Dziewczyny sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?-wątki zebrane - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Pokaż wyniki sondy: Co dzieje się z Twoimi dziełami po ich wykonaniu
zostawiam je u siebie i trzymam na pamiątkę 50 26,46%
sprzedaję(robię je na zamówienie)lub wystawiam w galerii 123 65,08%
daje znajomym i rodzinie w prezencie na różne okazje 63 33,33%
inna wersja 32 16,93%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 189. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-18, 18:37   #1
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878

Dziewczyny sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?-wątki zebrane


tak jak w temacie gdzie, jak i za ile?
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 19:14   #2
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

Śliweńka pytała o to kiedyś w wątku "Własnoręczne kolczyki - krórki kurs" i jakoś zbyt wielkiego odzewu nie było. Nikt nie chciał się wypowiadać na ten temat.
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 19:43   #3
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

yyyy... no bo jak już ktoś powie że sprzedaje tu i tu to będzie to tak trochę reklama
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 19:51   #4
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

nie chodzi mi o jakieś adresy stron gdzie można kupić, tylko ogólnie czy to robicie, jakimi sposobami - czy na stronach właśnie, czy na aukcjach czy jak?
ja na przykład widuję ręcznie robione kolczyki na różnych stoiskach np. na rynku czy w mniejszych sklepach.
chodzi tylko o to, żeby podzielić się doświadczeniem no chyba że to taka tajemnica... kto chce, niech pisze
ja na przykład sprzedałam znajomym znajomych
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 20:03   #5
wild_rose
Raczkowanie
 
Avatar wild_rose
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 192
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

ja sprzedajena allegro ale tez chetnie wymieniam sie na wizażu, np za kosmetyki
__________________
moje kolczyki ręcznie robione http://republika.pl/ulao83/
wild_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 21:22   #6
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

Cytat:
Napisane przez wild_rose
ja sprzedajena allegro ale tez chetnie wymieniam sie na wizażu, np za kosmetyki
no ja też myśle o sprzedaży na allegro... ale pewnie to pochłania mnóstwo czasu bo trzeba być na bieżąco...hmm...
mam juz tyle par kolczyków i jeszcze mnóstwo w głowie, wszystkich juz obdarowałam a sama nie zdążę wszystkich "przenosić" co jeszcze robicie z kolczykami?
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 22:06   #7
nikotynka
Raczkowanie
 
Avatar nikotynka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: biżulandia
Wiadomości: 230
GG do nikotynka
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

Głównie znajomym, czasem odwiedzam Allegro - za jakiś rok planuję własną firmę
__________________
nikotynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-19, 12:03   #8
e-wii
Raczkowanie
 
Avatar e-wii
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 32
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

Pare dni temu wystawiłam kilkanaście par kolczyków na allegro...ale dotąd żadnego odzewu.
Przygotowanie aukcji nie zajęło tak dużo czasu bo trochę oszukałam i zrobiłam ją pod Wordem i wystawiłam jako obrazek (o języku HTML nie mam pojęcia).
Nie polecam stania na ulicy...bo kary są duże jak Cie zlapie straż miejska i mogą zabrać "towar".
Zastanawiam się nad Wylęgarnią Gościnną ale nie wiem czy biorą tam jakąś prowizję i jaką?
e-wii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 12:10   #9
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

Ja się wypowiedzałam (chyba nawet zbyt otwarcie, bo z cenami ) w tamtym wątku, co wcześniej podałam linka.

A teraz przyszedł mi do głowy pomysł, żeby pogadać z jakaś galerią. Ja oczywiście się do tego nie nadaje, bo dopiero się uczę, ale może ktoś próbował zrealizować taki pomysł. Trzeba by do tego mieć firmę, wystawiać faktury vat itp.?
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 13:00   #10
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

Cytat:
Napisane przez e-wii
Zastanawiam się nad Wylęgarnią Gościnną ale nie wiem czy biorą tam jakąś prowizję i jaką?
nie wiem o Wylęgarni Gościnnej, ale wiem że w Pakamerze (www.pakamera.pl) biorą prowizję 30 %

Eklerka, co do cen, to ja sprzedałam znajomym też za 15 i 20 zł myślę, że to dobra cena a jak tak przeglądam niektóre kolczyki i ich ceny np. na allegro, to czasem myślę, że nawet za niska

Nikotynka, a powiesz coś więcej o swojej firmie?
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 13:23   #11
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

Cytat:
Napisane przez Avariel
nie wiem o Wylęgarni Gościnnej, ale wiem że w Pakamerze (www.pakamera.pl) biorą prowizję 30 %

Eklerka, co do cen, to ja sprzedałam znajomym też za 15 i 20 zł myślę, że to dobra cena a jak tak przeglądam niektóre kolczyki i ich ceny np. na allegro, to czasem myślę, że nawet za niska

Nikotynka, a powiesz coś więcej o swojej firmie?
30 % Ale zdzierstwo!
Mi się to z wyzyskiem niewolników kojarzy, albo dziećmi z biednych krajów, które robią jakieś tanie produkty za bezcen.

Nie, no na głowę upadli. W DECOBAZAARze 40%. Teraz już się nie dziwię, czemu takie ceny są w tego typu sklepach internetowych.
__________________


Edytowane przez eklerka
Czas edycji: 2006-01-19 o 13:31 Powód: dopisanie czegoś
eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-19, 14:18   #12
nikotynka
Raczkowanie
 
Avatar nikotynka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: biżulandia
Wiadomości: 230
GG do nikotynka
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

Firma jak firma- promowanie artystów : obrazy/ biżu/ decou/ ciuchy.
Chcę uderzyć nie tylko w Internet, ale także założyć swój własny butik- gdzieś w 3city najlepiej.
Ale do tego potrzebna jest kasa- jak wrócę z "wakacji" w Anglii to napiszę porządny business plan i wtedy się zobaczy co i jak - co na te realia i na moje fundusze powstanie.
__________________
nikotynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 14:28   #13
e-wii
Raczkowanie
 
Avatar e-wii
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 32
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

Cytat:
Napisane przez nikotynka
Firma jak firma- promowanie artystów : obrazy/ biżu/ decou/ ciuchy.
Chcę uderzyć nie tylko w Internet, ale także założyć swój własny butik- gdzieś w 3city najlepiej.
Ale do tego potrzebna jest kasa- jak wrócę z "wakacji" w Anglii to napiszę porządny business plan i wtedy się zobaczy co i jak - co na te realia i na moje fundusze powstanie.
Ja też teraz siedzę w Anglii
Zastanawiałyśmy się z koleżanką nad wynajęciem jakiegoś lokalu na sklep ale w Wawie.Niestety nie wypaliło bo ona straciła prace...
e-wii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 14:38   #14
e-wii
Raczkowanie
 
Avatar e-wii
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 32
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

Cytat:
Napisane przez Avariel
nie wiem o Wylęgarni Gościnnej, ale wiem że w Pakamerze (www.pakamera.pl) biorą prowizję 30 %

Eklerka, co do cen, to ja sprzedałam znajomym też za 15 i 20 zł myślę, że to dobra cena a jak tak przeglądam niektóre kolczyki i ich ceny np. na allegro, to czasem myślę, że nawet za niska
Dzięki Avariel ...zastanowię się nad tym.
Nie zależy mi na wielkich zyskach wiadomo ale żeby chociaż się zwracalo za materiały...no i żeby można było inwestować w nowe
e-wii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 17:56   #15
Loreen
Zadomowienie
 
Avatar Loreen
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Chrzanów (małopolskie)
Wiadomości: 1 124
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

Co do sprzedaży na Allegro-to nie polecam. Marne szanse. Jest bardzo duża przebitka firm, które wystawiają rachunki (faktury) i sprzedaja kolczyki po astronomicznych cenach (przynajmniej dla mnie) 45-50 zł. Ja wystawiłam 23 szt.po 12-17 zł-sprzedałam 3. Prowizja poszła na Allegro (100 zł) bo wystawiałam z minimalną. Teraz miałabym zbyt w sklepach pamiątkarskich, ale chcą rachunki (nie koniecznie vat-owskie)ale FIRMOWE. W związku z tym w tym miesiącu chcę rozpocząć działalność gospodarczą. ZUS dla nowych to ok. 260 zł (30% składki), więc mozna coś pomyśleć. A propos Allegro-za dużo sprzedacie -wiedzie skarbówka!!!!!
Loreen
Loreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 19:58   #16
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

Cytat:
Napisane przez Loreen
Co do sprzedaży na Allegro-to nie polecam. Marne szanse. Jest bardzo duża przebitka firm, które wystawiają rachunki (faktury) i sprzedaja kolczyki po astronomicznych cenach (przynajmniej dla mnie) 45-50 zł. Ja wystawiłam 23 szt.po 12-17 zł-sprzedałam 3. Prowizja poszła na Allegro (100 zł) bo wystawiałam z minimalną. Teraz miałabym zbyt w sklepach pamiątkarskich, ale chcą rachunki (nie koniecznie vat-owskie)ale FIRMOWE. W związku z tym w tym miesiącu chcę rozpocząć działalność gospodarczą. ZUS dla nowych to ok. 260 zł (30% składki), więc mozna coś pomyśleć. A propos Allegro-za dużo sprzedacie -wiedzie skarbówka!!!!!
Loreen
czy wiesz ile to duzo?bo ja wlasnie sprzedaje na allegro i boje sie skarbowki
a o firmie coz...260zl to dla mnie narazie duzo (nawet tyle nie zarabiam na kolczykach ).

ja jak juz wczesniej wspomnialam sprzedaje na allegro oraz wsrod znajomych.
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 10:40   #17
Loreen
Zadomowienie
 
Avatar Loreen
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Chrzanów (małopolskie)
Wiadomości: 1 124
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

Cytat:
Napisane przez karolinusienka
czy wiesz ile to duzo?bo ja wlasnie sprzedaje na allegro i boje sie skarbowki
a o firmie coz...260zl to dla mnie narazie duzo (nawet tyle nie zarabiam na kolczykach ).

ja jak juz wczesniej wspomnialam sprzedaje na allegro oraz wsrod znajomych.
1. Trudno powiedzieć jaka kwota. Po prostu jest to handel ciągły-zorganizowany. Produkujesz kolczyki na sprzedaż i to już podchodzi pod działalność gospodarczą. W Polsce są po prostu "walnięte" przepisy. Zobacz na http://www.ehandel.pit.pl/pages/i/1167.php
Jak różnie interpretują przepisy. Ja radziłam się nawet u radcy prawnego i nie potrafił mi odpowiedzieć co może zrobić skarbówka.....i za co.
2. 260 zł to 30 % składki, ktorą płacą osoby zakładające swoją pierwszą działalność gospodarczą przez 2 lata (po 2 latach nie masz nawet zasiłku dla bezrobotnych-wczoraj się dowiedziałam w UP). Całość to ok. 760 zł. A to już jest po prostu paranija. Ta pierwsza kwota jest już np. dla mnie osoby bezrobotnej od 7 lat astronomiczna, a co dopiero pełna składka. W życiu nie ma możliwości zarobienia na kolczykach takiej sumy. Dochodzi jeszcze Skarbówka-PODATKI. Ale tutaj można rozliczać się ryczałtem i w takim przypadku można płacić "0 zł" podatku (zysk minus koszty razy coś tam składka zdrowotna i jeszcze parę rzeczy)
3. Ja też sprzedaję znajomym....niestety po minimalnych cenach.
Loreen
Loreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 16:15   #18
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

Cytat:
Napisane przez Loreen


1. Trudno powiedzieć jaka kwota. Po prostu jest to handel ciągły-zorganizowany. Produkujesz kolczyki na sprzedaż i to już podchodzi pod działalność gospodarczą. W Polsce są po prostu "walnięte" przepisy. Zobacz na http://www.ehandel.pit.pl/pages/i/1167.php
Jak różnie interpretują przepisy. Ja radziłam się nawet u radcy prawnego i nie potrafił mi odpowiedzieć co może zrobić skarbówka.....i za co.
2. 260 zł to 30 % składki, ktorą płacą osoby zakładające swoją pierwszą działalność gospodarczą przez 2 lata (po 2 latach nie masz nawet zasiłku dla bezrobotnych-wczoraj się dowiedziałam w UP). Całość to ok. 760 zł. A to już jest po prostu paranija. Ta pierwsza kwota jest już np. dla mnie osoby bezrobotnej od 7 lat astronomiczna, a co dopiero pełna składka. W życiu nie ma możliwości zarobienia na kolczykach takiej sumy. Dochodzi jeszcze Skarbówka-PODATKI. Ale tutaj można rozliczać się ryczałtem i w takim przypadku można płacić "0 zł" podatku (zysk minus koszty razy coś tam składka zdrowotna i jeszcze parę rzeczy)
3. Ja też sprzedaję znajomym....niestety po minimalnych cenach.
Loreen
dziekuje ci Loreen za wszelkie informacje to chyba bede musialaprzystopowac ze sprzedarza na allegro zeby mnie kskarbowka nie zlapala ;p hee postanowie sobie ze tylko 5 par kolczykow miesiecznie i koniec, znajac mnie pewnie bedzie ich wiecej heheh
ale ja nie sprzedaje ich za jakas gigantyczna cene wiec chyba skarbowka poczeka sobie hehe

jeszcze raz dziekuje za informacje
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 21:22   #19
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

Loreen, ja też dziękuję za te informacje nie wiedziałam, że na allegro takie akcje chciałam wystawić, ale teraz się zastanawiam czy jest sens wystawiać jedną albo dwie pary na próbe.... hmm... czy od razu zaryzykować i 20

pzdr!
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-20, 22:46   #20
JoannM
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 324
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

allegro..powiem Wam tak,ze to roznie bywa, czasem tez przegladam kolczykowe aukcje i po prostu to jest taka ruletka, czasem masz farta i kolczyki Ci ida..a czasem sa widze fajne i tanie i w ogole nikt nie licytuje... nie wiem, ale w niektorych przypadkach to jak jakis fenomen...takie normalne kolczyki-materialy do wykonania, za jakies 5 zl, a one za 30, 50 zl schodza...nie wiem jak to sie dzieje, mozna sprobowac..ja raz wystawialam chyba z osiem par, to sprzedalam jedna..
__________________

Razem z Gabrysią

JoannM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 14:34   #21
Loreen
Zadomowienie
 
Avatar Loreen
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Chrzanów (małopolskie)
Wiadomości: 1 124
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

Cytat:
Napisane przez JoannM
allegro..powiem Wam tak,ze to roznie bywa, czasem tez przegladam kolczykowe aukcje i po prostu to jest taka ruletka, czasem masz farta i kolczyki Ci ida..a czasem sa widze fajne i tanie i w ogole nikt nie licytuje... nie wiem, ale w niektorych przypadkach to jak jakis fenomen...takie normalne kolczyki-materialy do wykonania, za jakies 5 zl, a one za 30, 50 zl schodza...nie wiem jak to sie dzieje, mozna sprobowac..ja raz wystawialam chyba z osiem par, to sprzedalam jedna..

Też się nad tym zastanawiałam. Czemu jedni sprzedają za 50 zł, a inni nawet nie mogą za 10 zł. Aukcje są ładnie wysawione, super opisane, zdjęcia fachowo zrobione. Jeden z powodów to wysawianie przez sprzedawców faktury. Kupujący gdy sam ma działalność odlicza sobie albo vat, albo traktuje zakup jako odliczenie od ryczałtu. To chyba też jest powodem. Ale niestety nie wiem na 100%....
Loreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 20:31   #22
e-wii
Raczkowanie
 
Avatar e-wii
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 32
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

Mi się wydaje że kolczyki schodzą konkretnym osobom bo mają już wyrobioną "markę". Sprzedały dużo kolczyków i mają stałe klientki na Allegro. Może nawet ktoś je sobie dodał do ulubionych sprzedawców i tylko ich kolczyki sprawdza.
e-wii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 08:56   #23
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

u mnie jest tak ze raz mi kolczyki ida za 20 zl a raz ledwo co mi sie za towar zwraca teraz robie juz ze srebrnych elementow wiec wystawiam w srebrze i widze zainteresowanie hehe
dziewczyny nie wystawiajcie 20 sztuk na raz! nie ma sensu! przerobilam to
ja wystawiam gora 2-3 pary na 10 dni, a jak sie koncza to kolejne
poiem ze mam juz swoje kupujace i sie nawet okazalo ze jedna z nich to moja sasiadka a wiec juz nie mu8sze na allegro wystawiac i sprzedaje jej na boku hehe a wiec kolejna chetna
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 09:07   #24
dodo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 75
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

witam
co do allegro to macie racje, sama wystawiam czasem i jak do tej pory to powiedzmy ze sprzedaz marna. bardziej licze na znajomych i znajomych znajomych, taka poczta pantoflowa do pakamery wyslalam swoje zgloszenie i zero oddzewu a mieli odpowiedziec w ciagu 2 dni.
ja tez myslalam o wlasnym biznesie ale troche przerazaja mnie koszty typu zus, podatki. mialam kiedys dzialalnosc i wiem co to... jak na razie to pozostaje tylko taka sprzedaz "po znajomosci" grunt ze material sie zwraca, a czasem wpadnie specjalne zamowienie.
pozdrawiam
dodo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 10:05   #25
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

Cytat:
Napisane przez karolinusienka
u mnie jest tak ze raz mi kolczyki ida za 20 zl a raz ledwo co mi sie za towar zwraca teraz robie juz ze srebrnych elementow wiec wystawiam w srebrze i widze zainteresowanie hehe
dziewczyny nie wystawiajcie 20 sztuk na raz! nie ma sensu! przerobilam to
ja wystawiam gora 2-3 pary na 10 dni, a jak sie koncza to kolejne
poiem ze mam juz swoje kupujace i sie nawet okazalo ze jedna z nich to moja sasiadka a wiec juz nie mu8sze na allegro wystawiac i sprzedaje jej na boku hehe a wiec kolejna chetna
a, dzięki za radę w takim razie chyba spróbuję wystawić ze 3 pary
fajnie masz z ta sąsiadką
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 13:09   #26
mgielkaCORP
Rozeznanie
 
Avatar mgielkaCORP
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 716
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

Czyli jeżeli chciałabym założyć własną działalność to musiałabym mieć gigantyczne obroty żeby chociaż płacić za te wszystkie składki. Paranoja

Mam pytanie odnośnie skarbówki tzn. co mogą zrobić jeżeli się dowiedzą o tym że się sprzedaje kolczyki bez posiadania działalności?????

Edytowane przez mgielkaCORP
Czas edycji: 2006-01-22 o 15:08
mgielkaCORP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 19:05   #27
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

Cytat:
Napisane przez mgielkaCORP
Mam pytanie odnośnie skarbówki tzn. co mogą zrobić jeżeli się dowiedzą o tym że się sprzedaje kolczyki bez posiadania działalności?????
właśnie, też mnie to interesuje

ps. sprzedałam dzisiaj jedne kolczyki znajomym za 23 zł
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 20:37   #28
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

Nie wiem, za ile można sprzedać. Jakaś kwota mi się o uszy obiła, ale nie chciałabym nikogo w błąd wprowadzać. Zastanawiałam się tylko, czy nie byłoby dobrym pomysłem brać na wszystko fakturki. Może niektórzy w necie sprzedadzą mniej więcej za tyle, co wydadzą na materiały, a reszte sprzedadzą znajomym i znajomym znajomym Może to by było jakieś rozwiązanie
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 11:04   #29
Kasia222
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 36
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

A oświećcie mnie czy pakamera dolicza vat - bo z tego co wiem na te wyroby jest 22% (czy też może coś mi umknęło?) Właśnie otwieram sklepik (na razie internetowy) i przed tym nie uda mi się uciec. NA 7% są wyroby posiadające atest Komisji artystycznej i etnograficznej.
POzdrówka
Kasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 09:18   #30
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Dziewczyny - sprzedajecie gdzieś swoje kolczyki?

Co do allegro, to czasami ludzie wpadają na "genialne pomysły" i np. zupelnie nowa osoba wystawiła dużo par kolczyków, całych ze srebra i półszlachetnych kamieni od złotówki. Efekt - sprzedała wszystkie w cenach między 1,70zł a 5,50zł. Przecież to się nawet opłaca kupić i rozwalić takie kolczyki, żeby kamyczki i bigle srebrne zabrać. (Mówię oczywiście tylko teoretycznie ). Bez sensu inwestować w srebrny drut, srebrne bigle, kamyczki i swój czas, żeby jeszcze zapłacić prowizję allegro i sprzedać poniżej kosztów.
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:53.