Płyn od dermatologa- pilne. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-13, 20:07   #1
Konna
Raczkowanie
 
Avatar Konna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 138
GG do Konna

Płyn od dermatologa- pilne.


Pani dermatolog przepisała mi płyn na trądzik. Oto skład:
Detromicyni 8.0
Hydrocortisoni 1.0
Azulani 6.0
Ac. Salicyli 3.0
Spir. Vini 70.0
Ag. Destilata 150.0

Hydrocortisoni- czy to jest steryd?
Stosuję już 4 butelke tego leku z przerwami co 2-4 miesiące. Na użycie całej butelki wystarcza mi jakieś 2- 3 miesiące. Teraz trochę poczytałam o składzie i okazalo się, ze płyn ma Hydrocortison i boje się, ze skoro używałam tak długo tego to dostane trądziku posterydowego. Płyn przepisała mi dermatolog już kolejny raz (1 butelke udalo mi sie wyblagac z apteki, wiec derma przepisala mi go na recepcie 3 razy.) Na początku bardzo pomagał, potem już było gorzej, myślałam, ze przyzwyczaiła mi się skóra. Czytałam, ze takie leki mozna przyjmować maksymalnie do 3 tygodni, a u mnie moze uzbierał się rok stosowania...Stosować czy nie? I czy może zmienić dermatologa?
I jeśli stosować to prze jaką ilość czasu?

Proszę o odpowiedź!
__________________
Dbam o siebie:
-walczę o piękną cere 21.08.2012
-walcze o zdrowe i mocne włoski 11.09.2012
-staram się zdrowo odżywiać
-trzeba zacząć myśleć pozytywnie!

Studentka stomatologii I rok- obym dała rade !

Edytowane przez Konna
Czas edycji: 2010-05-13 o 20:24
Konna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 21:09   #2
pipapipa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 60
Dot.: Płyn od dermatologa- pilne.

Hydrocortison to faktycznie najsłabszy ze sterydów, pomaga na zmiany skórne, wysypke alergiczna, poparzenia posloneczne, tradzik itp, ale nie zaleca sie stosowac go dluzej niz 3 tygodnie bez przerwy. Niestety nie wiem dokladnie jakie moga być skutki dłuższego stosowanie tego preparatu. Sama czasem uzywam Hydrocortison krem 2% i faktycznie przez kilka dni pomaga. Potem robie przerwe. Zapytaj dermatolog najlepiej, tylko że ci lekarze czasem sami nie wiedza co przepisuja i eksperymentuja z nami. Na twoim miejscu odstawilabym ten tonik i zamienila na delikatny płyn miceralny, np. Biodermy Sensibio
pipapipa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 13:15   #3
Konna
Raczkowanie
 
Avatar Konna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 138
GG do Konna
Dot.: Płyn od dermatologa- pilne.

Chciałabym mieć zaufanie do lekarza, ale tu ciągle samemu trzeba sprawdzać co się stosuje. Teraz jestem umówiona na wizyte do innego dermatologa. Przynieść karteczkę z tym płynem i się spytać o to czy to steryd?
__________________
Dbam o siebie:
-walczę o piękną cere 21.08.2012
-walcze o zdrowe i mocne włoski 11.09.2012
-staram się zdrowo odżywiać
-trzeba zacząć myśleć pozytywnie!

Studentka stomatologii I rok- obym dała rade !
Konna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 14:35   #4
vivalitein
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 37
Dot.: Płyn od dermatologa- pilne.

dziewczyny ja proponuje moze zamiast dermatologa wybrac sie do jakiegos dobrego salonu kosmetyki leczniczej... bo lekarze czesto stosuja takie radykalne mocne srodki ktore prawde mowiac nie sa potrzebne skorze bo wystarczyloby wyregulowac prace gruczolow lojowych i byloby po sprawie .... bo przez takie preparaty np.wlasnie ze sterydami albo jakies mocne antybiotyki naprawde mozna narobic tylko wiekszego klopotu szczegolnie wtedy jak ktos to nieumiejetnie poleca tylko po to zeby problem zniknal teraz a nie zastanawia sie nad tym ze moze powrocic ze zdwojona sila... do skory trzeba podejsc rozsadnie
__________________
szczęściara
vivalitein jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 15:20   #5
Konna
Raczkowanie
 
Avatar Konna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 138
GG do Konna
Dot.: Płyn od dermatologa- pilne.

Cytat:
Napisane przez vivalitein Pokaż wiadomość
bo przez takie preparaty np.wlasnie ze sterydami albo jakies mocne antybiotyki naprawde mozna narobic tylko wiekszego klopotu szczegolnie wtedy jak ktos to nieumiejetnie poleca tylko po to zeby problem zniknal teraz a nie zastanawia sie nad tym ze moze powrocic ze zdwojona sila... do skory trzeba podejsc rozsadnie
Dokładnie myślę tak samo. W sumie mam problem tylko z policzkami ( choć wcześniej były ładniejsze) i tak sobie myśle, ze to od tego płynu- faktycznie w czasie stosowania miałam idealną buźkę, ale po odstawianiu zawsze mi krostki wracały. Mam złe lekarzowi, ze nie mówił mi o tym, ze plyn zawiera sterydy. No cóż...teraz ide do innego dermatologa. Myślałam, ze ten jest dobry, bo awsze mi wszystko "wyleczała", a ja wiem, ze mi potrzebny jakiś dobry środek wyszuszający a nie taki ostry kaliber... ^^.

jest ktoś w stanie rozpracować skład tego płynu?
__________________
Dbam o siebie:
-walczę o piękną cere 21.08.2012
-walcze o zdrowe i mocne włoski 11.09.2012
-staram się zdrowo odżywiać
-trzeba zacząć myśleć pozytywnie!

Studentka stomatologii I rok- obym dała rade !

Edytowane przez Konna
Czas edycji: 2010-05-14 o 15:23
Konna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 23:12   #6
Kinga 72
Rozeznanie
 
Avatar Kinga 72
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 924
Dot.: Płyn od dermatologa- pilne.

Cytat:
Napisane przez Konna Pokaż wiadomość
Pani dermatolog przepisała mi płyn na trądzik. Oto skład:
Detromicyni 8.0
Hydrocortisoni 1.0
Azulani 6.0
Ac. Salicyli 3.0
Spir. Vini 70.0
Ag. Destilata 150.0

Hydrocortisoni- czy to jest steryd?
Stosuję już 4 butelke tego leku z przerwami co 2-4 miesiące. Na użycie całej butelki wystarcza mi jakieś 2- 3 miesiące. Teraz trochę poczytałam o składzie i okazalo się, ze płyn ma Hydrocortison i boje się, ze skoro używałam tak długo tego to dostane trądziku posterydowego. Płyn przepisała mi dermatolog już kolejny raz (1 butelke udalo mi sie wyblagac z apteki, wiec derma przepisala mi go na recepcie 3 razy.) Na początku bardzo pomagał, potem już było gorzej, myślałam, ze przyzwyczaiła mi się skóra. Czytałam, ze takie leki mozna przyjmować maksymalnie do 3 tygodni, a u mnie moze uzbierał się rok stosowania...Stosować czy nie? I czy może zmienić dermatologa?
I jeśli stosować to prze jaką ilość czasu?

Proszę o odpowiedź!
Skład to:
1. antybiotyk stosowany w zakażeniach ropnych skóry
2. steryd stosowany m. in. w zapaleniu skóry
3. wyciąg z rumianku - działanie przeciwzapalne
4. kwas salicylowy - działa złuszczająco na skórę
5. spirytus - działa na skórę wysuszająco i odkażająco
6. woda destylowana
Raczej nie powinnaś stosować tego płynu cały czas, a tylko w czasie większych zaostrzeń. Dermatolog widząc stan Twojej skóry na pewno doradzi czy stosować ten płyn teraz i ew. jak długo.
Kinga 72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:46.