Zaburzenia przy staraniach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-15, 21:57   #1
madziarrka
Raczkowanie
 
Avatar madziarrka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 38

Zaburzenia przy staraniach


Witam. Pomóżcie mi dziewczyny.
Staram się z mężem od roku o dzidzię, w listopadzie 2011 poroniłam 8 tygodniową ciążę. Samoistnie, nie miałam łyżeczkowania i od tamtej pory znowu nie możemy zajść. Nie robiłam jeszcze żadnych badań (poza TSH na tarczycę, konsultowałam z moją endokry. i stwierdziła, że jest jak najbardziej w porządku) bo tak naprawdę nie wiem jakie miała bym zrobić. Chcę się udać z tym problemem do lekarza, ale wolałabym zrobić najpierw troche badań i z wynikami się do niego udać. Problem mój polega też w tym, że w drugiej fazie cyklu, zaraz po owu, która bardzo mi doskwiera poprzez ból jajników (takie przechodzące kłucie przez około 2 dni), bolą mnie strasznie piersi do tego stopnia, że ściągając stanik wieczorem muszę je przytrzymać, i kłują mnie ciągle te jajniki do samej @. Czyli tak jak miałam kiedy byłam wtedy w ciąży. Ale jednka zawsze @ przychodzi. Od pewnego czasu też mierzę tempkę w pochwie, co rano przed wstaniem z łóżka o tej samej porze. Do tej pory mierzyłam tylko przed okresem, żeby wiedzieć kiedy się go mam spodziewać a teraz mierzę codziennie. http://enpr.pl/3022 to początek mojego wykresu. Jak widać, temp gdzie powinna być niska jest wysoka jak przy drugiej fazie cyklu. Nie wiem co mam myśleć i czym może to być spowodowane. Aha i od pewnego czasu boli mnie w dole brzucha z lewej strony podczas orgazmu. Nie jest to silny ból ale znowu przeszywające i nieprzyjeme kłucie. Jak pójdę z tym wszystkim do gina to się za głowę złapie więc najpierw proszę Was o pomoc. Jakie powinnam porobić badania w moim przypadku i czemu się tak dzieje ze mną? Może macie jakieś doświadczenie???

Edytowane przez madziarrka
Czas edycji: 2012-04-15 o 22:09
madziarrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 09:02   #2
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Zaburzenia przy staraniach

szczerze? ja tez staram sie od lipca, tez nie mam zadnych badan(oprocz morfologii z poziomem zelaza i moczu) bo jak glupia stwierdzilam ze jak po roku nic sie nie uda, to wtedy zrobie wszystkie potrzebne i bede sie krzatac po lekarzach..bo podobno tak sie przyjmuje ze po roku staran bezowocnych trzeba sie zaczac martwic.. ale ja juz sie martwie i denerwuje, bo TŻ wyjezdza za granice, bedziemy miec 3 miesieczna przerwe w staraniach wiec postanowilam ze jak go nie bedzie to wszystko probie. a tak bardzo chcialam juz miec dzidziusia pod serduszkiem. Idz do lekarza, porob wszystkie badania. Ja w lutym na czterech testach mialam II kreski... pozniej przyszla @ a lekarz stwierdzil ze "sie nie utrzymalo"
__________________
-Mów do mnie brzydko!
-Wziąść, włanczać, przyszłem ...



hope01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 15:11   #3
madziarrka
Raczkowanie
 
Avatar madziarrka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 38
Dot.: Zaburzenia przy staraniach

No a nie kazał Ci żadnych badań robić? Ja sie już nastawiłam na piatek, że pójdę do labolatorium. Najpierw zrobię progesteron i prolaktynę, jak wyjdzie ok to będę szukać dalej albo wtedy odwiedzę lekarza. Chociaz jak wyjdzie nie okej to też go odwiedzę
A jeśli chodzi o wyjazdy to mój męż ( też wyjeżdza w czerwcu, ale ja bym chciała do tego czasu nie być już całkiem samotna i sama tu na niego nie czekać...
madziarrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 19:12   #4
LOLA7
Rozeznanie
 
Avatar LOLA7
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 545
Dot.: Zaburzenia przy staraniach

Dobrze że zaczełas mierzyć tempkę w całym cyklu bo dzięki temu zaobserwujesz czy wszystko w organizmie jest ok.

Mi w staraniach bardzo pomógł komputer cyklu Lady Comp.
Pierw stosowałam go przez 2 lata jako antykoncepcje a jak zaczeliśmy starania to był jak znalazł.

On precyzyjnie wyznacza dni płodne i nie płodne.
Wiem że jest lepszy do starań Baby Comp ale droższy.
LOLA7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 20:06   #5
madziarrka
Raczkowanie
 
Avatar madziarrka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 38
Dot.: Zaburzenia przy staraniach

Pierwsze słyszę o takich komputerach wyznaczających dni płodne. Poczytam, może i ja się skuszę. Myślę jednak, że będzie i komputerowi trudno wyznaczyć dni płodne bo właśnie odkąd mierzę tempkę to ona ciągle skacze. Zmierzę do końca cyklu a jeśli będzie tak dalej to będę potrzebowała jakichś konsultacji bo to nie jest chyba zbyt normalne. Już sama nic nie wiem...
__________________
http://enpr.pl/3022
UDAŁO SIĘ!
04.11.11r - 8tc...
O Tobie również pamiętamy!


Za rękę mnie złapał 28.06.2008r
Pierścionek mi na palec włożył 25.12.2009r
Obrączkę założył 13.08.2012r

madziarrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:13.