QLAIRA - wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-22, 16:32   #1
xruda1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9
Arrow

QLAIRA - wątek zbiorczy


ULOTKA:
klik

-------------------

czesc. czy znacie takie tabletki jak Qlaira (Bayer Schering Pharma) ? przepisał mi lekarz. Jutro zaczynam brac. Poniewaz jest to nowosc to potrzebuje max informacji na ten temat, jesli ktos bierze to jak sie czuje, czy jest zadowolony z takiego dawkowania itp. z gory dzieki!!!

Edytowane przez Eldo_rado
Czas edycji: 2013-07-04 o 23:06
xruda1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 20:33   #2
pussszek
Raczkowanie
 
Avatar pussszek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 374
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Z tego, co sprawdzalam nawet na zagranicznych stronach nie ma jeszcze opinii. Ale ja tez myslalam o zmianie na te pigulke, bo opisy brzmia zachecajaco (tak twierdzi moj gin, mowi rowniez, ze moglaby ona rozwiazac moj problem z suchoscia). Mam jeszcze 2 op. kontraceptu, potem sprobuje gdzies dorwac qlaire. Jak juz zaczniesz stosowac, napisz coi jak. Albo na watku, albo jak juz przygasnie na privie. Bylabym bardzo wdzieczna, tez postaram sie podzielic swoimi doswiadczeniami:P:P

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

A i jeszcze jedno - jaka jest cena tego 'cudu nauki'?
pussszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 20:58   #3
xruda1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Czesc. No wlasnie mnie tez to bardzo przekonalo, bo trudno mi dobrac tabletki po ktorych sie dobrze czuje. Niestety Qlaira nie jest tak tania jak Kontracept, bo kosztuje ok 50 zl, ale uwazam ze jak cos jest dobre to musi duzo kosztowac, niestety nie ma nic za darmo. Poza tym 50 zl na miesiac spokoju to jest nic! Wole wydac wiecej i wiedziec, ze moj organizm czuje sie dobrze, nic szukac miesiacami dobrej tabletki - mam nadzieje, ze ta Qlaira wreszcie bedzie utrafiona i warta wydanej kasy. No ale to oczywiscie napisze za pewnien czas a Ty tez daj znac jakby co! pozdrawiam!
xruda1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 02:18   #4
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

A jaka maja dawke hormonów ? Co sprawia ze sa leprze? biore yasminelle i bez większych problemow ale jednak mam troche nastroje i delikatne suchosci.
zuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 07:10   #5
pussszek
Raczkowanie
 
Avatar pussszek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 374
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez xruda1 Pokaż wiadomość
Czesc. No wlasnie mnie tez to bardzo przekonalo, bo trudno mi dobrac tabletki po ktorych sie dobrze czuje. Niestety Qlaira nie jest tak tania jak Kontracept, bo kosztuje ok 50 zl, ale uwazam ze jak cos jest dobre to musi duzo kosztowac, niestety nie ma nic za darmo. Poza tym 50 zl na miesiac spokoju to jest nic!
To jeszcze spoko. Balam sie, ze skoro to taka super nowosc, bedzie drozsza nawet od plastrow. 50 zl to nie jest zbyt wysoka cena.

A co do dawki hormonow -Qlaira jest tabletka 5cio fazowa, wiec ma ich az 5. Poczatkowo jest to bioidentyczny etradiol (walerian estradiolu), pozniej stopniowo dochodzi do niego syntetytczny antyandrogenny progestagen. Nowosc polega wlasnie na tym, ze taki schemat dawkowania bardziej przypomina naturalny cykl, z tym, ze nie dochodzi do owulacji, nie ma boli menstruacyjnych, nie ma plamien i krwawienia sa bardziej skape. Co wiecej zastosowany w Qlairze zamiennik progestagenu zapovbiega zatrzymywaniu wody w organizmie. Pigulki te obnizaja ponadto znacznie poziom testosteronu (co akurat moze byc niekorzystne, bo spada libido)
pussszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 13:15   #6
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cytat:
Pigulki te obnizaja ponadto znacznie poziom testosteronu (co akurat moze byc niekorzystne, bo spada libido)
akurat wszystkie pigułki obniżają poziom testosteronu, bo progesteron ma działanie antyandrogenie, a każde pigułki dwuskładnikowe mają ten hormon. Pytanie tylko, na ile skutecznie syntetyczna wersja progesteronu naśladuje ten naturalny.
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 14:08   #7
pussszek
Raczkowanie
 
Avatar pussszek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 374
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

No, ja czytalam, ze te straszej generacji czasem dzialaly wrecz odwrotnie, dlatego to napisalam, ale ekspertem nie jestem...
pussszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-23, 16:01   #8
kiki22
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

MARKETING SZEPTANY!!! KLON UŻYTKOWNIKA XRUDA1!!

Mi tez lekarz przepisał Qlaire Wkurzały mnie tygodniowe obfite miesiączki, zwłaszcza na wakacjach, poza tym uwielbiam ruch a przynam sie szczerze, że boję sie brać kilka opakowań po rzad... Ginekolog powiedział, że przy qlairze miesiączki beda krotkie i z czasem moga mieć postac plamienia. dla mnie bomba!!!! no i cere mam miec lepszą! A co do libido - wydaje mi sie, że na to chyba nie ma zasady, na jedne tabletki reagujemy tak a na inne inaczej (przy Harmonecie np wogóle odeszła mi ochota:/) Zaczynam brać w przyszłym tyg. Ciekawe jak będzie?! pozdr

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2009-11-06 o 01:26
kiki22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 16:21   #9
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez kiki22 Pokaż wiadomość
Ginekolog powiedział, że przy qlairze miesiączki beda krotkie i z czasem moga mieć postac plamienia. dla mnie bomba!!!!

to brzmi strasznie....
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 16:45   #10
xruda1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Kiki testuj te tabletki, testuj... bo jak sie rzeczywiscie okaze ze zmniejszy sie tak znacznie krwawienie to ja dam kazde pieniadze...
xruda1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 17:45   #11
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

dobrze czytałaś- nie każdy gestagen stosowany w pigułkach działa antyandrogenowo. lekko andogenowe właściwosci ma np. lewonorgestrel.

qlaira ma tylko 2 tabletki z placebo, czyli w praktyce prawie przez caly cykl lyka się jakieś hormony (w tradycyjnych pigulkach jest 7 dni bez hormonu, w Yaz są 4 dni bez), więc krwawienie pewnie będzie niewielkie.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-23, 20:24   #12
xruda1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

tak wogole to wiele dziewczyn boi sie, ze jak nie dostaje okresu to znaczy ze jest w ciazy a tak na prawde jesli bierze sie tabletki prawidlowo to nie ma takiej mozliwosci i okres nie jest konieczny!
xruda1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 18:23   #13
pussszek
Raczkowanie
 
Avatar pussszek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 374
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Sprobuje ozywic watek:P Kupilam dzisiaj swoje pierwsze opakowanie qlairy - 43 zl (nie tak zle). Zaczynam brac dopiero za 2 tyg. (pod koniec kontraceptu). A jak tam inne 'testujace'? xruda1, masz jakies efekty uboczne? jak z plamieniami? libido? nawilzeniem?

Czekam na opinie i sama tez opisze wszystko juz od pierwszej tabletki
pussszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 21:06   #14
xruda1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

czesc dziewczyny! nic nie pisałam, bo byłam na wakacjach. Juz dziele sie wrazeniami z Qlairy - jestem baaardzo zadowolona!!! pomimo, ze bylam w cieplych krajach, to nie czulam sie ociezala i napuchnieta jak przy innych tabletkach. Ogolnie czuje sie bardzo dobrze - nie czuje spadku libido póki co i nie odczuwam zadnych suchosci, na prawde jest OK!! Zobaczymy jak bedzie z pierwsza miesiaczka - odezwe sie i dam znac. pozdrawiam!!! A Ty pussszek tez dawaj znac!
xruda1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 12:18   #15
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

czesc dziewczyny
mi ginekolog tez przepisala Qlaire- jestem ciekawa jak przy tych tabletkach jest z cera mialam tradzik i po Yasminelle mi wrocil dlatego boje sie znow kombinowac z tabletkami ;/
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 13:18   #16
Sculpture of Regret
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 422
GG do Sculpture of Regret
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Hmm, brzmi ciekawie, zwłaszcza podoba mi się to, że tabletek jest 28, w tym dwie placebo, czyli łyka się je codziennie, bez żadnych przerw, tak? Fajnie, bo przerwa w braniu tabletek jak dla mnie nie jest dobra bo w pierwszych dniach o stałej porze myślę tylko o tym, aby łyknąć tabletkę (przyzwyczajenie) i dopiero po chwili przypominam sobie, że teraz jest tydzień bez. Natomiast pod koniec przerwy już tak się rozluźniam, że boję się iż kiedyś zapomnę wziąć kolejnej ósmego dnia... Qlaira byłaby dla mnie dobrym rozwiązaniem.
Sculpture of Regret jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 08:46   #17
Broke
Raczkowanie
 
Avatar Broke
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 33
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez xruda1 Pokaż wiadomość
Ogolnie czuje sie bardzo dobrze - nie czuje spadku libido póki co i nie odczuwam zadnych suchosci, na prawde jest OK!!
Mi też moja lekarka zapisała Qlaire. Obym czuła się dobrze bo również szykuje mi się wyjazd... za kilka dni zacznę brać. Ciekawe jak to będzie.. Tym bardziej, że to będą moje pierwsze tabletki.
Broke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 10:50   #18
magnum_357
Zadomowienie
 
Avatar magnum_357
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 344
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

To i ja dołączę sie do wątku wczoraj dostałam od mojej gin. opakowanie Qlairy. Za ok. poltoratygodnia zaczne brac i podziele sie spostrzezeniami mam nadzieje ze po tych tabl. w końcu bede sie dobrze czula. brałam juz mase roznych tabletek: cilest, evrę, yasmin, yasminelle, nawet syndi 35 i po każdych zawsze mialam jakies skutki uboczne może teraz bedzie inaczej...
magnum_357 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 18:50   #19
xruda1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

czesc! zgodnie z obietnicą dzielę się kolejnymi spostrzeżeniami - jak na razie to moge smiało powiedzieć, że chyba wreszcie trafiłam na swoje tabletki!! wzięłam 26-tą tabletkę i mam już lekkie plamienie, więc jak tak będzie wyglądał mój okres to będzie super - zawsze cierpiałam na bolesne i obfite miesiączki. poza tym czuję się OK i co najważniejsze - libido bez zmian a Wy dziewczyny jak sie czujecie?pozdrawiam!
xruda1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-17, 22:17   #20
suspense
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 078
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez xruda1 Pokaż wiadomość
czesc! zgodnie z obietnicą dzielę się kolejnymi spostrzeżeniami - jak na razie to moge smiało powiedzieć, że chyba wreszcie trafiłam na swoje tabletki!! wzięłam 26-tą tabletkę i mam już lekkie plamienie, więc jak tak będzie wyglądał mój okres to będzie super - zawsze cierpiałam na bolesne i obfite miesiączki. poza tym czuję się OK i co najważniejsze - libido bez zmian a Wy dziewczyny jak sie czujecie?pozdrawiam!

a jak tam u Ciebie z cerą?
suspense jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 18:01   #21
marcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 62
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

DZIEWCZYNY, które już biorą Q: jak u Was z wahaniami nastroju/ płaczliwością/ stanami depresyjnymi /złością? Ja brałam różne tabletki (5 lat praktyki):
  1. JEANINE
  2. CILEST
  3. plastry EVRA
  4. HARMONET
  5. YASMIN
  6. YASMINELLE
  7. YAZ i coś jeszcze
YAZ sprawiła, że po dwóch miesiącach - w zeszłym tyg. chciałam to rzucić "w diabły"!!! Straszne wahania nastroju, piekielne. A dziś dostałam receptę na Q i rozeznaję się... POMOCY
marcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 18:17   #22
xruda1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

u mnie pierwszy raz branie tabletek odbywa się bez skutków ubocznych - samopoczucie super, libido jak zawsze, z cerą nigdy nie miałam problemów i teraz tez jest bez zmian. Zobaczymy jak będzie dalej, bo to dopiero pierwsze opakowanie, ale mam nadzieje, ze wreszcie utrafilam! bo tak jak Ty dużo próbowałam!
xruda1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 19:49   #23
marcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 62
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Właśnie w teorii pierwsze trzy "najgorsze", więc rzeczywiście pewnie trafiłaś, super!

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Cytat:
Napisane przez xruda1 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny! nic nie pisałam, bo byłam na wakacjach. Juz dziele sie wrazeniami z Qlairy - jestem baaardzo zadowolona!!! pomimo, ze bylam w cieplych krajach, to nie czulam sie ociezala i napuchnieta jak przy innych tabletkach. Ogolnie czuje sie bardzo dobrze - nie czuje spadku libido póki co i nie odczuwam zadnych suchosci, na prawde jest OK!! Zobaczymy jak bedzie z pierwsza miesiaczka - odezwe sie i dam znac. pozdrawiam!!! A Ty pussszek tez dawaj znac!

A jak samopoczucie? W ogóle miałaś wcześniej wahania nastroju na tabletkach?

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Cytat:
Napisane przez zuni Pokaż wiadomość
A jaka maja dawke hormonów ? Co sprawia ze sa leprze? biore yasminelle i bez większych problemow ale jednak mam troche nastroje i delikatne suchosci.

Ja mam ohydne na YAZ....

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

Cytat:
Napisane przez magnum_357 Pokaż wiadomość
To i ja dołączę sie do wątku wczoraj dostałam od mojej gin. opakowanie Qlairy. Za ok. poltoratygodnia zaczne brac i podziele sie spostrzezeniami mam nadzieje ze po tych tabl. w końcu bede sie dobrze czula. brałam juz mase roznych tabletek: cilest, evrę, yasmin, yasminelle, nawet syndi 35 i po każdych zawsze mialam jakies skutki uboczne może teraz bedzie inaczej...

Hej - i jak się czujesz przy Q?
marcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 07:51   #24
Broke
Raczkowanie
 
Avatar Broke
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 33
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Biorę je już piąty dzień i jak na chwile obecną nie mam żadnych skutków ubocznych. Jedynie pierwszego dnia bolała mnie głowa (ale możliwe, że to nie przez te tabletki). Zobaczymy jak będzie dalej. Są nawet duże plusy.. bo od kilku lat męczyłam się z bólami brzucha takimi nerwowymi np przed wyjściem gdzieś z domu.. a teraz one minęły Same plusy.
Broke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 08:30   #25
marcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 62
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez Broke Pokaż wiadomość
Biorę je już piąty dzień i jak na chwile obecną nie mam żadnych skutków ubocznych. Jedynie pierwszego dnia bolała mnie głowa (ale możliwe, że to nie przez te tabletki). Zobaczymy jak będzie dalej. Są nawet duże plusy.. bo od kilku lat męczyłam się z bólami brzucha takimi nerwowymi np przed wyjściem gdzieś z domu.. a teraz one minęły Same plusy.

No ja przy YAZ na 3-5. dzień wpadłabym już w histerię Czekam na zmianę - w piątek Q
marcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 10:38   #26
magnum_357
Zadomowienie
 
Avatar magnum_357
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 344
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez marcia Pokaż wiadomość

Hej - i jak się czujesz przy Q?
na razie czekam na okres, pod koniec tygodnia powinnam miec i wtedy sie podziele wrażeniami - mam duże oczekiwania po tym co tu piszecie o Qlairze
magnum_357 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 10:49   #27
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Dziewczyny, mnie interesuje jak Q wpływa na migrenowców. Jest ktoś może w takiej sytuacji?
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 12:34   #28
marcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 62
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mnie interesuje jak Q wpływa na migrenowców. Jest ktoś może w takiej sytuacji?

Ja na każdych tabletkach miałam prócz YAZ (lekkie, mało) - dam znac za miesiąc
marcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 14:32   #29
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez marcia Pokaż wiadomość
Ja na każdych tabletkach miałam prócz YAZ (lekkie, mało) - dam znac za miesiąc
ja brałam Yaz (tylko i wyłącznie) i właśnie im zawdzięczam migrenę...
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 08:27   #30
marcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 62
Dot.: QLAIRA - nowość! czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
ja brałam Yaz (tylko i wyłącznie) i właśnie im zawdzięczam migrenę...

Ja dziś ostatni dzień na YAZ -migrena od wczoraj, ale to sukces, bo pierwsza i ostatnia w m-cu. Od dziś Q

DZIEWCZYNY
Jakieś informacje? Jak się czujecie?
marcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-16 19:08:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:34.