Dieta Dukana, ile w niej prawdy? OPINIE - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-13, 16:48   #1
pjenknv
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 3
Question

Dieta Dukana, ile w niej prawdy? OPINIE


Cześć. Jest to moj pierwszy post i bardzo chcialabym sie poradzic.
Czy ktoras z Was korzytsala z Diety Dukana, ile w niej prawdy?
Jetsem na niej juz drugi dzien i mam pewne obawy. Czy czasem sam nadmiar bialka nie spowoduje przyrostu masy? Czy rzeczywiscie pierwsza faza z ogromna iloscia bialka pomoze nam schudnac? Prosze o wasze efekty, opinie i doswiadczenia
pjenknv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 12:32   #2
paolinka3991
Raczkowanie
 
Avatar paolinka3991
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 113
Dot.: Dieta Dukana, ile w niej prawdy? OPINIE

Bylam na Dukanie rok temu, zachecona szybkim spadkiem wagi u wielu osob znajomych.
Schudlam w 4 miesiace 10kg. Ale nerki mi szwankowaly... Lekarz stwierdzil, ze byly przeciozone duza iloscia bialka w diecie... Po tym przyszedl efekt jojo ;(
Inna znajoma, po Dukanie nadal szczupla. Schudla ponad 20kg, duzo dluzej sie odchudzala. W miedzyczasie miala operacje wyrostka robaczkowego...
Ogolnie nie polecam, a jak juz - to na krotko.
Lepiej zdrowo jesc i cwiczyc Mniejsze prawdopodobienstwo efektu jojo i wiekszych problemow ze zdrowiem...
__________________
paolinka3991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 16:59   #3
katyP
KatyP
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4
Dot.: Dieta Dukana, ile w niej prawdy? OPINIE

Dieta Dukana? Pamiętaj o jednej ważnej zasadzie wśród prawdziwych dietetyków - jeśli dieta ma nazwę, to jest do niczego.

Dieta jest błędnie przez wielu rozumiana, jako tymczasowa, restrykcyjna zmiana żywienia.

Jeśli chcesz zdrowo chudnąć musisz zacząć postrzegać dietę jako zmianę nawyków żywieniowych z niezdrowych, na zdrowe, z nieregularnego odżywiania na regularne, z wysokokalorycznych, przetworzonych produktów, na niskokaloryczne i nieprzetworzone.

Odpowiadając stricte na Twoje pytanie - dieta wysokobiałkowa ma dużą skuteczność, ale w wersji zaproponowanej przez Dukana może rzeczywiście prowadzić do problemów z nerkami oraz odkładaniem się złogów białka w jelitach. Nie można drastycznie podnieść ilości spożywanego białka nie dostarczając jednocześnie błonnika do organizmu, a błonnik to przecież węglowodany.
katyP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 17:12   #4
kasiulek94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 17
Dot.: Dieta Dukana, ile w niej prawdy? OPINIE

Moja mama była na Diecie Dukana parę lat temu. Wydawała na to kupę kasy a do tego się meczyła. Fakt faktem schudła kilkanaście kilo, ale po zakończeniu diety przytyła 2 razy tyle, co schudła (a stosowała się do książkowych zaleceń tej diety). Generalnie nie polecam, ta dieta niszczy zamiast pomagać mimo pierwszych zachwycających efektów
kasiulek94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 19:43   #5
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Dieta Dukana, ile w niej prawdy? OPINIE

Poczytaj o diecie Dash
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 16:42   #6
kluska86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4
Dot.: Dieta Dukana, ile w niej prawdy? OPINIE

Witaj ja zaczełam diete Dukana,dzień trzeci leci i dwa kilo mniej
kluska86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 14:14   #7
AgaPrzerwa
Raczkowanie
 
Avatar AgaPrzerwa
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dęblin
Wiadomości: 67
Dot.: Dieta Dukana, ile w niej prawdy? OPINIE

Dieta dukana wyniszcza organizm, jest mocno restrykcyjna. Niestety są jeszcze bardziej drakońskie metody, chociażby dieta Beyonce. Swoją drogą jak ona to wytrzymywała?
__________________
Takie tam sobie pisanie https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=19456

Edytowane przez AgaPrzerwa
Czas edycji: 2016-11-11 o 19:10
AgaPrzerwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-15, 17:15   #8
nusia2222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1
Dot.: Dieta Dukana, ile w niej prawdy? OPINIE

Prawda jest taka że to dieta na krótki czas. Każdy mój znajomy kulturysta stosuje diętę bogatą w białko cały czas, cały rok bez przerwy. Tylko że latem ucinają węglowodany i jedzą np 4, 5 posiłkow tylko białko i warzywa(trochę oliwy z oliwek) i tylko raz dziennie węglowodany. Dodatkowo ćwiczą więcej cardio co powoduje że ich wytrenowane przez okres zimowy mięsnie w końcu są widoczne, sylwetka smuklejsza. Na zimę natomiast jedzą więcej węglowodanów i tłuszczy. Wtedy przybierają na wadze robią tzw. masę. Uważam że ta dieta ma sens ale własnie w takiej rotacji. Nie powinno to zrobić nam żadnej krzywdy. Ja zaczynam zawsze jeść więcej białka jak zbliża się lato i ucinam do minimum węgle. Sporo osób tak robi i mają się dobrze. Jednak radzę jeść jak najmniej przetworzonej formy białka jak wędliny, parówki itp. Jaja, mięcho jakaś odżywka białkowa będzie idealna
nusia2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-20, 20:43   #9
FitMichal
Trener personalny
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 6
Dot.: Dieta Dukana, ile w niej prawdy? OPINIE

Diety restrykcyjne z zasady są nieprawidłowe i wywołują patologie.
Organizm człowieka potrzebuje wszystkich mikroskładników, czyli witaminy i minerały i trzech makroskładników: węglowodany, białko i tłuszcze.
Ich prawidłowo podaż skutkuje właściwym funkcjonowaniem organizmu. Węglowodany są konieczne, gdyż są głównym paliwem zasilającym naszą centralę, czyli mózg. W tłuszczach rozpuszcza się większość witamin.

Nie istnieje złota metoda na błyskawiczne pozbycie się zbędnych kilogramów. Jedyną drogą jest prawidłowo zbilansowany plan żywieniowy i odpowiednia dawka wysiłku fizycznego.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
FitMichal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-31, 18:48   #10
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Dieta Dukana, ile w niej prawdy? OPINIE

Cytat:
Napisane przez katyP Pokaż wiadomość
Dieta Dukana? Pamiętaj o jednej ważnej zasadzie wśród prawdziwych dietetyków - jeśli dieta ma nazwę, to jest do niczego.

Dieta jest błędnie przez wielu rozumiana, jako tymczasowa, restrykcyjna zmiana żywienia.

Jeśli chcesz zdrowo chudnąć musisz zacząć postrzegać dietę jako zmianę nawyków żywieniowych z niezdrowych, na zdrowe, z nieregularnego odżywiania na regularne, z wysokokalorycznych, przetworzonych produktów, na niskokaloryczne i nieprzetworzone.

Odpowiadając stricte na Twoje pytanie - dieta wysokobiałkowa ma dużą skuteczność, ale w wersji zaproponowanej przez Dukana może rzeczywiście prowadzić do problemów z nerkami oraz odkładaniem się złogów białka w jelitach. Nie można drastycznie podnieść ilości spożywanego białka nie dostarczając jednocześnie błonnika do organizmu, a błonnik to przecież węglowodany.
Całkowicie się zgadzam.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-11, 18:20   #11
Kamolka1989
Kamolka
 
Avatar Kamolka1989
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 64
Dot.: Dieta Dukana, ile w niej prawdy? OPINIE

Choć niedobory nam szkodzą, to nadmiar również okazuje się być niebezpieczny dla zdrowia. Promowane przez dietę Dukana - diety wysokobiałkowe są dość niebezpieczne i nie każdy powinien z nich korzystać. Przede wszystkim nadmiar białka może sprawiać, że reszta składników pokarmowych nie będzie się wchłaniać prawidłowo. Dodatkowo dochodzi do znacznego obciążenia nerek, ponieważ to one odpowiadają za odfiltrowanie nadmiaru białka. W końcu przestają wyrabiać się z filtrowaniem i dochodzi do zaburzeń w pracy organizmu. Nadmiar białka obciąża też cały układ trawienny, przez co możemy mieć problemy z niestrawnością i zaparciami.

Przy diecie bogatej w białko organizm przechodzi w stan ketozy, czego efektem jest m.in. nieprzyjemny zapach z ust. Wynika to ze stanu zwanego kwasicą ketonową. Białko w dużych ilościach bardzo obciąża też wątrobę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kamolka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-13, 11:09   #12
Paulina90wwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 6
Dot.: Dieta Dukana, ile w niej prawdy? OPINIE

Ja szukam "szybkiej" diety, myślałam o diecie Dukana, ile osób korzystało i jakie efekty?
Paulina90wwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 15:49   #13
Floralna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 8
Dot.: Dieta Dukana, ile w niej prawdy? OPINIE

Ja również nie polecam, szybkie efekty nie są warte zniszczenia sobie organizmu
Floralna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-25, 15:01   #14
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Dieta Dukana, ile w niej prawdy? OPINIE

Dla mnie to najgorsze co moglam sobie w zyciu zrobic. Skonczylo sie zapaleniem tarczycy, ktore skutkowalo niedoczynnoscia, z ktora bede sie zmagala juz do konca zycia.

Nic co szybko, nie jest zdrowe. Szybko, to sie tyje i to wlasnie jest niezdrowe.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-20, 16:34   #15
topole
Raczkowanie
 
Avatar topole
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 79
Dot.: Dieta Dukana, ile w niej prawdy? OPINIE

owszem schudłam na tej diecie, ale po strasznie mnie ciągnęło do słodyczy
topole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-17, 13:42   #16
margota2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 11
Dot.: Dieta Dukana, ile w niej prawdy? OPINIE

Witam
Zacznę od tego ze aby być na diecie dukana trzeba być zdrowym.
Trzeba ściśle ale to ściśle przestrzegać zasad które to są ujęte w książkach !!! nie w necie , trzeba przeczytać je ze zrozumieniem ! dieta ta nie polega tylko na jedzeniu sera i białego mięsa. Większość idzie na łatwiznę , nabiał ciach jakieś mięso ciach byle waga leci, a nie o to chodzi. W pierwszej fazie owszem jest białko 1-10max dni, potem II dochodzą warzywa, III-IV jedzenie jeszcze bardziej urozmaicone. Nie wolno jeść monotonnie ! trzeba modyfikować, ja osobiście nienawidzę sera więc zjadałam wszelakie ryby, osobiście uważam że dieta nie jest dla ubogich. Jadłam produkty codziennie świeże, kolorowe,1 gatunku nigdy nie byłam głodna, nigdy żadnych niedyspozycji zdrowotnych, raczej wyglądam młodo , cera b.zadbana, włosy świecące, wyniki badan super . Tak już kilka lat , trzymam menu raczej dukanowsko książkowo.
margota2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 07:50   #17
julka_julka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 93
Dot.: Dieta Dukana, ile w niej prawdy? OPINIE

co to jest nabiał ciach i jakieś mięso ciach ? Jeść czy nie jeść ich ?
julka_julka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-24, 20:44   #18
DodziaW
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 34
Dot.: Dieta Dukana, ile w niej prawdy? OPINIE

Tu nie ma żartów - z tym stanem zdrowia organizmu, mój znajomy od diety Dukana nabawił się problemów z nerkami.
DodziaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-14, 14:07   #19
criminal21
Przyczajenie
 
Avatar criminal21
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 27
Dot.: Dieta Dukana, ile w niej prawdy? OPINIE

witam
kto zaczyna ze mna diete dukana????
razem bedzie nam lepiej czekam na informacje
criminal21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-14, 20:58   #20
magda3035
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 25
Dot.: Dieta Dukana, ile w niej prawdy? OPINIE

Ja zaczęłam 11.03. Więc może by tak odświeżyć wątek?
magda3035 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 05:43   #21
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Dieta Dukana, ile w niej prawdy? OPINIE

Trzeci dzien na 1 fazie. Troche sie martwie ze za duzo zjadlam. Choc składnikowo poprawnie. Chce schudnac 8 kilo. Załatwiłam się kilkutugodniowym opychaniem sie kabanosami..codziennie leciała paczka. Ocxywiscie nie tylko to. Np kilka dni pod rzad puszka ananasow..winowajcami są niby węgle, ale tłuszcze w duzych ilosciach tak samo powodują tycie. Dukan jest wg mnie mało restrykcyjny w odczuciach przy jego stosowaniu. Taka ilosc i rodzaje produktow z minimalnym lub zerowym węglem i tłuszczem spokojnie wystarcza by nie chodzic wscieklym.z glodu i jeść smacznie. Jak ktos nie wie co to jest restrykcja w diecie niech sprobuje choć 24 h głodowki. Organizm fizycznie na luzie znosi dzien, dwa głodowki ale w glowie jest taki ciąg do jedzenia jak u narkomana
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 15:26   #22
FIGA99
Raczkowanie
 
Avatar FIGA99
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: nie wiem
Wiadomości: 58
Dot.: Dieta Dukana, ile w niej prawdy? OPINIE

ja nie wiem czy bym przez dukana przebrneła. moja koleżanka była i po czasie przytyłam znowu ;//
FIGA99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-29, 19:06   #23
Wioolcia90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 29
Dot.: Dieta Dukana, ile w niej prawdy? OPINIE

Cytat:
Napisane przez hula Pokaż wiadomość
Trzeci dzien na 1 fazie. Troche sie martwie ze za duzo zjadlam. Choc składnikowo poprawnie. Chce schudnac 8 kilo. Załatwiłam się kilkutugodniowym opychaniem sie kabanosami..codziennie leciała paczka. Ocxywiscie nie tylko to. Np kilka dni pod rzad puszka ananasow..winowajcami są niby węgle, ale tłuszcze w duzych ilosciach tak samo powodują tycie. Dukan jest wg mnie mało restrykcyjny w odczuciach przy jego stosowaniu. Taka ilosc i rodzaje produktow z minimalnym lub zerowym węglem i tłuszczem spokojnie wystarcza by nie chodzic wscieklym.z glodu i jeść smacznie. Jak ktos nie wie co to jest restrykcja w diecie niech sprobuje choć 24 h głodowki. Organizm fizycznie na luzie znosi dzien, dwa głodowki ale w glowie jest taki ciąg do jedzenia jak u narkomana
powodzenia potem w leczeniu nerek chociazby zdecydowanie zbilansowana dieta, na ktorej dominuja warzywa i owoce oraz pełnoziarniste produkty, jest lepsza dla naszego ciala, niz wszelkie diety zakazujace lub nakazujace jedzenie okreslonej grupy produktow
Wioolcia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-31, 06:34   #24
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Dieta Dukana, ile w niej prawdy? OPINIE

a dzieki, a kiedy mam te nerki zaczac leczyc Schudlam 6 kilo w 3 tygodnie do 60 kilo. Po miesiacu jadłam juz po swojemu, tzn węgle baaardzo rzadko ale warzywa i owoce bez kontroli dni. W listopadzie wyjazd rodzinny i takie obzarstwo...pffff znów 65 kilo a teraz koniec roku juz mam 59 bo siegnełam po dukanka
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-23, 19:41   #25
KahlanAmnell1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Koszalin/ Szczecin
Wiadomości: 2
Dot.: Dieta Dukana, ile w niej prawdy? OPINIE

Zgadzam się. Czytałam książki urozmaicałam dietę piłam bardzo dużo wody zażywałam witaminy.... Wszystko szło jak należy i właśnie moje wyniki się polepszyły. Zniknęła niedoczynność tarczycy a dzięki piciu dużej ilości wody zniknal cellulit i poprawiła się praca nerek. Niestety dużym błedem osób które chcą schudnąć jest nie wnikanie w szczegóły i nie zwiększanie swojej świadomości na temat diety. Większość z nich pewnie otrzymała tylko listę produktów dozwolonych i informacje o czasie trwania etapów a dalej... Zero wiedzy. Stąd pogorszenie stanu zdrowia. Mi się wręcz poprawiło i zyskałam chęć do życia. Także z głową i dużo czytać urozmaicać sobie posiłki
KahlanAmnell1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-14, 12:30   #26
maria4178
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2
Dot.: Dieta Dukana, ile w niej prawdy? OPINIE

Tabletki na odchudzanie - https://acaiberry900.pl/ Polecam serdecznie produkt , po stosowaniu widoczne efekty. Połączenie zdrowej diety , sportu i tabletek przynosi szybkie rezultaty. Polecam

Edytowane przez maria4178
Czas edycji: 2021-01-27 o 10:10
maria4178 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-14 12:30:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:52.