Listopadówki 2017 cz. 2 - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-07-17, 17:37   #4981
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 2

heh, i tak nic nie przebije sytuacji, ktora dzisiaj mi sie przytrafila

lekarz rodzinny. skorzystalam przy okazji bedac u poloznej. ide do rejestracji. patrze - 3 osoby przed gabinetem mojego lekarza - okej. prosze o zarejestrowanie przy czym zaznaczam, ze jestem w ciazy. pani wyciagnela karte, wszystko okej i mowi do mnie "prosze zapytac sie kto ostatni i czekac w kolejce".

troche zmieszana mowie jej, ze wspomnialam, ze jestem w ciazy, a ciezarne wchodza do lekarza bez kolejki. na to slysze, ze "ona o czyms takim nie slyszala"
- "z nowym rokiem weszly w zycie nowe przepisy. to nie moja wina, ze pani jest niedoinformowana. prosze przeczytac komunikat na stronie ministerstwa zdrowia"

w tle slysze bezczelnego "dziadka", ze "ciaza to nie choroba" - mowil to z taka kpina...

no nic. zignorowalam pana, pani w rejestracji sie zmieszala, a ja usiadlam przed gabinetem. nagle slysze jak pani kwituje "bez kolejki do specjalisty" - przeczytala naglowek artykulu lub poczatek ustawy i zadowolona. powiedzialam jej tylko tyle, ze to jest nieprawda i poinformuje o tym lekarza zeby wiedzial, ze zmienily sie przepisy

przychodzi inny pacjent. zmieszany pyta sie kto ostatni. pan od "ciaza to nie choroba" mowi, ze ja jestem ostatnia. siedze nic nie mowie. w koncu troche sie we mnie zagotowalo i mowie "prosze pana. jestem tutaj na dwie minuty po recepte. dlaczego mam siedziec z ludzmi chorymi na grype i narazac zdrowie swojego dziecka? z reszta jezeli bylby pan dzentelmenem to bez problemu by mnie przepuscil. ale dobrze - nie wymagam tego. jest malo ludzi wiec poczekam"

przychodzi kolejny pan - kto jest ostatni. znowu ustalanie jakiejs kolejki i pan "ciaza to nie choroba" wskazuje na mnie reka i z pogarda "ze pani jest w ciazy (w sensie, ze sie pcham a to nie choroba)" na co ten czlowiek "aaaaaa, pani w ciazy to trzeba przepuscic". i w tym dziadku sie cos wtedy obudzilo, ze moze faktycznie zle sie zachowuje. z wyrzutem zostalam przepuszczona

na wejsciu do lekarza od razu powiedzialam, ze mam dwie minuty, bo ludzie mnie zlinczuja. lekarz (kierownik placowki) wie, ze ciezarne maja pierwszenstwo, bo mu delikatnie napomknelam, ze mialam problemy z dostaniem sie do niego (rejestracja i pacjenci). mam nadzieje, ze powiadomi panie rejestrujace

wiecej w ciazy juz pewnie do niego nie pojde, ale moze wywalczylam swoja postawa pierwszenstwo dla innych ciezarnych, ktore tam trafia

---------- Dopisano o 17:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:21 ----------

przy okazji jak mam juz sie zalic to sie pozale, ze nawet kobiety zachowuja sie wobec siebie (kobiet niestosownie)

dzisiaj jedna widzac, ze wchodze do apteki uciekla do kasy przede mna. stalam 5 minut sluchajac jak w aptece samoobslugowej gania ekspedientke po takie kropelki dla dziecka, po taki syropik, "a czy macie to i tamto"

ja stalam cale 30 sekund po pojemnik na mocz...

inna sytuacja w rossmannie. kobieta stoi przy kasie, ale widzi, ze nikt do niej nie zmierza, wiec wybiera jeszcze jakies duperele. na moj widok zajechala mi droge wozkiem przejezdzajac po stopach. wyprzedzilam pania i polozylam swoje zakupy na ladzie troche bezczelnie (tak jak ona) informujac, ze jestem w ciazy
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 18:20   #4982
nadzieja2017
Raczkowanie
 
Avatar nadzieja2017
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 288
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 2

Dziękuję za kciuki 😙😚 My po wizycie i po echo wszystko wporządku. Tak się ciesze 😍

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nadzieja2017 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 18:29   #4983
Helgi607
Rozeznanie
 
Avatar Helgi607
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 567
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 2

Cytat:
Napisane przez dziobun Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny. Witam się po calym tygodniu goszczenia rożnych osób. Od zeszłej niedzieli mieliśmy 20 gości w rożnych konfiguracjach z czego 3 małych dzieci i to nawet na noc. 2 upieczone torty i jedno brownie za mną a i tak już raz nie dałam rady i musieliśmy kupić coś w Sowie... wesoło ale mecząco w międzyczasie bylismy na polówkowym. Wszystko pieknie. Nasza Michalinka ma tak dlugie nogi że dr powiedział że gdyby dlugość nog przyrównać od 0 do 100 to nasza ma 99 to po tacie 😀
Nie dam rady Was raczej nadrobić ale podzielę się za to fotką z dzisiejszego buszowania po sklepach. Załącznik 7153436

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jaki mały brzuszek
Helgi607 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 18:30   #4984
PPPatinka
Rozeznanie
 
Avatar PPPatinka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 859
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 2

Cytat:
Napisane przez aniusia0110 Pokaż wiadomość
Ja witam się w 22t4d

Mam już tak wielki brzuch, że boję się, co będzie dalej, jak uświadamiam sobie, że to w sumie dopiero połowa...



Ludzie to są jednak porypani.. serio. Jak tak czytam o tych nieprzyjemnościach, to aż ciężko uwierzyć, że można być takim snobem.

Ja dzisiaj szperałam w sh i chyba znalazłam kieckę na wesele (tzn. muszę teraz wybrać jedną z tych, co kupiłam

na glukozę wybiorę się w przyszłym tygodniu

dzisiaj mam baaaaaardzo senny dzień...
Witam sie i ja

Trzymam kciuki za,wszystkie wizyty
Dziewczyny macie sliczne brzuszki😍

A propo absurdow dzis fakt moja wina bo nie zauwazylam znaku zakaz wjazdu i wjechalam w jednokierunkowa( znak na bardzo wysokim slupie jak siedzi sie za kierownica nie widac) obtrabilo mnie dwoch kierowcow a tuz za skrzyżowaniem byla hurtownia budowlana jechaliśmy z tz po farbe stanelam na parkingu i wyslalam tz aby poszedl a,do mnie podszedl facet ktory zaczal mnie umoralniac za moj blad mowie,ze wiem ze sie pomylilam zdarza sie każdemu a on ze jestem roszczeniowa i ze moja postawa jest jest nie wlasciwa no i tak marudzil ze w koncu mi nerwy puscily i mu nagadalam bo ile mozna 👿 moj blad ok ale to nie powod zeby robic afere wagi panstwowej swoja droga ciekawe czy on jezdzi idealnie👿

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PPPatinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 19:10   #4985
majkas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cork, IE
Wiadomości: 1 293
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 2

Cześć dziewczyny, witam się w 25tygodniu. Jejku, mało odkrywczo napiszę że czas leci jak głupi, zaczynam panikować czy zdążę wszystko co chciałam przed porodem ogarnąć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Odliczanie do 19.09.2014!
majkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 19:43   #4986
ila1000
Rozeznanie
 
Avatar ila1000
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 869
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 2

Cytat:
Napisane przez nadzieja2017 Pokaż wiadomość
Dziękuję za kciuki 😙😚 My po wizycie i po echo wszystko wporządku. Tak się ciesze 😍

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super Gratulacje A jak pessar, wszystko trzyma się ładnie? Ile maluszek waży?

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:42 ----------

Cytat:
Napisane przez aczka5 Pokaż wiadomość
Nadzieja-kciuki!

Ila, mimo ze u mnie widoczny brzuszek to tez trafiam na jakies patafiany. Ostatnio na poczcie w kolejke jakas mloda.dziewczyna mi sie wepchnela. Zwrocilam jej uwage, nie zaregowala. Inna starsza pani sie zlitowala, ale az mnie to wzruszyło.

Dziobun, sliczna zgrabna mamuska! Bierz te kiece mniej wiecej tak wygladalam.3 lata temu.w.ciazy tesknie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------

Dziobun, teraz widze 22 tc

A no 2 tyg temu to moze i ja.tak kwitnaco wygladalam. Nie pamietam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

A na glukoze nie poszlam, bo mialam wizyte kontrolna z juniorem. Jutro tez nie moge isc, bo musze isc z nim do laboratorium.
Wiec pozostaje mi sroda... a popoludniu wizyta. Mam nadzieje, ze do tego czasu wyniki beda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No nie wiem czy będą, a idziesz NFZ czy prywatnie? Zależy od labu chyba. Oby były
ila1000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 19:51   #4987
ewcia1368
Zadomowienie
 
Avatar ewcia1368
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 483
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 2

ja też zauważyłam, że ludzie nie chcą przepuszczać kobiet w ciąży, bo nie i już....
ewcia1368 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-17, 19:51   #4988
Cocktailraspberry
Zakorzenienie
 
Avatar Cocktailraspberry
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 320
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Molise Pokaż wiadomość
Samo wypicie Ok. Przez 10 minut jeszcze było spoko, a później mi się robiło trochę słabo. Tzn miałam wrażenie, ze mi się podnosi ta glukoza do gardła i cały czas był ten słodki posmak. Po godzinie miałam pobranie i po nim było już spoko, druga godzina przeleciała.
Powiem wam, ze tyle nieżyczliwości mnie dawno nie spotkało. Po drugiej godzinie jak próbowałam wejść do gabinetu to zostałam wyzwana od roszczeniowej ciężarnej... a jak przyszłam i poprosiłam o przepuszczenie, bo muszę wypić glukozę i siedzieć 2 godziny to kobieta z kolejki stwierdziła, ze ona mnie nie puści. I koniec. Na szczęście kolejna była młoda babka i mnie przepuściła.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie na drzwiach laboratorium pisze ze na krzywą cukrowa kolejka nie obowiązuje przyjęcie o 7:30 byc punktualnie. Więc jak przyszłam to nie pytałam kto ostatni, bo tel jak pytałam to panie prosiły żeby być tak 7:15 max. Przyszedł jakiś dziadek i pyta kto ostatni mohery patrzą na mnie a ja od razu, że ja nie wiem wchodzę poza kolejnościa. Panie przyszły dałam im 5 minut na ogarnięcie i 7:15 zapukalam do gabinetu i już mnie poprosiły.

Ja jutro mam wizytę u gina mam nadzieję, że wszystko będzie ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cocktailraspberry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 20:06   #4989
Molise
Zakorzenienie
 
Avatar Molise
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 623
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Cocktailraspberry Pokaż wiadomość
U mnie na drzwiach laboratorium pisze ze na krzywą cukrowa kolejka nie obowiązuje przyjęcie o 7:30 byc punktualnie. Więc jak przyszłam to nie pytałam kto ostatni, bo tel jak pytałam to panie prosiły żeby być tak 7:15 max. Przyszedł jakiś dziadek i pyta kto ostatni mohery patrzą na mnie a ja od razu, że ja nie wiem wchodzę poza kolejnościa. Panie przyszły dałam im 5 minut na ogarnięcie i 7:15 zapukalam do gabinetu i już mnie poprosiły.

Ja jutro mam wizytę u gina mam nadzieję, że wszystko będzie ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U nas wejście na krzywa bez kolejki jest tylko słowne. Panie w laboratorium przyjmują bez kolejki, ale ludzie w poczekalni niekoniecznie :/ wiec trzeba przebrnąć przez ten tłum i dosłownie zostać zwyzywanym. Przykre to bardzo.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________





Leon
Molise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 20:15   #4990
olala22
Rozeznanie
 
Avatar olala22
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 635
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 2

Odebrałam dziś wyniki moczu i krwi i wszystko w porządku - w końcu ciężar moczu mam w normie A jutro połówkowe - w końcu się doczekałam

Dziś rano w laboratorium spodziewałam się dzikich tłumów a tam tylko dwie osoby były
__________________
24.10.2017 👶🏼

Ostatnie farbowanie 18.09.2014 - wracam do naturalnych włosów - wróciłam
olala22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 20:21   #4991
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Molise Pokaż wiadomość
U nas wejście na krzywa bez kolejki jest tylko słowne. Panie w laboratorium przyjmują bez kolejki, ale ludzie w poczekalni niekoniecznie :/ wiec trzeba przebrnąć przez ten tłum i dosłownie zostać zwyzywanym. Przykre to bardzo.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
do tej pory chodzilam do laboratorium "panstwowo" i w pierwszym okienku mowilam od razu, ze jestem w ciazy i nigdy nie bylo problemu. panie prosily mnie na poczatek kolejki i szly do kolezanek pobierajacych krew. od razu bylam wyczytywana

wszystkie mamy prawo sie tego domagac zgodnie z ustawa, ktora weszla w zycie 01.01.2017

ja tez sie naslucham ze wchodze bez kolejki, itp. ale mam to gdzies. dbam o swoje dziecko
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-17, 20:38   #4992
aczka5
Zakorzenienie
 
Avatar aczka5
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 400
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 2

Figa, ale sytuacja. Zagotowaloby sie we mnie!

Nadzieja, ciesze się!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aczka5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 21:49   #4993
kana158
Zakorzenienie
 
Avatar kana158
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4 863
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 2

Nadzieja, super! 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kana158 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 22:33   #4994
whenee
Zakorzenienie
 
Avatar whenee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: who cares?
Wiadomości: 4 765
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 2

Nadzieja no to super dziewuszki no to brawo za odwagę bo ja póki co grzecznie czekam. Ale u mnie w przychodni same ciężarne więc tu trochę każda jest wilkiem i nie obowiązuje zadne ustępowanie, jedynie ktg się przepuszcza no chyba że któraś poprosi to nie ma sprawy. Nikt też nikomu nie ustępuje , jedynie co to cierpliwie czekamy do opisu, pierwszeństwo mają pobory krwi nieciezarnych, no chyba że ciężarna.

Co do zakładania wątku to myślę że fajnie by było założyć nowy wątek z poziomu laptopa bo jednak wygodniej się edytuje pierwszy post na kompie. Tyle ode mnie i ew. kto chce być wpisany na pierwszej stronie a udziela się na tylko na Fejsie.

---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:11 ----------

Aa i pamiętajcie o serduszku! Dzięki
__________________
I AM THE STIG szalona wątróbka jeździ
whenee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 23:20   #4995
Wanilka5
Idealna Źona; )
 
Avatar Wanilka5
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Miasto
Wiadomości: 17 060
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 2

Cytat:
Napisane przez nadzieja2017 Pokaż wiadomość
Dziękuję za kciuki ���� My po wizycie i po echo wszystko wporządku. Tak się ciesze ��

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super

La figa to miałaś dziś przygody z nie fajnymi ludźmi; /

Ja widziałam wyniki w necie i cukrzycy nie mam bo cukier w normie tylko brak żelaza wiec zapewne będę go brać w tabl.jak pójdę do gin w czwartek
__________________
Mąż i Źona
Listopadowa Dziulka 2017

Edytowane przez Wanilka5
Czas edycji: 2017-07-17 o 23:22
Wanilka5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 08:04   #4996
dwakolory1
Wtajemniczenie
 
Avatar dwakolory1
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: zachodnioporskie
Wiadomości: 2 573
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 2

Cześć dziewczyny. Witam się z rana. Wczoraj odwiedzili nas rodzice tz. Przywieźli obiad, ciasto. Posiedzieli, pogadali. Wesoło było i troszkę się wyluzowałam.
Dziewczyny nowy wątek na kilka postów. Kto zakłada ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
03.09.2003 r.- Kubuś
19.05.2016 r.- panna z odzysku

17.02.2013 r. [*]- 10 tc
15.11.2013 r.[*]- Ania 16tc

dwakolory1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 09:09   #4997
ultraradiola
Wtajemniczenie
 
Avatar ultraradiola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraina Szczęścia :D
Wiadomości: 2 567
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 2

Witam się i ja

3 posty i mamy już III część


3 cześć założona czekam tylko na potwierdzenie od moderatora i będzie gotowe )

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 08:52 ----------

część 3 https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1163331
__________________
Wiktorek
25.01.2012 godz. 7.05
3 kg - 56 cm szczęścia


14.08.2010 MAŁŻEŃSTWO



Edytowane przez ultraradiola
Czas edycji: 2017-07-18 o 09:08
ultraradiola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 09:44   #4998
majkas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cork, IE
Wiadomości: 1 293
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 2

A to tu jeszcze można pisać? Myślałam że koniec!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Odliczanie do 19.09.2014!
majkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 09:50   #4999
olala22
Rozeznanie
 
Avatar olala22
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 635
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 2

Żegnaj części nr 2
__________________
24.10.2017 👶🏼

Ostatnie farbowanie 18.09.2014 - wracam do naturalnych włosów - wróciłam
olala22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-18, 09:51   #5000
majkas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cork, IE
Wiadomości: 1 293
Dot.: Listopadówki 2017 cz. 2

Miło było, w trzeciej części będzie jeszcze lepiej!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Odliczanie do 19.09.2014!
majkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-18 09:51:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:34.