Kontrakt zamiast umowy o pracę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-29, 23:08   #1
aicha3a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 35

Kontrakt zamiast umowy o pracę


Jeśli był już wątek na ten temat, proszę o podanie linka, nie znalazłam.

Pracuje aktualnie w hurtowni budowlanej, póki co na umowę zlecenie, ale większość ludzi pracuje tam na kontrakty, ja też mam mieć taką formę zatrudnienia w przyszłości jeśli wszystko dobrze pójdzie. Któraś z Was z jest na takiej umowie? Chciałam poznać wady i zalety takiej umowy, (warunki socjalne, rzeczywista opłacalność po odliczeniu ZUSów itp., warunki w przypadku urlopu, choroby, lub chęci odejścia z pracy ). Będę wdzięczna za jakieś informacje
aicha3a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 09:42   #2
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Kontrakt zamiast umowy o pracę

Cytat:
Napisane przez aicha3a Pokaż wiadomość
Jeśli był już wątek na ten temat, proszę o podanie linka, nie znalazłam.

Pracuje aktualnie w hurtowni budowlanej, póki co na umowę zlecenie, ale większość ludzi pracuje tam na kontrakty, ja też mam mieć taką formę zatrudnienia w przyszłości jeśli wszystko dobrze pójdzie. Któraś z Was z jest na takiej umowie? Chciałam poznać wady i zalety takiej umowy, (warunki socjalne, rzeczywista opłacalność po odliczeniu ZUSów itp., warunki w przypadku urlopu, choroby, lub chęci odejścia z pracy ). Będę wdzięczna za jakieś informacje
Prawda jest taka, że przy takiej pracy powinnaś mieć umowę o pracę. Moim zdaniem kontrakt jest dla Ciebie w ogóle nie opłacalny (domyślam się że nie masz więcej niż 3000 netto), to już wolałabym na Twoim miejscu umowę zlecenie.
Przeczytaj podstawy, chociażby tu: http://praca.wp.pl/title,Kontrakt-at...wiadomosc.html.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 15:38   #3
sunshinebutterfly
Zadomowienie
 
Avatar sunshinebutterfly
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 073
Dot.: Kontrakt zamiast umowy o pracę

Cytat:
Napisane przez aicha3a Pokaż wiadomość
Jeśli był już wątek na ten temat, proszę o podanie linka, nie znalazłam.

Pracuje aktualnie w hurtowni budowlanej, póki co na umowę zlecenie, ale większość ludzi pracuje tam na kontrakty, ja też mam mieć taką formę zatrudnienia w przyszłości jeśli wszystko dobrze pójdzie. Któraś z Was z jest na takiej umowie? Chciałam poznać wady i zalety takiej umowy, (warunki socjalne, rzeczywista opłacalność po odliczeniu ZUSów itp., warunki w przypadku urlopu, choroby, lub chęci odejścia z pracy ). Będę wdzięczna za jakieś informacje
Często w nie do końca 'poważnych' firmach kontrakt to lepiej brzmiąca w nazwie typowa umowa śmieciowa.
Pracowałam kiedyś w biurze w dużej firmie , gdzie sporo osób miało te te tzw. kontrakty i polegało to np na tym, że przysługiwało tym osobom najczęściej 10 dni płatnego urlopu + 10 dni bezpłatnego, nie były odprowadzane żadne składki no i nazywało się to kontraktem (praca 8 godzin dziennie, standardy typowej umowy o pracę)
Dlatego dowiedz się dokładnie o co chodzi, bo wydaje mi się, że w tym wypadku może być podobnie.
sunshinebutterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-30 16:38:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:48.