Złoto Próby 333 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-24, 02:01   #1
Pabloooo1892
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2

Złoto Próby 333


Witam mam do was takie pytanie otóż kupiłem sobie ostatnio zloty łańcuszek z krzyżykiem próby 333 ponieważ mój od komunii został skradziony , w internecie przeczytałem że złoto tej próby jest słabe, czy to prawda? bo chciałem sobie kupić coś co będę miał do końca życia a jeśli jest słabe i mi zejdzie kolor to znaczy ze wydałem 150 zł w błoto . co myślicie o tej próbie złota? czy naprawdę jest takie słabe? bo nie wiem czy mam zbierać na nowy próby 585? pozdrawiam serdecznie i dziękuje z góry za odpowiedź
Pabloooo1892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 02:31   #2
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Złoto Próby 333

Cytat:
Napisane przez Pabloooo1892 Pokaż wiadomość
Witam mam do was takie pytanie otóż kupiłem sobie ostatnio zloty łańcuszek z krzyżykiem próby 333 ponieważ mój od komunii został skradziony , w internecie przeczytałem że złoto tej próby jest słabe, czy to prawda? bo chciałem sobie kupić coś co będę miał do końca życia a jeśli jest słabe i mi zejdzie kolor to znaczy ze wydałem 150 zł w błoto . co myślicie o tej próbie złota? czy naprawdę jest takie słabe? bo nie wiem czy mam zbierać na nowy próby 585? pozdrawiam serdecznie i dziękuje z góry za odpowiedź

Tu masz jasno opisane co to jest próba złota:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%B3ba_z%C5%82ota

Czyli Twój krzyżyk jest 8-karatowy, stop zawiera 33,3% złota, a reszta to metale.

Kolor mógłby zejść, jeżeli krzyżyk byłby pozłacany - czyli srebrny pokryty warstewką złota. Jeżeli jest to zrobione kiepsko, po pewnym czasie warstewka złota może zacząć się przecierać.

W Twoim przypadku kolor nie zejdzie, bo to stop - mieszanina złota i czegoś jeszcze - ale rzeczywiście, złota jest tu stosunkowo niewiele.

Próba 585 to 58,5% złota, czyli też daleko od ideału.

Pytanie tylko brzmi: czy kupiłeś ten krzyżyk jako symbol, który ma dla Ciebie pewne ważne znaczenie, czy w tym krzyżyku najważniejsza jest dla Ciebie próba złota, z jakiego jest wykonany. Bo jeżeli to symbol - próba nie jest ważna. Jeżeli kolejny gadżet - cóż....
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 08:33   #3
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: Złoto Próby 333

Tak sie zastanawiam nad ta proba zlota 585. nie jest ona chyba taka zla, skoro uzywana jest przez wiekszosc jubilerow najczesciej obok proby 780. z tego co czytalam,to zloto im wyzsza jego proba,tym bardziej miekkie, dlatego uzywana jest 585 i 750 do bizuterii. chyba ze sie myle, to niech mnie ktos wyprostuje.
__________________
Proszę, mów mi Beata.

Edytowane przez Beacia87
Czas edycji: 2009-01-24 o 08:43
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 18:26   #4
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Złoto Próby 333

Zloto jest drogie, stad takie proby.
333 nie powinno zmieniac koloru, ale gwarancji nie dam - zlote lancuszki czesto sa pozlacane, zeby poprawic kolor.
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 20:01   #5
natalka211
Raczkowanie
 
Avatar natalka211
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: tu i tam ;)
Wiadomości: 26
Dot.: Złoto Próby 333

im nizsza proba zlota tym zloto twardsze, kolor nie zejdzie, ale np przy jakism uszczerbku bedzie trudniej je naprawic bo jak wiadomo 333 twardsze jest od zlota proby 585
__________________
Piszę poprawnie po polsku.
natalka211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 20:54   #6
Nefya Ameth
Raczkowanie
 
Avatar Nefya Ameth
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 157
Dot.: Złoto Próby 333

Cytat:
Napisane przez clementinne Pokaż wiadomość

Pytanie tylko brzmi: czy kupiłeś ten krzyżyk jako symbol, który ma dla Ciebie pewne ważne znaczenie, czy w tym krzyżyku najważniejsza jest dla Ciebie próba złota, z jakiego jest wykonany. Bo jeżeli to symbol - próba nie jest ważna. Jeżeli kolejny gadżet - cóż....
A co za różnica czy gadżet czy symbol? jak symbol to ma prawo wyglądać nieładnie i niszczyć się z czasem?
Z tego co rozumiem to autorka po prostu pyta, czy dana próba złota jest trwała, czy z wyrobu będzie mogła korzystać przez długie lata i nie będzie się niszczył.Moim zdaniem mogłabyś po prostu spytać w sklepie, w którym go kupiłaś, czy jest pozłacany. Jeśli tak, z czasem zewnętrzna warstwa może się zetrzeć, ale w sumie wątpię, żeby nawet niski stop złota jakoś tragicznie zbrzydł.
Nefya Ameth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 17:43   #7
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: Złoto Próby 333

Posiadam pierścionek i bransolete w tej próbie zlota i jestem zadowolona nawet bardzokolor jest ładny nie taki "żółty"jak przy próbie 585, i dodam ze pierscvionek kosztowal 600zł a bransoletka 700zł wiec chyba jakosc niezla za taka cenea co najwazniejsze -NIC nie schodzi,nie czarnieje,nie śniedzieje jak to wypisuja "uczciwi sprzedawcy"inych prób na np.Allegro

Bez obawy-kupujcie smiało warto
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-25, 18:42   #8
elpii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 568
Dot.: Złoto Próby 333

ja mam pierscionki z proby 333 i 585. mysle ze pierscionki sa bardziej uzywane bo ciagle je sciagam , myje w nich naczynia itp i nic sie z nimi nie dzieje !! moim zdaniem sa rewelacyjne, jestem bardzo zadowolona wiec mozna kupowac!
elpii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 12:56   #9
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: Złoto Próby 333

Cytat:
Napisane przez Progold Pokaż wiadomość
Warto inwestować w złoto, polecam

Poleca pan P.?
__________________
Proszę, mów mi Beata.
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 15:45   #10
italiana_it
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: Złoto Próby 333

Nigdy nikomu nie polece próby 333.Tragedia jakich mało, kupiłam brasoletke za 670zł własnie tej proby, było to kółko zakładając ją ktoregos razu poprostu pękła w połowie,kolor stracił blask choc nie niszczyłam jej i nie nosilam codziennie,żółte złoto spłowiało i zrobiło sie prawie białe;/przerobiłam ją u złotnika na medalion proby 585.
Na prawde nie polecam
italiana_it jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:01.