Podkład czy Puder? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-08, 18:59   #1
Chatte Blanche
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 46

Podkład czy Puder?


Hej.

Zastanawiam się, czy podkład może zniszczyć moją cerę. Nigdy nie używałam pudru, dlatego nie wiem, czy byłoby to lepszym rozwiązaniem.
Nie mam cery tłustej, a raczej ze skłonnością do przesuszania i niedoskonałości. Zależy mi, by za kilka lat nie była już całkiem zniszczona. Czy podkład niszczy mocniej niż puder?
Chatte Blanche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 19:10   #2
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Podkład czy Puder?

Jeśli się boisz o kondycje skóry to kup sobie puder mineralny one są podobno bardzo dobre dla skóry, ale sama osobiście takiego nie posiadam. Jeśli nie masz dużo rzeczy da zakrycia na twarzy to puder starczy
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 20:28   #3
anetak
Wtajemniczenie
 
Avatar anetak
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 141
Dot.: Podkład czy Puder?

jak masz ładną cere to może krem tonujący wystarczy
anetak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 21:44   #4
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 977
Dot.: Podkład czy Puder?

Tez sie zawsze zastanawialam czy puder jest lepszy niz podklad. Ja wole puder bo mniej go widac. Poza tym niewiele kobiet umie nalozyc fluid z umiarem, a jak sie ma dobry puder to nawet za duza ilosc wyglada swietnie.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 06:25   #5
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Podkład czy Puder?

Cytat:
Napisane przez Chatte Blanche Pokaż wiadomość
Hej.

Zastanawiam się, czy podkład może zniszczyć moją cerę. Nigdy nie używałam pudru, dlatego nie wiem, czy byłoby to lepszym rozwiązaniem.
Nie mam cery tłustej, a raczej ze skłonnością do przesuszania i niedoskonałości. Zależy mi, by za kilka lat nie była już całkiem zniszczona. Czy podkład niszczy mocniej niż puder?
omg. puder to cos innego jak podklad. dwie rozne rzeczy, do dwoch roznych celow. jedno nie zastapi drugiego. jesli nie chcesz ich uzywac przerzuc sie na podklady mineralne w pudrze, te nie 'niszcza' skory.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 09:04   #6
babulenka
Rozeznanie
 
Avatar babulenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 866
Dot.: Podkład czy Puder?

Moim zdaniem podkład właściwie dobrany, bardzo dobry jakościowo nigdy skóry nie popsuje, wręcz zabezpieczy ją dodatkowo przed czynnikami psującymi ja z zewnatrz.
A więc krem nawilżający plus podkład plus leciutka warstwa pudru albo... krem j.w. plus podkład mineralny w pudrze.
babulenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 10:08   #7
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Podkład czy Puder?

Kosmetyki nie niszcza cery. Moga co najwyzej ja zapchac etc, ale nie nazwalabym tego zniszczeniem. Polecam edukacje w sferze makijazu https://wizaz.pl/Makijaz/ABC-makijazu . Pozdrawiam

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2009-11-09 o 10:10
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-09, 16:07   #8
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: Podkład czy Puder?

jeśli nie chcesz zniszczyć cery to zainwestuj w dobry fluid i puder. Nie używaj przeterminowanego, nie wystawiaj go na słońce a jeśli jedziesz gdzieś gdzie temp. przekracza 25 stopni C. włóż do lodówki to wydłuża żywotność i jeszcze jedna rada puder nie da takiego rezultatu co fluid. kup odpowiedni fluid do Twojej cery i puder
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 16:10   #9
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Podkład czy Puder?

Ja od ponad 8 lat używam podkładów i pudrów i nie zauważyłam by moja cera jakoś specjalnie na tym ucierpiała. Jeśli się o nią boisz to spróbuj pudrów mineralnych, ale zaznaczam, że nie każdemu one odpowiadają (moja skóra nie wiedzieć czemu anormalnie błyszczy się już po 15 minutach od ich nałożenia!). Możesz też spróbować kremów tonujących albo lekkich podkładów. Co do pudru - dla mnie stanowi on tylko wykończenie makijażu - utrwala podkład, nadaje skórze subtelny mat. Bardzo rzadko używam go samodzielnie, bo nie trzyma się mojej skóry - momentalnie schodzi z nosa, brody i czoła. Co innego podkłady w postaci kompaktu lub pudru (2 w 1) - te trzymają się dzielnie, całkiem dobrze kryją i matują...
Jednym słowem, skóra skórze nie równa i chyba trzeba samemu wypróbować wszystkiego by dobrać dla siebie odpowiedni kosmetyk
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:18.