Retin A, retinoidy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-25, 16:16   #1
Katia866
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 10

Retin A (krem, kwasy) / Bradzo proszę o odpowiedź :(


Witam

Jakiś czas temu zakończyłam kurację Izotekiem, obecnie od niedawna stosuję Retin A (krem 05 mg/g ; co drugą noc).

Mam kilka pytań (na które nie do końca znalazłam jednoznaczne odpowiedzi).

1. Jak to w końcu jest, ze stosowaniem kremu nawilżającego ? -

Opcja pierwsza :


- na ulotce leku, napisane jest następująco : 'W takcie leczenia lekiem Retin A krem, można stosować nawilżające kremy i kosmetyki, lecz nie należy nakładać ich na skórę w tym samym czasie'

- na stronie B.Kwiatkowskiej, że : 'Odczekać godzinę,
nałożyć ewentualnie krem nawilżający'

Opcja druga :

Natomiast na innym Forum czytam :

- 'Przed zastosowaniem preparatu należy skórę oczyścić, a następnie posmarować cienką warstwą kremu'

- Kosmetyczka powiedziała, żeby mieszać Retin z kremem i taką 'mieszanką' smarować twarz, ewentualnie najpierw Retinem, a na tą warstwę krem.

Czy smarujemy twarz Retinem, musimy odczekać jakiś czas i potem kremem nawilżającym (by nie osłabiać działania R), czy krem nakładamy od razu ?

2. Czy przy stosowaniu Retinu, można poddawać się zabiegom kwasami ? (chcę się upewnić) / na ile czasu przed takim zabiegiem, należy odstawić Retin ? (również chcę się upewnić).

Miesiąc temu rozpoczęłam zabiegi tego typu (mimo stosowania R ; Mediderma ; za mną póki co 1 zabieg). Przy kolejnej wizycie, być może połączymy je z mikrodermabrazją. Zabiegi poleciła pani dermatolog (swoją drogą bardzo dobra i polecana), która prowadzi mnie od początku.

Czy po kwasach również zdarzają się wypryski (w tym niektóre ropne) ? - tak jest u mnie ; (o silnym łuszczeniu skóry nie wspomnę).

3.
Czy mogę sama w domu stosować Peelingi ? - chodzi mi o peelingi Ziaji : powszechnie chwalony Peeling z mikrogranulkami (bardzo mocny, lub w moim przypadku może lepiej po prostu mocny) oraz maskę Ziaja Pro zieloną algową nawilżajuącą do cery suchej i normalnej. Obu kosmetyków jeszcze nie próbowałam.



Ech, nie mam siły do tej cery

Dzięki za wszystkie odp.

Edytowane przez Katia866
Czas edycji: 2012-02-26 o 09:47
Katia866 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 20:14   #2
italiana89
Raczkowanie
 
Avatar italiana89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Wiadomości: 189
Dot.: Retin A (krem, kwasy) / Bradzo proszę o odpowiedź :(

Ad. 1

Krem nawilżający stosowany przed/po retinie zmniejszy jego siłę działania i na początku może zapobiec ewentualnym podrażnieniom (jeśli nie stosowałaś wcześniej retinoidów ani mocnych kwasów). Retin A ogólnie nie jest mocnym retinoidem, możesz spróbować nałożyć na oczyszczoną buzię i tylko jeśli będzie Cię coś piekło/drażniło nałożyć po godzinie krem. Jeśli wszystko będzie w porządku nie musisz
Stosowanie zwykłego kremu razem z retinem faktycznie osłabia siłę działania retinoidu - to znaczy, że byś musiała dłużej stosować, żeby zobaczyć efekty, ale jednocześnie jest to "bezpieczniejsze". Wybór należy do Ciebie.

Ad. 2
Możesz stosować kwasy razem z retinoidami, o ile Twoja skóra to będzie tolerować. Czyli: wprowadzasz retin, zaczynasz go stosować tak często, jak się da, i dopiero jak nie będzie Cię już w ogóle podrażniał wprowadzasz zabiegi kwasami. Inaczej można przesadzić i podrażnić sobie buzię. Na Twoim miejscu zrezygnowałabym też już z mikrodermabrazji - przeprowadziłabym ewentualnie serię po zakończeniu kuracji retinem.

Owszem, po kwasach mogą pojawić się wypryski, ale to przejściowe - tzw. wysyp. Pryszczyki w zastraszającym tempie wyskakują, ale równie szybko znikają, i po pewnym czasie, jak już wylezą z głębszych warstw skóry wszystkie, masz spokój

Ad 3.
Jeśli stosując retin będziesz się łuszczyć, nie ma potrzeby stosowania dodatkowo peelingu. Ewentualnie możesz kupić peeling enzymatyczny np. na Biochemii Urody

Ad 4. Wiesz, że przy stosowaniu retinoidów i kwasów musisz stosować krem z porządnym filtrem, min. SPF 30? Inaczej możesz nabawić się przebarwień.

Poczekaj jeszcze aż bardziej doświadczony się ktoś wypowie może
__________________
Biochemiczny blog - własne kosmetyki krok po kroku, zapraszam

naturalnapielegnacja.blog spot.com
italiana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 22:54   #3
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
retinoidy/ tretinoina - tylko moje doświadczenia czy ktoś miał tak samo?

[wizaż usuwa bez żadnego wytłumaczenia negatywne (ale sprawiedliwe) recenzje, więc ja usuwam swoje wpisy na wizażu]

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-11-21 o 18:36
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 18:20   #4
maniaczka_zdrowia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: retinoidy/ tretinoina - tylko moje doświadczenia czy ktoś miał tak samo?

Czesc, minelo już trochę czasu od twojego posta, ale powiedz mi jak sobie poradzilas? Stosowalas dalej retinoid? Ja jestem w trakcie wlasnie teraz mija jakos 2 miesiące stosowania i powiem ci, ze wcześniej był wysyp na zuchwie, teraz jest na czole i walcze z nim od około 2 tygodni, jest trochę lepiej... Szczerze mowiac w desperacji zastosowałam dwa dni temu kwas glikolowy 30% trzymałam 2 min na twarzy, trochę się uporal z krostkami na czole.
maniaczka_zdrowia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 11:43   #5
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: retinoidy/ tretinoina - tylko moje doświadczenia czy ktoś miał tak samo?

[wizaż usuwa bez żadnego wytłumaczenia negatywne (ale sprawiedliwe) recenzje, więc ja usuwam swoje wpisy na wizażu]

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-11-22 o 08:12
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 13:29   #6
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: retinoidy/ tretinoina - tylko moje doświadczenia czy ktoś miał tak samo?

stosujesz coś typu Atrederm czy kupujesz przez neta sama? jaki krem nawilżający używasz który Cię nie zapycha? ja za tydz. mam wizyte u dermatologa właśnie retinoidy mnie czekają...
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 23:33   #7
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: retinoidy/ tretinoina - tylko moje doświadczenia czy ktoś miał tak samo?

[wizaż usuwa bez żadnego wytłumaczenia negatywne (ale sprawiedliwe) recenzje, więc ja usuwam swoje wpisy na wizażu]

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-11-21 o 18:35
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-02, 23:08   #8
Naail
Przyczajenie
 
Avatar Naail
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 5
Dot.: retinoidy/ tretinoina - tylko moje doświadczenia czy ktoś miał tak samo?

Hej, ja używam Locacidu (tretinoina 0,05%) od miesiąca. Jak na razie cera bardzo ładnie wygląda, jak mi coś wyskoczy, to jest to na tyle małe, że podkład daje z tym radę i szybko mi to mija. Nie wiem czy to powodują moje hormony czy krem ma coś z tym wspólnego. W każdym razie nie mam problemu z suchą, podrażnioną skórą, a używam tego kremu codziennie. Średnio raz na tydzień zamiast retinoidów smaruję się na noc olejem kokosowym. W ciągu tygodnia za dnia też raz na jakiś czas na przemian ze zwykłymi kremami nawilżającymi (najlepiej, żeby nie pachniały i miały krótki skład). Wydaje mi się, że cera Ci się aż tak wysuszyła przez to, że nie używałaś żadnego nawilżacza. Na suche skórki ponoć dobre jest Savon Noir, już zakupiłam na internecie na wszelki wypadek, ale jeszcze nie używałam, bo nie mam na razie z tym problemu. Ale dużo wizażanek go poleca. Ja kupiłam za ok. 16zł pudełko 200g, więc cenowo jest ok. I pamiętaj o wysokim filtrze za dnia, żeby Ci się nie zrobiły żadne przebarwienia! Ja używam najprostszego dla dzieci SPF 50.
Naail jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 19:55   #9
Lejdis93
Przyczajenie
 
Avatar Lejdis93
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 17
Retin A, retinoidy

Cześć dziewczyny

Od wczoraj używam Retin A i prawdę mówiąc bardzo się boje, jak moja skóra będzie reagować. Ale największym moim dylematem jest zaprzestanie używania podkładu (wiem, że w tej kwestii przesadzam niestety). Pani dermatolog zabroniła używania, ale powiedziała, że jeśli bardzo muszę, to mogę zastąpić podkład kremem BB. Ciężko mi będzie wyjść do ludzi bez podkładu, dlatego zastanawiam się, czy ten krem BB jest faktycznie lżejszy... Powiedzcie mi, jak to było z wami? Odstawiłyście podkład na dobre?
Lejdis93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 21:55   #10
Rawia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 26
Dot.: Retin A, retinoidy

Hej!
Ja akurat używam Atredermu. Przerzuciłam się na podkład mineralny (prawdziwy). Myślę, że drogeryjne kremy BB to takie samo chemiczne paskudztwo jak inne podkłady, więc nie widzę różnicy
Rawia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 22:25   #11
Lejdis93
Przyczajenie
 
Avatar Lejdis93
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 17
Dot.: Retin A, retinoidy

A jakiego podkładu mineralnego używasz?
Lejdis93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-17, 10:32   #12
Rawia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 26
Dot.: Retin A, retinoidy

Annabelle Minerals, są chyba najtańsze, teraz mam matujący, ale uważam, że lepszy jest kryjący
Rawia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 21:51   #13
Ciemna163
Kociara
 
Avatar Ciemna163
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 3 340
Dot.: Retin A, retinoidy

czy przy stosowaniu retinoidów nie wolno uzywać podkładu? To "żelazna" zasada? Bo ja za niedługo zaczne kurację a dopiero co kupiłam Vichy Dermablend... dla mojego studenckiego portfela był to spory wydatek, więc nie chciałabym zeby stał nieużywany... :/ A już nie mowiąc o tym, ze za żadne skarby nie wyjdę z domu z taką cerą jak teraz.
Ciemna163 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 14:32   #14
Rawia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 26
Dot.: Retin A, retinoidy

Nie, nie jest to żelazna zasada Może bardziej Cię podrażniać, ale to jak KAŻDY kosmetyk, choćby żel do mycia czy krem. Po prostu wiele dziewczyn obwinia swoje podkłady o nasilanie trądziku, ja też podejrzewałam mojego Revlona, a nie chciałam bawić się w błędne koło czyli walczyć z syfami i zarazem pomagać im podkładem.
Rawia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 16:28   #15
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Retin A, retinoidy

[wizaż usuwa negatywne, ale sprawiedliwe, recenzje, więc ja usuwam swoje wpisy na wizażu]

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-11-21 o 18:25
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 15:21   #16
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Retin A, retinoidy

hej uzywał ktos locacidu? na co on jest wgl? pomoże na zaskórniki? bo mam za niedługo wizyte u derm. i nic mi nie pomaga na zaskórniki a boje się atredermu bo ma alkohol pomóżcie
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 14:48   #17
Naail
Przyczajenie
 
Avatar Naail
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 5
Dot.: Retin A, retinoidy

Ja używam różnych podkładów cały czas, głównie Paese kryjąco-matujący, czasami jakieś tanie za ok. 15zł, i do tego korektor na wypryski (Kryolan, Dermacol) i nie mam w ogóle podrażnionej cery. A bez problemu zmywam makijaż mydłem siarkowym. Dermatolog kazała używać tego albo takiego z nanosrebrem. Więc myślę, że nie trzeba się aż tak bardzo obawiać tych kosmetyków kolorowych. Sprawdzić najpierw jak cera na nie reaguje, a później ewentualnie można z nich zrezygnować.

Do Marcina: ja używam Locacidu i ponoć jest też na zaskórniki. Używam go od ok. 2 miesięcy i jak na razie nie zauważyłam żadnych konkretnych zmian, ale zaraz zanim zaczęłam go używać akurat zrobiła mi się ładna cera i po prostu cały czas mam ich niewiele.
Naail jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 15:42   #18
olalolala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Dot.: Retin A, retinoidy

Kiedy skóra jest w słabej kondycji, to mocny podkład tylko uwypukla niedoskonałości. Lepiej jest nałożyć krem BB, który będzie jednocześnie nawilżał i ujednolici kolor skóry, ale nie zrobi efektu opryszczonej maski. Przy retinoidach, kiedy jest pierwszy wysyp nie powinno się ich w ogóle zapychać, tylko nawilżać, więc BB, to jest najbardziej optymalne rozwiązanie, jeśli już w ogóle się "malować" No i wizualnie to naprawdę tez lepiej wygląda, bo krost się nie ukryje
olalolala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 21:02   #19
Lejdis93
Przyczajenie
 
Avatar Lejdis93
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 17
Dot.: Retin A, retinoidy

No dobrze, ale skoro podkład zapycha pory, to co z filtrami, które trzeba używać? One nie zapychają?
Lejdis93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 11:30   #20
Rawia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 26
Dot.: Retin A, retinoidy

Ja akurat mam pryszcze od filtrów, dlatego nie używam Pisałam o tym wątek...
Rawia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 23:01   #21
daria2712
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6
Dot.: Retin A, retinoidy

Hej Dziewczyny!
Byłam u dermatologa, w przyszłym tygodniu zaczynam również przygodą z locacid'em, rano acne derm - zastanawiam się tylko nad kremem z filtrem, czy zacząć stosować osobno np. ziaja med spf 50 plus później jakiś podkład - czy raczej na zimę wystarczy krem bb z jakimś średnim filtrem, 25/30? Doradzicie coś? Nie chciałabym zbyt wiele warstw na siebie nakładać - trochę rano problem z czasem, żeby zbyt długo stać przed lustrem. No i nie chciałabym przede wszystkim sobie zaszkodzić np. jakimiś składnikami podkładów (nie znam się za bardzo na tym), z drugiej strony nie wiem czy będę wyglądać wystarczająco, żeby pokazać się ludziom bez lekkiej koloryzacji.
daria2712 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 14:38   #22
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Retin A, retinoidy

polecicie jakiś krem INTENSYWNIE nawilżający przy kuracji atredermem który przede wszystkim nie zapcha?
__________________
[eucerin][/eucerin]
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 11:16   #23
nati_natalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 46
Dot.: Retin A, retinoidy

Czy miała któraś z Was po użyciu retinoidów zewnętrznie "chropowatą" twarz?
I czy możliwe jest że łuszczy się cała twarz (czoło i nos też) jeśli smarowałam tylko poliki i brodę?

Chodzi o Isotrexin dokładnie
nati_natalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 23:22   #24
jonajona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 122
Send a message via Skype™ to jonajona
Dot.: Retin A, retinoidy

Miałam całą chropowatą twarz w zasadzie skóra może łuszczyć się na wiele różnych sposobów. Kiedyś chyba po acne miałam z czerwonymi plamami i zwisającą skórą i ładnie wszystko zeszło w ciągu kilku dni. Czasem jest tak, że lepiej zostać w domu, ale efekt był super, kiedy naskórek się sregenerował.
__________________
Joanna
jonajona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 12:46   #25
201607111017
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 624
Dot.: Retin A, retinoidy

Cytat:
Napisane przez Marcin_619 Pokaż wiadomość
polecicie jakiś krem INTENSYWNIE nawilżający przy kuracji atredermem który przede wszystkim nie zapcha?
Nie ma idealnego kremu na wszystkich... Na niektórych działa Cetaphil, możesz spróbować czegoś aptecznego... Iwostin albo La Roche Posey.

Ja na mega przesusz stosowałam nierafinowany olej lniany i było okej. Mnie nie zapchał, ale co zrobi z Twoją cerą? Nie wiem. Musisz po prostu próbować...
201607111017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:24.