Clare Blanc - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-19, 22:08   #361
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Clare Blanc

Cytat:
Napisane przez ciasto_marchewkowe Pokaż wiadomość
Czy któryś z produktów Clare Blanc nadawałby się do konturowania (np. z cieni do brwi) twarzy? Jestem troszkę początkująca w makijażu i potrzebuję porady
Jeśli mnie pamięć nie myli, przewijał się tutaj temat konturowania, warto przejrzeć wątek. Nie wiem jak z cieniami, ale na pewno warto wypróbować matowy bronzer Fraser Beach. Osobiście używam codziennie Rocka Locka, ale nie jest to konturowanie, a lekkie muśnięcie twarzy dla ożywienia. Do typowego konturowania jest moim zdaniem za ciepły. Fraser Beach jest ciemniejszy i chłodniejszy, kiedyś pisałam (chyba na innym wątku, nie pamiętam jakim), że dla mnie za ciemny. Ale raz miałam więcej czasu na makijaż, naszła mnie wena i okazało się, że nawet dla bladziocha się nadaje Niestety nie mam tego kiedy przećwiczyć na tyle, żeby być pewną rezultatu za każdym razem. Przeważnie maluję się w pośpiechu i boję się ryzykować, wybieram bezpieczną opcję

Edytowane przez havana
Czas edycji: 2015-11-19 o 22:15
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-21, 16:23   #362
verana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 102
Dot.: Clare Blanc

Dotarły moje próbki. Pierwsza próba i strzał w 10, warm 550 perfekcyjnie wtopił się w twarz mam 4 kolory i brak potrzeby ich testowania, żeby tak zawsze było Podkład jest bardzo przyjemny, taki mięciutki. Długo utrzymuje się na twarzy. Nie ciastoli. Krycie mogłoby być ciut lepsze ale nie można mieć wszystkiego. Pozostaniemy sobie wierni na dłużej
verana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-21, 16:51   #363
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: Clare Blanc

Cytat:
Napisane przez verana Pokaż wiadomość
Dotarły moje próbki. Pierwsza próba i strzał w 10, warm 550 perfekcyjnie wtopił się w twarz mam 4 kolory i brak potrzeby ich testowania, żeby tak zawsze było Podkład jest bardzo przyjemny, taki mięciutki. Długo utrzymuje się na twarzy. Nie ciastoli. Krycie mogłoby być ciut lepsze ale nie można mieć wszystkiego. Pozostaniemy sobie wierni na dłużej
jak potrzebujesz gdzies mocniejszego krycia polecam zamiast nadbudowywac warstwy podkladu - dac pod podklad korektor (czy to mineralny czy zwykly)
__________________
www.puckowa.blogspot.com
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-22, 12:57   #364
verana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 102
Dot.: Clare Blanc

Margitea wiem wiem, mam zielonkę z CB. Problem w tym, że jestem "wychowana" na Meow, który krył bardzo mocno. Ale też olbrzymi wpływ na krycie, przynajmniej u mnie, ma baza. Obecnie mam krem, który nie pozostawia żadnej warstwy po aplikacji, na takich kremach podkład u mnie gorzej wygląda. Ale jedzie już do mnie tłuścioch sylveco, on jest stworzony do współpracy z minerałkami.
verana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-22, 13:28   #365
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Clare Blanc

Cytat:
Napisane przez verana Pokaż wiadomość
Margitea wiem wiem, mam zielonkę z CB. Problem w tym, że jestem "wychowana" na Meow, który krył bardzo mocno. Ale też olbrzymi wpływ na krycie, przynajmniej u mnie, ma baza. Obecnie mam krem, który nie pozostawia żadnej warstwy po aplikacji, na takich kremach podkład u mnie gorzej wygląda. Ale jedzie już do mnie tłuścioch sylveco, on jest stworzony do współpracy z minerałkami.
Jaki sylveco uzywasz do minerałów? Bo u mnie na za tlustych kremach robią się plamy. Ale może nie umiem się posługiwać tlusciochami
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-22, 14:07   #366
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Clare Blanc

Dorzucam zdjęcie swatchy kilku jasnych ciepłych odcieni cyknięte przez koleżankę - 510, 520 610 i 620.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg attachment.phpv.jpg (132,8 KB, 95 załadowań)
Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-22, 18:29   #367
ciasto_marchewkowe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4
Dot.: Clare Blanc

havana i margitea - dzięki za odpowiedź. Dla mnie te bronzery na zdjęciu wydawały się zbyt ciepłe dlatego zastanawiałam się nad innym sypańcem. Dzisiaj jednaj zaryzykowałam i zamówiłam bronzer do konturowania z ecolore. Próbkę Fraser Beach zamówię gdy będę kupowała prasowany podkład, ale to dopiero kiedy pojawi się odcień 530.
ciasto_marchewkowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-24, 15:50   #368
BukaBuka
Raczkowanie
 
Avatar BukaBuka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 85
Dot.: Clare Blanc

Hej, mam pytanko do osób, które zamawiały coś już ze sklepu Clare Blanc. Ile mniej więcej trwa realizacja zamówienia do momentu wysyłki (no bo wiadomo, że reszta zależy już od wybranej opcji wysyłki). 2 dni temu złożyłam zamówienie, ale nie otrzymałam żadnego potwierdzenia wysyłki do tej pory. A może nie wysyłają potwierdzenia wysyłki? Jak to było w Waszym przypadku? Nie wiem czy może pisać do nich. Nie chcę się wygłupić Z góry dzięki
BukaBuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-24, 15:54   #369
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Clare Blanc

Cytat:
Napisane przez BukaBuka Pokaż wiadomość
Ile mniej więcej trwa realizacja zamówienia do momentu wysyłki (no bo wiadomo, że reszta zależy już od wybranej opcji wysyłki).
U mnie szło jakoś 8 dni (od opłacenia do dostarczenia) ale nie pamiętam czy wysyłali potwierdzenie. Chyba tak, chyba nawet dość wcześnie, a wysłali kilka dni później jak już zwątpiłam.
Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-24, 15:59   #370
BukaBuka
Raczkowanie
 
Avatar BukaBuka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 85
Dot.: Clare Blanc

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
U mnie szło jakoś 8 dni (od opłacenia do dostarczenia) ale nie pamiętam czy wysyłali potwierdzenie. Chyba tak, chyba nawet dość wcześnie, a wysłali kilka dni później jak już zwątpiłam.
Dzięki, wychodzi na to, że po prostu cierpliwie powinnam jeszcze poczekać. Dziękuję!
BukaBuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-24, 16:44   #371
maleeva
Raczkowanie
 
Avatar maleeva
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 150
Dot.: Clare Blanc

Cytat:
Napisane przez BukaBuka Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanko do osób, które zamawiały coś już ze sklepu Clare Blanc. Ile mniej więcej trwa realizacja zamówienia do momentu wysyłki (no bo wiadomo, że reszta zależy już od wybranej opcji wysyłki). 2 dni temu złożyłam zamówienie, ale nie otrzymałam żadnego potwierdzenia wysyłki do tej pory. A może nie wysyłają potwierdzenia wysyłki? Jak to było w Waszym przypadku? Nie wiem czy może pisać do nich. Nie chcę się wygłupić Z góry dzięki
Zamawiałam w niedzielę,a w poniedziałej już dostałam maila z inf. o wysyłce, dzisiaj minerały są już u mnie, także ekspresowa realizacja zamówienia.
maleeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-27, 07:10   #372
mamaAmelka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaAmelka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małe Trójmiasto Kaszubskie ;)
Wiadomości: 4 469
Dot.: Clare Blanc

Black Friday w Clare Minerals:

"Wpisz kod rabatowy BLKFDAY podczas finalizacji transakcji. Promocja -25% na zakupy w naszym sklepie obowiązuje do końca dnia 27.11.2015r."
__________________
Organizm rośnie do 25-go roku życia. Brzuch i dupa chyba o tym nie wiedzą...
mamaAmelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 10:45   #373
bitedelite
Rozeznanie
 
Avatar bitedelite
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 602
Dot.: Clare Blanc

Cytat:
Napisane przez ciasto_marchewkowe Pokaż wiadomość
havana i margitea - dzięki za odpowiedź. Dla mnie te bronzery na zdjęciu wydawały się zbyt ciepłe dlatego zastanawiałam się nad innym sypańcem. Dzisiaj jednaj zaryzykowałam i zamówiłam bronzer do konturowania z ecolore. Próbkę Fraser Beach zamówię gdy będę kupowała prasowany podkład, ale to dopiero kiedy pojawi się odcień 530.
fraser jest zimny i matowy więc na pewno kupię pełnowymiarowe opakowanie ale i mój ulubiony czyli lanikai też jest na mnie raczej chłodny (nie robi cegły ani pomarańczy) tyle, że ma złote drobinki - bardzo przypomina mi laguna z NARS, w załaczniku porownanie cb lanikai vs nars laguna - może komuś pomoże
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg BITEDELITE-lanikai-laguna-3954.jpg (107,9 KB, 31 załadowań)
__________________
wymiana

instagram
bitedelite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 11:57   #374
olencja kwiatencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja kwiatencja
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 850
Dot.: Clare Blanc

Zamówiłam pędzel plus próbke różu co magi wcześniej pokazywała i podkładu, w końcu trzeba wypróbować Mm nadzieje, że taniej nie będzie na wyprzedaże zimowe, a już nie chce czekać, bo jeszcze wykupią i będę żałować Dramat, już szarpnęłam się na pudełko z Pixie, a tu CB takie niespodziewane niespodzianki robi, dobrze że to już koniec miesiąca xD
olencja kwiatencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 14:22   #375
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: Clare Blanc

Cytat:
Napisane przez olencja kwiatencja Pokaż wiadomość
Zamówiłam pędzel plus próbke różu co magi wcześniej pokazywała i podkładu, w końcu trzeba wypróbować Mm nadzieje, że taniej nie będzie na wyprzedaże zimowe, a już nie chce czekać, bo jeszcze wykupią i będę żałować Dramat, już szarpnęłam się na pudełko z Pixie, a tu CB takie niespodziewane niespodzianki robi, dobrze że to już koniec miesiąca xD

ja to już nie wchodzę, nie patrzę... black friday powinien być co piątek, nie cierpiałby tak mój portfel, bo jakoś by się rozłożyło................ .............
__________________
www.puckowa.blogspot.com
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 15:10   #376
bitedelite
Rozeznanie
 
Avatar bitedelite
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 602
Dot.: Clare Blanc

ja kupiłam kolejne pędzelki i 2 nowe cienie
__________________
wymiana

instagram
bitedelite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 15:17   #377
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Clare Blanc

Akurat dzisiaj przyszly mi trzy pedzelki z zoevy, wiec na tym polu odpuszczam, ale walcze z pokusa zamowienia cieni. Mocnymi kolorami nie umiem sie poslugiwac, za to brazowych i bezowych wciaz mi malo polecicie ktores szczegolnie? Szukam tez zamiennika dla hot chocolate z EDM, bo mi sie konczy, a juz go nie widze nigdzie do kupienia.
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 16:47   #378
zoila
Klientka w krawacie
 
Avatar zoila
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 690
Dot.: Clare Blanc

Hej, tu mnie jeszcze nie było .

Znajdę w CB odpowiednik kolorystyczny Pixie Butter Cream? Może 620 albo 640.
__________________
Irytują mnie ludzie, którym wydaje się, że na wszystkim się znają.

WYMIANA KSIĄŻKOWA


zoila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 18:02   #379
oktawi7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 470
Dot.: Clare Blanc

Zaraz zamówie pędzel i probki. "Idę albo nie idę".
oktawi7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-27, 18:27   #380
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: Clare Blanc

Cytat:
Napisane przez oktawi7 Pokaż wiadomość
Zaraz zamówie pędzel i probki. "Idę albo nie idę".
haha mojej mamie dzisiaj wypadł z ręki słoiczek annabelle i o dziwo, otworzył się (a on jest wciskany tak dziwnie od dołu), a z niego wysypał się podkład... no, tak powiedzmy ze 2 łyżki proszku, które tam zostały jeszcze...

czy to jakiś znak, żeby zmieniła podkład na clare?
__________________
www.puckowa.blogspot.com
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 18:34   #381
oktawi7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 470
Dot.: Clare Blanc

Cytat:
Napisane przez margitea Pokaż wiadomość
haha mojej mamie dzisiaj wypadł z ręki słoiczek annabelle i o dziwo, otworzył się (a on jest wciskany tak dziwnie od dołu), a z niego wysypał się podkład... no, tak powiedzmy ze 2 łyżki proszku, które tam zostały jeszcze...

czy to jakiś znak, żeby zmieniła podkład na clare?
O dobrze, że jesteś. Chcę zamówić cień Mauve ale się waham.
Zatem podaj mi agrmunety abym się nie wahała. Jestem mocno "chłodna"i mam spore sińce pod oczami, w roznych kolorach.
Plus zamówię na 99% pędzel do korektora. Szukam czegoś co bardziej mnie zadowoli niż Sigma E25, i pożal sie borze Hakuro H79.
Próbke rózu Japanese cherry and którym slinię sie od dawna, no i probkę podkladu 620.
oktawi7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 18:35   #382
mamaAmelka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaAmelka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małe Trójmiasto Kaszubskie ;)
Wiadomości: 4 469
Dot.: Clare Blanc

Skorzystałam z promocji i zamówiłam w ciemno 4 g Warm 540 oraz dwie próbki różu i podkładu Buff (tak z ciekawości, aby zobaczyć do jakiego innego podkładu będzie podobna ta gama).
__________________
Organizm rośnie do 25-go roku życia. Brzuch i dupa chyba o tym nie wiedzą...
mamaAmelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 18:56   #383
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: Clare Blanc

Cytat:
Napisane przez oktawi7 Pokaż wiadomość
O dobrze, że jesteś. Chcę zamówić cień Mauve ale się waham.
Zatem podaj mi agrmunety abym się nie wahała. Jestem mocno "chłodna"i mam spore sińce pod oczami, w roznych kolorach.
Plus zamówię na 99% pędzel do korektora. Szukam czegoś co bardziej mnie zadowoli niż Sigma E25, i pożal sie borze Hakuro H79.
Próbke rózu Japanese cherry and którym slinię sie od dawna, no i probkę podkladu 620.
ja jestem codziennie tylko nie zawsze mam czas żeby odpisać
chyba, że mnie wołają

mauve... to idealny cień na co dzień ma wykończenie satynowe, takiej fajnej tafli. kolor jest "neutralny", tzn dobrze wygląda na różnych typach urody i odcieniach skóry. no bo jak może źle na kimś wyglądać cień o chłodnej tonacji brązowo-fioletowo-taupe?
jak dla mnie świetnie się sprawdza na całej powiece, ale też w samym kąciku zewnętrznym, a reszta powieki jasno różowa (color tattoo creme de rose).
idealny do pracy, na randkę, na specjalne okazje, obiad świąteczny, uczelnię i wyjście do sklepu po bułki
łatwo się z nim pracuje, dobrze się blenduje i łączy z innymi kolorami (polecam sprawdzić z brązami i różami).
po prostu dobry cień, dla ludzi, którym się śpieszy. fajnie wygląda przy oczach niebieskich, szarych i zielonych, bo wydobywa delikatnie ich pigment, są bardziej "świdrujące" ale z brązowymi i piwnymi też jest w porządku!

też mam sińce pod oczami (ostatnio są ŚLIWKOWE w wewnętrznym kąciku oka i delikatnie w dół... bo się nie wysypiam) ale wystarcza mi żółty i zwykły korektor żeby to zakryć. i jak to zakryje to mauve na powiece wygląda ok.
nie polecam mauve na powiece i brak podkładu, korektora, czegokolwiek co wyrówna kolor skóry, no bo to logiczne: będzie się wyglądało na bardziej zmęczonych. co prawda nie ma efektu jak z moimi ukochanymi bordo cieniami, gdzie skóra musi być wyrównana jak się nosi taki kolor, żeby nie wyglądać jak ćpun, no ale! przezorny... fiolet jest blisko czerwieni, więc korektor pod oczy się należy.

eh, chyba nie umiem zachęcać :P

pędzel od korektora z clare jest bardzo podobny kształtem do mac217, robiłam zdjęcia na blogu i dobrze pracuje z formułami sypkimi, prasowanymi i kremowymi. mój codzienny must have makijażowy.

róż japanese cherry może przerazić kolorem w opakowaniu (ależ ma pigment!) i ma drobno zmielone drobinki błysku w sobie. ale na buzi daje efekt delikatnego, dziewczęcego rumieńca ze zdrowym blaskiem (nie kula dyskotekowa). polecam używać solo na buzi, bez rozświetlacza. ew z matowym bronzerem wcześniej
__________________
www.puckowa.blogspot.com
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 18:57   #384
olencja kwiatencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja kwiatencja
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 850
Dot.: Clare Blanc

Mnie na szczęście już żaden pędzel tak nie kusi no może ten do kresek troche, ale to ze względu na urode, zwykle cienkich do farb kupuje
Wzięłam w ciemno warm 520, bo do goldenów nie mogłam żadnego miarodajnego swatcha znaleźć, a wydawał się spoko. Kusił mnie jeszcze rozświetlacz, ale jednak się nie zdecydowałam.
olencja kwiatencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 19:01   #385
oktawi7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 470
Dot.: Clare Blanc

Cytat:
Napisane przez margitea Pokaż wiadomość
ja jestem codziennie tylko nie zawsze mam czas żeby odpisać
chyba, że mnie wołają

mauve... to idealny cień na co dzień ma wykończenie satynowe, takiej fajnej tafli. kolor jest "neutralny", tzn dobrze wygląda na różnych typach urody i odcieniach skóry. no bo jak może źle na kimś wyglądać cień o chłodnej tonacji brązowo-fioletowo-taupe?
jak dla mnie świetnie się sprawdza na całej powiece, ale też w samym kąciku zewnętrznym, a reszta powieki jasno różowa (color tattoo creme de rose).
idealny do pracy, na randkę, na specjalne okazje, obiad świąteczny, uczelnię i wyjście do sklepu po bułki
łatwo się z nim pracuje, dobrze się blenduje i łączy z innymi kolorami (polecam sprawdzić z brązami i różami).
po prostu dobry cień, dla ludzi, którym się śpieszy. fajnie wygląda przy oczach niebieskich, szarych i zielonych, bo wydobywa delikatnie ich pigment, są bardziej "świdrujące" ale z brązowymi i piwnymi też jest w porządku!

też mam sińce pod oczami (ostatnio są ŚLIWKOWE w wewnętrznym kąciku oka i delikatnie w dół... bo się nie wysypiam) ale wystarcza mi żółty i zwykły korektor żeby to zakryć. i jak to zakryje to mauve na powiece wygląda ok.
nie polecam mauve na powiece i brak podkładu, korektora, czegokolwiek co wyrówna kolor skóry, no bo to logiczne: będzie się wyglądało na bardziej zmęczonych. co prawda nie ma efektu jak z moimi ukochanymi bordo cieniami, gdzie skóra musi być wyrównana jak się nosi taki kolor, żeby nie wyglądać jak ćpun, no ale! przezorny... fiolet jest blisko czerwieni, więc korektor pod oczy się należy.

eh, chyba nie umiem zachęcać :P

pędzel od korektora z clare jest bardzo podobny kształtem do mac217, robiłam zdjęcia na blogu i dobrze pracuje z formułami sypkimi, prasowanymi i kremowymi. mój codzienny must have makijażowy.

róż japanese cherry może przerazić kolorem w opakowaniu (ależ ma pigment!) i ma drobno zmielone drobinki błysku w sobie. ale na buzi daje efekt delikatnego, dziewczęcego rumieńca ze zdrowym blaskiem (nie kula dyskotekowa). polecam używać solo na buzi, bez rozświetlacza. ew z matowym bronzerem wcześniej
Hug Me też masz. Jak go oceniasz? Wydaje sie być neutralny, może masz porównanie do Nude z Annabelle Minerals?


Zmieniam zdanie, wezmę pędzel do korektora i cone brush, próbke 620 i cień Mauve.
Może jeszcze próbke 520...

Edytowane przez oktawi7
Czas edycji: 2015-11-27 o 19:35
oktawi7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 19:42   #386
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: Clare Blanc

Cytat:
Napisane przez oktawi7 Pokaż wiadomość
Hug Me też masz. Jak go oceniasz? Wydaje sie być neutralny, może masz porównanie do Nude z Annabelle Minerals?

zdjęć swatchy nie będzie, bo jest już mega ciemno, ale postaram się opisać jak najlepiej potrafię, a więc:

annabelle/nude - to dla mnie kolor zgaszonego, brudnego różu, niby matowy ale daje bardzo delikatny błysk (nie wiem jak to nazwać inaczej ale coś się w nim bardzo mało widocznie świeci), neutralny i ciężko się nim skrzywdzić

w porównaniu do niego:

clare blanc/hug me - to delikatnie jaśniejszy kolor od NUDE, nie tak brudny i bardziej zdrowo różowy. Trafne jest tu określenie "przydymiony". Poziom "świecenia" taki sam jak NUDE, ale jak dla mnie to dużo lepszy odcień. Wygląda bardziej zdrowo i naturalnie. O czym z resztą świadczy to, że najczęściej po niego sięgam

clare blanc/powder pink - dorzucam jeszcze opinię o tym różu. Ten jest typowym matowcem, jasny róż, przygaszony ale z bardzo delikatną nutą brzoskwini. uwielbiam go, jest boski!


mam jeszcze z clare - fuchsia, japanese cherry, charming, vintage i peach pop ale hug me i powder pink są najbardziej takie na szybkie wyjścia. kiedy wiem, że mam mało czasu, chcę na buzi położyć róż, ale nie chcę czegoś z czym musiałałabym popracować (jak np fuchsia, która ma bardzo mocny pigment i można łatwo przesadzić) to sięgam po nie.

następnie w kolejnosci jest peach pop, bo to dziwny odcień - wciąż ma w sobie odrobinę różu ale z brzoskwinką i jest ciepły, inny niż typowe brzoskwiniowe róże. nie daje efektu pomarańczy na twarzy.

kolejny po który sięgam to vintage, matowy, bardziej różowy niż powder pink, ale też z nutą brzoskwini. fajnie mi się w skórę wtapia

później są już japanese cherry, charming i fuchsia, z nimi muszę najbardziej pracować żeby wyszedł mi efekt naturalny, ale pasują mojej skórze też. w ogóle, japanese cherry to chyba takie coś baaaaaaaardzo podobne do lolipop z amilie mineral cosmetics!


edit: cone brush jest genialny do cienia na całą powiekę, pudrowania strefy pod oczami, nakładania korektora pod oczy i rozświetlania (no i konturowania, ale w taki sposób, że robimy sobie na buzi kreski bronzerem w miejscach gdzie chcemy, a potem blendujemy innym, większym pędzlem).

edit2: ja przy kolejnym zamówieniu z clare chce sobie wziąć róż lolipop (ale clare, nie amilie, bo maja takie same nazwy :P). jakoś mnie kusi :P
__________________
www.puckowa.blogspot.com

Edytowane przez margitea
Czas edycji: 2015-11-27 o 19:46
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 19:47   #387
oktawi7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 470
Dot.: Clare Blanc

Cytat:
Napisane przez margitea Pokaż wiadomość
zdjęć swatchy nie będzie, bo jest już mega ciemno, ale postaram się opisać jak najlepiej potrafię, a więc:

annabelle/nude - to dla mnie kolor zgaszonego, brudnego różu, niby matowy ale daje bardzo delikatny błysk (nie wiem jak to nazwać inaczej ale coś się w nim bardzo mało widocznie świeci), neutralny i ciężko się nim skrzywdzić

w porównaniu do niego:

clare blanc/hug me - to delikatnie jaśniejszy kolor od NUDE, nie tak brudny i bardziej zdrowo różowy. Trafne jest tu określenie "przydymiony". Poziom "świecenia" taki sam jak NUDE, ale jak dla mnie to dużo lepszy odcień. Wygląda bardziej zdrowo i naturalnie. O czym z resztą świadczy to, że najczęściej po niego sięgam

clare blanc/powder pink - dorzucam jeszcze opinię o tym różu. Ten jest typowym matowcem, jasny róż, przygaszony ale z bardzo delikatną nutą brzoskwini. uwielbiam go, jest boski!


mam jeszcze z clare - fuchsia, japanese cherry, charming, vintage i peach pop ale hug me i powder pink są najbardziej takie na szybkie wyjścia. kiedy wiem, że mam mało czasu, chcę na buzi położyć róż, ale nie chcę czegoś z czym musiałałabym popracować (jak np fuchsia, która ma bardzo mocny pigment i można łatwo przesadzić) to sięgam po nie.

następnie w kolejnosci jest peach pop, bo to dziwny odcień - wciąż ma w sobie odrobinę różu ale z brzoskwinką i jest ciepły, inny niż typowe brzoskwiniowe róże. nie daje efektu pomarańczy na twarzy.

kolejny po który sięgam to vintage, matowy, bardziej różowy niż powder pink, ale też z nutą brzoskwini. fajnie mi się w skórę wtapia

później są już japanese cherry, charming i fuchsia, z nimi muszę najbardziej pracować żeby wyszedł mi efekt naturalny, ale pasują mojej skórze też. w ogóle, japanese cherry to chyba takie coś baaaaaaaardzo podobne do lolipop z amilie mineral cosmetics!


edit: cone brush jest genialny do cienia na całą powiekę, pudrowania strefy pod oczami, nakładania korektora pod oczy i rozświetlania (no i konturowania, ale w taki sposób, że robimy sobie na buzi kreski bronzerem w miejscach gdzie chcemy, a potem blendujemy innym, większym pędzlem).
Hm, po namyśle zainwestuje w dobre narzędzia, sprawdze podkład i sprezentuje sobie cień.
oktawi7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 19:56   #388
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: Clare Blanc

Cytat:
Napisane przez oktawi7 Pokaż wiadomość
Hm, po namyśle zainwestuje w dobre narzędzia, sprawdze podkład i sprezentuje sobie cień.
starałam się pomóc jak tylko umiem najlepiej!
__________________
www.puckowa.blogspot.com
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 20:12   #389
olencja kwiatencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja kwiatencja
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 850
Dot.: Clare Blanc

Właśnie Powder Pink wzięłam, chociaż ten z sephory zauroczył mnie swoją 'żywością' xD Cone jest super, uwielbiam go mogłabym mieć taki drugi w zapasie
olencja kwiatencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 20:19   #390
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Clare Blanc

Cytat:
Napisane przez zoila Pokaż wiadomość
Hej, tu mnie jeszcze nie było .

Znajdę w CB odpowiednik kolorystyczny Pixie Butter Cream? Może 620 albo 640.
Naciapałam na przedramieniu (bardzo bladym) Butter Cream w obu formułach, 620 i 520 Clare Blanc. No i... to zależy, w której formule masz Pixie
Najbardziej podobne są do siebie Butter Cream w formule Amazon Gold i 620. Pochodziłam po całym domu i w zależności od oświetlenia albo wydają się identyczne, albo Clare jest troszkę ciemniejszy, a Pixie jakby miał odrobinę oliwki.
Z kolei Butter Cream w Minerals Love Botanicals jest bardziej brzoskwiniowy, przez co wydaje się bardziej zbliżony do gamy warm z Clare, tyle że 520 jest od niego jaśniejszy, a 540 nie mam do porównania. Pewnie będzie podobny do 530, ale ten ma się pojawić dopiero za jakiś czas. Jeszcze jedna kwestia: podobno Pixie "nie wyszedł" odcień Butter Cream w nowej formule, mieli go poprawić i rozesłać ponownie próbki, ale osobiście nie dostałam od nich żadnej informacji, nie orientuję się jak sprawa stoi, może masz już wersję po poprawce, bardziej podobną do tej w formule AG.
Nie daję głowy, że w świetle dziennym będzie się to przedstawiać identycznie. Wcześniej ich nie porównywałam, ani nie nakładałam samodzielnie na twarz, bo te odcienie są dla mnie za ciemne. Mieszam np. Clare Blanc 620 z prawie białym 610. Z Pixie nie mam akurat pełnego wymiaru Butter Cream, tylko Dune i Almond Milk.
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-13 09:52:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:56.