bardzo niechciana ciąża - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-03-22, 20:27   #1
pieska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 41

bardzo niechciana ciąża


mam pytanie. jestem w ciązy .dzis sie tego dowiedziałam u lekarki.powiedziała mi ona tez ,ze jezeli jest to ciąża niechciana to mozna ją usunąć ale tylko do osmego tygodnia a z moich obliczen wynika ,ze bylby to ok. 10 tydzzien.jutro ide na usg .chciała bym wiedziec czy mozliwe jest usunięcie ciąży po osmym tygodniu.nie moge urodzic to pewne.pomocy!!!!!
pieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 20:34   #2
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: bardzo niechciana ciąża

taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa... ..
mzona i w 8 miesiacu usunac....
jak widac dla lekarzy to nie problem
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 20:36   #3
Julcik
Raczkowanie
 
Avatar Julcik
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 376
GG do Julcik
Re: bardzo niechciana ciąża

pieska, nie wiem jakie sa powody tego, ze nie chcesz urodzic swojego dziecka, ale moim zdaniem, jesli zdecydujesz sie na aborcje, bedziesz tego zalowala do konca zycia. Decyzja o wspolzyciu powinna byc przemyslala i jej konsekwencje rowniez... Przepraszam Cie, ale nie wyobrazam sobie, jak bym miala ZABIC wlasne dziecko. Podkreslam, ze nie wiem jakie sa powody twojej decyzji i rozpaczy. Ale wiem, ze jestes odpowiedzialna dziewczyna i zrobisz to, co bedziesz uwazala za stosowne.
Musisz przemyslec wszystko dokladnie i nie kierowac sie emocjami. Porozmawiaj z rodzicami, z osobami bliskimi. Napewno Ci pomoga i oczywiscie mozesz liczyc na nas - wizazanki 3maj sie i badz dzielna. Jestem z Toba i wierze w Ciebie
__________________
www.julita.fotobus.pl
Julcik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 20:40   #4
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: bardzo niechciana ciąża

>pieska [pieska] Kiedy: 2005-03-22 20:18
>a czy jesli jestm w ok.10 tygodniu ciąży to jest jeszcze >szansa na usunięcie jej???jestem przerazona !!1moja >ginekolog powiedziała ,ze nikt nir podejmie sie usuniecia >ciazy po osmym tygoniu!!!nie moge urodzić!!!


teoretycznie zaden lekarz nie powinien sie podjac usuniecia ciazy czyt. ABORCJI nawet przed 8 tygodniem ciazy.
legalnie mozna w Polsce w trzech przypadkach
1- dziecko ma CIEZKIE wady rozwojowe, ktore i tak doprowadza do poronienia lub smierci zaraz po urodzeniu,
2- dziecko zostalo pocztete w wyniku gwaltu
3- zagraza zyciu i zdrowiu matki.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 21:14   #5
pieska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 41
Re: bardzo niechciana ciąża

julcik nie moge urodzic z wielu powodów .powodem numer jeden jest to ,ze moj chlopak jest po chemio i radio-terapii i przed leczeniem lekarze powiiedzieli mu ,ze jesli chce miec dziecko to musi liczyc sie z tym ze na 90% urodzi sie ono z uposledzeniami.a ja mam 19 lat, w tym roku pisze mature ,chce dalej sie uczyc.....mam plany...
pieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 21:37   #6
pieska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 41
Re: bardzo niechciana ciąża

wiem ,ze zaden lekarz sie podejmie sie usuniecia ciąży legalnie. dlatego chce to zrobic nielegalnie...nie mam innego wyjscia. chce tylko wiedziec czy w 10 tygodniu mozna taki zabieg jeszcze przeprowadzic.przeczesuje dzisiaj od rana internet w poszukiwaniu wiadomosci na temat aborcji i wszedzie jest napisane o metodach do 12 tygodnia i nawet w dalszych etapach ciąży, a ginekolog powiedziała ,ze po osmym tygodniu nikt sie tego nie podejmie. mam mętlik w głowie....chce tylko jednej prawdziwej odpowiedzi.
pieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 21:41   #7
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: bardzo niechciana ciąża

Poszukalam w necie i w Niemczech zabieg jest wykonywany do 12 tygodnia. Jesli znasz niemiecki moge podac link.
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-03-22, 21:43   #8
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: bardzo niechciana ciąża

Wiesz, nie chc byc kolejną osoba, która będzie "przeciwko" Tobie, chociaz jestem pewna, że żadna z wizażanek nie jest przeciwko, tylko chce Ci pomóc.
Oczywiście, ty wiesz lepiej co jest dla Ciebie dobre, ponieważ my nie znamy Cię tak jak ty sama.
Mam tyle samo lat co ty. Mam wiele kolezanek, które zaszły w ciążę, niektóre juz urodziły-jakoś tak w tym roku dziwnie często się to zdarza. Moja nprzyjaciółka-najbliżasza jest. Nie ma zbyt łatwiej sytuacji w domu, na pewno nie będzie to dla niej trudne, ale ani razu nie wspomniala o aborcji. Nie pisze tego, aby Ci zrobić przykrość.
Jesli podjęłas decyzję o współżyciu, podjęłas ryzyko, niegdy nie ma takiej 1000000% pewności, pewnie to wiesz. To bardzo ryzykowne, szczególnie w nasyzm młodym wieku. Jeśli na dodatek, jak piszesz, twój chłopak przeszedł swoje, to pzapewne różnież jest dojrzalszy niż inni i tez musiał przemyślec tą sprawę. Szeczgólnie, ze wiedział jakie to może mieć konsekwencje dla jego dziecka.Wiem, bo mój też przeszedł poważną chorobę.
Prosze Cię, zastanów się i idź koniecznie do lekarza. ozwarz wszytsko jeszcze raz.
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 21:47   #9
pieska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 41
Re: bardzo niechciana ciąża

becia niestety kompletnie nie znam niemieckiego...ale jesli wiesz to czy w niemczech aborcja jest legalna???
pieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 21:55   #10
pieska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 41
Re: bardzo niechciana ciąża

ula chciałabym zebys wiedziała ,ze podejmując decyzje o wspolzyciu bylam w pelni swiadoma konsekwencji dlatego zawsze próbowalismy sie dobrze zabezpieczyc...niestety prezerwatywa zawiodła nawet nie wiem w którym momencie .zawsze uwarzałam ,ze to dobra metoda, niestety sie myliłam.nie chcielismy miec dziecka .moj chlopak przed leczeniem oddał sperme do banku abysmy w przyszłosci mogli miec zdrowe dzieci.nie teraz!!!! podjelismy tą decyzje wspolnie bo dziecko a do tego dziecko uposledzone zniszczyło by nam i sobie zycie...moze brzmi to okropnie ale niestety to jest prawda...
pieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 21:57   #11
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: bardzo niechciana ciąża

pieska napisał(a):
> becia niestety kompletnie nie znam niemieckiego...ale jesli wiesz to czy w niemczech aborcja jest legalna???

Tak, w Niemczech aborcja jest legalna.
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-03-22, 21:59   #12
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Re: bardzo niechciana ciąża

pieska napisał(a):
> julcik nie moge urodzic z wielu powodów .powodem numer jeden jest to ,ze moj chlopak jest po chemio i radio-terapii i przed leczeniem lekarze powiiedzieli mu ,ze jesli chce miec dziecko to musi liczyc sie z tym ze na 90% urodzi sie ono z uposledzeniami.

Piesko kochana, a nie da się już teraz sprawdzić, czy dziecko będzie zdrowe? Nie znam się na tym , ale od którego miesiąca można wykonać badania prenatalne?
Ps: Ila lat ma Twój chłopak?
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 22:02   #13
pieska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 41
Re: bardzo niechciana ciąża

jestesmy w tym samym wieku- mamy po 19 lat
pieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 22:05   #14
pieska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 41
Re: bardzo niechciana ciąża

a pozatym rzastin napisałam ,ze jest to jeden z powodów, których jest poza tym jednym całe mnóstwo...sytuacja materialna,oboje sie uczymy i chcemy nauke kontynuowac a wiemy ,ze nikt nam nie pomoze w wychowywaniu...jest tego naprawde wiele...
pieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 22:07   #15
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: bardzo niechciana ciąża

Rozumiem. I rozumiem Twój strach przed chorobą dziecka, no własnie ale czyz mozna to sprawdzić, czy dzidzia jest chora?
No i skoro mówisz że sytuacja materialna jest ciężka, to ską wexmiesz na aborcję? To chyba tez dosyć drogie...
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 22:08   #16
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: bardzo niechciana ciąża

Becia69 napisał(a):
> pieska napisał(a):
> > becia niestety kompletnie nie znam niemieckiego...ale jesli wiesz to czy w niemczech aborcja jest legalna???
>
> Tak, w Niemczech aborcja jest legalna.

nooo, ale pod pewnymi warunkami. W Niemczech aborcja jest legalna do 12 tygodnia ciazy, wtedy trzeba tylko udac sie do punktu doradztwa i po poradzie wystawiaja jakis papierek.
Po 12 tygodniu ciazy aborcja jest legalna tylko w przypadku wykrycia u dziecka wady wrodzonej. Po 26 tygodniu ciazy aborcji w niemczech sie nie wykonuje, z tego co wiem, acz wiedza jest teoretyczna.
asinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 22:09   #17
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Re: bardzo niechciana ciąża

Jeśli jesteś w 10 tygodniu, to możesz już wykonać ten test, jest to nieinawazyjne badanie prenatalne, ponoć dokładne.http://www.badaniaprenatalne.pl/test_PAPPA.html
Gdyby test wykazał zmiany u płodu, wtedy wykonają Ci aborcję legalnie. Tak czy siak, masz mało czasu.
Pytanie teoretyczne: gdyby dziecko okazało się zdrowe, to rozważyłabyś możliwość urodzenia go?
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 22:10   #18
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Re: bardzo niechciana ciąża

Witaj..Nie będę oceniać.Aborcja nie powinna byc zastepcza metoda antykoncepcji, ale skoro już sie stało..
Twoje zycie. Jesli nie chcesz dziecka masz prawo zdecydować. Lekarka wprowadziła Cie w błąd..Zgodnie z ustwa np mozna usunac ciąże pochadzącą z gwałtu do 12 tygodnia..Poza tym..wiem, ze to straszne..ale sa lekarze, ktorzy za odpowiednia opłata usuna i znacznie zaawansowany płod Moim zdaniem - jeśli chcesz dokonac aborcji to jaknajszybciej - 12. tygodni to zdaje sie granica uznawana przez lekarzy ( chodzi o bicie serca ? nie pamietam niestety)
Cokolwiek zdecydujesz - trzymaj sie
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 22:11   #19
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: bardzo niechciana ciąża

a gdybys wiedziala ze dzeicko jest zdrowe i ze wiecej dzieci miec nie bedziesz, czy zmienilo by to Twoj stosunek do niego?
sorry ze tak nagabuje ale nigdy nie wiemy co bedzie potem ... mozna sobie planowac Bog wie co, a w rzeczywistosci ma sie maly wplyw na wlasna rozrodczosc czasem...
asinek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-03-22, 22:12   #20
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Re: bardzo niechciana ciąża

pieska napisał(a):
> a pozatym rzastin napisałam ,ze jest to jeden z powodów, których jest poza tym jednym całe mnóstwo...sytuacja materialna,oboje sie uczymy i chcemy nauke kontynuowac a wiemy ,ze nikt nam nie pomoze w wychowywaniu...jest tego naprawde wiele...

Rozumiem, dlatego wcale nie namawiam Cię do zmiany decyzji. Jestem rok starsza od Ciebie i wiem, jak bardzo pokrzyżuje Ci to plany.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 22:18   #21
pieska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 41
Re: bardzo niechciana ciąża

asinek gdybym dowiedziała sie ,po aborcji nie bede mogła nigdy miec dzieci poweim szczerze ,ze nie wiem co bym zrobiła.mozliwe ,ze cofnęła bym sie od decyzji o aborcji...jednak nikt narazie nic takiego mi nie powiedział i podtrzymuje sie tego ,ze chce ciąże usunąć.
pieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 22:24   #22
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: bardzo niechciana ciąża

Dziewczyna przyszla po konkretna porade, z konkretnym pytaniem, a nie zeby uslyszec wyklad moralny. To sprawa indywidualna kazdego czlowieka i radzilabym tak na to spogladac, a swoje poglady zostawic na marginesie...
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 22:25   #23
pieska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 41
Re: bardzo niechciana ciąża

czy ktos odpowie mi na pytanie czy mozna usunąć ciąże po 10 tygodniu jej trwania tu w polsce i nie pytam o legalne aborcje bo dzisiaj przeczytałam juz wszystko na temat legalnych aborcji w polsce .
pieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 22:26   #24
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: bardzo niechciana ciąża

jesli faktycznie jest tak, ze dziecko ma obciazenie to masz prawo dostac od lekarza skierowanie na badania prenatalne.
jesli dziecko bedzie mialo ciezka wade genetyczna, mozesz usunac ciaze legalnie do 14 tygodnia, ale pamietaj, ze nie kazdy ginekolog ma obowiazek aborcje wykonac, nawet legalnie.

jesli wszystko bedzie z plodem ok, to rozwaz prosze mozliwosc nie zabijania swojego dziecka.
porozmawiaj z rodzicami.... mature przeciez mzoesz zdawac bedac w ciazy.... potem mozesz zrobic sobie rok przerwy, urodzic,odchowac troche dziecko i dalej kontynuowac nauke.... rok to zadna strata...
zawsze jest tez mozliowsc oddania dziecka do adopcji...mnostwo malzenstw pragnie dziecka a poczac go nie moze..
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 22:28   #25
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: bardzo niechciana ciąża

Na pewno tak, tylko ze wlasnie nielegalnie. Skad jestes?
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 22:30   #26
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: bardzo niechciana ciąża

rzastin odpowiedziala przeciez pare postow wyzej:

Jeśli jesteś w 10 tygodniu, to możesz już wykonać ten test, jest to nieinawazyjne badanie prenatalne, ponoć dokładne.http://www.badaniaprenatalne.pl/test_PAPPA.html
Gdyby test wykazał zmiany u płodu, wtedy wykonają Ci aborcję legalnie. Tak czy siak, masz mało czasu.
asinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 22:31   #27
pieska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 41
Re: bardzo niechciana ciąża

WIELKIE DZIĘKI ZA WSZYSTKIE ODPOWIEDZI!!! dzisiaj wracałam rano od lekarza totalnie załamana bo mysłałam ze z moją ciąża nic juz nie da sie zrobić...dzięki Wam wiem ,ze lekarka wprowadziła mnie w błąd i jest jeszcze możliwosc aby ciąże usunąć.Przemyslałam wszystko bardzo dokładnie i wiem że jest to dobra decyzja.Kłóci sie ona z moralnością wielu z Was i z moją pomimo wszystko też ale ja naprawde chce normalnie żyć i urodzić zdrowe dziecko wtedy gdy bede juz na to gotowa. Jeszcze raz wielki dzieki!!!
pieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 22:33   #28
pieska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 41
Re: bardzo niechciana ciąża

svenja jestem z wrocławia a dlaczego pytasz???
pieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 22:34   #29
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: bardzo niechciana ciąża

pieska napisał(a):
> czy ktos odpowie mi na pytanie czy mozna usunąć ciąże po 10 tygodniu jej trwania tu w polsce i nie pytam o legalne aborcje bo dzisiaj przeczytałam juz wszystko na temat legalnych aborcji w polsce .

a czemu nie ??
skoro nielagalnie usuwaja do 8 to czemu maja w 10 nie usunac.

skoro faktycznie na 90 procent twoje dziecko ma miec wade z powodu choroby chloapaka... to zrob testy a bedziesz mogla zrobic aborcje nawet legalnie. woczas masz czas nawet do 14 tyg.
a zwazywszy na Twoja trudna sytuacje materialna to chyba najlepsze wyjscie.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-22, 22:35   #30
pieska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 41
Re: bardzo niechciana ciąża

mój chłopak bedzie musiał opróżnic książeczke mieszkaniowa ,ktorą prowadziła mu babcia niestety
pieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:23.