Co upieczecie na Wielkanoc? :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-20, 19:13   #31
line_87
Rozeznanie
 
Avatar line_87
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 867
Dot.: Co upieczecie na Wielkanoc? :)

xnanamix95, ten keks rumowy jest super! Piekłam w ten weekend na próbę przed Świętami i wyszedł pyszny

Macie może jakieś sprawdzone przepisy na babkę marmurkową?
line_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 20:54   #32
Dharma88
Raczkowanie
 
Avatar Dharma88
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 130
Dot.: Co upieczecie na Wielkanoc? :)

Jakiegoś czekoladowego mazurka, jeszcze nie wiem jakiego. Szukam inspiracji

A może macie jakiś super-przepis? Najlepiej by było, gdyby był mocno czekoladowy + orzechy...
__________________
Nigdy, przenigdy się nie poddawaj!

.
Dharma88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 22:02   #33
xnanamix95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 76
Dot.: Co upieczecie na Wielkanoc? :)

Cieszę się, że smakowało Ja robiłam go w tamtym roku i rodzinka była zachwycona
xnanamix95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 22:18   #34
aninka84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 6
Dot.: Co upieczecie na Wielkanoc? :)

A ja upiekę serniczek na spodzie czekoladowym brownie z malinami w środku i syropem malinowym na wierzchu. W zeszłym roku wszyscy się u mnie zachwycali.
aninka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 21:17   #35
aira
Raczkowanie
 
Avatar aira
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: siódme niebo
Wiadomości: 286
GG do aira
Dot.: Co upieczecie na Wielkanoc? :)

Cytat:
Napisane przez monyczkaaa Pokaż wiadomość
a jak duża ma być blaszka?
Dobre pytanie, bo jest to istotny szczegół

Górne krawędzie:
dł.35 cm
szer 10,5
wys.7
__________________
"Pierwsze spotkanie, jak podróż w nieznane. Siedzieliśmy wpatrzeni, tak jak dzieci, które jeszcze nic nie wiedzą..."

11.06.2013[*]
aira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 09:39   #36
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Co upieczecie na Wielkanoc? :)

Cytat:
Napisane przez aira Pokaż wiadomość
Dobre pytanie, bo jest to istotny szczegół

Górne krawędzie:
dł.35 cm
szer 10,5
wys.7
dziękuję

Ja juz dziś zrobiłam wstępne zakupy na ciasta.

Zdecydowałam się na adwocatowe ciasto na zimno, 3-bita, tiramisu, śmietanowca i keks
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 09:45   #37
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Co upieczecie na Wielkanoc? :)

babka cytrynowa i murzynek
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-25, 11:15   #38
CakeCaprice
Przyczajenie
 
Avatar CakeCaprice
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 4
Dot.: Co upieczecie na Wielkanoc? :)

Na pewno babka cytrynowo-jogurtowa! PYYYYYYCHA!!
Ale też drożdzowe pierożki na słodko Mogą długo leżeć.

Wesołego Alleluja!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (56,8 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ROGALI~1.jpg (45,4 KB, 33 załadowań)
__________________
Zapraszam: www.cakecaprice.blogspot. com
CakeCaprice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 11:57   #39
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 496
Dot.: Co upieczecie na Wielkanoc? :)

Na Wielkanoc upiekę...szynkę lub inne mięsiwo ciasta sobie odpuszczam, bo mamy w planie tournee po rodzinie
Zrobię chyba tylko wafelki domowej roboty. Albo roladę waflową. Z masą orzechową jeśli uda mi się dostać mielone orzechy
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 19:10   #40
scary_mary
Raczkowanie
 
Avatar scary_mary
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 139
Dot.: Co upieczecie na Wielkanoc? :)

Ja postanawiam zrobic w tym roku mazurki i karpatke.

Normalnie, to wole gotowac, a jak juz cos piec, to dobre miesko lub zapiekanke. No, ale co w Swieta sie nie robi...
scary_mary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 14:46   #41
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: Co upieczecie na Wielkanoc? :)

chciałabym zrobić paschę i panią walewską
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-26, 22:41   #42
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Co upieczecie na Wielkanoc? :)

Cytat:
Napisane przez monyczkaaa Pokaż wiadomość
dziękuję

Ja juz dziś zrobiłam wstępne zakupy na ciasta.

Zdecydowałam się na adwocatowe ciasto na zimno, 3-bita, tiramisu, śmietanowca i keks

adwokatowe? podaj przepis

ja robię babki majonezowe, którymi zawsze obdarowuje rodzinę
chcę też zrobić tort węgierski acha i będę piec mięsiwo
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 00:14   #43
BeeAnn
Zakorzenienie
 
Avatar BeeAnn
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 858
Dot.: Co upieczecie na Wielkanoc? :)

ja na pewno zrobię mazurka z masą z masła orzechowego i czekoladą (odkąd tylko znalazłam ten przepis z niecierpliwością wyczekuję niedzieli ), jakąś babkę, ale jeszcze nie znalazłam czegoś, co by mnie powaliło na kolana i jakiegoś przekładańca
__________________


Edytowane przez BeeAnn
Czas edycji: 2013-03-27 o 00:16
BeeAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 12:31   #44
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Co upieczecie na Wielkanoc? :)

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
adwokatowe? podaj przepis

ja robię babki majonezowe, którymi zawsze obdarowuje rodzinę
chcę też zrobić tort węgierski acha i będę piec mięsiwo
http://redandpale.blox.pl/2012/12/Ad...-na-zimno.html

Polecam

Chociaż u mnie w rodzinie przyjęła się nazwa "wesołe ciasto" ze względu na ilość adwocata
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 17:22   #45
oczeretka
Rozeznanie
 
Avatar oczeretka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 505
Dot.: Co upieczecie na Wielkanoc? :)

u mnie będzie babka cytrynowa, mazurek i sernik wiedeński (ja co roku robię właśnie babkę)
__________________
Szukam perfum, które pachną jak: kompot wiśniowy, róża z miodem, prawdziwa lawenda, piwonia, kwiat lipy
oczeretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 17:28   #46
margit33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Co upieczecie na Wielkanoc? :)

U mnie nie zabraknie makowca, babki, i sernika. Ostatnio na tapecie mojej rodzinki jest karmelowiec i bounty.
__________________
Wypiłam nie prowadzę ->KLIK
margit33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 12:23   #47
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Co upieczecie na Wielkanoc? :)

ja w tym roku szaleję z babeczkami i ozdabiam je światecznie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg babeczki+wielkanocne+z+bit%C4%85+%C5%9Bmietan%C4%85.jpg (77,2 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg babeczki+kurczaczki.jpg (86,1 KB, 23 załadowań)
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 13:15   #48
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Co upieczecie na Wielkanoc? :)

u mnie w tym roku debiut mazurkowy: kajmakowy z waniliowymi gruszkami i drożdżowa baba... sernik sobie chyba odpuszcze, ale myśle o tym by zrobic pasche.

---------- Dopisano o 14:15 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

Cytat:
Napisane przez agatka-a Pokaż wiadomość
ja w tym roku szaleję z babeczkami i ozdabiam je światecznie

ale sliczne!!
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 13:48   #49
Chelsea91
Rozeznanie
 
Avatar Chelsea91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 921
GG do Chelsea91
Dot.: Co upieczecie na Wielkanoc? :)

Babka marmurkowa i Tort Czarny Las
__________________
Juluś 20.07.11


Kornelia 04.02.2016

Będę powtarzać zawsze: bieda to stan umysłu.
Chelsea91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-28, 17:47   #50
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: Co upieczecie na Wielkanoc? :)

zrobilam jeszcze cynamonowca a jutro babke bezglutenowa, keks angielski i moze zdaze mazurka w paski...
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 22:08   #51
kobieta_wamp
Wtajemniczenie
 
Avatar kobieta_wamp
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 184
Dot.: Co upieczecie na Wielkanoc? :)

marchewkowe z kremem, korzenne z mascarpone i szarlotka
__________________
"Sarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni"
kobieta_wamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 07:54   #52
ulalee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 48
Dot.: Co upieczecie na Wielkanoc? :)

Ja jadę do Teściów na święta i tam przepysznych, domowych ciast będzie cała kopa. Serniki, babeczki, jabłeczniki...
Umówiłam się z teściową że ja upiekę mazurka. Upiekłam. Przyozdobiłam bakaliami, czekoladą, odrobiną lukru i konfiturą. Skończyłam go robić... o 1-j w nocy, tak mi zeszło z tą dekoracją. Wygląda bajecznie.
Skusiłam się żeby skubnąć troszkę u dołu. Za mało cukru Trzeba chwilę potrzymać w buzi żeby poczuć że jakikolwiek cukier był dodany. Pisali 5 łyżek cukru pudru, ja zmieliłam 5 łyżek cukru bo cukru pudru nie miałam, nie pomyślałam że będzie aż taka różnica słodkości

I teraz mam dylemat: Moja teściowa jest taka że potrafi rzucić sztućcami i wyjść bo coś za słabo posoliłam, ogólnie to ma mnie za jedno wielkie g*, płakać jej się chce jak myśli że ma taką synową która nic nie potrafi. Nie jestem pewna czy teściowa po spróbowaniu tego ciasta nie wyrzuci go do kosza. No i co na moim miejscu byście zrobiły?

1) zawiozły ten mazurek i uderzając się w pierś od razu przyznały że nie jest taki jaki być powinien i czekały na reprymendę,
2) próbowałybyście wmówić starej kucharce, tradycjonalistce, że mazurek właśnie taki powinien być,
3) macie jakieś sposoby na "docukrzenie" ciasta...?
4) dałybyście tego mazurka komuś normalnemu i kupiłybyście nowy dla teściowej (zrobić nowego nie zdążę) z nadzieją że się nie domyśli że jest ze sklepu trochę ryzykując, gdyż teściowa nie uznaje sklepowych wypieków.

Doradźcie mi, proszę, jestem załamana, jestem w ciąży, lekarz zabronił mi się denerwować a obawiam się że moja teściowa mnie porządnie wyprowadzi z równowagi.

Edytowane przez ulalee
Czas edycji: 2013-03-29 o 08:13
ulalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 09:17   #53
Jisoua
Raczkowanie
 
Avatar Jisoua
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 43
Dot.: Co upieczecie na Wielkanoc? :)

Cytat:
Napisane przez ulalee Pokaż wiadomość
Ja jadę do Teściów na święta i tam przepysznych, domowych ciast będzie cała kopa. Serniki, babeczki, jabłeczniki...
Umówiłam się z teściową że ja upiekę mazurka. Upiekłam. Przyozdobiłam bakaliami, czekoladą, odrobiną lukru i konfiturą. Skończyłam go robić... o 1-j w nocy, tak mi zeszło z tą dekoracją. Wygląda bajecznie.
Skusiłam się żeby skubnąć troszkę u dołu. Za mało cukru Trzeba chwilę potrzymać w buzi żeby poczuć że jakikolwiek cukier był dodany. Pisali 5 łyżek cukru pudru, ja zmieliłam 5 łyżek cukru bo cukru pudru nie miałam, nie pomyślałam że będzie aż taka różnica słodkości

I teraz mam dylemat: Moja teściowa jest taka że potrafi rzucić sztućcami i wyjść bo coś za słabo posoliłam, ogólnie to ma mnie za jedno wielkie g*, płakać jej się chce jak myśli że ma taką synową która nic nie potrafi. Nie jestem pewna czy teściowa po spróbowaniu tego ciasta nie wyrzuci go do kosza. No i co na moim miejscu byście zrobiły?

1) zawiozły ten mazurek i uderzając się w pierś od razu przyznały że nie jest taki jaki być powinien i czekały na reprymendę,
2) próbowałybyście wmówić starej kucharce, tradycjonalistce, że mazurek właśnie taki powinien być,
3) macie jakieś sposoby na "docukrzenie" ciasta...?
4) dałybyście tego mazurka komuś normalnemu i kupiłybyście nowy dla teściowej (zrobić nowego nie zdążę) z nadzieją że się nie domyśli że jest ze sklepu trochę ryzykując, gdyż teściowa nie uznaje sklepowych wypieków.

Doradźcie mi, proszę, jestem załamana, jestem w ciąży, lekarz zabronił mi się denerwować a obawiam się że moja teściowa mnie porządnie wyprowadzi z równowagi.
Nie wiem czy da się jakoś dosłodzić, skoro już udekorowałaś ciasto... A może faktycznie powinien taki być?
Jisoua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 11:15   #54
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Co upieczecie na Wielkanoc? :)

oj, to Ci Wiedzma
ale tez jestem w ciazy i nie chcialabym sie denerwowac mozesz sprobowac ultraslodkiej polewy, ktora polej tu i owdzie ciasto, ja tak robie gdy sernik nawet juz z lukrem nie wydaje sie byc zbyt slodki:

2-3 bialka utrzyj na biala mase z 4 lyzkami cukru pudru, moze zrobic sie nawet sztywna piana. w rondelku rozgrzej tabliczke czekolady (mleczna lub biala) i kiedy jest juz plynna dodaj do niej bialka z cukrem, mieszaj jeszcze chwile na malutkim ogniu. Pwstaje cos na styl nugatu: baaaardzo dobre. Kiedy lekko przestygnie, ozdob nia mazurka. Mozesz np. nalozyc do szprycy i ukladac nia wzory Mozesz nia spokojnie posmarowac cale ciasto, ale pewnie szkoda Ci Twojej nocnej pracy.Powodzenia, z pewnoscia bedzie pyszny. A moze jest wystarczajaco slodki i malenstwo w brzuszku zakloca Ci smak

Edytowane przez Black_Rose
Czas edycji: 2013-03-29 o 11:19
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 12:13   #55
wizazanka_Dorocia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 668
Dot.: Co upieczecie na Wielkanoc? :)

Dlatego ja się za mazurki nie zabieram...
Oczywiście jadę na częściowo gotowe, a od siebie zrobię muffiny marchewkowe w wersji świątecznej z kremem
wizazanka_Dorocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 12:24   #56
ulalee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 48
Dot.: Co upieczecie na Wielkanoc? :)

Za mazurka się zabrałam bo wiedziałam że teściowa go nie będzie robić. Sklepowy odpada, dla teściowej to już nie ciasto, no chyba że by się dało oszukać... Nad dodatkowym, słodkim przybraniem pomyślę, będę w domu na chwilkę zanim wyjadę do teściowej więc mogłoby się udać. Może brzegi polukrować...?
Fakt, że teraz, w ciąży, wiele rzeczy jest dla mnie za słodkie, ale wczoraj jadłam właśnie takiego sklepowego, był pyszny, a miał pewnie jeszcze raz tyle cukru co mój.
ulalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 13:28   #57
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Co upieczecie na Wielkanoc? :)

Cytat:
Napisane przez ulalee Pokaż wiadomość
Za mazurka się zabrałam bo wiedziałam że teściowa go nie będzie robić. Sklepowy odpada, dla teściowej to już nie ciasto, no chyba że by się dało oszukać... Nad dodatkowym, słodkim przybraniem pomyślę, będę w domu na chwilkę zanim wyjadę do teściowej więc mogłoby się udać. Może brzegi polukrować...?
Fakt, że teraz, w ciąży, wiele rzeczy jest dla mnie za słodkie, ale wczoraj jadłam właśnie takiego sklepowego, był pyszny, a miał pewnie jeszcze raz tyle cukru co mój.
bedzie dobrze, mozna polukrowac brzegi itp... a tesciową nie ma sensu sie przejmowac skoro wiesz jaka jest, chocbys zamowila ciasto u mistrza cukiernictwa pewnie by sie doczepila... Najlepiej troche popraw i wcisnij kit, ze zrobilas wedlug przepisu Bliklego , bo Twojego autorstwa pewnie nie doceni...

a ja wlasnie zabieranm sie za mojego mazurka, robie na maslanym spodzie, z gruszkami gotowanymi w syropie waniliowym i polane kajmakiem, wierzch chyba udekoruje kremem maslanym... powiniem byc slodki mysle
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 13:38   #58
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Co upieczecie na Wielkanoc? :)

Cytat:
Napisane przez ulalee Pokaż wiadomość
Ja jadę do Teściów na święta i tam przepysznych, domowych ciast będzie cała kopa. Serniki, babeczki, jabłeczniki...
Umówiłam się z teściową że ja upiekę mazurka. Upiekłam. Przyozdobiłam bakaliami, czekoladą, odrobiną lukru i konfiturą. Skończyłam go robić... o 1-j w nocy, tak mi zeszło z tą dekoracją. Wygląda bajecznie.
Skusiłam się żeby skubnąć troszkę u dołu. Za mało cukru Trzeba chwilę potrzymać w buzi żeby poczuć że jakikolwiek cukier był dodany. Pisali 5 łyżek cukru pudru, ja zmieliłam 5 łyżek cukru bo cukru pudru nie miałam, nie pomyślałam że będzie aż taka różnica słodkości

I teraz mam dylemat: Moja teściowa jest taka że potrafi rzucić sztućcami i wyjść bo coś za słabo posoliłam, ogólnie to ma mnie za jedno wielkie g*, płakać jej się chce jak myśli że ma taką synową która nic nie potrafi. Nie jestem pewna czy teściowa po spróbowaniu tego ciasta nie wyrzuci go do kosza. No i co na moim miejscu byście zrobiły?

1) zawiozły ten mazurek i uderzając się w pierś od razu przyznały że nie jest taki jaki być powinien i czekały na reprymendę,
2) próbowałybyście wmówić starej kucharce, tradycjonalistce, że mazurek właśnie taki powinien być,
3) macie jakieś sposoby na "docukrzenie" ciasta...?
4) dałybyście tego mazurka komuś normalnemu i kupiłybyście nowy dla teściowej (zrobić nowego nie zdążę) z nadzieją że się nie domyśli że jest ze sklepu trochę ryzykując, gdyż teściowa nie uznaje sklepowych wypieków.

Doradźcie mi, proszę, jestem załamana, jestem w ciąży, lekarz zabronił mi się denerwować a obawiam się że moja teściowa mnie porządnie wyprowadzi z równowagi.
Szczerze to bardzo Ci współczuje takiej teściowej. I jakby mi ktoś rzucił sztućcami i wyszedł, to by więcej ode mnie już więcej ani okrucha nie dostał.
Moim zdaniem powinnaś zanieśc to co masz i powiedzieć jej że zrobiłaś lekki mazurek, bo jesteś w ciąży i od słodkiego Cię mdli ostatnio (nawet jak to nie jest prawda), a na wypadek reprymendy pokazać teściowej drzwi i powiedzieć, że jestes w ciąży i nie możesz się denerwować a przede wszystkim zażądać od swojego TŻa poparcia w tej sytuacji i twierdzenia, że dla niego mazurek jest pyszny.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 14:04   #59
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Co upieczecie na Wielkanoc? :)

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Szczerze to bardzo Ci współczuje takiej teściowej. I jakby mi ktoś rzucił sztućcami i wyszedł, to by więcej ode mnie już więcej ani okrucha nie dostał.
Moim zdaniem powinnaś zanieśc to co masz i powiedzieć jej że zrobiłaś lekki mazurek, bo jesteś w ciąży i od słodkiego Cię mdli ostatnio (nawet jak to nie jest prawda), a na wypadek reprymendy pokazać teściowej drzwi i powiedzieć, że jestes w ciąży i nie możesz się denerwować a przede wszystkim zażądać od swojego TŻa poparcia w tej sytuacji i twierdzenia, że dla niego mazurek jest pyszny.
he, he, latwo powiedziec;P, znam malzenstwa co sie z powodu "mamusi" rozwodzili... No i kazdy chce, aby bylo jak najlepiej, ale masz racje, ze najwazniejsze w takiej sytuacji jest wsparcie męża i dystans przede wszystkim... z powodu "nieudanego" mazurka nie mozna sie denerwowac na zapas.
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 14:26   #60
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Co upieczecie na Wielkanoc? :)

Cytat:
Napisane przez Black_Rose Pokaż wiadomość
he, he, latwo powiedziec;P, znam malzenstwa co sie z powodu "mamusi" rozwodzili... No i kazdy chce, aby bylo jak najlepiej, ale masz racje, ze najwazniejsze w takiej sytuacji jest wsparcie męża i dystans przede wszystkim... z powodu "nieudanego" mazurka nie mozna sie denerwowac na zapas.
Może łatwo powiedzieć, bo ja z teściową problemów nie mam, ale nie wyobrażam sobie żyć w stresie z powodu nieudanego ciasta tylko dlatego, że matka mojego męża ma paskudny charakter. Moim zdaniem ważne jest stanowcze stawianie sprawy i wyznaczanie granic w sytuacji gdy ktoś wchodzi nam na głowę, nie szanuje nas i jest zwyczajnie niegrzeczny tak jak opisuje to ulalee.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:31.