mleczka utleniające w farbach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-03, 11:27   #1
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705

mleczka utleniające w farbach


witam
mam pytanie dotyczące farb garnier nutrisse. używam koloru numer 40, ciemny szatyn [cacao] i ciekawi mnie ilu procentowa woda utleniona znajduje się w dołączonym mleczku utleniającym, na opakowaniu niestety nie ma takiej informacji.
pytanie wzięło się stąd że szykuję się do przerzucenia się na farbowanie farbami profesjonalnymi i wydaje mi się że do tak ciemnego koloru wystarczyłaby 3% bo chyba im więcej tym gorzej dla włosów..?
pozdrawiam
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 12:23   #2
werax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 102
Dot.: mleczka utleniające w farbach

Wzależności jaki kolor np. 3 do szamponów,6 do ciemnych kolorów.9 do blon dów,aod12 do18 do rozjaśniania
werax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 15:21   #3
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: mleczka utleniające w farbach

hmm.. no ale wlasnie czy taka 3% nadaje sie do farbowania na ciemniejszy kolor? na ciemny brąz przy naturalnym powiedzmy średnim mysim blondzie jakby.. bo skoro przyciemniam i skoro i tak robię to co miesiąc to chyba nie ma sensu męczyć włosów taką 6 np..
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 17:53   #4
werax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 102
Dot.: mleczka utleniające w farbach

Nadaje się to będziesz miała takzwany szampon, ja uważam że częste malowanie gorzej niszczy włosy, niż dobra niezmywalna farba .
werax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 19:07   #5
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: mleczka utleniające w farbach

częste ze względu na odrosty a nie wymywanie się farby
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 00:49   #6
sawa_sawa
Rozeznanie
 
Avatar sawa_sawa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 756
Dot.: mleczka utleniające w farbach

a ja mam pytanie po co jest samo mleczko utleniajace?i co da jesli zastosowałabym same takie mleczko??tak z ciekawosci pytam
__________________
...........
sawa_sawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 10:35   #7
moorph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 420
GG do moorph
Dot.: mleczka utleniające w farbach

Cytat:
Napisane przez werax Pokaż wiadomość
Wzależności jaki kolor np. 3 do szamponów,6 do ciemnych kolorów.9 do blon dów,aod12 do18 do rozjaśniania
Nie zgodze sie Do tonowania jest woda 1,9%, wtedy dziala jak szampon. Na 3% wodzie mozesz juz wykonywac rozjasnianie o tony 2-3 i przyciemniac na poziomie 1-6, 3% wode stosuje sie tez na wlosy rozjasnianie kiedy naklada sie ciemniejszy kolor. Na 6% otrzymujesz juz znaczne rozjasnienie, ciemny szatyn robiony na 6% to niepotrzebne niszczenie wlosow. Sklepowe farby maja mocneijsze utleniacze ze wzgledu na czas farbowania- musi byc krotki bo tego oczekuja konsumenci. 9 i 12% wody to juz znaczne rozjasnienie i dekoloryzacja. 12% woda nie wystepuje w farbach drogeryjnych tymbardziej 18%- tej nawet rzadko uzywa sie nawet w salonie. Oczywiscie dobor utleniacza zalezy od fryzjera, wlosow, techniki i koloru jaki sie kladzie, czasie i tego, czy poddajesz dzialaniu ciepla czy nie. Bo mozesz rozrobic sobie np 4% albo 5% i tez bedzie dobrze. Dla mnie dla koloru ciemny szatyn an poziomie 4 wystarcza woda 3% albo 3 z kawalkiem i przedluzony czas trzymania.

---------- Dopisano o 11:35 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

Cytat:
Napisane przez sawa_sawa Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie po co jest samo mleczko utleniajace?i co da jesli zastosowałabym same takie mleczko??tak z ciekawosci pytam
Jak sama nazwa wskazuje- utlenia Rozchyla luski wlosa zeby skladniki farby mogly wniknac do srodka. Jesli zastosowala bys sam utleniacz? Pojasni, ale bez nadania odcienia. Zalezy tez od stezenia.
moorph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-19, 19:25   #8
sawa_sawa
Rozeznanie
 
Avatar sawa_sawa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 756
Dot.: mleczka utleniające w farbach

dziekuje moorph za odpowiedz,zastanwiał mnie ten fakt gdyz farbowałam na ciemne brazy i wyszedl mi wkoncu czarny a chce teraz po prostu brazowe;( i zastanawialam sie co jesli zastosuje sam utleniacz a potem pofarbuje na jasny braz) ?czy moge prosic o jakas rade??
__________________
...........
sawa_sawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 10:01   #9
moorph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 420
GG do moorph
Dot.: mleczka utleniające w farbach

Cytat:
Napisane przez sawa_sawa Pokaż wiadomość
dziekuje moorph za odpowiedz,zastanwiał mnie ten fakt gdyz farbowałam na ciemne brazy i wyszedl mi wkoncu czarny a chce teraz po prostu brazowe;( i zastanawialam sie co jesli zastosuje sam utleniacz a potem pofarbuje na jasny braz) ?czy moge prosic o jakas rade??
Skoro masz teraz czarne to niestety nic nie poradzisz samym utleniaczem. Mozesz zrobic podklad rozjasniajacy na 3% wodzie, wtedy powinny zjasniec do brazu, a pozniej nalozyc na to jasny braz. Jakiej farby uzywasz?
moorph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 17:45   #10
xxhubabubaxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 25
Dot.: mleczka utleniające w farbach

A ja chciałam zapytac. Mam rozjaśniane włosy lecz niestety nie wyszło tak jak bym chciala i wpada w żółć. Gdybym chciala ufarbować włosy farbą Garnier Color Naturals 111 czy moge dodać mniejszą ilość mleczka utleniającego? Bo chodzi mi tylko o nadanie innego odcienia. Czy jakie proporcje? A nie chce tez jeszcze bardziej niszczyc włosów bo i tak je rozjaśniam.
I ilu procentowe jest mleczko w tej farbie, wie ktoś?
Prosze o szybką odpowiedź i z góry dziękuje!

Edytowane przez xxhubabubaxx
Czas edycji: 2009-11-10 o 17:46
xxhubabubaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 18:36   #11
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: mleczka utleniające w farbach

Cytat:
Napisane przez moorph Pokaż wiadomość
Nie zgodze sie Do tonowania jest woda 1,9%, wtedy dziala jak szampon. Na 3% wodzie mozesz juz wykonywac rozjasnianie o tony 2-3 i przyciemniac na poziomie 1-6, 3% wode stosuje sie tez na wlosy rozjasnianie kiedy naklada sie ciemniejszy kolor. Na 6% otrzymujesz juz znaczne rozjasnienie, ciemny szatyn robiony na 6% to niepotrzebne niszczenie wlosow. Sklepowe farby maja mocneijsze utleniacze ze wzgledu na czas farbowania- musi byc krotki bo tego oczekuja konsumenci. 9 i 12% wody to juz znaczne rozjasnienie i dekoloryzacja.

.Skoro masz teraz czarne to niestety nic nie poradzisz samym utleniaczem. Mozesz zrobic podklad rozjasniajacy na 3% wodzie, wtedy powinny zjasniec do brazu,
Teraz ja się nie zgodzę - nie wiem skąd wziąłeś informację, że 6% rozjasnia znacznie a 3% (!) rozjasnia do 3 tonów?
3% woda co najwyżej podciągnie Ci kolor o jeden ton a i to nie zawsze. Zwykle używa się jej do tonowania i przyciemniania. 6% rozjasnia o 1-2 tony, 9% to rozjasnienie 3-4 tonów a 12% powyżej 4 tonów.

Sama wodą nie uzyskasz podkładu rozjaśniającego - do tego używa sie oksydantu i rozjaśniacza lub innego ściągacza koloru.
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-11, 15:45   #12
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: mleczka utleniające w farbach

zafirah moge miec do ciebie pytanko?? oczywiscie jakby ktos inny wiedział to smiało
ostatnio farbowałam włosy farba trinity 5,1 z 6% woda.. i wkoncu kolor trzyma sie na moich włosach (chyba 5 farbowanie od czasu jasnego blondu) odcien jest fajny .. nie chciałabym miec ciemniejszego.. i tu moje pytanie.. czy jak zrobie 5,1 lub 5,71 (który jest ciut jasniejszy) z woda 3% to włosy beda duzo ciemniejsze niz na 6% wodzie? i jak bedzie utrzymywał sie na włosach?

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

aa i co zrobic z odrostami..? na 6% wodzie odrost jest duzo jasniejszy i bardzo rudy... 3% poradzi sobie?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 16:05   #13
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: mleczka utleniające w farbach

A jakiego koloru są Twoje naturalne odrosty? Jaśniejsze niż to co masz na długościach? Przy przyciemnianiu włosów właściwie nie ma róznicy czy użyjesz 6% czy 3% jeśli chodzi o kolor. Natomiast lepiej zdecydowanie użyć słabszego oksydantu bo raz, że wystarczy i nie trzeba włosów męczyć mocniejszym a dwa, że kolor będzie trwalszy.
Jeśli odrost farbuje Ci się na jaśniejszy kolor niż reszta to albo za długo trzymasz farbę albo właśnie używasz za mocnej wody. Z przetrzymaniem farby jest ten problem, że sama farba ma czas działania powiedzmy 30 min i na tym koniec, pigmenty już się nie rozwijają, za to nadal pracuje oksydant i zaczyna włosy rozjaśniać po tych przykładowych 30 min. A, że włosy na odrostach są najmniej zapigmentowane, bo "swieże" to łatwo je rozjaśnić. Dlatego trzymajmy się czasu który jest zaznaczony na opakowaniu.
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 16:34   #14
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: mleczka utleniające w farbach

odrost duzo jasniejszy.. mam taki jasny mysi brąz. Czyli uzyc teraz 3% ? a co bedzie z ta intensywnoscia..koloru?? nie bedzie ciemniej na długosci?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 18:16   #15
katebury
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 96
Dot.: mleczka utleniające w farbach

troche inne pytanie, czy blondy firmy lorel (mam na mysli sklepowe farbki) zawieraja wode 6% czy 9%?? te rozjasniajace wydaje mi sie ze 9 ale te zwykle, jesli pisze np bardzo jasny blond ??
jsli chce sie przyciemnic wlosy ktore sa juz wytrawione... to pwinno sie zrobic na 6 czy 3??
pozdrawiam
katebury jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 19:04   #16
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: mleczka utleniające w farbach

Mini: intensywność koloru będzie tak jak powinna być, kolor nie wyjdzie ciemniejszy niż dotychczas z powodu użycia słabszego oksydantu.

katebury: ciężko mi powiedzieć jakie stężenie wody utlenionej znajduje się w sklepowych farbach zwłaszcza, ze zwykle nie ma takiej informacji na opakowaniu. Tak na chłopski rozum to 9% będzie tylko w tych najbardziej rozjaśniających. Jeśli chcesz przyciemnić jasne włosy to użyj jak najsłabszego oksydantu. Czyli 3% albo nawet mniej.
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 19:31   #17
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: mleczka utleniające w farbach

no i o to mi chodziło * bardzo dziekuje Zafirah
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 19:51   #18
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: mleczka utleniające w farbach

__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 20:15   #19
katebury
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 96
Dot.: mleczka utleniające w farbach

zafirah bardzo dziekuje za odpowiedz) tak tez mi sie wydawalo, ale wolalam sie upewnic, szkoda ze na farbach nie jest napisane....
katebury jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-03, 20:29   #20
mag-ia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 291
Dot.: mleczka utleniające w farbach

mam pytanie? czy żeby przyciemnić włosy można użyć tylko kremu koloryzującego, czy jednak mleczko utleniające jest niezbędne?

mam na włosach balejaż jasny blond i spory odrost , wracam do naturalnych, pomyślałam,że na ten balejaż /poniżej odrostu/położę kilka pasemek w kolorze zbliżonym do naturalnego i pomyślałam o użyciu tylko kremu? czy jest sens?
mag-ia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 10:56   #21
moorph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 420
GG do moorph
Dot.: mleczka utleniające w farbach

Cytat:
Napisane przez Zafirah Pokaż wiadomość
Teraz ja się nie zgodzę - nie wiem skąd wziąłeś informację, że 6% rozjasnia znacznie a 3% (!) rozjasnia do 3 tonów?
3% woda co najwyżej podciągnie Ci kolor o jeden ton a i to nie zawsze. Zwykle używa się jej do tonowania i przyciemniania. 6% rozjasnia o 1-2 tony, 9% to rozjasnienie 3-4 tonów a 12% powyżej 4 tonów.

Sama wodą nie uzyskasz podkładu rozjaśniającego - do tego używa sie oksydantu i rozjaśniacza lub innego ściągacza koloru.
Z doswiadczenia moja droga. Wykonywalas kiedys rozjasnienia czy baleyage na 3% wodzie? Przy odpowiednim przedluzonym czasie trzymania i systematycznym ogrzewaniu mozna doskonale rozjasnic wlosy nie niszczac ich tak, jak wysokimi %. Rozjasnienie powyzej 4 tonow uzyskasz nawet na 6%.
Mowie o typowym rozjasnianiu wlosow, a nie farbowaniu rozjasniajacym.
Piszac podkald rozjasniajacy mialem na mysli- logicznie rzecz biorac - gotowa mieszanke na wodzie 3%.

---------- Dopisano o 11:49 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

Cytat:
Napisane przez mag-ia1 Pokaż wiadomość
mam pytanie? czy żeby przyciemnić włosy można użyć tylko kremu koloryzującego, czy jednak mleczko utleniające jest niezbędne?
Jest niezbedne kremy dzialaja tylko z aktywatorem.

Cytat:
Napisane przez katebury Pokaż wiadomość
zafirah bardzo dziekuje za odpowiedz) tak tez mi sie wydawalo, ale wolalam sie upewnic, szkoda ze na farbach nie jest napisane....
Jest napisane, na etykietach buteleczek z mleczkiem, choc fakt, nie wszystkich. Standardem w farbach drogeryjnych jest 6% w odcieniach 1-7, powyzej sa 9%, 12% woda w farbach sklepowych to rzadkosc, chyba, ze to rozjasniacz.

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Cytat:
Napisane przez xxhubabubaxx Pokaż wiadomość
A ja chciałam zapytac. Mam rozjaśniane włosy lecz niestety nie wyszło tak jak bym chciala i wpada w żółć. Gdybym chciala ufarbować włosy farbą Garnier Color Naturals 111 czy moge dodać mniejszą ilość mleczka utleniającego? Bo chodzi mi tylko o nadanie innego odcienia.
Jesli chodzi Ci o nadanie innego odcienia na tej farbie, to chlodne pigmenty (w tym wypadku fiolet) "wyciagniesz" z niej na wodzie 1.9% na rozjasnianych wlosach, 3% na naturalnych przy blondach od poziomu 7 wzwyz.

Edytowane przez moorph
Czas edycji: 2010-03-10 o 10:43 Powód: .
moorph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 12:08   #22
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: mleczka utleniające w farbach

Cytat:
Napisane przez moorph Pokaż wiadomość
Z doswiadczenia moja droga. Wykonywalas kiedys rozjasnienia czy baleyage na 3% wodzie? Przy odpowiednim przedluzonym czasie trzymania i systematycznym ogrzewaniu mozna doskonale rozjasnic wlosy nie niszczac ich tak, jak wysokimi %. Rozjasnienie powyzej 4 tonow uzyskasz nawet na 6%.
Mowie o typowym rozjasnianiu wlosow, a nie farbowaniu rozjasniajacym.
Piszac podkald rozjasniajacy mialem na mysli- logicznie rzecz biorac - gotowa mieszanke na wodzie 3%..
No to sie nie zrozumieliśmy - oczywiście, że wodą 3% można rozjaśnić włosy nawet o więcej niż 3 tony ale przy użyciu rozjaśniacza, tutaj pisaliśmy o farbach (czyli nie rozjaśnisz odrostu na poziomie 4 do 7 przy użyciu 3% wody ale to wiesz ).
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 10:10   #23
an0138
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 383
Dot.: mleczka utleniające w farbach

do ciemnych wystarczylo by 3% tymbardziej ze farbujesz ton w ton-ciagle tym samym odcieniem w garnierze jest chyba do ciemnych 6%- tak przewaznie maja sklepowe farby ale te sklepowe 6% jest nieco inne niz profezjonalne 6%...profesjonalnym 6% mozna zrobic nawet maja dekoloryzacje
an0138 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 08:05   #24
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: mleczka utleniające w farbach

A jaki % oxydantu powinnam użyć do profesjonalnej farbki z poziomu 8 /8.1 - jasny popielaty blond/: 6% czy 9%?????
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 09:27   #25
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: mleczka utleniające w farbach

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
A jaki % oxydantu powinnam użyć do profesjonalnej farbki z poziomu 8 /8.1 - jasny popielaty blond/: 6% czy 9%?????
zależy od tego, na co kładziesz i jaki masz naturalny kolor włosów. jak masz jasne to 6% zdecydowanie wystarczy. gdy naturalne włosy masz ciemniejsze i rozsjaśniające się przy słabszych wodach na rudo - weź 9%. ja dlatego stosowałam 9 do takiej farby, było ok, niestety włosy nadmiernie przesuszone i po krótkim czasie za bardzo rozjaśnione. możesz też zmieszać 6 i 9 i farbować mocą 7,5%
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 03:34   #26
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: mleczka utleniające w farbach

Wiecie może jaki oxydant jest w odcieniach blond farb firmy Londa? np. szampański blond
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 12:02   #27
magda*M
Rozeznanie
 
Avatar magda*M
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 838
GG do magda*M
Dot.: mleczka utleniające w farbach

Czy tutaj jeszcze ktoś zagląda ?
Moje naturalne włosy to ciemny blond wpadający nawet w szatyn z dużą ilością siwych włosów (które mam problem zafarbować).
Poradziłam się mojej fryzjerki, która podpowiedziała, że mogę zmieszać naturalny blond z innym odcieniem np. beżowym (żeby nie były takie szare) pół na pół i to powinno zadziałać. Ale niestety nie zadziałało...
Na siłę kombinuję z blondami bo jak farbowałam ciemniejszymi kolorami to na skroniach po 1,5 tygodnia świeciły już siwki. I nawet po mieszaniu kolorów niektóre wychodziły całkiem fajnie tylko siwe prawie w ogóle nie łapią koloru i zostają białe.
I tutaj czas na moje pytanie
Czy sprawa leży w aktywatorach? Słyszałam również, że siwki najlepiej farbować 6%. Tylko wszystkie blondy, które delikatnie rozjaśniają mój blond/brąz mają 9% (oczywiście cały czas piszę o farbach drogeryjnych).
Czy ktoraś z Was mi doradzi co najlepiej zrobić, żebym nie musiała farbować się na "ciemno"? (Dzisiaj podejmuję kolejna próbę mieszam pół tubki blond 7 z garniera- podejrzewam że tam jest 6% z połową tubki perłowy blond Londy ale tam jest 9%, zobaczymy...) Ale będę wdzięczna za każdą poradę.
magda*M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 10:50   #28
nica77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 32
Dot.: mleczka utleniające w farbach

Mam pytanie jeżeli mam odrosty ciemny blond a resztę włosów bardzo jasny beżowy blond to jakiej wody mam użyć zęby zafarbować włosy na exstra jasny blond 12% czy wystarczy 9%? Myślałam żeby zrobić 9% jak uważacie?
nica77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:25.