Bolesne Stosunki. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-23, 23:06   #1
Anq91
Przyczajenie
 
Avatar Anq91
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: KrakĂłw
Wiadomości: 21
Unhappy

Bolesne Stosunki.


Witam Was, proszę pomóżcie!

Od niespełna roku sypiam z moim mężczyzną, od marca biorę tabletki antykoncepcyjne. Ostatnio mieliśmy 3 tyg. przerwę w seksie, keidy po tej przerwie spragnieni siebie chcielismy pobyć blisko poczułam się strasznie spięta. Okropnie bolało mnie, i co dziwne, nie w środku a u wejścia.

Co powinnam zrobić? Zmieniłam tabletki antykoncepcyjne wcześniej pół roku byłam na Yaz'ie, teraz koncze pierwsze opakowanie Qlaira'y. Wcześniej przebyłam jakąś infekcję. Lekarz zalecił mi nystatynę i clotrimazol. Wszystko w sumie zaleczone.

Edytowane przez Anq91
Czas edycji: 2013-06-18 o 12:21
Anq91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 00:51   #2
milenka22
Rozeznanie
 
Avatar milenka22
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 921
Dot.: Bolesne Stosunki.

A co mają czerwone tipsy do ich kompetencji? Ja jestem inżynierem z tipsami więc jakoś mnie nie przekonujesz
__________________
Płacz jest ostatnią deską ratunku - nie pierwszą!
milenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 15:20   #3
Anq91
Przyczajenie
 
Avatar Anq91
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: KrakĂłw
Wiadomości: 21
Dot.: Bolesne Stosunki.

Cytat:
Napisane przez milenka22 Pokaż wiadomość
A co mają czerwone tipsy do ich kompetencji? Ja jestem inżynierem z tipsami więc jakoś mnie nie przekonujesz
Nie chodzi o kompetencje. Nie mam zamiaru pozwalać na badanie Ginekolożce, która pazury z kosmosu.
Poza tym, nie chodzę do ginekolgów-Kobiet.
Nikt nie ujmuje TOBIE intelektu za to, że nosisz tipsy. Poza tym, Inżynier, to nie doktor medycyny ze specjalizacją ginekologiczno-położniczą.
Chciałabym, żeby odpowiedzi skupiły się na moim problemie,. w końcu przyszłam tutaj po pomoc, nie po zbieranie kopniaków za podejście do życia.
:-(
Anq91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 15:57   #4
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Bolesne Stosunki.

Ale czy ja dobrze zrozumiałam: sypiacie od roku więc masz przerwaną błonę? Bo coś chyba doczytałam w poście że wspominasz coś o błonie (a to by trochę nielogiczne było)
Ja bym poradziła zmianę środka nawilżającego na żel na bazie silikonu - bardzo dobre i skuteczne nawilżenie lub zastosowanie takiej oto pozycji : jest to pozycja klasyczna z tym że kobieta leży na poduszce - trudno mi to opisać na forum :P ale chodzi o to że ta poduszka jest pod tyłkiem kobiety - podobno jest to skuteczne przy bolesnych stosunkach albo rozdziewiczaniu. Jeszcze mi przyszło do głowy, że może ta infekcja nie do końca wyleczona jest. Również miałam takie bolesne stosunki i okazywało się, że mam grzybicę pomimo braku upławów lub skąpo ich ilość.
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 16:17   #5
Anq91
Przyczajenie
 
Avatar Anq91
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: KrakĂłw
Wiadomości: 21
Dot.: Bolesne Stosunki.

Cytat:
Napisane przez doloresd Pokaż wiadomość
Ale czy ja dobrze zrozumiałam: sypiacie od roku więc masz przerwaną błonę? Bo coś chyba doczytałam w poście że wspominasz coś o błonie (a to by trochę nielogiczne było)
Ja bym poradziła zmianę środka nawilżającego na żel na bazie silikonu - bardzo dobre i skuteczne nawilżenie lub zastosowanie takiej oto pozycji : jest to pozycja klasyczna z tym że kobieta leży na poduszce - trudno mi to opisać na forum :P ale chodzi o to że ta poduszka jest pod tyłkiem kobiety - podobno jest to skuteczne przy bolesnych stosunkach albo rozdziewiczaniu. Jeszcze mi przyszło do głowy, że może ta infekcja nie do końca wyleczona jest. Również miałam takie bolesne stosunki i okazywało się, że mam grzybicę pomimo braku upławów lub skąpo ich ilość.

co do tej błony, to mam wrażenie, jakbym znów przeżywała mój pierwszy raz.. naprawdę paskudnie.
Anq91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 17:03   #6
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Bolesne Stosunki.

mnie tez czesto boli przy wejsciu do pochwy.najgorzej jest z wlozeniem penisa,a wtedy czuje ze jestem za ciasna
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 21:02   #7
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Bolesne Stosunki.

Ja tak mam czasem jak długo się nie kochamy. Wtedy nawilżam się lub jego "tam" śliną (bo gdzieś nam się zapodział nawilżacz, a poza tym na ślinę też jest okej) tak, żeby było bardzo mokro i pozwalam mu delikatnie wchodzić. Sam początek dalej trochę boli, ale jak już wejdzie i wyjdzie i drugi raz wejdzie, to czuję tylko przyjemność. Bo jak jestem taka ciasna to jest najmilej. Tylko to pierwsze wejście takie właśnie bolesne. No i się nie spinaj, musisz być wyluzowana. A jak to nie pomoże to idź do ginekologa. Pozdrawiam.
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-25, 20:29   #8
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Bolesne Stosunki.

Cytat:
Napisane przez Lakhi Pokaż wiadomość
Ja tak mam czasem jak długo się nie kochamy. Wtedy nawilżam się lub jego "tam" śliną (bo gdzieś nam się zapodział nawilżacz, a poza tym na ślinę też jest okej) tak, żeby było bardzo mokro i pozwalam mu delikatnie wchodzić. Sam początek dalej trochę boli, ale jak już wejdzie i wyjdzie i drugi raz wejdzie, to czuję tylko przyjemność. Bo jak jestem taka ciasna to jest najmilej. Tylko to pierwsze wejście takie właśnie bolesne. No i się nie spinaj, musisz być wyluzowana. A jak to nie pomoże to idź do ginekologa. Pozdrawiam.
wlanie tak mam.po okresie jest najgorzej bo jest ciasno i do tego sucho czasem czuje sie jakbym byla niepelnosprawna zawsze uzywamy zelow durexa.bez nich to by mi pewnie penis nie wszedl ....
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 14:47   #9
kkaarroollaa
Raczkowanie
 
Avatar kkaarroollaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 204
Dot.: Bolesne Stosunki.

Ostatnio tez nie mogłam się kochać, miałam jakąs infekcję, użyłam clotrimazol i vagical i infekcja przeszła ale podrażnienie zostało. Może za szybko przeszłam do współżycia po leczeniu. Od dłuższego czasu biorę tabletki anty i bez dodatkowego nawilżenia się nie obejdzie. Skoro bo tabletkach często zdarzają się problemy z nadmierną suchością w pochwie to chyba jest ona pozbawiona tej naturalnej ochrony jaką jest śluz i wtedy bardziej podatna jest na różnego rodzaju infekcje czy podrażnienia. Zakupiłam sobie ostatnio globułki cicatridina- użyłam dopiero dwa razy, nie kochałam się jeszcze, więc nie wiem do końca czy spełniły swoją rolę, ale jak aplikowałam drugą globułkę to nie czułam już tego dyskomfortu i napięcia tam w środku. Czy któraś z Was je stosowała na bóle przy stosunku i tą niemiła suchość jaka jest po tabsach anty?
kkaarroollaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-27, 22:11   #10
Anq91
Przyczajenie
 
Avatar Anq91
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: KrakĂłw
Wiadomości: 21
Dot.: Bolesne Stosunki.

Muszę zdać relację ;] Po dłuższym zastanowieniu, zaleczeniu infekcji, stosowałam jeszcze przez 3 dni tantum Rosa...

Dziś było cudownie ;-]

Problem rozwiązany
To musiała być infekcja, albo podrażnienia spowodowane tabletkami...

Ach! Życie jest piękne.
Anq91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 11:06   #11
Revenge_Girl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3
Dot.: Bolesne Stosunki.

mnie boli przy każdym stosunku (nie cały rok temu straciłam dziewictwo), tez myślałam ze to może jakaś infekcja i też stosowałam tantum rosa (zresztą stosuję go 3 razy w miesiacu dla lepszej higieny) ale to nie to, problem może tkwić w tym ze kobieta jest "za ciasna" albo ból może wynikać ze stresu, jeśli np pierwszy raz bolało to później kobieta boi się że znów będzie bolec
Revenge_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-28, 20:22   #12
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Bolesne Stosunki.

Cytat:
Napisane przez Anq91 Pokaż wiadomość
Muszę zdać relację ;] Po dłuższym zastanowieniu, zaleczeniu infekcji, stosowałam jeszcze przez 3 dni tantum Rosa...

Dziś było cudownie ;-]

Problem rozwiązany
To musiała być infekcja, albo podrażnienia spowodowane tabletkami...

Ach! Życie jest piękne.
a na co sie leczylas i czym?ja wczoraj mialam stosunek pierwszy po okresie i teraz boli mnie wejscie do pochwyw czasie stosunku i wczoraj bylo ok ale dzisiaj czuje ten bolniedawno leczylam sie na grzybice.moze nie doleczylam sie....
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 21:54   #13
Anq91
Przyczajenie
 
Avatar Anq91
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: KrakĂłw
Wiadomości: 21
Dot.: Bolesne Stosunki.

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;1448676 9]a na co sie leczylas i czym?ja wczoraj mialam stosunek pierwszy po okresie i teraz boli mnie wejscie do pochwyw czasie stosunku i wczoraj bylo ok ale dzisiaj czuje ten bolniedawno leczylam sie na grzybice.moze nie doleczylam sie....[/QUOTE]
ja też tak jakby, przedłużyłam leczenie rzeciw grzybicy.
Przeciwzapalnie brałam jeszcze Tantum Rosa
a do smarowania Clotrimazol.

a co do Twojego bólu, to pewnie przez otarcia spowodowane suchością..
Ja polecam Rosę, saszetki naprawdę działają cuda. A mnie kupił je mój TŻ.
I są świetne, przeciwzapalne, przeciw infekcjom.. łagodzą podrażnienia

Nie martw się! przede wszystkim luz i spokój. Inaczej, to zawsze coś się przytrafi ;]
Anq91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 18:02   #14
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Bolesne Stosunki.

Cytat:
Napisane przez Anq91 Pokaż wiadomość
ja też tak jakby, przedłużyłam leczenie rzeciw grzybicy.
Przeciwzapalnie brałam jeszcze Tantum Rosa
a do smarowania Clotrimazol.

a co do Twojego bólu, to pewnie przez otarcia spowodowane suchością..
Ja polecam Rosę, saszetki naprawdę działają cuda. A mnie kupił je mój TŻ.
I są świetne, przeciwzapalne, przeciw infekcjom.. łagodzą podrażnienia

Nie martw się! przede wszystkim luz i spokój. Inaczej, to zawsze coś się przytrafi ;]
nie moglo to byc spowodowane suchoscia bo uzywamy zawsze zelu durexa.bez niego byloby niemozliwe wlozenie mi penisa,az tak jest ciasno dzisiaj mnie troche szczypalo,a pozniej wysmarowalam sie tam jogurtem naturalnym i jest lepiej ciekawe na jak dlugo....
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 18:33   #15
Tyris
Rozeznanie
 
Avatar Tyris
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 684
Dot.: Bolesne Stosunki.

Cytat:
Napisane przez Anq91 Pokaż wiadomość
ja też tak jakby, przedłużyłam leczenie rzeciw grzybicy.
Przeciwzapalnie brałam jeszcze Tantum Rosa
a do smarowania Clotrimazol.

a co do Twojego bólu, to pewnie przez otarcia spowodowane suchością..
Ja polecam Rosę, saszetki naprawdę działają cuda. A mnie kupił je mój TŻ.
I są świetne, przeciwzapalne, przeciw infekcjom.. łagodzą podrażnienia

Nie martw się! przede wszystkim luz i spokój. Inaczej, to zawsze coś się przytrafi ;]

to dziwne .. bo Clotrimazol jest WYLACZNIE DO UZYTKU ZEWNETRZNEGO! Nie wolno go stosowac do blon sluzowych wewnatrz pochwy Ktory lekarz ci to przepisal??? Grzybice leczy sie antybiotykami dopochwowymi a nie masciami.. i nie trwa to tydzien. Poza tym leczy sie obydwojga partnerow..wiec TZta wez wyslij na badania i leczenie jezeli mowa o grzybicy czy innych chorobach wirusowych.

Rosa .. no swietna sprawa.. szkoda tylko ze jezeli jestes otarta to SZCZYPIE JAKBY CIE KTOS PODPALIL... nie zauwazylas tego? Jest to preparat odkazajacy i dezynfekujacy ale nie na otwarte rany! po 1.. wielu kobietom sie wydaje ze to niweluje problem bo faktycznie przez tydzien czuja sie dobrze a potem znowu.. Ten srodek nie leczy infekcji..on itylko pomaga w zapobieganiu infekcji. Jezeli obserwujecie niepookojace objawy to sio do lekarza po antybiotyki


Dziewczyny stosujace antykoncepcje dosutna i mlode kobiety czesto maja ten problem. Jezeli bedzie zbagatelizowany mozna dorobic sie nadzerki badz infekcji. Otarc mozna probowac uniknac przez po 1 dobre nawilzenie odpowiednim lubrykantem (nie slina jak tam ktoras z was pisala! ona blyskawicznie wysycha i nie ma poslizgu). Jest masa zeli na bazie wody do tego typu zabiegow..tylko trzeba sie nimi odpowiednio wysmarowac.. nie tylko zewnetrznie. Druga rzecz to wolniejsze rozpoczecie stosunku. Poduszka pod pupcie bardzo ok sprawa bo zmienia na brdziej anatomiczny kat ulozenia pochwy. 3 sprawa to juz kwestia chigieny... podmycie sie po. Sa antomiast dziewczyny ktore sa anatomicznie niedopadsowane do partnera..zdarza si i tak ze mezczyzna jest za duzy. po pomoc mozna isc do ginekologa, sa na to specjaalne srodki ulatwiajace wieksze "rozwarcie". Trzeba tez porozmawiac z facetem ze taki problem istnieje.. bo oni maja podejscie "dla chcacego nie ma nic trudnego" a malo ktory z nich zdaje sobie sprawe ze to kobiete poprostu potem boli. No i jeszcze jedno... hehe im szybciej..tym lepiej :P nie mowie o sprincie w lozku..ale godzinne zabawy napewno sprzyaja otarciom.

Edytowane przez Tyris
Czas edycji: 2009-09-29 o 18:35
Tyris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 20:16   #16
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Bolesne Stosunki.

tez mysle ze tamtum rosa i clotrimazol na dluzsza mete nie pomoga.moga dac tylko ukojenie a problem niedlugo zacznie sie od nowa.dobrze dobrany antybiotyk to podstawa.
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 20:28   #17
Anq91
Przyczajenie
 
Avatar Anq91
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: KrakĂłw
Wiadomości: 21
Dot.: Bolesne Stosunki.

Spokojnie. Brałam jakieś tabletki na grzybicę. A moj problem polegał na otarciach zewnętrznych. I na to stosowałam clotrimazol i tantum. A grzybicę samą w sobie już mam zaleczoną. TŻ. brał też tabletki, jakieś dwie czy trzy. które sie bierze co 12h.
Chodziło głównie o podrażenienia, a nie o grzybicę.
Więc nie uważam, że coś było zrobione źle ;]
Anq91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:04.