ubran rano?! Mi "komplet" ready to go zamuje 60-70 min

dziekuje chcialabym zeby byly grubsze i geste ( moja siostra ma chyba 100 razy wiecej wlosow niz ja ) ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma

oj, bo ja leniwa jestem i wieczorem mi się nie chce prasować....
często parę minut z gołą d.... biegam szukając ubrań na suszarkach i pytając męża gdzie mi majtki pochował

U mnie pewnie kalina dzisiaj będzie a u mnie w domu jak na złość cały dzień nikogo nie ma
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 10:09   #3810
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Zawsze myję włosy szamponem dwa razy.... czasami 3 jak kiepski szampon, albo olej na łbie. Rzadko kiedy po pierwszym umyciu mam wrazenie wystarczająco czystych włosów - pierwsze nałożenie szamponu z reguły oczyszcza mi włosy tylko tak z grubsza i usuwa odżywkę z ich powierzchni, dopiero drugie to takie właściwe mycie włosów. Zresztą widze ogromną różnicę nawet w samym pienieniu sie szamponów - za pierwszym razem przewaznie bardzo słabo się pienią, a podczas drugiego mycia pienią się duuużo lepiej , bo już ta tłusta warstwa (głownie odzywki) jest usunięta.
Justynka ja wiem, że odżywka nie idzie na skalp, ale jednak nie da się uniknąć kontaktu całkowicie... ja nawet jak źle spłucze odżywke to włosy mi sie szybko przetłuszczają, a nakładam własnie od ucha w dół. Ja nie twierdzę, że moje obawy są słuszne - no bo to są tylko obawy muszę spróbować, tylko ciężko się za to zabrać
To jak ma to zrobić w 3 krótkich, żołnierskich słowach?
Odżywka na włosy poniżej ucha, potem mycie szamponem samego skalpu i na koniec odzywka do spłukiwania raz jeszcze? Już widze problem z podwójnym myciem szamponem.....
Odżywka na włosy poniżej ucha, szampon na sklap, płukanie, maska/odżywka na całość, płukanie. Tylko wiesz, ja mam dużo włosów i moich to nie obciąża, czasem i tak mam sianko. Musisz popróbowac w weekend
Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
bede strala sie uciekac tak szybko jak tylko sie da chociaz ja az tak zachlanna nie jestem chce miec rowne wlosy do ramion wiecej mi nie trza
Prasowanie ubran rano?! Mi "komplet" ready to go zamuje 60-70 min

dziekuje chcialabym zeby byly grubsze i geste ( moja siostra ma chyba 100 razy wiecej wlosow niz ja ) ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma
Dbaj o nie to też będziesz miała tyle włosów co siostra
W tamtym roku akademickim byłam tak uzależniona od wizażu, że nawet rano, przed 8 musiałam sprawdzić co naskrobałyście
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:41.