moj pies jest za gruby?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-18, 09:18   #1
Malina14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 12

moj pies jest za gruby?!


hej mam pewien problem z moim psem. Nexi <tak ma na imie > jest mięszańcem, ma 2 lata . Do mojej mamy nie dociera fakt ze nie moze jej tak duzo karmic. Nexi wazy juz 5.60kg. Ile powinien wazyć pies wielkości pekinczyka?? Jakich uzyc argumentow zeby wyjasnic mamie ze nie moze jej tyle karmic?

2 problem co mam zrobic jesli moj pies nie chce chodzic na pole z powodu pogody konkretniej chodzi mi o to ze jak wyjdzie na pole to sie zaczyna trzas i jest jej zimno a przeciez jest psem ma futro i nie wiem czy reaguje tak z powodu ze jest jej naprawde zimno czy poprostu moja mama ja zabardzo rozpuscila i dlatego teraz woli siedziec w domu na łozku. Wiem ze są rasy psow ktore muszą nosic ubranka ale wydaje mi sie ze ona ma futro i nie jest mieszanką zadnego z takich psow. Co zrobic? kupić jej ubranko? czy starac sie brac ją na siłe na pole zeby sie przyzwyczaiła? <tylko boje sie ze cos jej sie stanie>

Edytowane przez Malina14
Czas edycji: 2010-10-18 o 11:16
Malina14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 09:44   #2
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: moj pies jest za gruby?!

Cytat:
Napisane przez Malina14 Pokaż wiadomość
hej mam pewien problem kiedys tutaj pisalam wontek jak przekonac rodzicow na psa wasze rady bardzo mi pomogly mam suczke Jest jednak maly problem troche czytalam o psach i duzo tez rad ostrzymalam na temat psow mysle ze calkiem dobrze mi idzie zajmowanie sie nią. problem jest tylko w tym ze stala sie pupilkiem mojej mamy <to samo w sobie nie stanowi problemu> ale moja mama pozwala jej na wszystko lezenie na łuzku jak cos zrobi to sie obrywa mnie a nie psu. Nexi jest mięszancem pekinczyka z yorkiem lub maltanczykiem wlasciwie to nie wiadomo w kazdym razie ma okolo 2 lat i wazy 5.60kg to chyba za duzo jak na malego psa wielkosci pekinczyka ? Caly czas mowie mamie nie karm jej jak ty jesz bo bedzie tak zawsze żebrać i bedzie coraz grubsza ale do mojej mamy to nie dociera Nexi staje sie coraz grubsza i coraz bardziej leniwa Nie wiem jak ją mam przekonac zeby ograniczyła jedzenie Nexi wszyscy tlumacza ze jest za gruba a do mojej mamy to nie dociera POMOZCIE PROSZE
nie rozumiem za bardzo czego oczekujesz... mamy zadzwonić do Twojej mamy, czy co? Ty zansz swoją mamę to jej wytłumacz i tyle. To nie jest chyba jakaś wileka filozofia
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 11:17   #3
Malina14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 12
Dot.: moj pies jest za gruby?!

zle to wczesniej sformulowalam mam nadzieje ze teraz zrozumiecie o co mi chodzi
Malina14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 11:34   #4
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: moj pies jest za gruby?!

Wrzuć nam fotkę jak ona wygląda
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 15:21   #5
Malina14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 12
Dot.: moj pies jest za gruby?!

zdjecie robione okolo miesiaca temu od tego czasu zgrubła 0,4kg
Malina14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 20:16   #6
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 959
Dot.: moj pies jest za gruby?!

Ja sie na psach nie znam, ale na tym zdjeciu wyglada normalnie, nie jest za gruba.

Natomiast co do wychodzenia na dwor to wydaje mi sie, ze pies sie rozpuscil. Pies moich rodzicow robi tak samo, zaczyna sie trzasc, kieruje sie w strone domu i czeka pod drzwiami. Ale jak widzi, ze nikt nie wraca z nia to biega i zachowuje sie normalnie.

Nie wiem czy mam racje, bo na psach sie nie znam. Ale bardzo mnie wkurza, gdy chce gdzies z nia wyjsc, a ona nie wyjdzie, bo pare godzin wczesniej padalo, ziemia jest mokra i moglaby sobie nozki zamoczyc. To w koncu pies, a nie krolowa angielska.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 21:13   #7
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: moj pies jest za gruby?!

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość

Nie wiem czy mam racje, bo na psach sie nie znam. Ale bardzo mnie wkurza, gdy chce gdzies z nia wyjsc, a ona nie wyjdzie, bo pare godzin wczesniej padalo, ziemia jest mokra i moglaby sobie nozki zamoczyc. To w koncu pies, a nie krolowa angielska.
a to pies musi zawsze chcieć wyjść?

nie każdy pies lubi chodzić jak jest mokro/zimno wieje...

ostatnie zdanie rozkłada mnie na łopatki
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-18, 21:44   #8
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: moj pies jest za gruby?!

Ze zdjęcia nie widać, żeby był za gruby, choć ujęcie jest takie se, lepsze by było z boku, żeby to ocenić. Zimno mu nie powinno być, bo futerko wygląda na takie co grzeje. Nie wychodzi raczej nie dlatego, że mu zimno, ale bo nie lubi po prostu. A co do tego czy powinien wychodzić... Moim zdaniem jeśli załatwi się szybciutko i chce wracać, to ok, nie ma go po co wlec po polu jak pogoda brzydka. Ale jak byłam w Kopenhadze i mieszkałam z dziewczyną, która miała 2 psy - chichuachuę i drugą miniaturkę, która wyglądała jak mini doberman, które w ogóle nie chciały wychodzić na pole jak było zimno i padało (pomimo, że ubierała je w ubranka i to nie tylko takie "narzutki", ale całe skafandry nieprzemakalne, w których nie dość że ciepło, to jeszcze sucho) więc pozwalała im sikać do brodzika i robić kupę w przedpokoju. Moim zdaniem przesada. Mnie też się czasem nie chce w nocy wstać z łóżka jak mi się chce siku i iść do ziemnej łazienki, ale na środku pokoju nie sikam...
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.





Edytowane przez Veredise
Czas edycji: 2010-10-18 o 21:45
Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 21:50   #9
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 959
Dot.: moj pies jest za gruby?!

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
a to pies musi zawsze chcieć wyjść?
Jesli nie ma potrzeby to nie musi, ale pies moich rodzicow nie wyjdzie, bo nie (bo mokro, bo padalo, bo wieje, bo nie wiadomo dlaczego), a swoje zrobi na podlodze przed telewizorem.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 10:08   #10
pirania10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 15
Dot.: moj pies jest za gruby?!

Twój piesek wcale nie wyglada na grubego, może to jego futerko tak sie poprawiło że Tobie wydaje sie że to nadmiar wagi?
Skoro psiak jakos dwa lata przetrwał u Was spacerując zapewne mniej lub bardziej chetnie to tez nie jest tak zle. Tak jak pisza dziewczyny sa takie psy, którym nie przeszkadza deszcz, snieg i wiatr i taka powsinoga lubi kazda pogodę i takie jak Twój czyli piecuch i wcale zmuszać go nie trzeba do tego czego nie lubi. Jesli nie brudzi w domu /choc i to może sie kazdemu psiakowi przytrafić/ nie martw sie i nie zmuszaj go do częstrzego wychodzenia jak 3 x dziennie na kilka minut.
pirania10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 11:18   #11
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: moj pies jest za gruby?!

Najlepiej sprawdzić metoda dotykową, jak żebra są wyczuwalne to znaczy że jest prawidłowa waga jeśli są ledwo wyczuwalne lub w ogóle , polecam odchudzanie.
Potrzeba tu trochę sprytu jeśli naprawdę do mamy nic nie dociera , nawet to że skraca psu życie, weź się na sposób zmniejsz dawkę podstawowego żywienia dokup preparaty mineralno witaminowe i mama nie utuczy psa tylko uzupełni tą dawkę co powinna dostawać. Chyba że ona karmi psa to już gorzej. No i duzo ruchu, spacerów i będzie dobrze
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-19, 11:58   #12
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: moj pies jest za gruby?!

A może zaciążyła ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 19:21   #13
Malina14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 12
Dot.: moj pies jest za gruby?!

moze naprosttuje troche piesek jest u mnie zaledwie od konca roku szkolnego czyli kolo 4 miesiecy na poczatku jak go dostalam wazyla 4.7kg i chetnie wychodzila na dlugie spacery a teraz wazy 6 kg i wagi przybywa i coraz mniejsza chęć wychodzenia na spacery. Rozumiem ze moze nie chciec wychodzic na pole ale kiedys sie musi załatwiac nie mam zamiaru pozwalac jej na to zeby sie w domu załatwiała ze tak powiem..
Malina14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 15:40   #14
psiamama90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 5
Dot.: moj pies jest za gruby?!

Jeśli masz wątliwości tej natury polecałabym Ci zmianę diety psa na naturalne żywienie, mam na myśli surowe mięso dla psów. Osobiście karmie swoje psiaki mięsem z ASPOL i nie mają żadnego problemu z utrzymaniem dobrej wagi, oprócz tego są zadowolone, pełne energii, mają lśniącą sierść, chęć do życia i zabawy pozdrawiam!
psiamama90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-08 15:40:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:15.