Ogromny problem z suchą skórą głowy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-06, 08:52   #1
anjya
Rozeznanie
 
Avatar anjya
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 992

RATUNKU! sucha skóra głowy


Witam!
moim problemem jest okropnie sucha skóry głowy, częściowo jest to spowodowane gorącym powietrzem, spaniem z głową przy kaloryferze itp.
głowa mnie swędzi, piecze, wręcz boli przy dotyku - co dziwne nie mam łupieżu, nic się nie łuszczy. jedynie miałam wrażenie, że wlosy mi się szybciej przetłuszczały - zapewne od tej suchej skóry glowy.

próbowałam szamponu do włosów delikatnych Pharmaceris i jest to dobry szampon, lekko ukoił pieczenie, swędzenie, ale na króciutko.

próbowałam emolium, emulsji do suchej skóry głowy - owszem pomaga, ale w ilościach hurtowych! przyniosła mi dużą ulgę; po pierwszym posmarowaniu myślałam, że sobie głowę wydrapię dosłownie, ale po pół godziny wszystko minęło i nie wróciło ... ale ta buteleczka kosztuje 25zł a ja zużyłam ją w miesiąc, bo przed każdym myciem na noc nakładam.

problem zaczął się jakieś półtora roku temu - zdziwiło mnie, że nie od początku, gdy zamieszkałam w tym miejscu (3 lata temu) - ale zdałam sobie sprawę, że wtedy nakładałam olej kokosowy na włosy, ale tylko na końcówki, nie na skalp - czy to mogło pomagać i i tak nawilżać skórę głowy?

poradźcie proszę coś! jest to bardzo uciążliwy problem ..
anjya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 07:20   #2
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687
Dot.: RATUNKU! sucha skóra głowy

Cytat:
Napisane przez anjya Pokaż wiadomość
Witam!
moim problemem jest okropnie sucha skóry głowy, częściowo jest to spowodowane gorącym powietrzem, spaniem z głową przy kaloryferze itp.
głowa mnie swędzi, piecze, wręcz boli przy dotyku - co dziwne nie mam łupieżu, nic się nie łuszczy. jedynie miałam wrażenie, że wlosy mi się szybciej przetłuszczały - zapewne od tej suchej skóry glowy.

próbowałam szamponu do włosów delikatnych Pharmaceris i jest to dobry szampon, lekko ukoił pieczenie, swędzenie, ale na króciutko.

próbowałam emolium, emulsji do suchej skóry głowy - owszem pomaga, ale w ilościach hurtowych! przyniosła mi dużą ulgę; po pierwszym posmarowaniu myślałam, że sobie głowę wydrapię dosłownie, ale po pół godziny wszystko minęło i nie wróciło ... ale ta buteleczka kosztuje 25zł a ja zużyłam ją w miesiąc, bo przed każdym myciem na noc nakładam.

problem zaczął się jakieś półtora roku temu - zdziwiło mnie, że nie od początku, gdy zamieszkałam w tym miejscu (3 lata temu) - ale zdałam sobie sprawę, że wtedy nakładałam olej kokosowy na włosy, ale tylko na końcówki, nie na skalp - czy to mogło pomagać i i tak nawilżać skórę głowy?

poradźcie proszę coś! jest to bardzo uciążliwy problem ..
Prawdę powiedziawszy, zaczęłabym od wizyty u dermatologa
Skoro skalp nie miał kontaktu z olejem kokosowym to jak mógł ten olej nawilżać skórę głowy? Swoją drogą - oleje nie nawilżają, a natłuszczają.

Edytowane przez 1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Czas edycji: 2014-02-07 o 07:22
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 09:09   #3
anjya
Rozeznanie
 
Avatar anjya
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 992
Dot.: RATUNKU! sucha skóra głowy

[1=1c04c0ef348ca38f90d52b5 9e9c2f570f7211256_63ab873 f96396;45026174]Prawdę powiedziawszy, zaczęłabym od wizyty u dermatologa
Skoro skalp nie miał kontaktu z olejem kokosowym to jak mógł ten olej nawilżać skórę głowy? Swoją drogą - oleje nie nawilżają, a natłuszczają.[/QUOTE]

też się zastanawiałam, jak to możliwe, że jak stosowałam olej to nic się nie działo, nic nie swędziało .. nakładałam go od połowy włosów, ale jak się budziłam to całe włosy były nim jakby upaćkane, więc wyszłam z zalożenia, że w czasie snu też się "przedostał" na skórę głowy ..
czyli właściwie nie ma sensu kupowanie oleju kokosowego skoro on tylko natłuszcza? chociaż czytalam wczoraj na jakimś blogu, że vatika z oliwy z oliwek jest bardzo dobra na suchą skórę głowy i również, że zwykłą oliwę z oliwek można stosować ..
czytałam też, że np. olej kokosowy sprawia, że woda jest zatrzymywana w skórze i we włosach, więc może natłuszczając jakoś chroni mimo wszystko .. mhm
anjya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 11:26   #4
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: RATUNKU! sucha skóra głowy

Ja bym spróbowała ze zwykłą oliwą czy oliwką kosmetyczną o dobrym składzie (np. Hipp). Może skalp potrzebuje natłuszczenia i zareaguje pozytywnie? Jeżeli masz oliwę, olej czy oliwkę na stanie to przecież nic nie tracisz. A jak oliwa nie pomoże, no to chyba najlepszym wyjściem będzie dermatolog.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 15:11   #5
veronia15
Raczkowanie
 
Avatar veronia15
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 176
Dot.: RATUNKU! sucha skóra głowy

ja miałam mega przesusz na głowie po wizycie u fryzjera.
skalp był tak suchy że strasznie mnie bolał i na dodatek skura tak mi się łuszczyła jakbym miała mega łupież. Naszczęście miałam pod ręką sok z aloesu. Przelałam go do buteleczki z atomizerem i pryskałam na skalp co jakiś czas. Moja skóra odetchnęła z ulgą i już następnego dnia miałam normalną skórę.
_____________
mój blog o naturalnej pielęgnacji włosów i nie tylko:
raspberryandstrawberrybea uty.blogspot.com
veronia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 06:41   #6
anjya
Rozeznanie
 
Avatar anjya
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 992
Dot.: RATUNKU! sucha skóra głowy

dziękuję za wszystkie odpowiedzi

oliwkę mam zamiar wypróbować, jak tylko przyjdzie
zaciekawiła mnie sprawa z aloesem ...

wydaje mi się, że tak poważna sprawa, żeby iść do dermatologa to nie jest (póki co, bo wszelkie objawy zniknęły po stosowaniu emolium, więc nawet nie miałabym z czym iść, bo ani nie piecze, ani nie swędzi), odkąd używam emolium jest w porządku, tylko chodziło mi o to, że to emolium zużywałam w momencie ostatni raz używałam emolium tydzień temu i póki co wszystko jest w porządku mam mniej włączone ogrzewanie zarówno w ciągu dnia jak i nocą - wydaje mi się, że to jest główny powód mojego problemu. byłam w domu np. 3 tygodnie na święta, to wszystko przeszło prawie, że samo, bez emolium


ale będę próbowała różnych metod nawilżania/natłuszczania głowy
zakupiłam sobie stary dobry olej kokosowy, do tego oliwkowy i takie mydełko ban sesa chyba, które ma nawilżać skórę głowy również.
anjya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 14:16   #7
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687
Dot.: RATUNKU! sucha skóra głowy

Cytat:
Napisane przez Angelia2500 Pokaż wiadomość
Co więcej olejek może w efekcie jeszcze bardziej wysuszyć, kompletnie nie nadają się do wysuszonej skóry głowy, polecam tlyko i wylącznie wizytę u dermatologa, możliwe, że tu jest juz potrzebna terapia antybiotykiem
Oleje nie mają właściwości ani nawilżających ani wysuszających. Oleje mogą jedynie puszyć i to właśnie puch najczęściej mylony jest z wysuszeniem.
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-21, 19:56   #8
paulinka3713
Raczkowanie
 
Avatar paulinka3713
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Unhappy Strasznie sucha skóra głowy

Pomocy! Mam ogromny problem. Odkąd biorę antybiotyk przeciwtrądzikowy- Izotek mam starszne problemy ze skórą głowy.
Jest mega podrażniona i swędzi. Staram się nie drapać, ale robię to nieświadomie przez sen. Koleżanka mówi, że mam jednego wielkiego strupa Byłam u pani dermatolog i nawet jej nie obejrzała... Poleciła mi jedynie szampon emolium nawilżający- jutro idę go kupić. Strasznie to boli, leci nawet ropa. Czy mogły byście mi polecić jakieś maseczki, oraz dopisać gdzie je kupić? A może jakaś ze składników naturalnych będzie najlepsza?

Oczywiście towarzyszy mi łupież, a włosy wypadają garściami
__________________
Jeżeli ktoś twierdzi, że kobieta to słaba płeć, to niech spróbuje w nocy przeciągnąć kołdrę na swoją stronę
paulinka3713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 20:34   #9
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Dżemowe Zagłębie
Wiadomości: 4 284
Dot.: Strasznie sucha skóra głowy

Może spróbuj nawilżać skalp olejkiem ze słodkich migdałów (kupisz w aptece lub sklepie ze zdrową żywnością/zielarskim)? Podobno jest jednym z najmniej drażniących olei.
Możesz posmarować lekko nim głowę na godzinkę/więcej przed myciem, żeby ci nie przetłuścił włosów.
Nie zaszkodziłoby też kupić w aptece/sklepie zielarskim żel aloesowy lub sok z aloesu i zrobić sobie psikadeło na wzór mgiełki (ale trzeba trzymać w lodówce, żeby się nie zepsuła) i spryskiwać skalp, kiedy będzie swędział. Tak samo możesz spróbować glutka lnianego wmasowywać w skórę głowy. Przepis na niego znajdziesz bez problemu.

Możesz też poszukać info na blogu Czarownicującej (http://www.wiedzmabloguje.com/). Ona jest chyba atopowcem i podawała jak można nawilżyć bezpiecznie suchą skórę głowy, tylko nie chce mi się szperać i szukać postów z tym. Sama to bez problemu powinnaś u niej znaleźć
__________________
Poważne uzależnienie od k-popu i k-dram.
Na szczęście jedyne.


Nie udzielam żadnych porad przez PW, proszę nie pisać.
mcromance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 20:56   #10
paulinka3713
Raczkowanie
 
Avatar paulinka3713
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: Strasznie sucha skóra głowy

Dziękuję za radę. Na pewno skorzystam
__________________
Jeżeli ktoś twierdzi, że kobieta to słaba płeć, to niech spróbuje w nocy przeciągnąć kołdrę na swoją stronę
paulinka3713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 21:12   #11
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Dżemowe Zagłębie
Wiadomości: 4 284
Dot.: Strasznie sucha skóra głowy

Cytat:
Napisane przez paulinka3713 Pokaż wiadomość
Dziękuję za radę. Na pewno skorzystam
Tylko to też nie wszystko na hip-hip-hurra, tylko najpierw trzeba sprawdzić czy nie podrażni. Bo zawsze się może zdarzyć

życze, żeby przeszło i owocnego leczenia trądziku
__________________
Poważne uzależnienie od k-popu i k-dram.
Na szczęście jedyne.


Nie udzielam żadnych porad przez PW, proszę nie pisać.
mcromance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-23, 08:28   #12
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: Strasznie sucha skóra głowy

Ja na suchą skórę głowy polecam olej kokosowy. Pół roku temu miałam tak suchą skórę głowy, że aż mnie swędziała i pojawił się łupież. Po 3-4 użyciach oleju kokosowego na skalp wszystko wróciło do normy, a łupież zniknął. Teraz znów mam przesuszoną głowę i idę dziś po nowy słoiczek oleju
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 15:32   #13
paulinka3713
Raczkowanie
 
Avatar paulinka3713
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: Strasznie sucha skóra głowy

Dziewczyny przepraszam, że was tu tak wypytuje, ale jak mówiłam moja pani dermatolog nawet nie obejrzała mojej głowy. Odkąd mam problem właśnie z tą skórą robią mi się takie dziwne gule w okolicach rany, teraz zrobiła się na szyi O.O
Czy to ma jakiś związek z drapaniem?
__________________
Jeżeli ktoś twierdzi, że kobieta to słaba płeć, to niech spróbuje w nocy przeciągnąć kołdrę na swoją stronę
paulinka3713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 15:51   #14
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: RATUNKU! sucha skóra głowy

No widzisz, trafiłaś na specjalistkę w tej dziedzinie, droga autorko wątku.

Po pierwsze nie liczyłabym na pomoc dermatologa, bo w kwestii suchej skóry głowy i wypadania oni są ciemni jak 12 w nocy i to nawet Ci najlepsi. Lepiej zdać się na siebie, bo na dermatologów tylko stracisz pieniądze i czas. Dobór pielęgnacji suchej skóry głowy to kwestia wysoce indywidualna i trzeba wypróbować wiele środków zanim się trafi, a lekarze to nie cudotwórcy. Radziłabym jedynie zrobić badanie na obecność drobnoustrojów dla pewności.
Do drugie w przypadku dośc poważnego problemu -skóra Cię boli itd, lepiej skup sie na środkach medycznych/aptecznych, których receptury są dostosowane do wymogów takiej skóry, składniki dobierane sa uważnie z nastawieniem na bardzo wrażliwą i problematyczną skórę, naturalne metody czyli oleje, żele lniane itd sprawdzą się raczej przy drobnym krótkotrwałym problemie, tutaj potrzebujesz działania specjalistycznego, przy środkach "naturalnych" istnieje większe prawdopodobieństwo zrobienia sobie jeszcze większego kuku, z uwagi na zróżnicowane interakcje skóry z rzeczami typu oleje itd.. Wymienię Ci dwa dobre i porządne środki.

Po pierwsze zmień szampon na Emolium - szampon nawilżający. To naprawdę kojący kosmetyk, który pomaga wielu osobom z tym problemem, a nawet z chorobami skóry. Do skóry głowy idealny, do włosów już mniej, ale trzeba wypróbować, żeby się przekonać. Myj nim dwa razy nie obawiaj się, bo on koi zamiast wysuszać.

Emulsja Emolium jest okej, ale jak sama zauważyłaś, trzeba jej użyć bardzo dużo jest dość droga.

Leć do apteki i kup też Cerkogel30 - jest to żel mocznikowy, który mocno nawilża i jednocześnie sprzyja złuszczaniu obumarłych komórek naskórka, których na suchej skórze może być sporo. Żel udaje mi się stosować pomiędzy myciami, po jednokrotnym zastosowaniu nie trzeba myć włosów, po drugim z kolei stają się tłuste. Nakładaj go też na przynajmniej godzinę przed myciem skóry i nie żałuj, bo kosztuje poniżej 15 zł. Jest tez dostępny w stężeniu 10, ale lepiej kup 30 i to najlepiej dwa opakowania, bo na początku zużywa się też w ilościach hurtowych.

Oczywiście nie gwarantuję Ci skuteczności, jednak są to środki przeznaczone dla takiej skóry głowy i powinny pomóc. Według mnie, jeśli Twoje wysuszenie nie ma fizjologicznych przyczyn to w dość krótkim czasie powinno podziałać, jednak trzeba odrobinę czasu, aby skóra doszła do siebie.

Oprócz tych dwóch kosmetyków,. dzięki którym zwalczyłam wielomiesięczne wysuszenie skóry głowy, mogę polecić też takie, których działanie może sprzyjać nawilżeniu skóry : maska łopianowa agafii nakładana na skórę, balsam z enzymami pijawki lekarskiej, ale to..jak już rozwiążesz swój problem, bo działanie jest dość słabe i działanie raczej profilaktyczne.

Edytowane przez 201801220933
Czas edycji: 2014-02-23 o 16:02
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 20:53   #15
paulinka3713
Raczkowanie
 
Avatar paulinka3713
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: RATUNKU! sucha skóra głowy

Boże dziękuję. Nawet jak się nie uda warto próbować. Na szczęście od marca mam zmniejszoną dawkę antybiotyku, a to też zrobi swoje
__________________
Jeżeli ktoś twierdzi, że kobieta to słaba płeć, to niech spróbuje w nocy przeciągnąć kołdrę na swoją stronę
paulinka3713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 15:17   #16
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: RATUNKU! sucha skóra głowy

Droga autorko wątku, ominęłam jedną rzecz mydło sesa raczej wysusza skórę niż nawilża. Na pewno nie polecam stosować na dłużej niż pół godziny.
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 19:15   #17
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: RATUNKU! sucha skóra głowy

Trochę po czasie, ale może komuś się przyda. Ze skórą głowy walczę już od kilku lat. Najpierw wywaliłam produkty do pielęgnacji z silikonami i SLS, pomogło, ale niewiele. Wypróbowałam większość aptecznych produktów i też średnio pomogło.

Z aptecznych szamponów rzeczywiście pomaga Emolium, ale niestety włosy mam po nim jak rosołek. Inne apteczne za to nie pomagały wcale. Najlepiej za to sprawdza się szampon Lavera do wrażliwej skóry głowy z wyciągiem z migdałów. Nie sypie się i nie ma kluska na głowie.

Apteczne nawilżacze do skóry głowy też jakoś nie zrobiły na mnie wrażenia, a już Emolium był do bani. Mogłam używać tłuściocha tylko na noc, a rano po zmyciu po nawilżeniu nie było śladu. Teraz nawilżam skalp olejem kokosowym Vatiki (i włosy przy okazji). Chyba najlepiej się sprawdza.

Podsumowując, polecam zestaw migdałowa Lavera i olej kokosowy plus jakaś delikatna odżywka. JA jeszcze farbuję włosy henną, ale to raz na jakiś czas, bo z ziołami też trzeba uważać. Taka ziołowa wcierka to dopiero potrafi wysuszyć skórę.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 11:19   #18
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: RATUNKU! sucha skóra głowy

Maseczka z siemienia lnianego położona na skalp i długość - cudo. Włosy nawilżone i błyszczące, a skalp ukojony.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 08:19   #19
Trivedi
Raczkowanie
 
Avatar Trivedi
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Dreamland
Wiadomości: 259
Dot.: RATUNKU! sucha skóra głowy

Jeśli mogę swoje pięć groszy. Dla mnie na łuszczenie się skalpu (taki był cholera wysuszony) pomogły trzy zmiany w pielęgnacji:
-żadnych drogeryjnych szamponów (na początku stosowałam tylko Emolium i to mój ideał do teraz)
-nie dotykać odżywkami czy maskami skóry głowy-najważniejsze!
-nie trzymać pasm długo w turbanie-ręczniku po umyciu bo zaparza się skóra

I teraz może mój skalp nie jest idealny, czasami go coś przesuszy czy swędzi lekko, ale poprawa jest na sto procent
__________________
Włosomaniaczka, zakochana w szwedzkich kryminałach, Bollywood i kosmetykach
Trivedi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-23, 10:06   #20
stupify
Zakorzenienie
 
Avatar stupify
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 687
Dot.: RATUNKU! sucha skóra głowy

Może masz łojotokowe zapalenie skóry. Miałam to kilka lat temu. Objawy miałam podobne: swędzenie, pieczenie.
stupify jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 11:20   #21
tokarskim82
Przyczajenie
 
Avatar tokarskim82
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7
Dot.: Strasznie sucha skóra głowy

Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
Ja na suchą skórę głowy polecam olej kokosowy. Pół roku temu miałam tak suchą skórę głowy, że aż mnie swędziała i pojawił się łupież. Po 3-4 użyciach oleju kokosowego na skalp wszystko wróciło do normy, a łupież zniknął. Teraz znów mam przesuszoną głowę i idę dziś po nowy słoiczek oleju
Też doszły mnie słuchy, że olek kokosowy daje niezłe efekty. Szkoda, że trzeba po niego wracać, ale w sumie nie ma chyba kosmetyków-perpetum mobile, które byłyby dobre na raz i koniec.
tokarskim82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 15:22   #22
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: RATUNKU! sucha skóra głowy

Dzisiaj czytałam czyjegoś bloga i pisała kobieta tam o żelu/glutku z siemienia lnianego że pomógł jej nie tylko na włosy ale i nawilżył skórę. Dawała go po myciu, trzymała trochę i spłukiwała.
Zauważyła to po kilku użyciach.

Zaznaczam że to nie mój dialog, ja przeczytałam podaję dalej, może się przyda. Ja akurat siemię zjadam, czyli wewnętrznie
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 16:42   #23
_plinka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 693
Dot.: RATUNKU! sucha skóra głowy

Niestety też mam taki problem, od kilku dni nakładam olejek arganowy na skórę głowy i już czuję lekką poprawę.
__________________
Daj włos! Fundacja Rak`n`roll -25 cm, 01.07.2019
_plinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 17:41   #24
GoldenLook
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 25
Dot.: RATUNKU! sucha skóra głowy

Ile kobiet tyle rozwiązań problemu bo na każdą działa co innego Ja też miałam taki problem Zaraz po zmianie szamponu zaczęłam nakładać na skórę głowy olejek arganowy i też mi pomógł. W moim przypadku winowajcą suchej skóry głowy był źle dobrany szampon no i też długotrwałe przesuszanie skóry głowy suszarką.
GoldenLook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-07, 16:29   #25
simplyw
Przyczajenie
 
Avatar simplyw
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 11
Ogromny problem z suchą skórą głowy.

Witam.
Od jakiegoś czasu, mam ogromny problem z suchą skórą głowy która nie daje mi normalnie funkcjonować.
Przez długi czas bez zmiany, używałam szamponu Babydream. Wiem, że to mała głupota jednak przecież tak 'doskonale' się sprawdzał. Później zauważyłam szybsze przetłuszczanie ale jakoś niezbyt się tym przejęłam. Jednak jeszcze później.. doszło okropne swędzenie. Dokładnie sprawdzono mi głowę, okazało się, że jest calutka w malutkich płatkach skóry. Moja rodzicielka pobiegła do apteki po jakiś szampon, jednak nie zna się na składach, więc wybrała mi jakiś z SLS, który coś tak czuję, jeszcze bardziej podrażnił mi już suchą skórę. Moje pytanie brzmi, jaki szampon wybrać, aby dobrze nawilżyć? Zależy mi na tym, żeby był dostępny stacjonarnie, w aptece, lub innym sklepie, ponieważ nie wytrzymam chyba kolejnego mycia.
simplyw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 11:46   #26
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Ogromny problem z suchą skórą głowy.

Bardzo polecam szampon Emolium , kilka razy użyjesz i problem powinien być mniej dokuczliwy.
Jeśli problem jest mocny do tego polecam Cerkogel30 - żel na skórę głowy, mozna stosować między myciami lub przed myciem.
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-08, 16:44   #27
MamuskaBeti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13
Dot.: Ogromny problem z suchą skórą głowy.

z emolientów jeszcze oprócz emolium polecam eloderm. Mają specjalny szampon do wlosów do stosowania wlasnie do suchej skóry glowy. Do kupienia w aptece.
MamuskaBeti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 14:55   #28
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Ogromny problem z suchą skórą głowy.

Ja kiedyś też tak miałam i stosowałam przez jakiś czas Lotion Wella SP Balance Scalp Lotion, przynosiło ulgę. Ale u mnie to był jakiś problem złożony, kombinowałam z szamponami do skóry wrażliwej (przerobiłam wszystkie, przeciwłupieżowe tez) i nic. Po umyciu i wysuszeniu włosów skóra mnie piekła, była cała sucha. Jak kładłam głowę na poduszkę i skóra się rozgrzewała to myślałam że zwariuje. Nie wiem co to było(może powodem była niedoczynność tarczycy?).Ustąpiło samo(ale się leczę) teraz używam różnych szamponów i nic się nie dzieje.
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-10, 20:21   #29
izusia77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 7
Dot.: Ogromny problem z suchą skórą głowy.

moim zdaniem zanim szampon najpierw trzeba zaleczyć to co się dzieje na głowie. Mojej siostrze przy podobnym problemie najpierw lekarz kazał kupić w aptece płyn do skóry linomag. to jest lek bez recepty a przez to że jest w płynie dobrze sie rozprowadzał i szybko zadziałał. Potem warto wybrac szampon o najprostszym, naturalnym składzie, może być dziecięcy. Jej pomogło
izusia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-13, 08:08   #30
mKot12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 25
Dot.: Ogromny problem z suchą skórą głowy.

Oprócz stosowania szamponów i odżywek spróbuj dodać maski do włosów.Z mojego doświadczenia mogę Ci polecić jedną, która mi pomogła xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-02-18 o 21:34 Powód: Link.
mKot12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-27 12:56:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:54.