Problemy z doborem podkładu - silne uczucie dyskomfortu. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-03, 17:29   #1
nuitarii
Raczkowanie
 
Avatar nuitarii
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 187

Problemy z doborem podkładu - silne uczucie dyskomfortu.


Zdaję sobie sprawę, iż takich wątków były miliony, ale ten ma zgoła nieco inny charakter.
Mam skórę tłustą, z niewielką skłonnością do trądziku, który występuje właściwie prawie tylko na skroniach, które są przykryte włosami.
Moją zmorą jest wybór podkładu. Obojętnie jaki kupie, to mam poczucie dyskomfortu. Odnoszę wrażenie, że ciąży mi na twarzy, doskonale go widać... Wszystko jest dla mnie za ciężkie! Dodam, że nie nakładam jakieś ogromnej ilości, używam gąbeczek.
Od 2 lat usiłuję kupić sobie podkład, który byłby lekki, nie krył by tak przeraźliwie mocno, ale byłby dobry dla tłustej skóry. Wszelkiego rodzaju kremy koloryzujące wywołują u mnie niesamowicie mocne świecenie już po godzinie Może dodam, że do pielęgnacji używam kosmetyków LRP Effaclar, które zdecydowanie ograniczają świecenie się buźki. Bez podkładu to świece się dopiero po 4-6h.
Używałam już podkładów Bourjois, L'Oreal, Maybelline... Chciałam sięgnąć po te wysokopółkowe w stylu Clinique, którego uwielbiam, ale obawiam się, że znowu będę się źle czuć, a nie chciałabym by kolejne podkłady lądowały na dnie szafki. To jest naprawdę męczące.
Może ktoś miał podobny problem?
Byłabym ogromnie wdzięczna za porady.
__________________
Ha!
nuitarii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-04, 15:59   #2
Anuska77
Zadomowienie
 
Avatar Anuska77
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: Problemy z doborem podkładu - silne uczucie dyskomfortu.

Niedawno miałam bardzo podobny problem z doborem podkładu. Mam cerę mieszaną i testowałam mnóstwo podkładów, które jednak matowiły buźkę nie dłużej niż 3 godzinki. Ostatnio jednak kupiłam fluid Revlona Shine Control Mattifying, kolor buff. Zastanawiałam się nad kupnem fluidu Revlona Color Stay, ale ponoć jest bardzo ciężki, choć dobrze kryje. Zdecydowałam się więc na Revlon, ale Shine Control Mattifying. Myślę, że byłby dla Ciebie odpowiedni, bo nie masz za dużo krostek. Ja jestem z niego średnio zadowolona, bo mam co nieco do ukrycia na twarzy, a on nie kryje dobrze, za to świetnie i bardzo długo matuje buzię i jest niewidoczny na twarzy. To jest naprawdę wielki plus, szczególnie że masz tłustą cerę. Poza tym jest lekki i nie ciąży na twarzy. Pierwszy raz dobrałam dla siebie odpowiedni kolor. Mnie nie odpowiada zapach, ale można się przyzwyczaić. Ma też zbyt rzadką konsystencję, ale może Tobie to nie będzie przeszkadzało . Niestety nie jest łatwo dobrać właściwy fluid, coś o tym wiem, ale wciąż szukam, może kiedyś znajdę podkład w 100% doskonały czego i Tobie życzę. Pozdrawiam
Anuska77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-04, 16:39   #3
zetzet
Raczkowanie
 
Avatar zetzet
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Posen
Wiadomości: 172
Dot.: Problemy z doborem podkładu - silne uczucie dyskomfortu.

ja polecam lekkie podklady, wbrew pozorom takie sa najlepsze do tlustej cery
moi ulubiency to bourjois happylight i isadora hydralight przy czym ten drugi jest lzejszy ujednolicaja kolor skory i leciutko rozswietlaja.
a jak trzeba cos zakryc, to korektor.
aha, a probowalas nakladac palcami? moze wina gabeczki? [nie wiem, z gabeczek nigdy nie korzystalam]
ewentualnie spytaj kobietki z sephory/douglasa o rade i probki, najlepiej przetestowac samej [chociaz wiem, jak trudno z tymi probkami...]
zetzet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-04, 19:10   #4
nuitarii
Raczkowanie
 
Avatar nuitarii
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 187
Dot.: Problemy z doborem podkładu - silne uczucie dyskomfortu.

Anuska77, zetzet: dzięki Wam za rady
Oj, strasznie ciężko o próbki. Mimo wszystko postaram się zdobyć Shine Control Mattifying Revlon

Co do nakładania podkładu, to próbowałam już palcami, gąbeczką... ostatnio napalam się na pędzel. Ponoc jest najlepszy.
Bourjois Happylight - on nie jest przypadkiem ZBYT rozświetlający? Zawsze się obawiałam, że te drobinki mogą tylko zwiększyć efekt błyszczenia się twarzy...

Zainwestowałam dziś w Nivea Visage Young - jestem mile zaskoczona. Na trzecim miejscu ma alkohol, więc matuje ładnie. Niezwykle delikatny i lekki... Jeszcze jutro go przetesuje dokładniej i podzielę się wrażeniami.
__________________
Ha!
nuitarii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-04, 19:21   #5
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Problemy z doborem podkładu - silne uczucie dyskomfortu.

oj, doskonale rozumiem Twpj problem. mam tlusta cere, a do tego mam dosc wiele do ukrycia i tez nie znalazlam tego jedynego. moim zdaniem powinny byc tez do kupienia podklady np. 5ml. wtedy kazdy mialby szanse wyprobowac za niewielkie pieniadze, a nie kupowac od razu 30ml i po trzech uzyciach odlozyc na dno szuflady.
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-04, 19:24   #6
lydiam
Raczkowanie
 
Avatar lydiam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 177
Dot.: Problemy z doborem podkładu - silne uczucie dyskomfortu.

Polecam Ci lekki podkład Hydralight Isa Dory, jest bardzo lekki i na pewno dobierzesz odpowiedni dla siebie kolor.
lydiam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 05:20   #7
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Problemy z doborem podkładu - silne uczucie dyskomfortu.

ja przez dłuższy czas miałam problem z doborem odpowiedniego podkłądu, amm cere mieszaną czasem bardziej błyszczącą niż zazwyczaj, nie lubiłam podkładów bo każdy czułam na twarzy, dla mnie idealnym rozwiązaniem jest podkład Maybelline (nie wiem czy ten testowałaś również) Dream Matte Mousse w musie, nie czuć go na twarzy, całkiem dobrze matuje, ładnie stapia się ze skórą
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-06, 16:41   #8
ewkast12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 190
Dot.: Problemy z doborem podkładu - silne uczucie dyskomfortu.

Jak ktos znajdzie na prawde dobry podklad na cere tlusta i z niedoskonalosciami to niech szybciutko pisze bo niedlugo slubuje a juz nie wiem jaki ma wyprobowac bo wichy swietnie kryje ale cera sie swieci po nim strasznie i to juz po dwoch, trzech godzinkach
ewkast12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 21:58   #9
nuitarii
Raczkowanie
 
Avatar nuitarii
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 187
Dot.: Problemy z doborem podkładu - silne uczucie dyskomfortu.

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
ja przez dłuższy czas miałam problem z doborem odpowiedniego podkłądu, amm cere mieszaną czasem bardziej błyszczącą niż zazwyczaj, nie lubiłam podkładów bo każdy czułam na twarzy, dla mnie idealnym rozwiązaniem jest podkład Maybelline (nie wiem czy ten testowałaś również) Dream Matte Mousse w musie, nie czuć go na twarzy, całkiem dobrze matuje, ładnie stapia się ze skórą
Próbowałam go
Jak dla mnie - nadal za ciężki. Łatwo przesadzić... Błyszczałam się po nim okrutnie.

Na razie Nivea Visage się świetnie spisuje. Baardzo delikatny. Matuje na kilka godzin. Z pudrem tworzy duet doskonały
__________________
Ha!
nuitarii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-07, 07:10   #10
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: Problemy z doborem podkładu - silne uczucie dyskomfortu.

Myślę że nie trzeba szukać w podkładach, widocznie ten kosmetyk Tobie nie odpowiada, problem tłustej buzi proponuję rozwiązać w ten sposób:
zamiast podkładu - krem tonujący [z vichy, nivea jest moim zdaniem cięższa niż niejeden fluid, chyba że ten nowy Young dla młodych cer, YR, Matis]
Kładziesz cieniutka warstwę, i puder sypki na to, szerokim pędzlem do pudru.
W ciągu dnia wystarczą drobne poprawki pudrem w kamieniu, który zawsze możesz mieć przy sobie.
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:42.