Metoda objawowo-termiczna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-25, 11:23   #1
alka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 65

Metoda objawowo-termiczna


Witam, mam pytanie, od miesiąca mierzę sobie temperaturę i mam pytanie... temperatura po okresie waha się miedzy 36,5- 36,6. Dziś wypadałoby aby była owulacja (14 dni przed okresem, a okres mam regularny co 28 dni).. kilka chwil przed 6 rano się przebudziłam i zmierzyłam sobie temperaturę i było 36,6.. odłożyłam termometr, nigdzie nie wstawałam, po zmierzeniu temperatury zasnełam. Gdy już się obudziłam o 7 zmierzyłam jeszcze raz i było już 37. którą temperaturę powinnam przyjmować jako właściwą (zawsze mierze sobie ok 7) czy to moze świadczyć o tym, ze przed 6 jeszcze owulacja się nie zaczeła? a potem już tak ? ( okres też zawsze dostawalam z rana) wiem, że w ciągu dnia temperatura sie podwyższa.. ale nigdzie nie wstawałam, nie chodzilam itd. od razu zasnęłam. A i dodam, że śluz jest taki jak w dni płodne.
alka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 15:51   #2
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: Metoda objawowo-termiczna

Mierzy się zawsze o tej samej godzinie , więc jesli zawsze mierzysz o 7 więc pod uwagę bierzesz i dzisiejszy wynik z godziny 7

temp wzrasta w ciagu dnia, więc normalne, że o 7 jest wyzsza niz o 6

jakbys zmierzyla o 9 bylaby jeszcze wyższa, dlatego tak ważne jest zeby mierzyc zawsze o tej samej porze
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:56.