idealne rozprowadzenie podkładu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-03, 12:55   #1
AgnieszkaN61
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 11

idealne rozprowadzenie podkładu


Wiem, że idelne dobranie podkładu do cery to niełatwa sprawa.Okazuje się jednak,że nawet samo rozłożenie go na twarzy może być problemem.Proszę doradzić mi czym najlepiej rozprowadzać podkład (gąbka, opuszki palców) i jeśli chodzi o kierunki to wiem że na dół i na zewnątrz twarzy.Co jednak jest nie tak jeśli na twarzy zmytej tonikiem i nawilżonej kremem podkład rozmazuje się niemiłosiernie tworząc smugi .Czasem przy użyciu pod spód korektora a na wierzch pudru zaczyna się to pod wpływem ocierania naskórka brzydko wałkować ,tworząc przy tym nienaturalną maskę.
Co robić?MOże zamiast podkładu użyć kremu wyrównującego koloryt skóry?Podkład jest z max faktor ,trochę kosztował więc chciałabym go wykorzystać do końca.
Co jest nie tak gdzie tkwi błąd???
Pozdrawiam i dziękuję za ewentualną odpowiedź.
AgnieszkaN61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 13:32   #2
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: idealne rozprowadzenie podkładu

Może spróbuj mieszać go na dłoni z kremem nawilżającym i nakładać taki krem koloryzujący na twarz? Sama kiepsko sobie radzę z nakładaniem podkładu, ale tak jakoś mi to wychodzi
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 21:05   #3
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: idealne rozprowadzenie podkładu

Ja podklad nakladam raczej krótkimi ruchami, nie "rozmazuje" go po calej twarzy bo wtedy wlasnie wyglada nienaturalnie. A jesli w jakims miejscu skora jest szorstka, ze widac podklad, albo po prostu ciezko rozprowadzic (np miedz brwiami), to nalezy go wklepac. Robi sie to w ten sposob: wziac odrobine podkladu na palec wskazujacy, doslownie ubrudzic go i dotykac tym "ubrudzonym" palcem skory, miejsce po miejscu. Troche to zajmuje czasu ale najwazniejsze ze efekt jest swietny
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 22:02   #4
olenkaaa_1
Raczkowanie
 
Avatar olenkaaa_1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 210
Dot.: idealne rozprowadzenie podkładu

ja mam taką okrągłą gąbeczkę i cały podkład nałożony na twarz wklepuję,wciskam tą gąbeczką,trochę to trwa,ale efekt cudny + odrobinka pudru i nie widać wtedy skórek po 15 min.ślicznie sie to stapia ze skórą

e voila!
__________________

olenkaaa_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 23:29   #5
~Carmen~
Rozeznanie
 
Avatar ~Carmen~
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 699
GG do ~Carmen~
Dot.: idealne rozprowadzenie podkładu

Cytat:
Napisane przez AgnieszkaN61
Wiem, że idelne dobranie podkładu do cery to niełatwa sprawa.Okazuje się jednak,że nawet samo rozłożenie go na twarzy może być problemem.Proszę doradzić mi czym najlepiej rozprowadzać podkład (gąbka, opuszki palców) i jeśli chodzi o kierunki to wiem że na dół i na zewnątrz twarzy.Co jednak jest nie tak jeśli na twarzy zmytej tonikiem i nawilżonej kremem podkład rozmazuje się niemiłosiernie tworząc smugi .Czasem przy użyciu pod spód korektora a na wierzch pudru zaczyna się to pod wpływem ocierania naskórka brzydko wałkować ,tworząc przy tym nienaturalną maskę.
Co robić?MOże zamiast podkładu użyć kremu wyrównującego koloryt skóry?Podkład jest z max faktor ,trochę kosztował więc chciałabym go wykorzystać do końca.
Co jest nie tak gdzie tkwi błąd???
Pozdrawiam i dziękuję za ewentualną odpowiedź.

Jezeli ci sie podklad wałkuje to moze masz zły krem pod podklad??? Pozatym warto troche poczekac aby krem mogl wsiaknac. Jezeli podklad pod palcami zle sie rozprowadza sprobuj gabeczki lub specjalnego pedzelka do podkladu
__________________
Piękna kobieta podoba się oczom,
dobra kobieta – sercu.
Pierwsza jest klejnotem, druga – skarbem.

Oddam buty 39/40 wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=42300994
~Carmen~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 00:03   #6
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: idealne rozprowadzenie podkładu

U mnie najlepiej sie sprawdza nakladanie na mocno nawilzona skore(mam sucha skore)Nakladam pedzlem do podkladu(lekko zwilzonym) nakladam minimalna ilosc(na czolo,policzki brode i nos i szyje) a potem dokladam jesli potrzeba.Wczesniej uzywalam gabek-pedzel jest sto razy lepszy(daje bardziej naturalny efekt).
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 06:36   #7
blueania
Zakorzenienie
 
Avatar blueania
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 653
Dot.: idealne rozprowadzenie podkładu

ja wklepuje podklad opuszkami palcow
blueania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-04, 07:20   #8
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: idealne rozprowadzenie podkładu

ja uzywam Dream Matte Mousse Maybelline, nakładam go w momencie kiedy krem już dostatecznie sie wchłonie, czasem odciskam nadmiar chusteczką, nabieram podkład na palec wskazujący, środkowy i serdeczny, rozcieram palcami drugiej ręki i wklepuję, inaczej efekt nie jest ciekawy, to już mój wypracowany sposób, przynajmniej rozszerzone pory nie sa widoczne nie rozciągam niepotrzebnie skóry, ale to i tak zalezy od konsystencji podkładu, ale do tych w musie to najlepszy sposób chyba
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 07:50   #9
ewa make-up
Raczkowanie
 
Avatar ewa make-up
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 350
Dot.: idealne rozprowadzenie podkładu

witajcie!
Ja stosuje najpierw bazę pod podkład/polecam inglot lub sephora/,dzięki czemu nakładanie dalszychtj.korektorów podkładów pudrów jest o wiele prostsze , gdyż baza pozwala na dobre "połączenie"wszystkie go w całość.Podkład należy nakładać gąbeczką uprzednio zmoczoną,ale wyciśniętą,taką lekko wilgotną,dzięki temu podkład nie wsiąka w gąbeczkę.Należy go nakładać ruchami wklepującymi .oczywiście jeśli potrzeba najpierw należy nałożyć korektor i to właśnie dzięki bazie wszystko się ładnie łączy i spaja.Jeśli są probleby ze świecącą cerą to po nałożeniu kremu/ozywiście po paru chwilach należy zmatowić twarz chussteczką/choć polecam zwykły papier toaletowy-bardzo dobrze chłonie nadmiar sebum/.To samo robimy po nałożeniu podładu.Potem trochę purdu sypkiego /pamiętamy o
uszach/róż i.....zabieramy się za oczka....
powodzenia
__________________
ewa
ewa make-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 11:16   #10
AgnieszkaN61
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 11
Dot.: idealne rozprowadzenie podkładu

Sądzę ,ze brak bazy pod podkład też robi swoje. Do tej pory używałam tylko bazy pod cienie.Gąbeczke zawsze stosowałam w stanie suchym a nie wilgotnym ,no i te ruchy-u mnie było to bardziej rozcieranie.Zastanawiam się tylko czy klientce nie przeszkadza aż tak bliski kontakt dotykowy bo przecież tymi palcami trzeba dostać się w bardzo osobiste części twarzy np.okolice dziurek nosowych ?
Klientka pytała mnie o cienie lub kredkę do oczu ,którą widziała kiedyś na jakiejś pani.Powieka mocno błyszczała, niemal świeciła z daleka .Co to mogły być za "nowinki"?
AgnieszkaN61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:17.