Jak ogrzewacie swoje domy? Szukam najlepszej możliwości która byłaby energooszczędna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-27, 11:14   #1
Karotka81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 5

Jak ogrzewacie swoje domy? Szukam najlepszej możliwości która byłaby energooszczędna


Cześć wam, jestem tu świeża, a wiec bardzo serdecznie wszystkich witam

Mam takie pytanie, mianowicie z moim tj planujemy przeprowadzkę pod Warszawę, mamy już działkę i powoli zabieramy się za budowę domu. Wybraliśmy kilka wstępnych projektów domów tylko teraz stajemy przed decyzją źródła ogrzewania i zasialania domu.

Wiem, że akurat koszta związane z energią w domu potrafią wyjeść portfel, a więc musimy to dokładnie przemyśleć

Już trochę na ten temat czytałam. Stanełam na tym, że zastanawiam się nad panelami słonecznymi, małymi wiatrakami do generowania prądu oraz pompy ciepła do obsługi ogrzewania domu. Czy któraś z Was ma doświadczenie w temacie, tzn. instalowała tego rodzaju urządzenia w swoim domu? Jak to się opłaca? Jak szybko się koszta zwracają? Znacie jakieś firmy z okolic Warszawy które zajmują się tym? Jakoś do końca maja muszę ze swoim kochanym podjąć decyzję, a on akurat tak się do tego zabiera, że to ja muszę szukać informacji o tym
Karotka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-27, 16:04   #2
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Jak ogrzewacie swoje domy? Szukam najlepszej możliwości która byłaby energooszc

Nie wiem jak się sprawdzają panele słoneczne czy raczej fotowoltaiczne ale coś wiem o pompach ciepła. Sami z mężem zastanawialiśmy się nad pompą ciepła jednak z niej zrezygnowaliśmy. Uwarunkowania terenu na naszej działce drastycznie podnoszą koszt pompy. Trzeba by było robić 3 odwierty na głębokość 40m. Każdy odwiert blisko 10tys. a jeszcze mamy glinę, która mogła by zapychać pompę. Pewnie wiesz jak działa pompa i nie muszę Ci tego tłumaczyć. Instalacja, odwierty itd to duże koszta. Nam obliczyli na 60 tys. Dobry kocioł gazowy to koszt 10-15 tys z zasobnikiem i bajerami liczmy nawet 20-25tys. To dalej 30-40 tys różnicy. Dlatego zrezygnowaliśmy. Gdybyśmy mieli inną glebę i nie podciągnięty gaz do działki, pewnie byśmy się zastanawiali i ostetecznie zrobili pompę ciepła, jednak w takim wypadku się nie opłacało.
Najlepiej znajdźcie firmę zajmującą się instalacją pompy ciepła, niech sprawdzą warunki na waszej działce i wylicza ile będzie was taka instalacja kosztowała, ile będziecie potrzebowali odwiertów itd. Może się okazać, że w ogóle jest bez sensu u was to robić.
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-27, 16:48   #3
Karotka81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 5
Dot.: Jak ogrzewacie swoje domy? Szukam najlepszej możliwości która byłaby energooszc

Dzięki za odp Nameria. Mi zależy na odcięciu się od gazu i kosztów z nim ponoszonych. Dodatkowo myśl o energii odnawialnej i możliwości wykorzystania otaczającej mnie aury mnie natchneła Rozumiem, byłam właśnie mniej więcej przygotowana na kwotę tego rzędu, będziemy się starać o dofinansowanie. Jak czytałam to również potrzebna do tego, a przynajmniej opłacalna jest dodatkowa instalacja która zajmuję się generowaniem prądu, stąd pochylenie się w kierunku energii słonecznej czy wiatrowej. Dobrze, że wspomniałaś o uwarunkowaniach ziemi to będę miała ważne pytanie do specjalisty.
Karotka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-28, 12:16   #4
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Jak ogrzewacie swoje domy? Szukam najlepszej możliwości która byłaby energooszc

Dlaczego nie chcecie gazu?
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-28 13:16:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:33.