Samodzielne szycie! - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-18, 10:58   #481
Haegtesse
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 705
Dot.: Samodzielne szycie!

no wlasnie to chyba jeszcze nie moj poziom zaawansowania ale moze kiedys...dzieki za pomoc!!!
Haegtesse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 12:03   #482
SuavementeBesame
Raczkowanie
 
Avatar SuavementeBesame
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 124
Dot.: Samodzielne szycie!

Ach, ciągle mam problemy z kupnem ciuchów bo większość za duża, mam mase ciuchów które trzeba skrócić, zwięzić itp... i w ogóle te ciuczy są mega drogie w sklepie. I to mnie natchnęło by nauczyć się szyć !!
Planuje kupić maszynę do szycia tak do 300 zł,
i rozpocząć pomalutku naukę szycia: najpierw skracanie, zwężanie, może jakaś spódniczka a z czasem się zobaczy
__________________
poznaliśmy się: 28.09.2008 r.

zaręczyliśmy się: 25.12.2010 r.

ślubowaliśmy w USC: 11.02.2011 r.

ślubowaliśmy w kościele: 29.04.2011 r.

http://s6.suwaczek.com/20110429291120.png
SuavementeBesame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 12:54   #483
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Samodzielne szycie!

Niestety Cię rozczaruję, ale za 300zł nie kupisz maszyny do szycia ubrań Z tego co czytałam, jak przymierzałam się do zakupu maszyny, to na takiej za 300zł nawet jeansów często nie skrócisz
Ja początkowo też chciałam kupić coś tańszego, ale ze względu na to, że chciałam kupić maszynę na lata, to zainwestowałam w taką za 900zł i na razie nie żałuję
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 12:55   #484
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Samodzielne szycie!

No ja przepraszam, ja płaszcz flauszowy uszyłam na maszynie za 299zł. Dokładnie na łuczniku z Leclerka. Dzinsy skracała, koszule szyłam, przerabiałam ubrania.

Może to nie jest maszyna na lata, ale bez przesady, że dzinsów się nią nie podwinie

I dla uzupełnienia. Żakiety, kurteczki, spodnie i sukienki szyję na maszynie za ok. 500zł. I szyję. I noszę. Ja i znajome. Bo wyglądają tak, jak ubranie wyglądać powinno.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.

Edytowane przez hihi
Czas edycji: 2011-03-18 o 13:00
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 13:21   #485
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Samodzielne szycie!

No to super Ja przez wiele miesięcy czytałam opinie na temat maszyn i niestety większość osób narzekała na te tańsze... Że się psują, plączą nici, nie szyją grubych/bardzo cienkich tkanin... Ale tak, jak pisałam - sama takiej nie posiadam...

hihi - a możesz napisać co to za maszyna ta za 500zł?
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )





Edytowane przez lutien
Czas edycji: 2011-03-18 o 13:22
lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 14:27   #486
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Samodzielne szycie!

Też łucznik, ale z wiekszą ilością programów i szwami elastycznymi tzn. sama maszyna kosztowała mniej, ale razem z zestawek stopek, który sobie zażyczyłam (te wszystkie teflonowe, z górnym transporterem, z rolkami itd itp) wyszło ok. 500zł Pewnie któregoś dnia zamarzy mi się jakaś toyota czy coś tego typu, ale wtedy to już będę chciala mieć też overlocka, a narazie ten łucznik naprawdę sie sprawdza, nawet skórę mi szyje, więc złego słowa o nim nie powiem.

Sprawdziłam, mam Ewę, kupioną stracjonarnie za 399zł plus stopki. W necie można ją kupić za 300zł.
A uszyłam nią kurtkę z alkantary, kurtkę z dzinsu, 2 szyfonowe bluzki, satynową kieckę dla koleżanki, kilka dzianinowych bluzek (tutaj bez szwów elastycznych bym nic nie zrobiła), ostatnio żakiet. Szyje wszystko, tylko trzeba odpowiednio sobie poustawiać naprężenie nici, stosować odpowiednie igły, grubości nici, wykazać się odrobiną cierpliwości a będzie ok. Teraz zabieram się za skórzaną kurtkę i kolejny żakiet, jak czemuś nie podoła, to dam znać

Bo ludzie kupują maszynę i na pałę, za przeproszeniem, lecą szyć. Bez przeczytania instrukcji, bez poustawiania odpowiednio i później zdziwienie, że coś jest nie tak...
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.

Edytowane przez hihi
Czas edycji: 2011-03-18 o 14:32
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 17:11   #487
Haegtesse
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 705
Dot.: Samodzielne szycie!

Czesc!

mam problem ze spodniami i pomyslalam, ze moze ktos bedzie mogl mi pomoc... otoz kupilam spodnie sztruksowe sliczne no tak mi sie podobja ze szok! 100 za nie zaplacilam...ALE problem jest taki, ze szwy na tylku tak "przeswituja" jakby zaraz mialy ten (cienki) sztruks przerwac. a kiedys mi sie to juz zdarzylo wsiadalam do samochodu i sztruksy poszly...(na szczescie do domu jechalam)... dodam, ze za male nie sa i jakiegos mega-tylka tez nie mam jakby ktos chcial mi zasugerowac schudniecie:P chcialabym tylko wzmocnic te spodnie, nie wiem podszyc cos pod spod bo bardzo mi sie podobaja i nie chce ich odstawiac do szafy a jak w nich chodze to mam ciagle stres;p myslicie, ze da sie cos skombinowac? z gory dzieki...
Haegtesse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-01, 15:22   #488
Anseis
Raczkowanie
 
Avatar Anseis
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 36
GG do Anseis
Dot.: Samodzielne szycie!

Hihi - zgadzam się z Tobą. Sama jestem posiadaczką taniej maszyny i jestem z niej zadowolona. Fakt, że nie mam też wygórowanych oczekiwań. Osoby, które zaczynają przygodę z szyciem zachęcam do zapoznania się z moim wpisem na blogu o tym czego nie robic, gdy uczymy się szyć - 5 wskazówek. Jest tam też link do wpisu, który dokładniejopisuje co się z czym je w dziedzinie domowego szycia.
Anseis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 20:44   #489
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Dot.: Samodzielne szycie!

Ja mam Lifeteca za jakieś 260 złotych. Poprzedniczki mają rację pisząć, ze zaznajomienie się z instrukcją i świadomość, że jedna igła , naprężenie i nić nie jest do wszystkiego. Skracałam na niej dżinsy, szyłam z tego materiału spodnie dla dzieci. Uszyłam kilka płaszczy inych ubrań nie zliczę. Staram się tylko dbać o to aby była naoliwiona, pracuję z odpowiednimi igłami i nićmi. Na dzień dzisiejszy nie mam morderczych myśli patrząc na nią.
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 05:46   #490
Ankha_88
Rozeznanie
 
Avatar Ankha_88
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 775
Dot.: Samodzielne szycie!

Cytat:
Napisane przez teofano Pokaż wiadomość
Ja mam Lifeteca za jakieś 260 złotych. Poprzedniczki mają rację pisząć, ze zaznajomienie się z instrukcją i świadomość, że jedna igła , naprężenie i nić nie jest do wszystkiego. Skracałam na niej dżinsy, szyłam z tego materiału spodnie dla dzieci. Uszyłam kilka płaszczy inych ubrań nie zliczę. Staram się tylko dbać o to aby była naoliwiona, pracuję z odpowiednimi igłami i nićmi. Na dzień dzisiejszy nie mam morderczych myśli patrząc na nią.
a nie plącze ci się dolna nitka? mnie non stop i nie mogę sobie z tym poradzić, ustawiałam ją na rożne sposoby i nic, wcześniej wszystko było ok, ale jak ją wyciągnęłam żeby skrócić spodnie to zaczął się meksyk. Wygląda to tak że na prawej stronie jest wszystko ok, za to z drugiej poplątańce i oczka i już sama nie wiem jak to ustawić, instrukcję przestudiowałam ale tam są o tym zaledwie 2 zdania. Z bębenkiem też jest wszystko ok... już chole** sama nie wiem
Ankha_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 07:46   #491
Alexandre
Zadomowienie
 
Avatar Alexandre
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 052
Dot.: Samodzielne szycie!

Być może i ja dołączę do grona szyjących Posiadam starą maszynę Łucznika i dużo chęci. Podebrałam rodzicom maszynę bo stała nieużywana a ja mam mnóstwo pomysłów na ciuchy i chciałabym w nią tchnąć drugie życie Była w naprawie i czeka na chwilę wolnego aby założyć pierwszy raz nitkę i coś uszyć. To będzie mój pierwszy raz
__________________

Alexandre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-31, 07:52   #492
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Dot.: Samodzielne szycie!

Cytat:
Napisane przez Ankha_88 Pokaż wiadomość
a nie plącze ci się dolna nitka? mnie non stop i nie mogę sobie z tym poradzić, ustawiałam ją na rożne sposoby i nic, wcześniej wszystko było ok, ale jak ją wyciągnęłam żeby skrócić spodnie to zaczął się meksyk. Wygląda to tak że na prawej stronie jest wszystko ok, za to z drugiej poplątańce i oczka i już sama nie wiem jak to ustawić, instrukcję przestudiowałam ale tam są o tym zaledwie 2 zdania. Z bębenkiem też jest wszystko ok... już chole** sama nie wiem
Cóż. Mi też się takie "cuda" działy. Wtedy albo gmeram przy grórnym kółku odpowiedzialnym za naciąg nici. Chyba to od tego jest, bo ja tylo po niemiecku mam instrukcję i ni w ząb w tym języku. Szyję na jakimś kawałku I sprawdzam jak spód wygląda. Czasami trzeba dokręcić lub delikatnie rozkręcić śrubę na bębenku.
A co do maszyny taniej. Jeśli ktoś chce sprawdzić czy po drodze mu z krawiectwem, to właśnie tanie mu polecam. Jak się ją zarżnie próbami, to tak nie szkoda. Gdy się chce czegoś więcej cóż portfel boli.
Jak pomyślę do czego zmuszałam w swej ignorancji tę maszynę. To sama na siebie.
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 08:10   #493
paula18181
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5
Dot.: Samodzielne szycie!

Pomocy!! Przeszukałam mnóstwo stron ale bez skutku... Może wy mi coś podpowiecie.. Czy któraś z was orientuje sie gdzie w kielcach organizują kursy kroju i szycia?? Bardzo bym chciała się nauczyć szyć a pod okiem specjalisty byłoby dużo łatwiej...
paula18181 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 20:04   #494
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Samodzielne szycie!

Witajcie.
Potrzebuję pomocy.
Mam płaszcz, taki, jak w załączniku (mój jest w ciemnym kolorze i w dodatku w kratę, co mnie cieszy, bo jeśli poprzeszywam krzywo, to nie będzie bardzo widać) ale jest za duży. Niestety. Leży w szafie z półtora roku i wreszcie pomyślałam, by go zwęzić (w miejscu, gdzie na zdjęciu jest zaznaczone kolorem zielonym) i skrócić rękawy. Usiadłam pewna siebie, bo zwężałam już spodnie, skracałam bluzki, rękawy, sukienki; wzięłam płaszcz i się trochę przestraszyłam. Odprułam rękaw i nie wiem, co dalej. Czy któraś z Was mogłaby mi mniej więcej napisać, jak ciąć, by zwęzić płaszcz w ramionach (bo myślę, że w talii sobie poradzę)?

Będę naprawdę bardzo wdzięczna.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Tommy-Hilfiger-Marlo-Trench.jpg (26,4 KB, 38 załadowań)
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 13:08   #495
mrofka
wizażowy robalek
 
Avatar mrofka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 779
Dot.: Samodzielne szycie!

Subskrybuję i również proszę o porady - może znacie jakieś książki na temat szycia godne uwagi dla początkujących?
mrofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 01:57   #496
Opulka
Raczkowanie
 
Avatar Opulka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 378
Dot.: Samodzielne szycie!

Oj, narobiłyście mi smaka. Jak tylko wrócę do Polski zaczynam się uczyć.
Szkoda tylko, że o podręczniki tak trudno :/ Znaczy: są albo jakieś z lat ątych, gdzieś można wygrzebać na allegro albo jakieś nowe bezwykrojowe marki Łucznik (jakaś nowa metoda, ale przyznam, ja się boje!) Wszystkie fajne o których słyszałam (np. Burda "Podręcznik samodzielnego szycia") są już niedostępne.
Opulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 10:08   #497
kokila
Raczkowanie
 
Avatar kokila
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 282
Dot.: Samodzielne szycie!

Cześć.
Odświeżę wątek, bo po co zakładać kolejny...

Otóż mam pytanie dotyczące skracania jeansów- jak skrócić, żeby zostawić oryginalny dół ze szwem? Mam w bloku obok bardzo dobrą krawcową, u której do tej pory skracałam spodnie, ale teraz sama chcę się za to zabrać. Ta krawcowa właśnie tak robi, że ten dół nogawki ze szwem na życzenie zostawia oryginalny. Bo mam właśnie takie spodnie, że ten dół jest przetarty i chciałabym go zostawić, tylko nie wiem jak.
Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi.
__________________
Where are we?
Far away.
From what?
Yesterday.
kokila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 17:55   #498
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: Samodzielne szycie!

Fajny wątek,szkoda,że umarł
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 07:56   #499
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Samodzielne szycie!

Cytat:
Napisane przez guniaaa Pokaż wiadomość
Fajny wątek,szkoda,że umarł
Na zrób to sama jest wątek szyciowy, który żyje ciut bardziej
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-21, 17:19   #500
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: Samodzielne szycie!

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Na zrób to sama jest wątek szyciowy, który żyje ciut bardziej
Podasz link...?
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 19:45   #501
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Samodzielne szycie!

Cytat:
Napisane przez guniaaa Pokaż wiadomość
Podasz link...?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=93381

Prosze
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 22:23   #502
Haegtesse
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 705
Dot.: Samodzielne szycie!

ja nie zagladam bo przestalam szyc ale caly czas sie przymierzam do drugiego podejscia ;>
__________________
start: 26.01.2013
wzrost: 172 cm
Waga: 73 kg
Cel: 65 kg

Obwody:
talia: 80 - 79 - 78 - 77- 76 - 75- 74 - 73 - 72 - 71 - 70
biodra: 111-110-109-108-107-106-105
uda: 68-67-66-65-64-63

78-77-76-75-74-73-72-71-70-69-68-67-66-65
Haegtesse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 20:07   #503
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: Samodzielne szycie!

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
dziekuje!!!
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 20:33   #504
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Samodzielne szycie!

No dobra, a wy się same tego wszystkiego nauczyłyście, nauczyła Was babcia czy chodziłyście na jakiś kurs. Bo ja owszem mam maszynę i teoretycznie czytałam, co się z nią robi, ale na praktykę nie potrafię tego przełożyć. A mam nawet jakieś pomysły na sukienki, które mogłabym zaprojektować...
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 18:54   #505
Bezmleczka
Zadomowienie
 
Avatar Bezmleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 036
Dot.: Samodzielne szycie!

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
No dobra, a wy się same tego wszystkiego nauczyłyście, nauczyła Was babcia czy chodziłyście na jakiś kurs. Bo ja owszem mam maszynę i teoretycznie czytałam, co się z nią robi, ale na praktykę nie potrafię tego przełożyć. A mam nawet jakieś pomysły na sukienki, które mogłabym zaprojektować...
Ja niestety talentu krawieckiego nie mam, ale psiapsiuła na macierzyńskim znalazła fajna organizację > splot artystyczny i tam idzie na kurs projektowania i szycia bieluizny, mają też inne tego typu. http://www.splotartystyczny.pl/portf...wnej-bielizny/

http://www.splotartystyczny.pl/portf...owania-ubioru/

Edytowane przez Bezmleczka
Czas edycji: 2015-03-18 o 18:56
Bezmleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 16:28   #506
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Samodzielne szycie!

Cytat:
Napisane przez Bezmleczka Pokaż wiadomość
Ja niestety talentu krawieckiego nie mam, ale psiapsiuła na macierzyńskim znalazła fajna organizację > splot artystyczny i tam idzie na kurs projektowania i szycia bieluizny, mają też inne tego typu. http://www.splotartystyczny.pl/portf...wnej-bielizny/

http://www.splotartystyczny.pl/portf...owania-ubioru/


Nawet nie wiedziałam, że są takie miejsca, myślałam raczej o starych zakładach doskonalenia zawodowego :p Ale to się wydaje jednak troszkę nowocześniejsze, dziękuję i chętnie obczaję
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-21 17:28:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:07.